Aktualności

Wojna i pokój na ASP

2021-02-26 12:20:00

Akademia Sztuk Przepięknych to przestrzeń dla tematów ważnych niekiedy trudnych a jednocześnie ciekawych a przede wszystkim takich, które interesują uczestników festiwalu. Jednym z takich tematów, którego próżno szukać w przestrzeni publicznej jest problematyka wojska, obronności, odwagi, patriotyzmu i zagrożenia jakie niesie ze sobą konflikt zbrojny. Na deskach sceny ASP wystąpili wysokiej klasy eksperci, żołnierze, generałowie, publicyści i znawcy historii.

 

Gen. Roman Polko | Przystanek Woodstock 2013 

Generał dywizji Wojska Polskiego, oficer dyplomowany wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych. Doktor nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją. W swojej karierze zawodowej dowodził 6 batalionem desantowo-szturmowym, 18 batalionem desantowo-szturmowym oraz Wojskową Formacją Specjalną GROM. Członek Rady Patronackiej Instytutu Jagiellońskiego. Pełnił obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Autor książek o 

 

 

Bogusław Wołoszański | Przystanek Woodstock 2013 

Autor ok. tysiąca programów i filmów o tematyce historycznej, wśród których najwyższe uznanie zdobyły programy z cyklu „Sensacje XX wieku”. Bogusław Wołoszański napisał ponad 20 książek w tym „Encyklopedię II wojny światowej”. Pisze głównie na temat polityki i działań militarnych i wszystkie wydawnictwa stały się bestsellerami i doczekały się tłumaczeń na wiele języków.

 

 

Gen. Mirosław Różański | Pol'and'Rock 2017 

Generał broni Wojska Polskiego z długą, wojskową historią. Doktor nauk o obronności, w latach 2015-2016 dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. W wielu aspektach zmodernizował Polską armię głównie pod kątem uczestnictwa Polskiego kontyngentu Wojskowego w misjach zagranicznych (Afganistan i Irak). Wielokrotnie odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem czy Gwiazdą Iraku.

 

 

Fot. Lucyna Lewandowska

 

Czy będzie wojna? | Pol'and'Rock 2019

Czy będzie wojna? Czy samo postawione pytanie, nie powinno budzić w nas obaw? Zobaczcie powtórkę dyskusji, która odbyła się na ASP 24. Pol'and'Rock Festival,  z naszymi gośćmi - Bogusławem Wołoszański, gen. Mirosławem Różańskim, gen. Jarosławem Stróżykiem, gen. Tomaszem Drewniakiem i płk Piotrem Gąstał.

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-12 21:15:00

Kolejni artyści zasilają line-up 31. Finału WOŚP!

Do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym w Warszawie, dołączają: WaluśKraksaKryzys, Gutek, Dagadana oraz Dirty Shirt! Wszystkie ogłoszenia padły na antenie Antyradia podczas audycji Jurka Owsiaka, Zaraz Będzie Ciemno!

2022-12-17 16:35:00

Pociąg "Pol'and'Rock" odjazd!

Od dziś Pomorze Zachodnie przemierzać można specjalnym festiwalowym pociągiem "Pol'and'Rock"! W pierwszą trasę - do Koszalina - wyruszył tuż po specjalnej uroczystej premierze na dworcu Szczecin Główny.

ZOBACZ TEŻ