Aktualności

Wykopmy rasizm ze stadionów!

2017-07-12 15:06:46

 

Podczas 23. Przystanku Woodstock organizujemy turniej piłkarski pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” czyli ANTYRASISTOWSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ. W działającym przez cały Przystanek Woodstock punkcie informacyjnym Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” planujemy dystrybucję antyrasistowskich materiałów edukacyjnych, warsztaty antyrasistowskie i spotkania z zespołami.

 

1. WOODSTOCKOWY TURNIEJ POD HASŁEM „WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW”

Podczas 23. Przystanku Woodstock organizujemy turniej piłkarski pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” czyli ANTYRASISTOWSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ. Zapraszamy zawodników, kibiców i wszystkich woodstockowiczów! MISTRZOSTWA odbywać się będą na polu festiwalowym (w okolicach Dużej Sceny - jak rok wcześniej) między 3 a 4 sierpnia 2017 roku (w godz. od 11:00 do 16:00). Wezmą w nich udział drużyny 5-osobowe (4 zawodników + bramkarz, a drużyny z rezerwowymi mogą liczyć max. 8 osób). 


Celem turnieju jest upowszechnianie wśród kibiców postaw antyrasistowskich i promocja tolerancji na arenach sportowych w całej Polsce! Ważna jest dla nas przede wszystkim dobra atmosfera i fair play a nie rywalizacja!


Organizator turnieju: Stowarzyszenie "Nigdy Więcej".
Partner: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą.

 

Jak zgłosić drużynę?
Tylko osobiście, w środę (2 sierpnia) w godzinach 19:00 - 20:00 na stoisku Stowarzyszenia "Nigdy więcej" (na terenie organizacji pozarządowych na wzgórzu ASP). Drużynę może zgłosić jedna osoba (Przedstawiciel). Zgłaszając się podajcie: nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana oraz pozostałych zawodników, numer telefonu kontaktowego (pod którym będzie dostępny kapitan przed i w trakcie Turnieju), adres e-mail i kolor koszulek, w których będziecie grać. Liczba drużyn jest ograniczona (16) więc kto pierwszy, ten lepszy!

 

Wielki Finał Turnieju odbędzie się w piątek (4 sierpnia) o godzinie 14.00.
Śledźcie uważnie profil na Facebooku: www.facebook.com/respect.diversity .


WAŻNE! Prosimy pamiętajcie o zabraniu ze sobą sportowego obuwia. Konieczne są także jednolite koszulki. Do udziału w Turnieju zapraszamy także dziewczyny.


Jeżeli nie masz drużyny, a chciałbyś pomóc w organizacji turnieju (sędziując, robiąc zdjęcia, wytyczając boisko, rozdając antyrasistowskie materiały informacyjne itp.), napisz maila na: [email protected] Każda pomoc mile widziana!

 


2. Spotkania z zespołami na stoisku Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ:

Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ zaprasza na spotkania z artystami oraz z zespołami występującymi na Festiwalu Woodstock i  wspierającymi kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Spotkania odbędą się w namiocie (na stoisku) Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”:
- PRAWDA Środa (2 sierpnia, 15:00)
- NIESPODZIANKA Czwartek (3 sierpnia, 14:00)
- NOCNY KOCHANEK Piątek (4 sierpnia, 15:00)
- TABU Sobota (5 sierpnia, 13:00)
- LENIWIEC Sobota (5 sierpnia, 14:00)
- KONIEC ŚWIATA Sobota (5 sierpnia, 16:00)

 

 

3. ANTYRASISTOWSKIE WARSZTATY, codziennie, od czwartku do soboty (każdy warsztat trwa ok. 45 min.):
- godz. 11.00: „ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 'NIGDY WIĘCEJ'”: omówienie specyfiki pracy wolontariusza Stowarzyszenia, przedstawienie możliwości włączenia się w działania mające na celu przeciwdziałanie rasizmowi i nietolerancji oraz promujące wielokulturowość w Polsce,
- godz. 12.00: „MONITORING INCYDENTÓW RASISTOWSKICH 'BRUNATNA KSIĘGA'”: przedstawienie odnotowanych przez Stowarzyszenie incydentów na tle rasistowskim, jakie miały miejsce w minionych latach w Polsce oraz omówienie sposobów ich monitorowania,
- godz. 16.30: „WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW'”: zapoznanie uczestników z ideą kampanii, jej celami i sposobami ich realizacji. 

 

 

(Stowarzyszenie Nigdy Więcej) 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-03-07 12:26:50

Złoty Bączek 2018 - notowanie 12

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-03-09 14:00:39

Chris Niedenthal na ASP

Drugim już gościem ASP będzie autor najsłynniejszego zdjęcia stanu wojennego - Chris Niedenthal!

2018-02-02 13:17:02

Weekend z 23. Przystankiem Woodstock

Powróćmy przez chwilę na gorące, woodstockowe pole i przeżyjmy to jeszcze raz. W ten weekend Radio Woodstock przygotowało dla Was ogromne dawkę muzyki z 23. Przystanku Woodstock.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna
nota prawna