Aktualności

Wyjątkowi goście na Akademii Sztuk Przepięknych

2019-07-12 13:10:00

 

Akademia Sztuk Przepięknych w tym roku aż kipi od wybitnych osobistości - poznaj tegorocznych gości ASP!

Przypominamy - ogłosiliśmy już (wymienieni w kolejności, w jakiej będziecie mogli ich zobaczyć w Dużym Namiocie ASP):

 

 Artur Barciś i widownia w Dużym Namiocie ASP na Pol'and'Rock Festival 2018 fot. Basia Lutzner

 

 

Oprócz wyżej wymienionych mamy dla Was jeszcze więcej fenomenalnych gości. Oto oni!

 

W Namiocie Warsztatowym będziecie mieli okazję spotkać się z:

 

Sędzia Marek Safjan

Sędzia Marek Safjan to wybitny specjalista - doktor i profesor prawa, doktor habilitowany nauk prawnych, dyrektor Instytutu Prawa Cywilnego Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia Trybunału Sprawiedliwości... i jeszcze długo można by wymieniać.

Na Pol'and'Rock Festival odpowie na takie pytania jak: czy w Polsce mamy do czynienia z kryzysem państwa prawa i dlaczego Europa niepokoi się sytuacją w Polsce. Co może wynikać dla każdego z nas, jeśli nie uda się przezwyciężyć kryzysu państwa prawa? Czy obrona rządów prawa jest sprawą każdego z nas, czy tylko prawniczych elit? Dlaczego ludzie nie lubią prawników? Jak przybliżyć Konstytucję obywatelom? Co oznacza bycie obywatelem Polski, a  jednocześnie Unii Europejskiej?

 

 

 

Tomasz Kozłowski

Mówca motywacyjny, doświadczony szkoleniowiec, psycholog, konsultant, coach. Przez 17 lat ratownik górski. Skoczek spadochronowy (1600+) – w grudniu 2014 r. wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze wraz z dwoma skoczkami wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie (10.735 m).

21 czerwca 2017 r. bijąc dwukrotnie rekord Polski skoczył ze spadochronem 50 razy w ciągu jednego dnia (każdy skok zadedykował konkretnej potrzebującej osobie, zebrał dla nich ponad 200 tys. zł - za ten projekt otrzymał nagrodę CHARITY HERO). Rok później skoczył w jednym dniu 100 razy zbierając ponad pół miliona zł na 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci – po wycofaniu się sponsora projekt sfinansował z własnych środków.

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata opowie o pokonywaniu siebie, swoich ograniczeń, społecznych oczekiwań. Pokaże jak lęk i słabość może być drogowskazem do zmiany na lepsze.

 

 

Bogusław Stanisławski

Bogusław Stanisławski sam zaprasza Was na spotkanie:

Nazywam się Bogusław, rocznik 1930. No, długo już żyję, ale wciąż czuję się zbuntowany, bo wciąż chcę, żeby świat był lepszy. I kiedy mnie już Jurek zaprosił na to wspaniałe wydarzenie, chciałbym o tym kilka słów powiedzieć. Co nam, starym, udało się zrobić, co się nie udało, co zepsuliśmy, a wy, młodzi, będziecie musieli to naprawić. I już naprawiacie: ostatnio „zazieleniliście” Europę i spowodowaliście, że jej priorytetem będzie już teraz troska o planetę.

Mówią o mnie „działacz społeczny", ale co to znaczy? No, więc kilka słów i o tym. Że warto być zaangażowanym. Że najgorsze, co może nas dopaść – to obojętność. Chcę też kilka słów powiedzieć o tym, że różnorodność jest wspaniała, a ten „drugi”, jakiś inny – nie jest groźny, a fantastycznie ciekawy. Trzeba mu tylko otworzyć drzwi, zaprosić i rozmawiać.

Więc bardzo czekam na to spotkanie z Wami. Na rozmowę właśnie. Oby okazała się ciekawa!

 

fot. Damian Jędrzejewski

 

Igor Tuleya

Igora Tuleyę już Wam przedstawialiśmy - zajrzyjcie do poświęconego mu tekstu.

W Namiocie Warsztatowym w ramach dyskusji z Igorem Tuleyą postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym jest niezawisłość sędziowska, komu służy, jakie są jej gwarancje i czy obecnie niezawisłość ta jest zagrożona.  

 

 

Prof. Ewa Łętowska

Ewa Łętowska jest profesor doktor habilitowaną nauk prawnych. Pełniła m.in. funkcję sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego. Ma na koncie wiele publikacji naukowych (prawo cywilne, konstytucyjne, prawa człowieka), a także zajmuje się eseistyka i publicystyka prawnicza. Oddaje się też muzyką poważną (książki, publikacje publicystyczne, programy radiowe i telewizyjne).

Spotkamy się z prof. Ewą Łętowską, by zastanowić, co jest istotą prawa. Będziemy rozmawiać o dylematach i wielkiej odpowiedzialności sędziów za rozstrzyganie konfliktów, ale także o obronie przed hejtem, niezależnych mediach, prawach zwierząt i przyrody.

 

 

 

Do Namiotu KręciołaTV natomiast zawitają takie osobistości jak:

 

Piotr Bukartyk

Piotr Bukartyk to autor i kompozytor, a tak naprawdę zwyczajny układacz piosenek, posługujący się gitarą, tenorem umiarkowanie bohaterskim, bądź sopranem koloraturowym domowej roboty. Układa jedną piosenkę tygodniowo – w czwartek wieczorem. W piątek rano premiera w radiowej Trójce, w audycji Wojciecha Manna. I tak od wielu już lat. Co jakiś czas wybiera parę numerów i robi z tego płytę. Sprzedają się przyzwoicie. Koncertuje solo, w duecie (druga gitarka), trio (druga gitarka plus Hammond), kwartecie (j.w. plus bas), lub z całym bandem (j.w. plus bębny). Są na to dowody w postaci dwóch płyt koncertowych – jedna ze studia im. Agnieszki Osieckiej, druga z dużej sceny festiwalu Woodstock 2012.

Jak co roku Piotr Bukartyk poprowadzi warsztaty, na których wraz z ich uczestnikami przygotuje wspaniałe widowisko na zakończenie tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj do tekstu na temat warsztatów muzycznych Piotra Bukartyka. 

 

Piotr Bukartyk na zakończeniu 24. Pol'and'Rock Festival fot. Łukasz Widziszowski

 

Szymon Chwalisz

Malarz, grafik, ilustrator, designer, Twórca Woodstockowych/Pol'and'Rockowych Gitar które stały się już tradycją Festiwalu i co roku są w czołówce najdroższych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lat wyspecjalizowany w technice aerografu, której używa m.in. do ozdabiania kasków najsłynniejszych polskich rajdowców, skoczków narciarskich czy żużlowców. Maluje motocykle, a także samochody takie jak słynny Volkswagen Golf Filipa Chajzera wylicytowany za bagatela 70,000 zł na tegorocznym Finale WOŚP. Od blisko 15 lat pracuje również w technikach klasycznych. Do jego surrealistycznych wizji przekonał się między innymi sam Slash, u którego zawisł jeden z obrazów Szymona.

W tym roku na Festiwalu Pol'and'Rock będziecie mieli okazję spotkać się z Szymonem na specjalnych warsztatach z malowania gitar. Poznacie tajniki posługiwania się aerografem, zobaczycie jak wygląda etap projektowy, a finalnie na stworzonych przez siebie gitarach najlepsi z Was, którzy odbędą także warsztaty u Piotra Bukartyka, zagrają podczas zakończenia Festiwalu na Dużej Scenie!

 

 

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia​ - dziennikarz, publicysta, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Założyciel Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka. Szerszej  publiczności znany jako prowadzący programów telewizyjnych "Mam Talent!" i "Mamy Cię!”, autor licznych książek o tematyce katolickiej, w tym bestsellerowych“Boskich zwierząt”. 

Szymon Hołownia wspólnie z Orestesem Kowalskim zastanowią się nad najważniejszymi problemami dotyczącymi współczesnych relacji człowieka z innymi zwierzętami. Podczas dyskusji nasi goście spróbują wypracować propozycje działań, jakie możemy podjąć, aby pomóc zwierzętom, ludziom i naszej planecie.   

 

 

Orestes Kowalski

Orestes Kowalski​ prowadzi kanał "Everyday Hero" na YouTube, gdzie  promuje dietę roślinną, efektywny altruizm i prawa zwierząt. Od kilku lat działa w stowarzyszeniu Otwarte Klatki, lubi łączyć racjonalizm z niewybrednym humorem. 

Szymon Hołownia wspólnie z Orestesem Kowalskim zastanowią się nad najważniejszymi problemami dotyczącymi współczesnych relacji człowieka z innymi zwierzętami. Podczas dyskusji nasi goście spróbują wypracować propozycje działań, jakie możemy podjąć, aby pomóc zwierzętom, ludziom i naszej planecie.   

 

POKAŻ PODOBNE
2022-08-02 22:33:56

Pol'and'Rock Festival – nowe miejsce, nowe wrażenia

Długo wyczekiwane koncerty, spotkania z inspirującymi gośćmi na ASP, a przede wszystkim, Wy – najlepsi ludzie na Ziemi! To elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Festiwalu. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami!

2022-08-02 19:00:00

Najciekawsze warsztaty na P'n'R! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Akademia Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival to nie tylko miejsce spotkań i rozmów z gośćmi, ale również liczne warsztaty przygotowywane przez organizacje pozarządowe dla festiwalowiczów. W tym roku w Strefie NGO obecnych będzie aż 65 organizacji!

2022-08-03 22:12:12

Neo-Nówka ponownie inauguruje występy na ASP

Drugi rok z rzędu wrocławski kabaret Neo-Nówka otworzył Akademię Sztuk Przepięknych i ponownie zgromadził tłum widzów na swoim występie.

ZOBACZ TEŻ