Aktualności

Woodstockowicze pomogli Nepalowi! Dziękujemy!

2017-09-22 11:48:35

 

Niedawno dostaliśmy taką wiadomość:

 

"Drodzy Woodstockowicze, serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i uczniów z wioski Bakrang-6! Na korytarzu naszej nowej szkoły wisi kolaż z twarzami osób z Przystanku Woodstock, które nas wsparły. Może odnajdziecie na nim również swoją twarz? 

W roku 2015 z ramienia Stowarzyszenia "Lepszy Świat" z Poznania na Przystanku Woodstock zbieraliśmy fundusze na odbudowę szkoły dla 255 uczniów w wiosce Bakrang-6 w Nepalu, która została zniszczona przez potężne trzęsienie ziemi 25 kwietnia 2015 roku. Dzięki hojności wspaniałej społeczności Przystanku Woodstock udało nam się zebrać 5 tys. złotych, które w całości przeznaczone zostały na odbudowę szkoły. Za tę sumę mogliśmy zakupić w Nepalu 8 600 cegieł!  Na festiwalu wsparli nas m.in. Anna Czerwińska, Rafał Sonik i Aleksander Doba.

Nowoczesna, dwupoziomowa szkoła o powierzchni 600 m2, z 8 salami lekcyjnymi, została oddana do użytku 2 czerwca 2017 roku. To największa szkoła w Nepalu, jaką udało się wybudować po trzęsieniu ziemi, dzięki wsparciu polskich darczyńców. 

Więcej informacji o projekcie i budowie szkoły znajdziecie na blogu www.uprowadzonadonepalu.pl oraz na facebookowym fanpage'u uprowadzona do.

Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy!

Sylwia Jędernalik i Maciej Pastwa - koordynatorzy projektu

P.S. Dodamy jeszcze, że od wielu lat zbieramy wszystkie dwuzłotówki, które wpadną w nasze ręce i każdego roku przekazujemy je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy." 

 

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-02-02 13:17:02

Weekend z 23. Przystankiem Woodstock

Powróćmy przez chwilę na gorące, woodstockowe pole i przeżyjmy to jeszcze raz. W ten weekend Radio Woodstock przygotowało dla Was ogromne dawkę muzyki z 23. Przystanku Woodstock.

2018-01-24 10:41:55

ASP - zaproponuj gościa, zgłoś swoją organizację!

Do kolejnej edycji Przystanku Woodstock pozostało już tylko kilka miesięcy. Dziś, chcemy Was zapytać, z kim chcielibyście spotkać się w tym niezwykłym miejscu. Zachęcamy Was również do zaprezentowania Waszej organizacji w ramach ASP!

2018-03-13 09:41:10

Złoty Bączek 2018 - notowanie 13

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna