Aktualności

Wyśmienita zabawa w Strefie Allegro!

2019-08-07 09:39:58

 

Strefa Allegro jak co roku nas zaskoczyła! Co czekało na Was podczas 25. Pol’and’Rock Festival?

EKOlabirynt, w którym mogliście się zmierzyć z 31 kilogramowym ciężarem - czyli wagą plastiku, którą każdy z nas wyrzuca w ciągu roku do śmieci! Mieliście też możliwość nauczenia się jak samemu zrobić ekologiczny dezodorant, napełnienia wodą swój bidon lub butelkę i oczywiście przejechania się Wielkim Kołem! A była to zaledwie mała część wszystkich atrakcji.

 

 

 #LessWaste w Strefie Allegro fot. Ola Skorżyńska

 

 

W czwartek i piątek odbyły się castingi na największego Pol’and’Rockowego Fashion Freaka. Wasze kostiumy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Minionki, Gołąb, Wróżka Zębuszka - to tylko kilka Waszych pomysłów na szalone outfity. W sobotę odbył się Wielki Finał - tytuł Największego Fashion Freaka oraz 1000 zł na zakupy na Allegro wygrała ekipa Klocków Lego, a wyróżnienia oraz bony na 100 zł na zakupy na Allegro otrzymał kapitan Jack Sparrow i Pani Lis.

 

 

Stefa Allegro na 25. Pol'and'Rock Festival fot. Lucyna Lewandowska

 

 

W EKOlabiryncie można było spotkać niedźwiedzia polarnego i sprawdzić co tak naprawdę wiecie o segregacji śmieci. Wiedzieliście, że stłuczonej szklanki nie powinno się wrzucać do kontenera na szkło? W EKOlabiryncie poznaliście wiele, wiele więcej zaskakujących faktów na temat ekologii.

 

 

 #LessWaste i #BeSmart w Strefie Allegro fot. Ola Skorżyńska

 

 

Nad poprawną segregacją śmieci dużo rozmyślał gość Strefy Allegro Szymon Majewski:

“Na Pol’and’Rocku jestem pierwszy raz. Żona mnie puściła, a że mam 52 lata to myślę, że już najwyższy czas. Nie było mnie przez te 25 lat, ale teraz chyba już żadnego Pol’and’Rocka nie odpuszczę i będę pierwszym, który się w Strefie Allegro pojawi. Duże wrażenie zrobiło na mnie Wielkie Koło i tegoroczna idea. Strefa Allegro jest w tym roku dedykowana less waste. Staram się być eko i stosować się w życiu do tych zasad. Cały czas analizujemy co jest odpadami bio, co jest mieszanymi. Zajmuje nam to dużo czasu, z tego powodu już dwa dni nie śpię, bo myślę o tym co to jest bio”.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się eko warsztaty. Oprócz wcześniej wspomnianego dezodorantu, sprzedawcy z Allegro pokazywali jak zrobić woskowijkę, woreczki na zakupy i biżuterię z t-shirtów, a także opowiadali jak małymi krokami możemy wprowadzać w życie zasady less waste.

 

 

 Eko warsztaty fot. Ola Skorżyńska

 

 

Jeśli nie było Cię w tym roku na Pol’and’Rock Festival zapraszamy do obejrzenia Allegro Live Show na facebookowym fanpage’u Allegro, które w czwartek i piątek prowadzili Filip Chajzer i Szymon Majewski. Szymon poprowadził również sobotni, ostatni odcinek.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-07-18 10:54:22

Świętowanie 25-lecia festiwalu - Mastercard na Pol'and'Rock

Mastercard na Pol’and’Rock Festival – nowe technologie w służbie niesłyszącym i świętowanie 25-lecia festiwalu. Mastercard już po raz ósmy jest partnerem festiwalu organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2019-07-22 16:35:00

Zdradzamy wszystkie niespodzianki Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Za nami coroczna konferencja prasowa w Zielonej Górze — to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ to właśnie tutaj Jurek Owsiak i jego goście zdradzają ostatnie niespodzianki, które będą czekały uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2019-07-23 12:30:00

Wzięliśmy sobie Wasze rady do serca

Z roku na rok staramy się, by Najpiękniejszy Festiwal Świata grał jeszcze lepiej, jeszcze piękniej i jeszcze głośniej. Oczywiście dla Was! Zobacz, które z wymienionych przez Was sugestii wzięliśmy sobie do serca i jak się zmieniliśmy!

ZOBACZ TEŻ