Aktualności

Wyjątkowe kobiety na Akademii Sztuk Przepięknych

2021-02-16 09:42:22

 

Zapoczątkowana w 2006 roku Akademia Sztuk Przepięknych to niezwykłe miejsce Pol’and’Rock Festival - sprzyjające ważnym i poruszającym dyskusjom na rozmaite tematy. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach z festiwalową społecznością przyjęło ponad 170 gości. Dziś zachęcamy do powrócenia wspomnieniami do spotkań, których głównymi bohaterkami były wyjątkowe kobiety.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz też podsumowania: 

 

Olga Tokarczuk – 25. Pol’and’Rock Festival | 2019 rok

 

 

Wybitna pisarka odwiedziła Najpiękniejszy Festiwal Świata na kilka miesięcy przed przyznaniem jej Nagrody Nobla. Z Katarzyną Janowską rozmawiała nie tylko o swojej twórczości i szeroko pojętej literaturze, ale także o tym co to znaczy być człowiekiem i dlaczego warto stawać po stronie słabszych.


Majka Jeżowska - 26. Pol’and’Rock Festival | 2020 rok

 


Autorka piosenek, które większość z nas doskonale zna ze swojego dzieciństwa, była gościem Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli Pol’and’Rock Festival w wydaniu online, w trakcie której opowiadała o swojej zawodowej ścieżce, a także o tym jak zacząć siebie kochać bardziej.

 

 


Anja Rubik – 24. Pol’and’Rock Festival | 2018 rokW trakcie swojej wizyty na festiwalu najbardziej rozpoznawalna polska modelka mówiła m.in. o realizowanej przez nią kampanii #sexedpl, a także o krokach, które każdy z nas może podjąć, by być bardziej eko i chronić planetę.

 

Katarzyna Nosowska – 25. Pol’and’Rock Festival | 2019 rokIkona polskiej sceny rockowej na Akademii Sztuk Przepięknych pojawiła się jako… autorka bestsellerowej książki „A ja żem jej powiedziała”, która powala szczerością, dojrzałością i pełną humoru obserwacją rzeczywistości.

 

Kasia Nosowska, fot. Basia Lutzner

 


Dorota Wellman – 24. Pol’and’Rock Festival | 2018Jedna z najbardziej cenionych dziennikarek i prezenterek w rozmowie z Piotrem Kędzierskim opowiedziała o otwartości na ludzi, dystansie do siebie i… sytuacji w mediach publicznych.


Maria Czubaszek – 20. Przystanek Woodstock | 2014 rokKobieta pełna humoru, z ogromnym dystansem do siebie i do świata, na Przystanku Woodstock pojawiła się na jubileuszowej, 20. edycji. Ogromna porcja śmiechu gwarantowana! 

 


Agnieszka Holland – 20. Przystanek Woodstock | 2014 rokAgnieszka Hollad, jak na niekwestionowany autorytet w dziedzinie sztuki filmowej przystało, z festiwalową publicznością rozmawiała m.in. o drodze, jaką należy pokonać, by stworzyć film i o całym procesie produkcji.Janina Ochojska – 22. Przystanek Woodstock | 2016 rok

 

 

Założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej przez dekadę pozostawała jednym z najbardziej wyczekiwanych gości Akademii Sztuk Przepięknych. W trakcie spotkania mówiła m.in. o problemach współczesnego świata i sposobach na walkę z nimi.Ewa Ewart – 26. Pol’and’Rock Festival (Najpiękniejsza Domówka Świata) | 2020 rok

 


Wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych podczas spotkania na ASP opowiadała nie tylko o tym, jak powstają jej obrazy, ale przede wszystkim o problemach, które w nich porusza, jak choćby eksploatacja Ziemi.Anna Dymna – 13. Przystanek Woodstock | 2007 rok


Wybitna aktorka i założycielka Fundacji „Mimo Wszystko” gościła na Przystanku Woodstock w drugim roku działania Akademii Sztuk Przepięknych i opowiedziała m.in. o wyzwaniach, jakie stoją przed organizacjami, które zapewniają wsparcie osobom z niepełnosprawnościami.

 

POKAŻ PODOBNE
2021-02-18 10:00:00

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Akademia Sztuk Przepięknych to nierozłączny element Pol'and'Rock Festival, zatem również podczas 26. Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata nie mogło zabraknąć tego jakże ważnego elementu. Wyjątkowe spotkania to łącznie 540 minut rozmów o różnej tematyce.

2021-02-24 14:45:00

Muzyczna Akademia Sztuk Przepięknych

Przez wszystkie lata funkcjonowania Akademii Sztuk Przepięknych odbyło się tam również wiele spotkań z wybitnymi muzykami. Przypomnijmy sobie te inspirujące rozmowy!

2021-02-19 09:20:56

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.

ZOBACZ TEŻ