Aktualności

Włącz się w ideę Akademii Sztuk Przepięknych

2019-07-28 19:00:00

 

85 organizacji pozarządowych i instytucji zaprezentuje się w czasie 25. Pol'and'Rock Festival. Włącz się i twórz z nami Najpiękniejszy Festiwal Świata! Wybierz, które tematy najbardziej Cię interesują i poznaj organizacje, które opowiedzą Wam o takich zagadnieniach jak:

 

fot. Edyta Kurycka

 

I. Prawa człowieka i edukacja globalna

 

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

W Namiocie będą prowadzone debaty społeczne, warsztaty tematyczne różnych instytucji i na różne tematy, spotkania z ciekawymi ludźmi, inscenizacje, pokazy, gry strategiczne i planszowe z zakresu praw człowieka i obywatela. Uczestnicy w konkursach będą mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą cudzoziemców, środowiska LGBT, Konstytucji RP, zasad równego traktowania. Bedą mogli doświadczyć praktycznie różnego rodzaju niepełnosprawności. Na warsztatach będą rozwiązywać różnego rodzaju kazusy prawne i w praktyce poznawać przydatność Konstytucji RP w życiu codziennym. Wieczorami zaś będą mogli nauczyć się prostych tańców, opartych na motywach muzycznych różnych narodów. Codziennie można będzie uzyskać informacje prawną, dotyczącą problemów w kontaktem obywatela z instytucją publiczną.

 

Itaka

STREFA #Gdzie jest Andrzej? - na 25. Pol'and'Rock.  Na festiwalu gubimy się co chwilę, ale czy wiesz, że w Polsce ogólnie, co roku ginie 20 000 ludzi? Wzięliśmy na warsztat legendarne hasło festiwalu Gdzie jest Andrzej?, z którym ruszymy w świat. Pomożemy odnaleźć się w pełnym tego słowa znaczeniu. Od tu i teraz po akcję rozprzestrzenioną w sieci. Uświadomimy, jak mały gest – opublikowanie zdjęcia, pomaga innym znaleźć drogę do domu. Porozmawiaj. Strefa konsultacji psychologicznych.   Podarujemy cenny dar dla tych, którzy go poszukują – możliwość skonfrontowania swoich problemów z profesjonalną kadrą psychologów. Edukacja. Przybliżamy temat w jaki sposób możemy pomóc w poszukiwaniu osób,  udzielamy informacji, prezentujemy statystki, dzięki którym zobrazujemy jak bardzo powszechny jest to problem. Ścianka z manekinami – akcja viralowa, insta friendly spot    Rozprzestrzenienie wizerunku. Galeria. Opublikuj zdjęcie osoby poszukiwanej. Im większy zasięg, tym większe szanse, że uda nam się ją odnaleźć. Kluczem wyboru przez nas wizerunku osób zaginionych są potencjalni festiwalowicze – osoby młode o podobnym statusie społecznym oraz miejscu zamieszkania. Prowokujemy, by uczestnicy festiwalu się z nimi utożsamiali i dzięki temu zrobi selfie z hashtagiem #szukamkumpla #szukamkumpeli. 
Zostaw wiadomość dla zguby/zostaw znak życia.   

 

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia

Zapraszamy festiwalowiczów na aktywność z dziedziny edukacji prawnej, podstawowych praw i wolności obywatelskich oraz wartości konstytucyjnych. Dwa główne tematy: #hejtSTOP i prawa człowieka w naszej przyszłości. W formie warsztatów, gier, symulacji rozprawy i debaty wraz z zaproszonymi gośćmi chcemy pokazać, jak reagować na hejt, jakie mamy prawa i obowiązki, a także uzmysłowić młodym ludziom, jak ważne są ich decyzje, opinia na temat praw obywatelskich w budowaniu wspólnej przyszłości. Chcemy wzmacniać świadomość obywateli co do ich praw i obowiązków. Mamy nadzieję na udział w najpiękniejszym festiwalu świata również w tym roku :) Bardzo, bardzo chcemy. - Olimpia Barańska-Małuszek, Stowarzyszenie Iustitia.

 

Fundacja Feminoteka

Nasza misja skupia się na działaniach antyprzemocowych, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy seksualnej. Chcemy stworzyć́ specjalne miejsce, w którym będziemy prowadzić warsztaty i poradnictwo na temat rozpoznawania molestowania, przeciwdziałania mu, wspierania osób, które go doświadczyły i stawiania granic w życiu codziennym. W razie zgłoszenia przemocy seksualnej, w tym gwałtu, będziemy prowadzić́ także interwencję kryzysową. Specjalnie przygotowany „Różowy Patrol” będzie rozdawać ulotki i edukować społeczność́ festiwalową - rozmawiać na temat tego, jakie zachowania są dla kobiet akceptowalne, a jakie nie i dlaczego. Ponadto wszystkie chętne osoby zapraszamy do nauki przeciwprzemocowego tańca Nazywam się Miliard.

 

Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado

Działamy na rzecz osób LGBT+ oraz ich bliskich i rodzin, dając im pomocą psychologiczną i prawną, prowadzimy grupy rozwojowe, organizujemy Trójmiejskie Dni Równości zakończone Trójmiejskim Marszem Równości. Jesteśmy twórcami ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tęczowe Rodziny Pełne Sił i Blasku", w ramach której powstał pierwszy w Polsce "Tęczowy" teledysk oraz oryginalna muzyka. Na Festiwalu chcemy przekazywać naszą wiedzę na temat praw człowieka, różnorodności oraz równych praw.

 

Polska Akcja Humanitarna

Na naszym stoisku będzie możliwość porozmawiania z pracownikami PAH i dowiedzenia się więcej o zawodzie pracownika humanitarnego. Planujemy gry, akcje i działania, które będą opowiadać o dostępie do wody na świecie. Uczestnicy 25. Pol’and’Rock będą mieli możliwość w atrakcyjny sposób poszerzyć swoją wiedzę w tych tematach, a także dowiedzieć się więcej o krajach, w których pracujemy i działaniach pomocowych, które prowadzimy.

 

Stowarzyszenie Amnesty International

Podczas festiwalu Pol'and'rock chcemy zaprosić uczestników i uczestniczki do wzięcia udziału w warsztatach i panelach dyskusyjnych z udziałem ekspertów i ekspertek, które będą dotyczyć przestrzegania podstawowych praw i wolności w naszym kraju. Tym działaniom towarzyszyć będzie zbieranie podpisów pod petycjami dot. wolności zgromadzeń, niezależności sądownictwa i/lub przeciwdziałania mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści. Razem zmieniamy świat, by każdy mógł korzystać ze swoich praw. W swoich działaniach kierujemy się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, bezstronnością i niezależnością, solidarnością międzynarodową i skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane.

 

Grupa Ponton

Naszą misją jest działanie z młodzieżą i na rzecz młodzieży, wspieranie jej rozwoju psychoseksualnego oraz zapewnianie jej dostępu do wiedzy i bezpiecznej przestrzeni do realizowania pełni własnego potencjału. Wolontariusze i wolontariuszki Pontonu prowadzą warsztaty w szkołach, występują w mediach, publikują artykuły, raporty i recenzje. Udzielają też wsparcia online poprzez forum internetowe, media społecznościowe i telefon zaufania. Rozmawiamy m.in. o antykoncepcji, ciele, dojrzewaniu, ciąży, seksie, kwestiach LGBTQI+, relacjach, emocjach, infekcjach przenoszonych drogą płciową, przeciwdziałaniu przemocy czy zdrowiu.

 

Fundacja Habitat for Humanity Poland

Na naszym stoisku chcielibyśmy poprowadzić kampanię informacyjną oraz warsztaty artystyczne i edukacyjne, dyskusje, pokazy filmów i konkursy w szeroko pojętej tematyce globalnego mieszkalnictwa (kwestie dostępu do ziemi, ubóstwa mieszkaniowego i energetycznego, zrównoważonego rozwoju miast, migracji etc.), ponieważ na co dzień działamy na rzecz zapobiegania ubóstwu mieszkaniowemu oraz eliminacji bezdomności na świecie. Ważną częścią programu będzie promowanie wolontariatu. W działaniach wesprą nas partnerzy projektowi (m.in. Fundacja Inna Przestrzeń, Fundacja Kultury Świata, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Afryka Inaczej).

 

Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Na Przystanku Woodstock chcemy zaoferować przede wszystkim informację o tym czym jest nasz ruch społeczny, czym zajmujemy się na co dzień i jak można z nami działać i współpracować. Chcemy rzucić światło na to jak na jak postrzegane są prawa człowieka na świecie. Dodatkowo chcemy pokazać czym może być feminizm, czym powinien być feminizm oraz jak zmienić jego definicję w konserwatywnych kraju jakim jest Polsce.

 

Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego

W tym roku proponujemy działania informacyjne i promocyjne nt. prowadzonej przez nas działalności (ulotki, broszury, plakaty, filmy wideo), punkt informacyjny nt. praw ateistów, udział w rozmowach, debatach, i konkursach w ww. dziedzinach i udział w dyskusjach i planowanych wydarzeniach (Zloty, Dni Ateizmu, Parady Równości, nt. szeroko pojętej wolności sumienia).

 

Fundacja Centrum Praw Kobiet

Misją Centrum Praw Kobiet jest działanie na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. W czasie tegorocznego Festiwalu chcemy rozmawiać o prawach kobiet, edukować w zakresie umiejętności miękkich, mechanizmów przemocy w relacjach, czym jest przemoc ekonomiczna, psychiczna, seksualna i fizyczna. Mówić co robić w konkretnych sytuacjach problemowych. Posiadamy mnóstwo własnych publikacji, które dotyczą problematyki naszej działalności, które możemy rozdać festiwalowiczom. Liczymy na dyskusje dzięki otwartości uczestników. Będziemy się dzielić wiedzą i doświadczeniem w walce o prawa kobiet.

 

Fundacja daj herbatę           

W ramach działań w ASP chcielibyśmy zaprezentować naszą działalność w formie zdjęć i filmów naszej realizacji. Planujemy kontynuowanie projektu fotograficznego pt "Milczenie tłumu", w który chcemy zaangażować osoby nas odwiedzające - chcielibyśmy pokazać że niczym nie różnimy się od siebie i wszyscy mamy te same pragnienia i potrzeby. Oprócz tego chcielibyśmy zrobić warsztat/wykład w którym "obalimy" mity dotyczące bezdomności, opowiemy o metodyce pracy z osobami bezdomnymi, która oparta jest na szacunku i poszanowaniu godności drugiego człowieka.

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Adwokaci i Adwokatki z Izby Adwokackiej w Warszawie we współpracy z organizacjami III sektora chcą porozmawiać z uczestnikami Festiwalu nt. bieżących problemów związanych z prawem. Chcemy w przystępny, zrozumiały dla każdego sposób – prezentować treści związane z szeroko rozumianym prawem. W tym celu prowadzone będą zarówno warsztaty na stoisku adwokackim, jak również wykłady podczas Akademii Sztuk Przepięknych. Podczas warsztatów będziemy koncentrowali się na prezentowaniu uprawnień osób zatrzymanych, praw kobiet, przepisów dotyczących prawa rodzinnego i nieletnich, a także prawej ochrony środowiska naturalnego i ochrony zwierząt. Będziemy poruszać problemy ważkie społecznie, które mają charakter zagadnień prawniczych.

 

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety

Strefę Świadomości, chcielibyśmy przenieść na kilka dni na teren Festiwalu! Podczas Festiwalu pragnęlibyśmy zainteresować uczestników perspektywą aktywnego obywatelstwa, tematami społecznie zaangażowanymi i pokazać im konkretne kompetencje, które wzmacniają poczucie sprawstwa i wpływu na otaczającą rzeczywistość (m.in. Porozumienie Bez Przemocy, metoda wspólnotowa Dragon Dreaming, ZERO- WASTE). Nasze działania przyjmowałyby formę warsztatów, dającym uczestnikom możliwość aktywnego uczestnictwa, z elementami prezentacji i prelekcji. W programie znalazłyby się m.in. warsztaty "Porozumienie bez Przemocy- czy inny świat jest możliwy?", "Jak przeciwdziałać mowie nienawiści?", "Pomaganie- czy to się opłaca? - szanse i możliwości wolontariatu ESC", "Dragon Dreaming jako nowa metoda dla światozmieniaczy", czy "Masz eko-wpływ! - jakie realne działania możesz podjąć, aby uratować planetę= siebie". Mamy nadzieję pobudzić u uczestników postaw solidarnościowych, pro- społecznych, pro- obywatelskich, wierząc, że to co "dobre dla mnie, dobre dla otoczenia, dobre dla świata".

 

Stowarzyszenie Nigdy Więcej

Zapraszamy do udziału w antyrasistowskich działaniach Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” podczas Pol’and’Rock Festival. W planach mamy moc wydarzeń! Organizujemy Turniej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”, czyli Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Podczas turnieju Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” rozegra mecz z drużyną Rzecznika Praw Obywatelskich, w której wystąpi Adam Bodnar. Już teraz zapraszamy do gry i kibicowania!
Podczas Pol’and’Rock Festival na naszym stanowisku odbędą się też spotkania z zespołami zaangażowanymi w kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. W tym roku spodziewamy się odwiedzin między innymi Renaty Przemyk i Sidneya Polaka. Nasi współpracownicy przeprowadzą też warsztaty o tym, jak w codziennym życiu można reagować na akty agresji i ksenofobię.

 

Wioska Wielu Kultur

W tym roku Wioskę tworzyć będą: Stowarzyszenie Refugees Szczecin, Dom Otwarty, Rada Imigrantek I Imigrantów, The Hope Project Polska i Fundacja Banina. Już po raz czwarty zapraszamy uczestników Festiwalu do rozmów o uchodźcach i migracjach oraz wszystkich kwestiach, które się z tym wiążą. W naszych namiotach będzie można dać także upust talentom manualnym tworząc własne torby lub słowiańskie lalki motanki. W tym roku powrócą także warsztaty "Hidżab hidżabowi nierówny", na których będzie się można dowiedzieć, dlaczego niektóre kobiety zakrywają głowę, a także czym się różnią różne rodzaje nakryć, także geograficznie. Osoby spragnione doznań kulturalnych zapraszamy gorąco na premierowy spektakl "Obca".

 

Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti

Ideą wiary w Latającego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji i zdrowego rozsądku wśród ludzi. Chcemy opowiedzieć o KLPS i o trudnej drodze do rejestracji Kościoła w Polsce, o skardze złożonej w Strasburgu. Chcemy się z Wami dobrze bawić na warsztatach plastycznych. Zorganizować żywą bibliotekę. Podyskutować o religii i filozofii. Wymienić przepisami na najlepsze Bolognese. Być!

 

Fundacja Mają Przyszłość

aktywności dla dzieci i dorosłych podczas PolandRock. Planowane atrakcje Stanowiska do tworzenia olbrzymich baniek mydlanych - mamy możliwości ustawienia 5-8 stanowisk Gry ogrodowe, w tym te drewniane w wersji XXL Jenga, WARCABY, gra planszowa MAXI na plandece Mini wystawa zdjęć z Afryki + prezentacja wyprawy rowerem przez Afrykę Mini pokazy iluzji - iluzjonista podchodzi do mniejszych grup (5-10os) i prezentuje sztuczki magiczne. Hydronetki - małe"gaśnice" z których lejemy wodą do celu Przede wszystkim chcemy wjechać wozem strażackim, zakupionym dla Tanzańskiej jednostki, by służyć tamtejszej ludności w walce z pożarami i wypadkami. Auto zapewnia kurtynę wodną dla uczestników festiwalu w razie zainteresowania/potrzeby.

 

Michał Dyjuk — fotograf

Spotkanie autorskie z Michałem Dyjukiem (fotografem, dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press Photo w 2018r.) połączone z pokazem zdjęć, dotyczące realizacji reportaży o uchodźcach na granicy Birmy i Bangladeszu oraz na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży Libii.

 

Rada Radców Prawnych

udzielanie bezpłatnych porad prawnych (chociażby po to potrzebny jest nam nawet najmniejszy namiot), - edukacja prawnicza w przystępnej (dostosowanej do konwencji festiwalu formie), w tym tłumaczenie ludziom kim jesteśmy, czym są prawa obywatelskie, praworządność, konstytucja i trójpodział władzy itp, - kooperacja z Iustitią i adwokatami w zakresie wykładów i warsztatów prawnych (z pewnością znajdziemy porozumienie i podzielą się z nami dużym namiotem, mamy tam wielu przyjaciół), jesteśmy w stanie zorganizować wykłady/zajęcia praktyczne z ciekawymi prelegentami (znane nazwiska), - animacja i interakcja z uczestnikami festiwalu (mamy parę ciekawych pomysłów). Ale najważniejsze co chcielibyśmy pokazać, to zjednoczenie środowiska prawniczego w obronie idei państwa prawa.

 

 

II. Zdrowie

 

Pol’and’Rock for future health

Przyjeżdżamy na Festiwal żeby pomóc zainteresowanym w ustaleniu właściwego sposobu żywienia oraz nauczeniu jak kontrolować masę ciała Co chcemy zrobić?

 • Zbieramy dane dotyczące tematyki żywienia .
 • Prowadzimy kąt doradczy - stałe miejsce ze sprzętem gdzie chętni mogą się zgłosić i uzyskają indywidualną konsultacje dietetyczną. Prowadzimy wykłady i warsztaty edukacyjne.
 • Stres i jelita, czyli niezgrany duet.
 • Żywienie w depresji.
 • Historie „paszczowe” jak prawidłowo zadbać o jamę ustną
 • Pracujesz w nocy i tyjesz? Dowiedz się jak temu przeciwdziałać
 • Dieta mind czyli co robić żeby nasz mózg lepiej funkcjonował?
 • Czy „słaba” głowa to wina genów?

Na te, oraz wiele innych warsztatów zapraszamy! Pol’and’Rock for future health !

 

Fundacja DKMS

Naszą misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. To co chcemy zaproponować to przede wszystkim dać możliwość ludziom zapisanie się do naszej bazy jako potencjalny dawca szpiku i tym samym danie szansy na nowe życie osobom chorym na nowotwory krwi.
Drugim aspektem naszej działalności jest edukowanie osób w tym zakresie tak, aby systematycznie zwiększać ilość osób zarejestrowanych. Chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia "bliźniaka genetycznego" do osób potrzebujących.
Dla przypomnienia w ubiegłym roku zarejestrowało się prawie 600 osób podczas PolandRock Festiwal! Pomagamy całym sercem, i chcemy zarazić tym Was!

 

Be Communications

Stoisko, które chcielibyśmy zaproponować jest elementem Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV „Test na HCV – prosty krok do zdrowia”.
Podczas tegorocznej edycji chcielibyśmy przebadać jak najwięcej młodych osób, aby dać im możliwość zdiagnozowania WZW C na wczesnym etapie. Uczestnicy będą mogli bezpłatnie wykonać test pod kątem wirusa HCV.  Test zajmuje mniej niż 10 minut. Wykonanie takich testów jest całkowicie bezpłatne. Wszystko będzie odbywać się w sterylnych warunkach, przy użyciu jednorazowego sprzętu. Przeszkolony personel udzieli wszelkich informacji na temat WZW C i wirusa HCV. Wykonanie testu odbywać się będzie w sposób anonimowy. Czekamy na Was.

 

Towarzystwo Rozwoju Rodziny

Dołącz do warsztatów "WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O SEKSIE A NIE MACIE KOGO ZAPYTAĆ". Stałym elementem punktu będzie możliwość indywidualnej rozmowy z edukatorami/specjalistami. Jeżeli nurtują Cię niewygodne pytania, to koniecznie przyjdź do nas. Postaramy się znaleźć odpowiedź. Na uczestników, będzie czekać grupa specjalistów którzy podzielą się wiedzą np. z zakresu profilaktyki HIV/AIDS.

 

Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej - Oddział Terenowy Gorzów Wlkp.

„Młodość wolna od uzależnień”
Przygotowujemy dla uczestników odwiedzających nasze stoisko specjalne gadżety.
W dniach trwania festiwalu, wzorem lat ubiegłych przy y Akademii Sztuk Przepięknych uruchomimy punkt informacyjno – edukacyjny, w którym osobom zainteresowanym wykonywane zostaną bezpłatne pomiary: poziomu tlenku węgla wydychanym powietrzu, poziomu tkanki tłuszczowej, ciśnienia tętniczego krwi, oraz stanu nietrzeźwości z wykorzystaniem alkomatu.
Przeprowadzimy symulację stanu odurzenia z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli.
W programie mamy również przygotowane liczny gry z atrakcyjnymi nagrodami. Nie może Cię zabraknąć!

 

Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK

Jesteśmy organizacją zajmująca się edukacją seksualną dzieci, młodzieży i dorosłych.
W naszym namiocie w czasie Festiwalu odbywać się będą warsztaty dotyczące seksualności. Mamy w planie oprócz edukatorów, zaprosić również prawników i seksuologów. Tematy warsztatów chcielibyśmy podejmować w trakcie warsztatów - bezpieczniejszy seks, jak dbać o swoje zdrowie. Warsztat antydyskryminacyjny - Społeczność LGBT+ - czym jest orientacja seksualna i tożsamość płciowa?
Poprowadzimy dyskusje dotyczącą Zaleceń WHO dotyczących edukacji seksualnej.
Pozdrawiamy Najpiękniejszy Festiwal Świata i czekamy na tegorocznych gości.

 

Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej

Na naszym stoisku chcemy zachęcać do profilaktyki raka piersi i jąder z wykorzystaniem fantomów. Pokazać jak wyglądają komórki nowotworowe i guzy pod mikroskopem. Wytłumaczyć czym jest nowotwór. Zainteresowanych wytłumaczyć dlaczego w czasie chemioterapii wypadają włosy i dać możliwość sprawdzenia swojej wiedzy/nauki w formie quizów. Chcemy być częścią ASP i dołożyć do niej swoją cegiełkę. Liczmy na jeszcze większą frekwencję z Waszej strony podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

 

Stowarzyszenie Program STACJA, Stowarzyszenie Lambda Warszawa

Celem naszego stoiska jest dostarczenie rzetelnej wiedzy o bezpieczniejszej zabawie - nie moralizujemy i nie oceniamy. Szanujemy wybory naszych rozmówców. Przekazujemy rzetelną wiedzę o konsekwencjach ryzykownych zachowań seksualnych. Uczestnicy otrzymują ponadto ulotki informacyjno-edukacyjne oraz środki profilaktyczne takie jak np. prezerwatywy. Na naszym stoisku wykorzystamy quizy i gry profilaktyczne.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

W trakcie festiwalu nauczymy samobadania piersi i jąder z wykorzystaniem fantomów. Naszą edukację przeprowadzamy w przeróżnej formie: quizów, rozmów, wykładów i warsztatów. Przygotowaliśmy również quiz na temat zdrowia seksualnego oraz warsztaty dla większej liczby uczestników. Zapraszamy.

 

Fundacja eFkropka

Na Festiwalu proponujemy Wam rozmowy z osobami, które same przeszły kryzysy psychiczne, jak również z profesjonalistami. Żywa biblioteka - czyli rozmowa o doświadczeniu schizofrenii, depresji, o byciu psychiatrą w Polsce itp. Stoisko informacyjne - gdzie szukać pomocy, jak ją uzyskać, co robić, Symulacja "głosów" - doświadczenie umożliwiające wejście w doświadczenie osoby słyszącej głosy. Zdrowie psychiczne jest ważnym tematem w Polsce. Dlatego mamy nadzieję, że tym razem uda nam się porozmawiać z większą liczbą ludzi, także na dużej scenie ASP.

 

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Celem działań zespołu Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci jest poprawa jakości życia naszych śmiertelnie chorych podopiecznych. Przedstawiając uczestnikom warsztatów "nasze" dzieci mamy okazję poruszyć tematy "inności" w otaczającym nas świecie. Zależy nam na przekazaniu, że nikt nie jest gorszy, bez względu na swój wygląd, stan zdrowia, religię, przekonania, czy kulturę. Warsztaty w wykonaniu naszej pielęgniarki mają na celu ukazanie uczestnikom, jak czuje się osoba "inna", niepełnosprawna, o odmiennej kulturze. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przyjdź do nas.

 

 

III. Psychologia i rozwój osobisty

 

SuperMentalTEam

Jesteśmy zespołem trenerów mentalnych. Wyzwalamy potencjał w ludziach, by pomóc im żyć pełnią możliwości. Korzystając z narzędzi treningu mentalnego pomagamy rozwijać świadomość własnych ograniczeń i modelować je, kierować swoim życiem i zdobywać dalekosiężne cele zawodowe i prywatne.Tworzymy zestawienie unikalnych talentów, umiejętności i doświadczeń życiowych i biznesowych. Razem chcemy podczas warsztatu dać uczestnikom festiwalu Pol'and'Rock dawkę wiedzy i umiejętności, które sprawią, że bardziej świadomie kroczyć będą przez własne życie, postępować bardziej w zgodzie ze sobą, pracować nad zmianą ograniczających przekonań i wieść bardziej pozytywne relacje. Poczucie własnej wartości, pewność siebie, inteligencja emocjonalna, spokój umysłu to podstawy pozytywnych relacji ze sobą i w społeczeństwie. Warsztat to krótki wykład nt. teorii plus ćwiczenia z udziałem słuchaczy - ich aktywny udział daje pokaz jak działa siła mentalna na wewnętrzną przemianę. 

 

Między Innymi

Doświadczenia z poprzednich lat pokazały nam, co najbardziej może interesować uczestników festiwalu, dlatego też, na bazie tych doświadczeń, zaproponujemy różnorodny i bogaty program aktywności warsztatowych, przeprowadzony w dwóch przygotowanych do tego celu namiotach. W planie mamy:

 • strefę plastyczną, pozwalającą naszym gościom zintegrować się i realizować swoje twórcze pasje i marzenia w urozmaicony sposób
 • strefę psychologiczną, dającą przestrzeń do dyskusji na wszystkie możliwe tematy pod opieką doświadczonych i zaprawionych w festiwalowych bojach psychologów
 • strefę ruchową, gdzie każdemu odwiedzającemu damy możliwości poruszania się do rytmów przez nas zaproponowanych
 • strefę kreatywną, w której warsztaty z improwizacji teatralnej będą przeplatały się z zajęciami pokazującymi korzyści z kreatywnego myślenia na co dzień
 • strefę nauki w praktyce, podanej w przystępny i wakacyjny sposób, zachęcającą do obserwacji tego, jak wiedza szkolna i akademicka może być nam przydatna w życiu codziennym.

Zależy nam na tworzeniu pola do współdziałania dla społeczności lokalnych i tych trochę większych. 

 

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa

Praktyka Falun Dafa łączy się całościowo z procesem wewnętrznego doskonalenia, a więc: zdrowie, walkę z uzależnieniami, psychologie i rozwój osobisty, prawa człowieka i edukacje globalną oraz kulturę. Falun Dafa przyszło z Chin, gdzie cała cywilizacja i kultura była oparta na wierze w bezpośrednią łączność pomiędzy Niebiosami a Ziemią. Rozmawiamy o konieczności powrotu do prawdziwego "ja" w oparciu o własne przemyślenia i doświadczenia, uczymy ćwiczeń i pokazujemy inne rzeczy związane z praktyką.

 

Instytut Analizy Grupowej Raszów

Jesteśmy jedną z najstarszych instytucji szkolących w psychoterapii. W trakcie 25. Pol'and'Rock Festiwal część warsztatów, czyli tzw. Trylogia. Była by to moderowana rozmowa w trzech współpracujących ze sobą grupach na temat: Jakim obywatelem Polski jest uczestnik festiwalu Pol’and’Rock? Rozmowa taka odnosi się do osobistych uczuć, doświadczeń grupowych i miejsca tych doznań w kontekście ogólnopolskim i europejskim. Ten sposób dyskusji pozwala na ujawnienie nieświadomych treści związanych z przeżywaniem siebie jako części większej grupy: subkultury, narodu, młodzieży, uczestników festiwalu itd., co z kolei przyczynia się do lepszego rozumienia siebie i innych czyli do wspomnianego wyżej celu warsztatu. 

 

Super Mental

Razem chcemy podczas warsztatu dać uczestnikom festiwalu Pol'and'Rock dawkę wiedzy i umiejętności, które sprawią, że bardziej świadomie kroczyć będą przez własne życie, postępować bardziej w zgodzie ze sobą, pracować nad zmianą ograniczających przekonań i wieść bardziej pozytywne relacje. Poczucie własnej wartości, pewność siebie, inteligencja emocjonalna, spokój umysłu to podstawy pozytywnych relacji ze sobą i w społeczeństwie. Warsztat to krótki wykład nt. teorii plus ćwiczenia z udziałem słuchaczy - ich aktywny udział daje pokaz jak działa siła mentalna na wewnętrzną przemianę.

 

MamaPsychoonkolog

Psychologiem specjalności klinicznej, psychoonkolog i wkrótce coach kryzysowy, w ramach ASP poprowadzi wykład o tym jak rozmawiać i jak wspierać osoby chore w naszym otoczeniu (to może by rodzic, dziadek, przyjaciółka, dziecko znajomych, a choroba to może być choroba onkologiczna inna choroba przewlekła, wypadek czy urodzenie chorego/niepełnosprawnego dziecka.) "Chcę powiedzieć co jest ważne gdy dowiemy się, że nasz bliski zachorował, co mówić, czego nie mówić, co robić a czego nie. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami, zarówno osoby chorej jak i własnymi."

 

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Co proponujemy? Znany festiwalowiczom cykl spotkań z Przemkiem Staroniem - Nauczycielem roku 2018 - Cztery psychologiczne i nie tylko lekcje eliksirów z profesorem Snapem - odwołując się do symboliki „Harry’ego Pottera”, chcemy tłumaczyć skomplikowane mechanizmy psychologiczne, obnażać tkwiące w nas mity psychologiczne, które pogarszają codzienne funkcjonowanie i rozmawiać o emocjach i dążeniu do szczęścia. Ale i nowości! Proponujemy wykłady z zakresu:

 • Psychologii, związków i seksualności człowieka Inteligencja erotyczna, Jak rozumieć choroby i zaburzenia psychiczne? Słowna agresja w relacjach, Jak cieszyć się seksualnością? Udany związek.
 • Psychokryminalistyki Miliony ludzi codziennie śledzą losy filmowych detektywów, próbując odgadnąć zakończenie. A jak pracuje Policja w rzeczywistości? Jakie są konsekwencje oglądania seriali? Jakie są możliwości kryminalistyki w poszukiwaniach zaginionych?
 • Kultury i filmu Popularyzowanie wiedzy na temat ludzi, mediów, języka i kultury
 • Zarządzania - odpowiedź na pytania: Czy zołza ubiera się ubiera się u Prady? Czy ludzie sukcesu mają syndrom Nikodema Dyzmy? Dlaczego twardziele cenią grubiaństwo?

 

BezpiecznaJA

W tym roku zamiast stałego stoiska i namiotu chcemy poprowadzić jednorazowe szkolenie z Tajników Samoobrony w namiocie Warsztatowym ASP plus regularne, codzienne akcje aktywizujące i budujące świadomość potrzeby bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa na całym Polu Festiwalowym w różnych miejscach jako "spontaniczne akcje". Wraz z wolontariuszami będziemy prowadzić szybkie akcje nauki chwytów samoobrony, tajników samoobrony, działania ludzkiego ciała w sytuacjach stresowych i napadowych, pogadanki, rozmowy, debaty i dyskusje z uczestnikami festiwalu.

 

LEADERSHIP FESTIVAL CO-OP

Przyświeca nam motto 'Leadership festival': Be the magic you want to see in the world. Warsztaty „Demo(k)racja. Moja i Twoja” mają na celu sprowadzenie abstrakcyjnego pojęcia "demokracji" do namacalnego poziomu codziennego życia. Uczą na nowo ze sobą rozmawiać (jak słuchać i próbować zrozumieć) i to nawet, gdy okazuje się, że się ze sobą nie zgadzamy. Samorozwój prowadzi tu do zaniedbanej dotychczas budowy społeczeństwa obywatelskiego. Jak? Uczestnicy na podstawie wspólnej rozmowy w małych grupach sami określają, jakie WARTOŚCI są dla nich ważne w codziennym życiu bo wynikają z RÓL, jakie w nim pełnią.

 

Tomasz Kozłowski-spadochroniarz i mówca motywacyjny

 

 

IV. EKOLOGIA

 

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA!

Nie jest Ci  obcy los zwierząt? Przyjdź do nas.
Dla uczestniczek i uczestników Pol’and’Rock Festival szykujemy interaktywne quizy związane z prawami zwierząt, ekologią i zmianami klimatycznymi w kontekście diety. Każdy quiz wygrywa!
Codzienne mini wykłady o prowadzonych przez nas kampaniach. Warsztaty kulinarne - roślinny pełnowartościowy posiłek. Okulary VR, dzięki którym będzie można się przenieść na wirtualną fermę. To i wiele innych atrakcji czeka na Was, u nas!

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa

W ramach festiwalu chcielibyśmy przeprowadzić wykłady i warsztaty z zakresu praw zwierząt.
Skoncentrujemy się na problematyce interwencji podejmowanych w kontekście ochrony łamanych praw, kompetencji organizacji pozarządowych.
Przedstawienia możliwości reagowania na krzywdę zwierząt przez każdego, reakcji na przemoc wobec zwierząt, zaprezentowaniu sposobów skutecznej pomocy zwierzętom i współdziałaniu z innymi służbami. Dodatkowo, podczas trwania festiwalu chcielibyśmy zorganizować "Patrol dla zwierząt", aby nieść pomoc zwierzętom przebywającym na Festiwalu.

 

Anonymous for the Voiceless

Poprowadzimy warsztaty związane przede wszystkim z dietą i jej wpływem na środowisko i zdrowie. Wpływ tradycyjnej diety na zmiany klimatyczne oraz plagę chorób cywilizacyjnych.
Jesteśmy pewni, że budując na zeszłorocznym udanym udziale w Festiwalu, jesteśmy w stanie jeszcze ulepszyć naszą strefę. Prowadzimy rozmowy tylko z osobami, które wyrażą takie zainteresowanie, i w sposób jak najbardziej kulturalny i profesjonalny.

 

Fundacja Greenpeace Polska

Greenpeace to niezależna międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Na naszym stoisku podczas Pol'and'Rock Festiwalu chcemy mówić o potrzebie zmiany systemowej i ograniczeniu plastiku jednorazowego użytku w formie rozmaitych warsztatów. Chcemy, aby problem plastikowej epidemii został dostrzeżony i aby ludzie zrozumieli, że winę za to ponoszą głównie wielkie koncerny, które w ciągu minuty produkują więcej plastiku, niż my zużywamy przez rok. Chcemy także, żeby wzrosła świadomość społeczna nt. plastiku.

 

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

działania. Uczestnikom festiwalu już po raz 6. zaproponujemy rozmaite warsztaty, wykłady i wydarzenia, które przybliżą prawa zwierząt oraz pokażą, że dieta roślinna jest nie tylko etyczna, ale także smaczna i zdrowa. Edukujemy i uczymy jak reagować kiedy jesteśmy świadkami przemocy wobec zwierząt. Nasze materiały: ulotki i broszury zostały opracowane przy współpracy profesjonalnych sportowców i dietetyków. Na odwiedzających czekać będą nasi aktywiści, którzy zachęcą do aktywnego wolontariatu na rzecz zwierząt.

 

Allegro

Odwiedź Strefę Allegro i bądź EKO! W odjechanym Eko Labiryncie zobaczysz, co grozi naszej planecie i co możesz zrobić, by temu zapobiec. Wpadnij na warsztaty, na których nauczysz się jak samemu zrobić m.in. ekologiczne kosmetyki i środki czystości.

 

Extinction Rebellion Polska

Extinction Rebellion to ruch społeczny, którego głównym celem jest budowanie świadomości społeczeństwa o zagrożeniu jakim jest katastrofa klimatyczna.
Na festiwalu chcemy przede wszystkim informować jego uczestników o przyczynach, skutkach i sposobach na powstrzymanie zmian klimatu. Chcemy aby nasze stoisko było swoistym "infoboxem", do którego może podejść każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś na temat klimatu lub naszej organizacji. Chcemy także zachęcać ludzi do działania na rzecz ochrony klimatu, pomagać im dołączać do już istniejących lokalnych organizacji proklimatycznych bądź pomóc im stworzyć nowe.

 

 

V. Kultura

 

Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

W związku z tym, że jest to jubileuszowy – 25. Festiwal – chcemy poświęcić część naszych działań swoistej „archeologii” Przystanku Woodstock/Pol’And’Rock. Chcemy też by w tym roku było wyjątkowo kolorowo. W trackie festiwalu zobaczycie u nas między innymi: wystawę artystyczną warsztaty z malowania w kolorach tęczy, podstaw rysunku oraz tworzenia kart pamiątkowych na temat Festiwalu (w technice collage’u), akcję kolorowych okularów, prelekcje na temat sztuki
współczesnej oraz koloru w sztuce.

 

Niewidzialna Wystawa

W strefie ASP każdy będzie mógł spróbować krótkiego spaceru z białą laską, w opasce na oczach przez z pozoru prosty labirynt. Oprócz tego rozwiejemy wątpliwości lub przekażemy pomocne informacje np. jak reagować w przestrzeni publicznej na osoby z białą laską. Chcemy też niejako udowodnić, że osoba niewidoma czy niedowidząca niczym się nie różni od wszystkich innych ludzi za wyjątkiem tego, że mniej lub w ogóle nie korzysta ze wzroku. Jeżeli chcecie na własnej skórze przekonać się jak wygląda Świat z perspektywy osoby niewidomej, nie może Was zabraknąć.

 

Społeczny komitet organizacyjny "Wioska Słowiańska"

Chcielibyśmy, aby uczestnicy festiwalu mieli możliwość wstąpienia do Namiotu Słowiańskiego, odpowiadającego na potrzeby duchowe i intelektualne, tak by dać im możliwość poznania innego, bardziej wschodnioeuropejskiego sposobu poznawania świata i prób jego zrozumienia. Pragniemy, aby nasz namiot po raz kolejny stał się miejscem dyskusji, wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń. 

 

Stadt Frankfurt (Oder) - Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji

Dwumiasto - Frankfurt nad Odrą i Słubice po raz kolejny pragnie wspólnie zaprezentować się na Festiwalu Pol’and’Rock 2019 w Kostrzynie nad Odrą jako "Playground Europe" - miejsce polsko-niemieckiego współistnienia. Codziennie na gości festiwalu czekamy z bogatą oferta programowa z dziedziny kultury, kształcenia i kreatywności. Wszystkie oferowane przez nas warsztaty będą dostępne w obu językach - polskim i niemieckim. Tym samym zapraszamy uczestników festiwalu do zapoznania się z naszą szeroką ofertą w dziedzinie kształcenia, społeczeństwa, kultury oraz działań kreatywnych i odwiedzenia nas w Dwumieście. Mamy nadzieję, że po raz kolejny będziemy mogli gość tak wielu zainteresowanych, i podzielić się z nimi naszą wiedzą i umiejętnościami. 

 

Festiwal Fantastyki Pyrkon

Po zeszłorocznym ciepłym przyjęciu, chcemy ponownie pokazać uczestnikom Pol'and'Rock Festival,, że fantastyka jest wszędzie i zapewnia świetną zabawę w wielu formach – zarówno zagorzałym miłośnikom jak i nowicjuszom. Przygotowaliśmy kilka atrakcji, łączących różne obszary fantastyki:

 • malowanie figurek do gier bitewnych
 • gry fabularne
 • proste sesje RPG,
 • gry planszowe
 • możliwość wypożyczenia gier
 • czytelnia komiksów 

W strefie chillu zapewniamy pufy, leżaki i stoliki do grania.

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna Fruuu

Mówimy sobie "Tak, zróbmy to!" i po prostu działamy w pełnej zgodzie i przyjaźni społecznej. Chcemy zorganizować warsztaty z podstaw improwizacji. Będziemy się uczyć efektywnej komunikacji, spontaniczności, akceptacji, i wielu innych wspaniałości. Do współpracy przy organizacji warsztatów chcemy zaprosić kilku improwizatorów z Polski, by urozmaicić ofertę dla uczestników. Warsztaty na Pol'and'Rock Festiwal co roku są największą tego typu formą impro w Polsce!

 

Fundacja "Teatr Układ Formalny"

W tym roku Akademii Sztuk Przepięknych zagramy spektakl "Wszyscy = bogowie we krwi", grany w ramach projektu przeciwdziałającemu mowie nienawiści wśród młodzieży, powstałego z inicjatywy prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Po spektaklu poprowadzimy warsztat o mechanizmach powstawania zła, przemocy oraz manipulacji politycznej. Zapraszamy na spektakl wszystkich zainteresowanych uczestników 25. Pol'and'Rock Festiwal. 

 

Papaya Films, projekt Papaya Films Academy

Papaya Films Academy adresowana jest do każdego, kto chce szlifować swoje umiejętności m. in.: w dziedzinie reżyserii, fotografii, montażu i organizacji produkcji, a także dobrze poznać realia pracy w branży reklamowej. Papaya Films Academy to praktyczne warsztaty kilku godzinne lub całodniowe, prowadzone przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

 

Emil Witt-podróżnik

Mam 24 lata i od 2013 roku zapuszczam się z plecakiem wgłąb mało znanych obszarów Amazonii aby spotkać plemiona, których życie do dzisiaj opiera się na bliskiej współpracy z przyrodą.
Zapraszam na niepowtarzalne warsztaty surwiwalowe. Pokażemy jak wiele zastosowań może mieć zepsuty telefon. Przejdziemy też przez temat bardzo istotnej sztuki improwizowania i tworzenia czegoś z "niczego" czyli przekonamy się na jak wiele sposobów możemy wykorzystać znalezione w lesie czy też gdziekolwiek indziej śmieci. Jak za ich pomocą przefiltrować wodę, zrobić, śpiwór czy też zadaszenie? Przekonacie się niedługo!

 

Trotamundos-podróżniczka

Znacie to uczucie, kiedy już jest tak źle, ze nie może być gorzej? Kiedy nie masz już nic do stracenia i kiedy jedynym twoim wyjściem jest... zmienić wszystko? Wzięłam skromne oszczędności, spakowałam się i pojechałam do Meksyku. Skoro Wiecie jak się zaczęło to teraz zapraszam na ciąg dalszy historii.

 

Piotr Bukartyk z Zespołem

Szymon Chwalisz - artysta malarz

Dariusz Miliński – happening

 

fot. Edyta Kurycka

 

VI. Hand made

 

Kasia i Andrzej Czerniec

Kasia i Andrzej poprowadzą na Akademii Sztuk Przepięknych warsztaty ceramiczne.

 

PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI

Każdy jest kreatywny, to tylko i aż kwestia treningu. Nie wierzysz? Przyjdź i sprawdź, jak można ćwiczyć kreatywność, rozwijać twórczość myślenia, działania i jak te cechy wykorzystać w codziennym życiu. W części handmade dowiecie się, jak wykonać prosty łapacz snów zaprojektowany według Twojego pomysłu, będziecie mogli wyprodukować kulę do kąpieli oraz zaprojektować własną EKOtorbę. To jeszcze nie koniec ! Przykro Ci, że festiwal już się kończy, a na kolejny trzeba czekać aż 365 dni? Nam też! W ostatnim dniu tego wyjątkowego czasu odwiedź nasze stoisko i zrób sobie pamiątkowy tatuaż henną! Możesz wykonać go sam lub skorzystać z naszej pomocy.

 

Mayza Handpan

Jestem twórcą handpanów - młodych instrumentów, które dopiero zyskują popularność. Składają się z dwóch odpowiednio wyprofilowanych i połączonych ze sobą stalowych półkul, a swoim kształtem przypominają żółwia lub UFO. Handpany mają unikalne brzmienie. Wykorzystywane są w muzykoterapii, w gabinetach relaksu, medytacji itp. Chciałbym dać ludziom możliwość dotknięcia i zaznajomienia się z nim, dlatego na Festialu odbędą się warsztatów z gry na handpanie. Oprócz warsztatów chciałbym urządzić “Poranny chill przy handpanie” czyli godzinny relaks przy dźwiękach instrumentu wydobywanych przez nauczyciela. Po całej nocy koncertów i głośnej muzyki może to być dobra okazja do chwili odpoczynku i wyciszenia umysłu.

 

Dorigami 

Dorigami to projekt, który narodził się z pasji poznawania czegoś nowego i chęci nauki. W tym roku po raz kolejny proponujemy uczestnikom miejsce, w którym można poznać nie tylko tajniki origami, ale także pogadać na ten (i nie tylko ten...) temat i po prostu kreatywnie spędzić czas. Chcemy pokazać im, że origami to nieskończone możliwości tworzenia zwierząt, roślin, figur przestrzennych; że to setki ciekawych historii, a także potężne narzędzie używane w takich dziedzinach jak architektura, medycyna, biologia czy inżynieria.

 

Stowarzyszenie MAYE Music Yoga Eko Art

MAYE promuje harmonijny styl życia, kreatywne i alternatywne formy myślenia i działania. Kształtuje wrażliwość i postawy prospołeczne poprzez muzykę, sztukę, taniec, metody wyciszenia, jogi i medytacji. Pozwala to na odnalezienie równowagi i drogi indywidualnego rozwoju osobistego. Odwiedź nasza Wioske Beztroską i skorzystaj z warsztatów: Art (hand made) biżuteria i instymanty muzyczne z recyclingu, stone art, łapacze snów, oraz teatralne, bebniarskie, wianki ze świeżych kwiatów. Namiot relaksacja i Hatha Yoga, techniki oddechowe, Chi Kung, Pięć Rytuałów Tybatańskich Nauka i wiedza: wegetarianizm, zdrowie, medytacja, mindfulness, redukcja stresu, zero waste, ekologia w praktyce Chillax mantra time Warsztaty medytacji i jogi Pol and Rockowe SPA.

 

Wu Kwadrat - serwis dredów

Zapraszamy na warsztaty z fryzjerstwa alternatywnego – dready. W czasie warsztatów uczestnicy poznają pochodzenie tej fryzury, aspekty teoretyczne dreadmakingu, a także w praktyce wykonają własne dready z włosów syntetycznych. Każdy z uczestników będzie mógł dostać odpowiedź na nurtujące pytania z zakresu fryzur alternatywnych. Warsztaty prowadzimy w formie wykładu z panelem dyskusyjnym oraz częścią praktyczną.

 

 

VII. Sport

 

Europejski Szczyt Kuglarski

Propagujemy szeroko pojęty rozwój psycho-manualny dla osób dorosłych, niepełnosprawnych i niepełnoletnich; zawarty w cyklu wykładów i zajęć praktycznych, przeprowadzanych w ramach X cyklu oficjalnego działania wioski ogniowej pod nową nazwą Europejski Szczyt Kuglarki. Naszym celem jest zaszczepienie w ludzkich sercach szacunku do żywiołu ognia, prowadzimy ścisłą współpracę z przedstawicielami Druidów, Rodzimowierców, Pogan czy nawet Diabeciaków. Jesteśmy stałym elementem folkloru kultury kolejnych edycji tego przepięknego festiwalu serc.

 

Himalayan Camp

HimalayanCamp to miejsce, które Cię zainspiruje. Tu dowiesz się, jak bezpiecznie realizować podróżnicze marzenia, jak przygotować się do wypraw. W planie szereg atrakcji, które już na stałe wpisały się w krajobraz wioski:

 • szkolenia wspinaczkowe oraz ścianka wspinaczkowa,
 • do waszej dyspozycji oddajemy slackline’y,
 • szkolenia z zakresu najnowszych rozwiązań technologicznych i sprzętowych w outdoorze,
 • szkolenia z pierwszej pomocy w górach prowadzone przez ratowników GOPR,
 • prelekcje gości specjalnych,
 • pokazy filmów górskich w ramach KINA ADVENTURE,
 • hamakowa strefa relaksu.

 

Simplife Joga

To miejsce, w którym odpocznieasz, a zarazem codzienne poranne zajęcia jogi prowadzone na najwyższym poziomie. Rozpocznij swój dzień w zdrowiu i spokojnej atmosferze. Odwiedź nas i złap oddech. 

 

Przystanek Capoeira Pol'and'Rock

Jesteśmy ludźmi ze wszystkich zakątków Polski, których łączy miłość do przepięknej sztuki walki jaką jest capoeira. Pragniemy zarazić naszą pasją wszystkich Woodstockowiczów, niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej. Festiwalowicze będą mogli pokonać swój strach podczas nauki akrobacji lub wymiany obrotowych kopnięć, poczuć kulturę brazylijską poprzez naukę brazylijskich piosenek śpiewanych w trakcie praktyki capoeira a także spróbować swoich sił w grze na brazylijskich instrumentach.

 

 

 VIII. Walka z uzależnieniami

 

LubPolicja

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim jak co roku przygotował dla uczestników festiwalu działania Profilaktyczne pn. „Przystań Policja 2019”. W ramach Działań przygotowany zostanie punkt informacyjno – edukacyjny, w którym udzielana będzie informacja na temat zjawisk patologicznych tj. handel ludźmi, przemoc i cyberprzemoc oraz alkoholizm, narkomania, demoralizacja nieletnich, ochrona mienia, a także będzie promowany zawód policjanta. Ponadto uczestnicy festiwalu wypowiedzą się anonimowo w ankiecie na temat bezpieczeństwa na Pol'and'Rock Festival i działań informacyjno – edukacyjnych Policji pn. „Przystań Policja” oraz będą mieli również możliwość sprawdzenia swojego stanu trzeźwości przed opuszczeniem Festiwalu

 

Górnośląskie Stowarzyszenie FAMILIA

W ramach festiwalu Pol'And'Rock 2019 planujemy skupić się na działaniach profilaktycznych, edukacyjnych, mówić będziemy o szkodliwości narkotyków, dopalaczy, innych używek. Pod naszym pomarańczowym namiotem działać będzie również punkt konsultacyjny ds. uzależnień. Zapraszamy wszystkich , którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o uzależnieniach, nasi specjaliści będą służyć wam swoją wiedzą. Osoby, które chciały by dłużej porozmawiać o uzależnieniu swoim lub osoby bliskiej zapraszamy na konsultacje - udzielimy wsparcia, postaramy się pomóc. Będziemy organizować mini konkursy, oraz tradycyjnie rozdawać pomarańczowe wstążeczki "Nie biorę, jestem O.K." Chętnych zaprosimy na warsztaty – „Jak pomagać a nie szkodzić”. Do zobaczenia w Kostrzynie.

 

Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej

Udział w wydarzeniu ma na celu: informowanie, uświadamianie oraz promocję zachowań prozdrowotnych i treści zawartych na stronie kampanii www.krzywoweszlo.pl . Naszym celem jest stworzenie przestrzeni na rozmowy z uczestnikami o wszystkim co dla nich ważne, co wpływa na ich wybory w atmosferze wzajemnej akceptacji i szacunku. Planujemy udział 3-4 osób na każdym festiwalu. - Gra : Na naszym stoisku każdy będzie mógł przetestować na grę edukacyjną na tablecie „Krzywo weszło. Zmień ustawienia". Uczestnicy zostaną zaproszeni do ułożenia postaci. Każda poprawnie ustawiona postać zostanie przez nas nagrodzona. Nagrodą będą bezpłatne gadżety (torby, magnesy, wlepki, zatyczki do uszu, na których umieścimy numer telefonu zaufania). -QUIZY: Będziemy prowadzić także quizy sprawdzające wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz z wiedzy na temat instytucji pomocowych (losowy wybór pytania z dostępnej puli pytań, opracowanych na podstawie ww kampanii. Zabawa w formie "kola fortuny". - Znajdź i dopasuj pojęcia do definicji - strefa wiedzy o substancjach psychoaktywnych - Prawda- Fałsz - Stereotyp - quiz oparty na prawdziwych i fałszywych twierdzeniach o zjawisku narkomanii - Narkotyki w filmach - dopasuj cytaty.

 

Stowarzyszenie Monar

Monar propaguje życie wolne od nałogów, wrażliwość na potrzeby innych, wiarę w człowieka i jego możliwości. Docieramy do szkół, placówek wychowawczych, działamy na masowych imprezach dla młodzieży. Nasi animatorzy prowadzą zajęcia profilaktyczne, partyworkerzy towarzyszą uczestnikom koncertów i dyskotek. „Profi Kamp”- To miejsce w którym oferujemy uczestnikom imprezy pełną gamę warsztatów oraz zajęć promujących rozwijanie pasji, zdrowy tryb życia jak i dobrą zabawę w bezpiecznych warunkach. - Beatbox - Taniec Hip-Hop - warsztaty profilaktyczne 1.coaching grupowy 2.komunikacja oparta na empatii 3.podróż w głąb siebie 4.pięć języków miłości - komunikacja w związku 5.Jak mnie widzą inni i jak się z nimi dogadać - warsztat - namiot poradnia (Konsultacje z terapeutą) - warsztaty bębniarskie - Punkt informacyjny (informacja na temat naszych działań na festiwalu) - wolontariusze rozdający ulotki - konkursy z drobnymi nagrodami (płyty z utworami wykonywanymi przez pacjentów stowarzyszenia...). - Ściana uczuć (Hyde park) uczestnicy mogą zapisywać na postawionej ścianie swoje odczucia i pomysły.

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

PARPA chciałaby zaproponować w trakcie kilku dni koncertów stoisko w ramach ASP i szerokie działania edukacyjne wokół problemów związanych z używaniem/nadużywaniem alkoholu, m.in.: problem przemocy, uzależnienie i współuzależnienie, picie w okresie ciąży, jazda po pijanemu. W namiocie będą dostępni konsultanci, chcemy zorganizować też pewnego rodzaju warsztaty/prezentacje z możliwością dyskusji i konsultacji indywidualnych.

 

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego "Zielona Przystań" Łódź

Chcesz porozmawiać? Chcesz sprawdzić czy Twoje picie alkoholu jest bezpieczne? Masz problem? (alkohol - narkotyki - przemoc - trudne relacje) ODWAŻ SIĘ – Jesteśmy tu dla Ciebie! Konsultacje, porady, warsztaty - Profesjonalną pomoc oferuje 3 terapeutów i wolontariusze.

 

 

IX. Nauka i wiedza

 

Every Nation Campus Kraków

Festiwal Pol’and’Rock jest miejscem stworzonym dla wymiany poglądów, ideologii i prezentowania różnych światopoglądów i w związku z tym, że na ten festiwal przyjeżdża bardzo dużo młodych ludzi, chcielibyśmy również wziąć udział w wymianie różnych poglądów i dyskusjach światopoglądowych z chrześcijańskiego punktu widzenia. Jednym z narzędzi, które nam pomaga i ułatwia podjęcie rozmowy jest TeoTest (TheGodTest - ankieta używana w ponad 190 krajach). Ma ona na celu sprowokowanie każdego człowieka do odpowiedzi na temat kluczowych kwestii: wiary, sceptycyzmu oraz sensu życia.

 

Hackerspace Pol'and'Rock

Hakerzy znów na ASP! Hackerspace, czyli miejsce, gdzie można do woli rozwijać swoje pasje w kreatywnej atmosferze. Lutowanie na festiwalowym polu? Jasne! Praktyczne umiejętności takie jak wiązanie węzłów? Zapraszamy! Przez cztery z trzech dni festiwalu będziecie mogli nas odwiedzić, dowiedzieć się czegoś ciekawego o ruchu hakerskim i makerskim, oraz o tym, że haker to nie znaczy cyberprzestępca. Będziecie mogli poznać podobne miejsca w waszej okolicy, zadać nawet najgłupsze pytania, lub po prostu dobrze się z nami bawić ucząc się czegoś fajnego.

 

Wroob

Tu miłośnicy robotyki będą mogli spróbować własnych sił w programowaniu! Grupa Wroob przygotowała specjalnie dla uczestników festiwalu zajęcia z robotem mobilnym Wrooby. Program będzie dostosowany do poziomu uczestników, tak, aby mogli się jak najwięcej nauczyć oraz świetnie się bawić. Z całą pewnością każdy z robotów na koniec zajęć będzie jeździł omijał przeszkody a być może nawet słuchał poleceń. Osoby, które uda nam się zarazić naszą pasją, będą mogły kontynuować przygodę z robotyka i programowaniem używając naszej aplikacji oraz materiałów. Zajęcia wprowadzające w świat robotyki i programowania trwają ok. 1,5h i może wziąć w nich udział jednocześnie ok. 12 osób. Uczestnicy od 13 roku życia - 5-6 grup, od 10:00 do 20:00 -Stoisko, do którego każdy będzie mógł podejść porozmawiać, pobawić się robotem

 

X. Integracja

 

Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia

Możemy zorganizować swój namiot, w którym byśmy rozmawiali z uczestnikami festiwalu. Możemy zabrać ze sobą kilka wózków do aktywnej jazdy oraz kilka elementów tzw. toru przeszkód. W trakcie tegorocznych warsztatów pokarzemy bezpieczne techniki jazdy naw wózku (działanie kierowane dla osób na wózkach ale też dla wszystkich tzw. "chodziaków" , którzy by poznali świat z pozycji wózka. Pokarzemy bezpieczne techniki asekuracji, przenoszenia w trakcie pokonywania barier technicznych i terenowych. Ważnym aspektem będzie savoir vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnościami. Kolejną naszą propozycją jest przekonanie uczestników Festiwalu do bezpiecznych zachowań nad wodą. W trakcie 25 lat prowadzenia Obozów Aktywnej Rehabilitacji mieliśmy setki osób po urazach rdzenia kręgowego na skutek skoków do wody. Bardzo ważna jest profilaktyka przeciw urazowa, dlatego zależny nam na zorganizowaniu spotkań z uczestnikami Festiwalu, w trakcie których przekonywać będziemy do zachowania rozwagi nad wodą wykorzystując nasz klip pt. "Skacz z głową".

 

Fundacja "Dr Clown"

Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że może on leczyć i zmieniać świat. Od 20 lat realizujemy program „Terapii śmiechem ” (geloterapii) w 180 polskich szpitalach oraz placówkach specjalnych i edukacyjnych w całej Polsce. Nasi wolontariusze - „doktorzy clowni”, w bajkowych, barwnych strojach i z kolorowymi noskami niosą uśmiech i starają się zniwelować stres i lęk wywołany hospitalizacją, chorobą, życiem z niepełnosprawnością. Wnosimy do placówek i na szpitalne oddziały moc energii i feerię barw, pokazując chorym, że w każdym z nas jest siła do kierowania swym życiem tak aby było harmonijne i piękne. Ze każdy może sobie pomóc by szybciej wracać do homeostazy i pełni sił. Oczywiście bazujemy na naukowo udowodnionych, leczniczych aspektach śmiechu! W naszym stoisku chcemy zaproponować warsztaty z żonglerki, naukę prostych "magicznych" sztuczek - tylko dla tych, którzy posiadają wysoki poziom dobrych mocy, wykonywanie przypinek z radosnym przesłaniem. Oraz okazję do poznania wolontariuszy Fundacji, którzy wierzą, że każdy uśmiech to wielki dar!

 

Wioska Dziecięca „Kolorowe dzieci” + Koło Bajki

 

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Podczas PolAndRock stworzymy dla festiwalowiczów przestrzeń do spotkania i rozmowy o sile i radości życia, zwłaszcza tego oglądanego z perspektywy wózka. Poprzez proponowane aktywności planujemy oswoić uczestników z tematem niepełnosprawności ruchowej oraz pokazać, że nie wyklucza ona osiągania sukcesów i realizacji marzeń. Zależy nam także na podważeniu stereotypów dotyczących OzN, m.in. o braku zaradności życiowej oraz nieustannym analizowaniu swojej sytuacji i stanu zdrowia. Na naszą wioskę będzie składać się: namiot, w którym będziemy przybliżać uczestnikom kwestie związane z niepełnosprawnością ruchową poprzez rozmowy, quizy i konkursy, a także tor przeszkód do pokonania na wózku oraz strefa, w której będziemy organizować zawody sumo na wózkach do rugby.

 

Centrum Edukacji Międzykulturowej

Naszą Wioskę na Pol'and'Rock tworzą dwa namioty 50 m.kw. ustawione obok siebie (jak na stronach www.) z długim na 10 mb szyldem: "ESPERANTO - Wioska Międzykulturowa" , gdzie są prowadzone całodzienne Warsztaty językowe (3 godz. rano i 3 godz. po południu) przez autora podręcznika, wydanego już w 48 językach świata, które są eksponowane na naszym stoisku informacyjnym. Jednocześnie wewnątrz namiotu szkoleniowego pokazujemy zeszłoroczną wystawę na 19 wielkich afiszach "ZAMENHOF - twórca języka Esperanto", którą wykonaliśmy na zlecenie Min. Spraw Zagranicznych na potrzeby 180 polskich placówek dyplomatycznych na świecie: Domy Polskie, Ambasady i Konsulaty RP. Wystawa ta była ponadto prezentowana na 3-ch Kontynentach - w ośrodkach Kultury, edukacji, na uniwersytetach a nawet w Parlamentach... Pomagaliśmy ją tłumaczyć na języki narodowe (poza oczywiście esperantem, które funkcjonuje w 120 krajach świata). Działalność tego namiotu jest wzbogacona bogatą informacją: stoiskiem z ulotkami, broszurami oraz informacją o kształceniu w Polsce i w świecie.Nasz Zespól Organizacyjny liczy 20 osób. Oprócz działań edukacyjnych - szkoleń i dyskusji - równolegle prowadzone są w drugim namiocie zajęcia integracyjne z dziedziny wiedzy i kultury, będą to aktualne tematy i ciekawostki ze świata: prezentacje, prelekcje, codzienne Five o'clock z burzą mózgów po pokazach (spotkania tematyczno-integracyjne z gorącą dyskusją). A przed namiotem : animacje dla dzieci, i konkursy.

 

Sevenet

W  czasie 25. Pol'and'Ron razem z Sevenet zachęcimy fanów Festiwalu do nauki języka migowego i przeprowadzimy internetowe „warsztaty” pozwalające poznać najbardziej popularne wyrażenia związane z muzyką. Zadbamy również o odpowiednie przygotowanie osób głuchych do festiwalu, dzięki naszym radom, dostępnym na naszej stronie internetowej oraz na grupie „25. Pol’and’Rock dla wszystkich”. Te treści będą dostępne w języku polskim oraz zostaną przetłumaczone na Polski Język Migowy. Oprócz tego zadbaliśmy o to, żeby konferencje prasowe poprzedzające festiwal również były na bieżąco tłumaczone na Polski Język Migowy. W coraz szerszym otwieraniu „Pol’and’Rock” na osoby głuche wspiera nas Sevenet S.A. ze swoją usługą „Komunikacja bez barier”.

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ