Aktualności

Wybitna iranistka gościnią ASP

2022-06-27 21:25:00

Jagoda Grondecka - iranistka, dziennikarka, komentatorka ds. bliskowschodnich. Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, która doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w ambasadach RP w Teheranie i Islamabadzie.  

Pochodzi z Głuszycy, mieszka w Kabulu, stolicy Afganistanu, stara się pokazywać i przybliżać tamtejszą rzeczywistość, zwłaszcza życie codziennie kobiet. Zna język perski, to właśnie w tym języku rozmawia z większością bohaterów swoich publikacji. 

 

Jagoda Grondecka, fot. Przemysław Wójtowicz

 

Związana z Krytyką Polityczną, Kulturą Liberalną, „Gazetą Wyborczą” i „Polityką". Na szeroką skalę Polacy usłyszeli o niej w sierpniu 2021 roku, gdy jako jedyna polska dziennikarka przebywająca w Kabulu relacjonowała ofensywę Talibów w Afganistanie.
 
Za swoją działalność została przez Amnesty International uhonorowana nagrodą medialną Pióro Nadziei 2020.
 
Obecnie pracuje nad książką reporterską o Afganistanie.
 
Spotkanie z Jagodą Grondecką odbędzie się 4 sierpnia o 11:30.
 
Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl. 
 
 
 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-05-12 14:25:37

To jest festiwal nas wszystkich! Pomóż i wpłać na sprzątanie terenu!

Tuż przed Światowym Dniem Bez Śmiecenia Fundacja WOŚP zapoczątkowała akcję związaną ze sprzątaniem terenu Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Każdy może dorzucić swoją "cegiełkę" i dokonać wpłaty, która przeznaczona zostanie na uporządkowanie terenu.

2022-05-16 09:50:15

Szóste notowanie Plebiscytu Złotego Bączka

Przed Wami szóste głosowanie plebiscytu Złotego Bączka! Łącznie oddaliście już aż 8 764 głosy! Która z gwiazd zeszłorocznej sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata będzie miała zaszczyt wystąpić przez Wami jeszcze raz?

2022-05-30 21:10:00

Nova Twins zagrają na 28. Pol'and'Rock Festival

Nie ma drugiej takiej kapeli! Zespół Nova Twins dołącza do line-upu Dużej Sceny 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ