Aktualności

Wiadomość od Jurka na temat 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-04-13 14:03:25

 

 

 

Od zawsze ideą Festiwalu było spotkanie się w pokojowej, pełnej przyjaźni, tolerancji atmosferze. Ten Festiwal od samego początku budował społeczność obywatelską, która potrafiła nie tylko gorąco przyjąć artystów, ale także wyrażać swoje zdanie! Ten rok będzie wyjątkowy dla naszego Festiwalu. To już nie tylko Festiwal - to nasza ogromna pokojowa manifestacja, którą chcielibyśmy, aby usłyszała cała Europa, cały świat. Wojnie nie! Napis na mojej koszulce sprzed 15 lat nagle stał się mega niebezpiecznie aktualny. Będziemy z całych sił krzyczeli wojnie nie razem z artystami – krzykniemy wszyscy razem!

 

 

Jurek Owsiak podczas 27. Pol'and'Rock,  fot. Marcin Michoń

 

 

Wracamy do formuły festiwalu otwartego. Teren będzie ogrodzony głównie z powodu wyraźnego zaznaczenia powierzchni, którą dzierżawić będzie Fundacja. Wokół będą wejścia, otwarte dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjechać na nasz Festiwal. Kiedy stworzymy mapę całego Festiwalu, czyli rozkład wszystkich jego elementów, to będziemy mogli poinformować, jak dokładnie wyglądać będzie jego rozplanowanie i korzystanie z pól namiotowych, parkingów, strefy zabawy, strefy gastronomicznej, sanitarnej, czy Pol’and’Rock Camp. To nowe miejsce i proszę pamiętać, że praca nad organizacją Festiwalu jest zdeterminowana różnymi zastanymi okolicznościami – musimy wykopać studnie na wodę, musimy zapewnić energię elektryczną, wywóz nieczystości, czy sprzątanie całego terenu. Nowe miejsce – Czaplinek – to nowe wyzwania i pokonywanie wielu problemów, które będą nas uczyły jak lepiej budować kolejne edycje Festiwalu.

 

 

Bardzo liczymy na pomoc wszystkich jego uczestników. Wracamy do świetnie zapowiadającej się akcji Zaraz Będzie Czysto. Będziemy bardzo prosili wszystkich uczestników Festiwalu, aby dbali przede wszystkim o wodę i czystość. Porządku pilnować będzie Pokojowy Patrol, ale tak jak w poprzednich edycjach ten porządek utrzymują sami uczestnicy Festiwalu, którzy jak żadna inna festiwalowa społeczność rozumie jego ideę i przekaz jaki od niemal 3 dekad kierujemy w świat. Na bieżąco informować będziemy o połączeniach kolejowych, działaniu pól kempingowych, parkingów. Cały line-up jest już w 90% przygotowany i potwierdzony, ale tak jak wcześniej napisaliśmy - chcemy zapewnić wspaniałą muzykę, wspaniałych gości festiwalowych, ale wyjątkowym i najważniejszym w tym roku elementem festiwalowym będziemy my sami i nasze ogromne, najgłośniej jakie może być przesłanie – wojnie nie!

 

 

Myślę, że jak nigdy słowa przysięgi po raz kolejny będą budowały nasz kawałek ziemi:

To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i który będę szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock'n'roll, rock'n'roll, rock'roll! 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-21 12:47:00

Najmłodsi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

28. Pol'and'Rock Festival to wydarzenie dla wszystkich - niezależnie o wieku. Na naszym Festiwalu świetnie bawią się całe rodziny - dzieci, rodzice i dziadkowie. Dowiedzcie się, jak dbać o najmłodszych festiwalowiczów i jakie atrakcje czekają na nich na tegorocznym Festiwalu.

2022-07-19 11:40:00

Nie ma przygotowań do Pol'and'Rock Festival bez festiwalowej playlisty!

Czasu do Najpiękniejszego Festiwalu Świata coraz mniej! Czy znacie już wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na lotnisku Czaplinek - Broczyno?

2022-07-08 09:15:00

Strefa Allegro, czyli relaks i zabawa w jednym miejscu

28. Pol'and'Rock Festival rozpoczyna się już 4 sierpnia i potrwa aż do 6 sierpnia, tym razem na Lotnisku Czaplinek-Broczyno. Również w tym roku festiwalowicze będą mogli odwiedzić strefę Allegro. Jakie atrakcje będą na nich czekać?

ZOBACZ TEŻ