Aktualności

Wojciech Smarzowski pierwszym gościem ASP

2019-04-17 14:03:14

 

Znamy pierwszego gościa Akademii Sztuk Przepięknych podczas Festiwalu Pol'and'Rock 2019! Na facebookowej stronie Festiwalu Pol’and’Rock Jurek Owsiak zapowiedział, że w Dużym Namiocie ASP z uczestnikami Najpiękniejszego Festiwalu Świata spotka się Wojciech Smarzowski – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, operator filmowy. Spotkanie z nim odbędzie się w sobotę 3 sierpnia o godzinie 11:30.

 

 

Wojciech Smarzowski to absolwent studiów na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Uczył się również filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zanim rozpoczął karierę reżyserską, pracował jako operator dokumentów, m.in. na planie "Psów totalitaryzmu". Jako reżyser zadebiutował w roku 1998 filmem „Małżowina”, dzięki któremu został po raz pierwszy nominowany do konkursu głównego nagrody „Złote Lwy”.

 

Wojciech Smarzowski to jeden z najczęściej docenianych i nagradzanych polskich reżyserów. Wielokrotnie odbierał Orły - nagrody Polskiej Akademii Filmowej w kategoriach najlepszej reżyserii i najlepszego scenariusza,  a także Złote Lwy – główne nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku i w Gdyni.

 

Wojciech Smarzowski cieszy się nieustającym uznaniem wśród widzów polskich kin. Każdy spośród wyreżyserowanych przez niego filmów stał się dziełem obowiązkowym dla fanów rodzimej  kinematografii. Takie tytuły jak „Drogówka”, „Wesele”, „Róża”, „Dom zły”, czy „Kler” dla wielu widzów, jak i krytyków filmowych, to prawdziwe arcydzieła – poruszające, zaskakujące, łamiące stereotypy, często uznawane także za kontrowersyjne i trudne do zaakceptowania. To powoduje jednak, że filmy Wojtka Smarzowskiego nie raz stawały się impulsem do ogólnonarodowej dyskusji o trudnych dla Polaków sprawach.

 

Niewielu wie, że Wojciech Smarzowski to także reżyser teledysków (w 1998 roku otrzymał Fryderyka za teledysk zespołu Myslovitz do utworu „To nie był film”) oraz twórca filmów reklamowych. Między innymi stworzył dwie reklamowe kreacje pokazujące współpracę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z mBankiem.

 

Spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim odbędzie się w sobotę 3 sierpnia w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. 

 

 

 


  

Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim poprowadzi Bartosz Węglarczyk.

Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny Onetu, były korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie, Brukseli i w Waszyngtonie, komentator, publicysta, korespondent wojenny.

POKAŻ PODOBNE
2019-06-26 12:34:29

Zagrać na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival? Marzenie! A jednak każdy z Was ma szansę

Niepowtarzalna możliwość bycia częścią najbardziej wzruszającego momentu Najpiękniejszego Festiwalu Świata - dołącz do Piotra Bukartyka i razem z nim wystąp na zakończeniu 25. Festiwalu Pol'and'Rock.

2019-07-11 16:06:39

Plan czy spontan?

Przyjdź 2 sierpnia (piątek) o godzinie 15:00 do Dużego Namiotu ASP i posłuchaj o wyprawach, wyjątkowych spotkaniach i sposobach na wakacje życia.

2019-07-08 13:00:00

Najważniejsze idee Festiwalu Pol'and'Rock

Jaka jest według Was główna idea Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Czy identyfikujecie się z nią?

ZOBACZ TEŻ