Aktualności

Wracasz z Przystanku Woodstock autem? Sprawdź się alkomatem!

2017-07-25 23:00:57


Dla wszystkich kierowców mamy dobre wieści: w tym roku też możecie przebadać się alkomatem w kilku punktach na terenie festiwalu. Bezpłatne badanie trzeźwości to już woodstockowa tradycja. Na terenie całego Przystanku Woodstock szukajcie trzech namiotów Sprawdź Promile, a w Miasteczku Leszka Chmielewskiego będzie się znajdować Strefa Sprawdź Promile.


Godziny pracy punktów
Strefa Sprawdź Promile w Miasteczku Leszka
Piątek, Sobota 19:00 – 02:00
Niedziela 08:00 – 14:00

Trzy punkty Sprawdź Promile
Piątek: 16:00 – 21:00
Sobota: 10:00 – 01:00
Niedziela: 08:00 – 14:00

 

Gdzie szukać punktów Sprawdź Promile?
Wszystkie 3 punkty Sprawdź Promile są zaznaczone na festiwalowej mapce. Na miejscu szukajcie zielonych namiotów Leszka i białych flag Promiler: jeden z punktów będzie znajdować się w okolicach Pola Malinowskiego, drugi - na wzgórzu za punktem Monster i gastronomią, a ostatni niedaleko skrzyżowania Ulicy Milenijnej z drogą w stronę Gorzowa Wielkopolskiego.

 

 

 

O co chodzi w badaniu alkomatem?
Wszystkie strefy będą wyposażone w profesjonalne alkomaty przesiewowe iBlow dostarczone przez Promiler. Te urządzenia są używane na co dzień przez policję, więc nie musicie się martwić, że ich wskazania to oszustwo. Pamiętajcie: jak każde urządzenie pomiarowe także alkomat ma tzw. błąd pomiarowy. Z tego powodu zachęcamy do poczekania, aż alkomat wskaże zero, zanim wsiądziecie za kółko! Jeśli chcecie ułatwić pracę wolontariuszom punktów i sprawić, że kolejki do badania alkomatem będą krótsze, zapoznajcie się ze wskazówkami zawartymi poniżej.

 

Jak przygotować się do badania alkomatem? Jak przebiega pomiar?

  • Odczekaj minimum 30 minut od ostatniego spożycia alkoholu – to bardzo ważne, nie obraź się, gdy odmówimy Ci badania, kiedy będziesz pił piwo w kolejce!
  • Przed badaniem przepłucz usta wodą.
  • Cierpliwie czekaj na swoją kolej.
  • Dmuchnij energicznie we wlot powietrza alkomatu z odległości 3-4 cm. Uwaga: nie „całuj” ustnika, iBlow pobierze próbkę powietrza do analizy bez konieczności tak bliskiego kontaktu 
  • Po kilku sekundach o orientacyjnym stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu poinformuje wyświetlacz LCD oraz wbudowana lampa sygnałowa LED (zielona zapali się kiedy będziesz trzeźwy, a czerwona w przypadku zawartości alkoholu).
  • Po pierwszym teście zbadaj się ponownie za 30-60 minut. Pamiętaj, że najpierw następuje wzrost stężenia alkoholu, a dopiero po pewnym czasie jego spadek.

 

Wiecie już jak się przygotować do badania alkomatem i jak wygląda samo testowanie. W punktach Sprawdź Promile będziecie mogli też zmierzyć się z zadaniami wykonywanymi w specjalnych „alkogoglach”, które symulują postrzeganie świata po wypiciu alkoholu. Dla najbardziej wytrwałych testujących przewidziane są też fajne gadżety.
Do zobaczenia w punktach i Strefie Sprawdź Promile!

 

 

Strefa Sprawdź Promile w czasie 22. Przystanku Woodstock, fot. Dominik Malik

POKAŻ PODOBNE
2019-03-11 10:10:33

Sidney Polak zasili tegoroczny line-up Małej Sceny!

Kolejna niespodzianka dzisiejszego wieczoru, którą ogłosił Jerzy Owsiak podczas audycji radiowej. Do grona arystów, którzy wystąpią w tym roku na kostrzyńskim polu, dołącza Sidney Polak!

2019-03-11 10:16:36

Renata Przemyk, 30-lecie twórczości na 25. Pol'and'Rock Festival

Jej twórczość przenosi dusze słuchaczy na inny wymiar, a każdy koncert jest niczym podróż sentymentalna w głąb własnych emocji. Prawdziwa muzyczna diwa, której twórczość jest odzwierciedleniem zmysłowości, zalotności oraz wszechstronności.

2019-03-11 20:45:14

Zagłosuj w Plebiscycie Złotego Bączka

W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu. W czasie najbliższej, 25. edycji Festiwalu zostaną wręczone dwa Złote Bączki - jeden dla zespołu z Polski, drugi dla wykonawcy ze świata.

ZOBACZ TEŻ