Aktualności

Wyjątkowe kobiety na Akademii Sztuk Przepięknych

2021-02-16 09:42:22

 

Zapoczątkowana w 2006 roku Akademia Sztuk Przepięknych to niezwykłe miejsce Pol’and’Rock Festival - sprzyjające ważnym i poruszającym dyskusjom na rozmaite tematy. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach z festiwalową społecznością przyjęło ponad 170 gości. Dziś zachęcamy do powrócenia wspomnieniami do spotkań, których głównymi bohaterkami były wyjątkowe kobiety.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz też podsumowania: 

 

Olga Tokarczuk – 25. Pol’and’Rock Festival | 2019 rok

 

 

Wybitna pisarka odwiedziła Najpiękniejszy Festiwal Świata na kilka miesięcy przed przyznaniem jej Nagrody Nobla. Z Katarzyną Janowską rozmawiała nie tylko o swojej twórczości i szeroko pojętej literaturze, ale także o tym co to znaczy być człowiekiem i dlaczego warto stawać po stronie słabszych.


Majka Jeżowska - 26. Pol’and’Rock Festival | 2020 rok

 


Autorka piosenek, które większość z nas doskonale zna ze swojego dzieciństwa, była gościem Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli Pol’and’Rock Festival w wydaniu online, w trakcie której opowiadała o swojej zawodowej ścieżce, a także o tym jak zacząć siebie kochać bardziej.

 

 


Anja Rubik – 24. Pol’and’Rock Festival | 2018 rokW trakcie swojej wizyty na festiwalu najbardziej rozpoznawalna polska modelka mówiła m.in. o realizowanej przez nią kampanii #sexedpl, a także o krokach, które każdy z nas może podjąć, by być bardziej eko i chronić planetę.

 

Katarzyna Nosowska – 25. Pol’and’Rock Festival | 2019 rokIkona polskiej sceny rockowej na Akademii Sztuk Przepięknych pojawiła się jako… autorka bestsellerowej książki „A ja żem jej powiedziała”, która powala szczerością, dojrzałością i pełną humoru obserwacją rzeczywistości.

 

Kasia Nosowska, fot. Basia Lutzner

 


Dorota Wellman – 24. Pol’and’Rock Festival | 2018Jedna z najbardziej cenionych dziennikarek i prezenterek w rozmowie z Piotrem Kędzierskim opowiedziała o otwartości na ludzi, dystansie do siebie i… sytuacji w mediach publicznych.


Maria Czubaszek – 20. Przystanek Woodstock | 2014 rokKobieta pełna humoru, z ogromnym dystansem do siebie i do świata, na Przystanku Woodstock pojawiła się na jubileuszowej, 20. edycji. Ogromna porcja śmiechu gwarantowana! 

 


Agnieszka Holland – 20. Przystanek Woodstock | 2014 rokAgnieszka Hollad, jak na niekwestionowany autorytet w dziedzinie sztuki filmowej przystało, z festiwalową publicznością rozmawiała m.in. o drodze, jaką należy pokonać, by stworzyć film i o całym procesie produkcji.Janina Ochojska – 22. Przystanek Woodstock | 2016 rok

 

 

Założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej przez dekadę pozostawała jednym z najbardziej wyczekiwanych gości Akademii Sztuk Przepięknych. W trakcie spotkania mówiła m.in. o problemach współczesnego świata i sposobach na walkę z nimi.Ewa Ewart – 26. Pol’and’Rock Festival (Najpiękniejsza Domówka Świata) | 2020 rok

 


Wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych podczas spotkania na ASP opowiadała nie tylko o tym, jak powstają jej obrazy, ale przede wszystkim o problemach, które w nich porusza, jak choćby eksploatacja Ziemi.Anna Dymna – 13. Przystanek Woodstock | 2007 rok


Wybitna aktorka i założycielka Fundacji „Mimo Wszystko” gościła na Przystanku Woodstock w drugim roku działania Akademii Sztuk Przepięknych i opowiedziała m.in. o wyzwaniach, jakie stoją przed organizacjami, które zapewniają wsparcie osobom z niepełnosprawnościami.

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ