Aktualności

Wioska Wielu Kultur

2017-06-27 10:29:18

W skład wioski wchodzą organizacje, które na co dzień zajmują się pracą z migrantami, z osobami przebywającymi w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce, działalnością edukacyjną w zakresie wielokulturowości i sytuacji uchodźców na świecie skierowaną do społeczeństwa polskiego oraz organizujące działania pomocowe w miejscach konfliktów zbrojnych.

Naszą działalność można zatem podzielić na trzy szerokie kategorie: pomoc migrantom w Polsce, pomoc ofiar konfliktów wojennych w ich krajach oraz edukacja społeczeństwa polskiego. Ze względu na to ile kontrowersji, przekłamań i niedomówień pojawia się wokół tematu naszej działalności (wokół uchodźców i kryzysu azylowego w Europie), uważamy, że Przystanek Woodstock jest idealnym miejscem, żeby opowiadać o tym co robimy, odpowiadać na pytania Woodstockowiczów i rozwiewać wątpliwości.

 

W naszej wiosce przewidujemy przede wszystkim miejsce przyjazne do rozmów o uchodźcach, gdzie będziemy rozdawać materiały edukacyjne i informacyjne i gdzie nasi wolontariusze będą dyżurować właśnie po to, by rozmawiać ze wszystkimi, którzy zechcą podjąć temat.

W programie stoisk znajdą się również różnego rodzaju warsztaty, których zadaniem jest przybliżanie uczestnikom różnorodności kulturowej, m. in.:
- warsztaty kultury arabskiej
- makrama – sztuka zaplatania rzemieni
- warsztaty kaligrafii
- nauka wiązania hidżabu

Plan wioski zakłada możliwość uczestnictwa w wieloformatowych grach planszowych dotyczących migracji i uchodźców. Woodstockowicze będą mieli też okazję wzięcia udziału w konkursach z nagrodami oraz skorzystania z multimedialnych materiałów edukacyjnych.

Chcemy również, żeby po Festiwalu i naszym stoisku uczestnicy mieli charakterystyczne pamiątki, dlatego w wiosce będzie można samodzielnie stworzyć np. torbę, przypinkę lub zakładkę do książek ozdobioną wzorami i hasłami nawiązującymi do obszarów naszej działalności.  

 

(Inicjatywa Dom Otwarty, Stowarzyszenie Refugees Szczecin, Fundacja Emic, Stowarzyszenie Wolna Syria) 

 

23. Przystanek Woodstock, fot. Stanisław Wadas

 

POKAŻ PODOBNE
2018-04-16 13:44:35

Polityka na wzgórzu ASP

Dla wszystkich miłośników teatru na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych mamy fantastyczną wiadomość! Kolejny raz w nasze festiwalowe progi zawita Teatr 6.piętro. Tym razem ze Sztuką "Polityka".

2018-05-21 16:08:55

Złoty Bączek 2018 - notowanie 22

Przed nami kolejne notowanie Złotego Bączka w drugim etapie. Już wkrótce poznamy finalistów plebiscytu! Każdy z Was może wciąż oddać głos na swoich ulubieńców w każdej z kategoirii.

2018-05-21 13:28:45

Kolejny gość ASP - Jacek Fedorowicz

1 sierpnia na Akademii Sztuk Przepięknych będziecie mogli zadać pytanie polskiemu satyrykowi i aktorowi - Jackowi Fedorowiczowi.

ZOBACZ TEŻ