Aktualności

Wybitna iranistka gościnią ASP

2022-06-27 21:25:00

Jagoda Grondecka - iranistka, dziennikarka, komentatorka ds. bliskowschodnich. Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, która doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w ambasadach RP w Teheranie i Islamabadzie.  

Pochodzi z Głuszycy, mieszka w Kabulu, stolicy Afganistanu, stara się pokazywać i przybliżać tamtejszą rzeczywistość, zwłaszcza życie codziennie kobiet. Zna język perski, to właśnie w tym języku rozmawia z większością bohaterów swoich publikacji. 

 

Jagoda Grondecka, fot. Przemysław Wójtowicz

 

Związana z Krytyką Polityczną, Kulturą Liberalną, „Gazetą Wyborczą” i „Polityką". Na szeroką skalę Polacy usłyszeli o niej w sierpniu 2021 roku, gdy jako jedyna polska dziennikarka przebywająca w Kabulu relacjonowała ofensywę Talibów w Afganistanie.
 
Za swoją działalność została przez Amnesty International uhonorowana nagrodą medialną Pióro Nadziei 2020.
 
Obecnie pracuje nad książką reporterską o Afganistanie.
 
Spotkanie z Jagodą Grondecką odbędzie się 4 sierpnia o 11:30.
 
Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl. 
 
 
 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-10-14 14:05:00

Wróć do tegorocznych spotkań ASP!

Akademia Sztuk Przepięknych to wyjątkowe miejsce, gdzie rokrocznie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata odbywają się ważne rozmowy i spotkania. Zapraszamy do ponownego wysłuchania tegorocznych spotkań - w jesienne weekendy na kanale KręciołaTV na YouTubie!

2022-10-25 10:32:12

Jak układają się głosy w plebiscycie Złotego Bączka?

Aktualnie trwający plebiscyt Złotego Bączka, czyli naszej nagrody publiczności, wystartował 7 października. Od tamtego czasu łącznie oddaliście 6 390 głosów na zespoły, które według Was zagrały najlepiej i powinny wystąpić na Najpiękniejszym Festiwalu Świata ponownie.

ZOBACZ TEŻ