Aktualności

Wspomnienie Kory - Przystanek Woodstock '99

2018-07-28 11:31:22

 

W drodze na Najpiękniejszy Festiwal Świata słuchamy w samochodzie koncertu Kory z zespołem Maanam z Przystanku Woodstock w 1999 roku. To jedyny raz, kiedy udało nam się „zdobyć” Korę na nasz festiwal. Był to koncert pełen energii, bo Kora na scenie taka właśnie była. Dawała z siebie wszystko, a ogromny, festiwalowy tłum jeszcze bardziej ją, mam uczucie, podkręcił do niezwykłego widowiska, jakim był ten koncert z wszystkimi wtedy jej przebojami i z niesamowitą czułością, z jaką traktowała utwory, które nagle zwalniały aby mówić o miłości, pocałunkach, tęsknocie.

 

Nie było w zespole Marka Jackowskiego, bo właśnie rodziło mu się dziecko. Ale kapela świetnie sobie poradziła i zapis tego jedynego koncertu Kory na naszym Festiwalu bardzo często wykorzystuję w swoich audycjach.

 

Kora wspierała nas przy festiwalu niezwykłymi sms-ami, które, chociażby w czasach, kiedy nagle dostaliśmy podwyższone ryzyko, czytałem ze sceny. Były krótkie, ale w jej stylu, zahaczając o ogólną ideę wolności i szacunku dla czyichś zmagań, dla pomysłu i niesionych w sercach idei. Kora wspierała nas także na Finałach. Z wielką przyjemnością reagowaliśmy na każdy jej sygnał, aby przyjechać do niej i odebrać gadżety na licytacje.

 

Wiedzieliśmy, tak jak wszyscy, o jej chorobie. Nie ukrywała tego, ale oczywistym jest, że komunikat o jej odejściu zabolał i był potwornym, zimnym kubłem wody z samego rana.

 

Koncert zespołu Maanam z Przystanku Woodstock będziemy grali na polu festiwalowym. Będziemy Korę wspominali ze sceny, uczcimy jej pamięć minutą ciszy. Jak to bywa w przypadku artystów, w tym całym nieszczęściu mamy to, czym możemy się cieszyć do końca świata i jeden dzień dłużej – twórczość, a przypadku Kory jej przepiękne piosenki, jej głos i jej niesamowitą energię życiową, jaką w sobie miała i jaką dzieliła się z nami.

 

Jurek Owsiak & Fundacja WOŚP

 

POKAŻ PODOBNE
2018-11-19 17:03:40

Bez marzeń nie byłoby wspomnień!

Bez wspomnień nie byłoby marzeń... Najpiękniejszych emocji nie było bez Was. Tworzycie nasz najpiękniejszy album niezapomnianych chwil. Jesteście bohaterami naszych snów, planów... kolejnych Festiwali Pol'and'Rock.

ZOBACZ TEŻ