Aktualności

Wioska Wielu Kultur

2017-06-27 10:29:18

W skład wioski wchodzą organizacje, które na co dzień zajmują się pracą z migrantami, z osobami przebywającymi w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce, działalnością edukacyjną w zakresie wielokulturowości i sytuacji uchodźców na świecie skierowaną do społeczeństwa polskiego oraz organizujące działania pomocowe w miejscach konfliktów zbrojnych.

Naszą działalność można zatem podzielić na trzy szerokie kategorie: pomoc migrantom w Polsce, pomoc ofiar konfliktów wojennych w ich krajach oraz edukacja społeczeństwa polskiego. Ze względu na to ile kontrowersji, przekłamań i niedomówień pojawia się wokół tematu naszej działalności (wokół uchodźców i kryzysu azylowego w Europie), uważamy, że Przystanek Woodstock jest idealnym miejscem, żeby opowiadać o tym co robimy, odpowiadać na pytania Woodstockowiczów i rozwiewać wątpliwości.

 

W naszej wiosce przewidujemy przede wszystkim miejsce przyjazne do rozmów o uchodźcach, gdzie będziemy rozdawać materiały edukacyjne i informacyjne i gdzie nasi wolontariusze będą dyżurować właśnie po to, by rozmawiać ze wszystkimi, którzy zechcą podjąć temat.

W programie stoisk znajdą się również różnego rodzaju warsztaty, których zadaniem jest przybliżanie uczestnikom różnorodności kulturowej, m. in.:
- warsztaty kultury arabskiej
- makrama – sztuka zaplatania rzemieni
- warsztaty kaligrafii
- nauka wiązania hidżabu

Plan wioski zakłada możliwość uczestnictwa w wieloformatowych grach planszowych dotyczących migracji i uchodźców. Woodstockowicze będą mieli też okazję wzięcia udziału w konkursach z nagrodami oraz skorzystania z multimedialnych materiałów edukacyjnych.

Chcemy również, żeby po Festiwalu i naszym stoisku uczestnicy mieli charakterystyczne pamiątki, dlatego w wiosce będzie można samodzielnie stworzyć np. torbę, przypinkę lub zakładkę do książek ozdobioną wzorami i hasłami nawiązującymi do obszarów naszej działalności.  

 

(Inicjatywa Dom Otwarty, Stowarzyszenie Refugees Szczecin, Fundacja Emic, Stowarzyszenie Wolna Syria) 

 

23. Przystanek Woodstock, fot. Stanisław Wadas

 

POKAŻ PODOBNE
2018-01-31 15:45:43

Czekamy do poniedziałku na Wasze płyty!

Już tylko do poniedziałku możecie wysłać do nas płytę i zgłosić się na Eliminacje do 24. Przystanku Woodstock! Czas przyjmowania zgłoszeń upływa 5 lutego 2018 (liczy się data stempla pocztowego).

2018-02-05 14:59:54

The Inspector Cluzo na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

Po porywających występach w 47 krajach świata, niezwykle żywiołowy duet muzyków - farmerów wystąpi na Dużej Scenie Przystanku Woodstock! To będzie ich pierwszy występ w Polsce i wspaniałe okazja by świętować 10-lecie zespołu!

2018-02-26 13:13:10

Złoty Bączek 2018 - notowanie 11

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna