Aktualności

Z Eliminacji na Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival

2021-07-27 00:12:04

 

W tym roku na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata pojawi się 7 kapel wyłonionych na Eliminacjach! Cieszymy się, że możemy przedstawić Wam muzyków, których twórczość przykuła uwagę naszego jury. Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata tworzą różne brzmienia i różne dźwięki pochodzące z najróżniejszych gatunków, siegające do różnych inspiracji, i pokazujące naszej publiczności zupełnie różne gatunki muzyczne. Szczególnie cieszy nas możliwość zaprezentowania publice nowej polskiej muzyki! 

 

 

WaluśKraksaKryzys 

Pierwszego dnia festiwalu zprezentuje się kapela, która ma już za sobą kilka świetnych koncertów w ramach Męskiego Grania. Zespół dał koncert, który był przygotowany od pierwszej nuty do ostatniego akordu. 20 minut koncertu, bo tyle mają na prezentację zespoły występujące na Eliminacjach. WaluśKraksaKryzys to kapela grająca drapieżnego rocka. Teksty piosenek dopełniają obrazu całości - są do bólu szczere, otwarte, komentujące rzeczywistość, obnażające nasze słabości. Frontman zespołu zaliczany jest do grona najlepszych i najbardziej obiecujących gitarzystów w Polsce. 

 

Decadent Fun Club 

Decadent Fun Club to zaskoczenie Eliminacji. Zespół został dodany do line-up dzień po występie, który, jak się okazało zapadł na długo w pamięci jurorów. Muzyka, którą tworzy zespół to ciekawe połączenie synth pop, elektroniki i muzyki alternatywnej. Na szczególną uwagę zasługuje głos wokalisty. 

 

Cheap Tobacco 

Blues, jazz, ciekawe instrumentacje i aksamitny, charakterystyczny głos wokalistki to przepis na sukces kapeli ze Śląska. Grający od 2010 roku zespół ma na koncie dwa albumy i EPkę. W 2019 roku kapela została okrzyknięta Nadzieją Roku przez Teraz Rock a ich singiel "Thunder" znalazł się na drugim miejscu listy notowania Antyradia. 

 

Nietrzask 

Ta kapela jako pierwsza zwróciła uwagę jury. Muzycy grają nietuzinkowego rocka rodem z lat 90 - troszkę grunge, dużo gitary i bardzo mocny, społeczny przekaz słów piosenek. Pochodząca z Torunia kapela wyróżnia się też za sprawą wokalisty, którego wada wymowy dodaje tekstom utworów wyjątkowego charakteru. Muzycy tworzący Nietrzask to baczni obserwatorzy życia codziennego i trafni komentatorzy społecznych przemian, których są świadkami.

 

From Today 

Mocne uderzenie i ogromna energia na scenie to najlepsze podsumowanie tego, jak gra kapela From Today. Zespół gra mocny, hardcorowy punk, który łączy powalającą linię perkusji i gitary z głosem wokalisty. Agresywny, wykrzyczany wokal połączony z ostrym uderzeniem ściany dźwięku to mocny zastrzyk adrenaliny od kapeli. 

 

Kosmodrom

Zainspirowani muzyką z lat 90 i 80, która przywodzi na myśl stylistykę rodem ze Stanów Zjednoczonych, artyści poruszają się w obrębie dobrej, gitarowej muzyki. Kosmodrom to duet braci Rękasów, a klimat, który muzycy tworzą na scenie jest dowodem na to, jak świetnie się im współpracuje. 

 

NO LOGO

Szalone rytmy, zwierzęce inspiracje i spora dawka endorfiny towarzyszyła występowi NO LOGO na scenie Eliminacji. Kapela czerpie inspiracje z natury, rytmów, które rządzą światem otaczającej nas przyrody. Melodie przywodzą na myśl połączenie funka, muzyki folkowej pięknego polskiego pogranicza. 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-26 15:33:28

Pobierz aplikację Pol’and’Rock i nie przegap żadnego koncertu!

Jak co roku razem z Play przygotowujemy aplikację mobilną ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Kiedy gra Dżem? Kim jest Morgane Ji? Jakie atrakcje czekają na festiwalowiczów w strefach partnerów? Wszystkie odpowiedzi na te i inne pytania możesz mieć zawsze pod ręką!

2021-07-29 22:22:23

Co czeka na Was na tegorocznym Festiwalu?

Nie tylko koncerty czy spotkania na ASP! Bez względu na to, czy jesteście z nami na miejscu, czy towarzyszycie nam online – wraz z naszymi Partnerami przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek!

2021-07-31 22:14:01

5 najcudowniejszych momentów 27. Pol’and’Rock Festival – przeżyjmy to jeszcze raz!

Wszystko, co piękne, przemija. A wszystko, co najpiękniejsze, zostaje w sercu na zawsze. Najpiękniejszy Festiwal Świata dobiegł końca, lecz wspomnienia z tego wydarzenia będą żyć w nas jeszcze przez długi czas. Przeżyjmy więc jeszcze raz te wspaniałe emocje i widzimy się w styczniu podczas jubileuszowego, 30. Finału WOŚP!

ZOBACZ TEŻ