Aktualności

Wednesday 13 na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival

2020-04-13 20:05:00

 

Kapela powstała w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy wokalisty, który występuje pod pseudonimem Wednesday 13. Muzyk ma na koncie imponującą dyskografię i występy z zespołami takimi jak Murderdolls, Maniac Spider Trash czy Frankenstein Drag Queens from Planet 13 i niezwykle udaną karierę solową. Kolejny projekt Wednesday 13 jest wynikiem wieloletniej fascynacji wizją niezwykle stylowej, a jednocześnie upiornej opowieści rodem z horroru.

 
Zespół wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną “Transylvania 90210” w 2005 roku. Latem tego samego roku muzycy tworzący Wednesday 13 zagrali na głównej scenie festiwalu Download w Wielkiej Brytanii. Drugi krążek kapeli, czyli “Fang Bang” ukazał się w 2006 roku. Zespół Wednesday 13 wydał osiem albumów, a najnowsze wydawnictwo kapeli, “Necrophaze”, pojawiło się na rynku w zeszłym roku. “Necrophaze” to pierwszy album grupy, na którym pojawiają się znakomici muzyczni goście, tacy jak legendarny Alice Cooper, Roy Mayorga z zespołu Stone Sour, Alexi Laiho z Children of Bodom, czy doskonale znana Pol’and’Rockowej publiczności Christina Scabbia z zespołu Lacuna Coil. Na płycie gości też Jeff Clayton, członek kultowych kapel punkowych takich jak ANTiSEEN i GG Allin's Murder Junkies.

 


Płyta “Necrophaze” prezentuje wszystko to, co inspiruje i tworzy niepowtarzalne brzmienie i styl Wednesday 13. Twórczość kapeli jest zakorzeniona w fascynacji wszystkim, co makabryczne, upiorne i wzbudzające przerażenie. Lider grupy odwołuje się do koszmarów sennych i historii o potworach zarówno tych wymyślonych, jak i prawdziwych. Styl muzyczny zespołu często określa się mianem horror punka, jednak brzmienie Wednesday 13 łączy ze sobą elementy gotyckiego metalu i ciężkiego metalowego grania z inspiracją zaczerpniętą z charakterystycznego dla lat 80 dwudziestego wieku brzmienia syntezatorów. Członkowie kapeli pozostają wierni mrocznej, niezwykle efektownej stylistyce — stawiając na dramatyczny makijaż zestawiony z ekscentrycznymi strojami.

 


Występy Wednesday 13 to prawdziwe widowisko, w którym scenografia, makabryczne rekwizyty, upiorne kostiumy i maski towarzyszą piorunującej sile przekazu muzyki kapeli. Pełne napięcia dźwięki, przepełnione opowieściami o przeraźliwych nocnych marach teksty piosenek i muzyczne mistrzostwo członków zespołu stanowią gwarancję tego, że publiczność ma okazję doświadczyć wyjątkowego widowiska, a jednocześnie doskonale się bawić.

 Wednesday 13. Fot. materiały prasowe zespołu


Skład kapeli:

Wednesday 13 - wokal

Roman Surman - gitara

Jack Tankersley - gitara

Troy Doebbler - gitara basowa

Kyle Castronovo - perkusja.

POKAŻ PODOBNE
2020-03-09 20:05:00

„30 lat jak jeden koncert…” - Raz Dwa Trzy ponownie na Pol’and’Rock Festival

Jeden z najbardziej nietuzinkowych zespołów polskiej sceny muzycznej ponownie zagra dla publiczności Pol’and’Rock Festival i to w roku, w którym świętuje 30-lecie swojego istnienia. Raz Dwa Trzy na Dużej Scenie pojawi się 30 lipca o godz. 19:50.

2020-03-23 20:40:00

Eliminacje do Pol’and’Rock Festival w nowej formie

Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego zdecydowaliśmy się o rezygnacji z przesłuchań zespołów na koncertach na żywo. Artyści zaproszeni do koncertowej części Eliminacji wezmą udział w internetowym plebiscycie.

2020-03-23 20:15:00

The Exploited na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival

Legendy brytyjskiej sceny punkowej na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Kapela The Exploited zagra na Dużej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festival i po raz kolejny udowodni, że punk ma się doskonale.

ZOBACZ TEŻ