Aktualności

Wspomnienie Kory - Przystanek Woodstock '99

2018-07-28 11:31:22

 

W drodze na Najpiękniejszy Festiwal Świata słuchamy w samochodzie koncertu Kory z zespołem Maanam z Przystanku Woodstock w 1999 roku. To jedyny raz, kiedy udało nam się „zdobyć” Korę na nasz festiwal. Był to koncert pełen energii, bo Kora na scenie taka właśnie była. Dawała z siebie wszystko, a ogromny, festiwalowy tłum jeszcze bardziej ją, mam uczucie, podkręcił do niezwykłego widowiska, jakim był ten koncert z wszystkimi wtedy jej przebojami i z niesamowitą czułością, z jaką traktowała utwory, które nagle zwalniały aby mówić o miłości, pocałunkach, tęsknocie.

 

Nie było w zespole Marka Jackowskiego, bo właśnie rodziło mu się dziecko. Ale kapela świetnie sobie poradziła i zapis tego jedynego koncertu Kory na naszym Festiwalu bardzo często wykorzystuję w swoich audycjach.

 

Kora wspierała nas przy festiwalu niezwykłymi sms-ami, które, chociażby w czasach, kiedy nagle dostaliśmy podwyższone ryzyko, czytałem ze sceny. Były krótkie, ale w jej stylu, zahaczając o ogólną ideę wolności i szacunku dla czyichś zmagań, dla pomysłu i niesionych w sercach idei. Kora wspierała nas także na Finałach. Z wielką przyjemnością reagowaliśmy na każdy jej sygnał, aby przyjechać do niej i odebrać gadżety na licytacje.

 

Wiedzieliśmy, tak jak wszyscy, o jej chorobie. Nie ukrywała tego, ale oczywistym jest, że komunikat o jej odejściu zabolał i był potwornym, zimnym kubłem wody z samego rana.

 

Koncert zespołu Maanam z Przystanku Woodstock będziemy grali na polu festiwalowym. Będziemy Korę wspominali ze sceny, uczcimy jej pamięć minutą ciszy. Jak to bywa w przypadku artystów, w tym całym nieszczęściu mamy to, czym możemy się cieszyć do końca świata i jeden dzień dłużej – twórczość, a przypadku Kory jej przepiękne piosenki, jej głos i jej niesamowitą energię życiową, jaką w sobie miała i jaką dzieliła się z nami.

 

Jurek Owsiak & Fundacja WOŚP

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ