Aktualności

Z Pragi na Woodstock!

2017-04-09 20:12:07

 

Znamy już laureatów pierwszych koncertów tegorocznych Eliminacji do Przystanku Woodstock! W czeskiej Pradze z muzycznych zmagań wyszli zwycięsko: Projekt Parabelum, Fish Face, Cox&Vox oraz Idio&Idio i to właśnie ich usłyszymy na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata w Kostrzynie nad Odrą! 

Drugie zagraniczne Eliminacje do Przystanku Woodstock odbyły się w klubie Lucerna Music Bar, który jest kultowym miejscem w czeskiej Pradze. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się ponad 100 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier. Do występu na scenie i walki o możliwość zagrania przed woodstockową publicznością zaproszonych zostało 9 wykonawców, wyłonionych w trakcie przesłuchań. Byli to: Pearly Seconds, Czech It, Edgar, Projekt Parabelum, Idio & Idio, Fish Face, Cox & Vox, Leander Kills oraz Hanta (którzy zrezygnowali w ostatniej chwili). W roli gwiazd wieczoru wystąpili: The Snuff z Czech oraz The Unguided ze Szwecji. 

Przystanek Woodstock to już marka, jeden z największych otwartych festiwali muzycznych na świecie. Każdego roku przyjeżdżają do nas setki tysięcy ludzi spragnionych soczystego rock and roll'a. Dlatego tak ważne jest dla nas odpowiednie dobranie line-upu. Otwartość festiwalu, to także umożliwianie zespołom, tym dopiero rozpoczynającym swoją muzyczną drogę, na pokazanie się naprawdę szerokiej publiczności. Stąd właśnie Eliminacje, także te w Czechach dające możliwość zagrania na jednej z woodstockowych scen naszym południowym sąsiadom – mówi Jurek Owsiak, twórca festiwalu Przystanek Woodstock. 

Dzisiejsze propozycje, jedne bardziej dojrzałe muzyczne, inne poszukujące jeszcze swojej scenicznej tożsamości zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez międzynarodową publiczność. Mury klubu Lucerna Music Bar tłumnie wypełnili nie tylko Czesi, nie zabrakło również Polaków czy rodzimych fanów swoich ulubionych kapel – ze Słowacji i Węgier. Jak mówią jurorzy, wszystkie propozycje były interesujące, każda na inny sposób, co spowodowało, że na 23. Przystanku Woodstock zagrają aż 4 kapele wybrane podczas Eliminacji w Pradze! Decyzją jurorów na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpi Projekt Parabelum, na Małej Scenie zagrają Fish Face i Cox&Vox, a Idio&Idio zaprezentują się w Strefie Lecha!

Wszyscy laureaci dzisiejszych Eliminacji, fot. Silesianfoto.com

 

 

PROJEKT PARABELUM

Projekt Parabelum określa się jako “elektro rock’n’roll”. Co to dokładnie znaczy – przekonamy się na koncercie na Dużej Scenie! W ich muzyce można usłyszeć dźwięki punkowo-progresywne, ale także elektroniczne wstawki i szybkie bicie z siarczystym podźwiękiem. Już nie możemy sobie wyobrazić poga pod woodstockową sceną podczas utworu „Quake”!

 

Grają: Rock / Elektro Rock’n’Roll

Kraj: Czechy

Wydane płyty: „Loading...” (2004), Ravenholm (2014)

Skład zespołu: Sakala - gitara, Migalvanik - śpiew, Mateusz - bas.

 

 

 

FISH FACE

Fish Face to jeden z zespołów, który częstuje cięższymi nutami opatrzonymi alternatywą. Wsłuchując się w ich starsze kawałki można odkryć klimat new metalu z gardłowym screamingiem. Płyta „Evil in Gold” nagrana w 2016 roku jest już nieco inna - lżejsza, ale wciąż celująca w tęższe melodie, choć wokalnie nie ma już tak silnego pokrzyku.

Słowaccy artyści wycisnęli najlepsze cząstki różnorodnych kapel i połączyli je w jedność. Czasem usłyszymy więc w ich muzyce band Deyacoda, później nieco Mansona, Korna, POD, a nawet Skindreada.

 

Grają: Alternatywny metal

Kraj: Słowacja

Wydane płyty: „Nipples Kingdom” (2013), „Evil in Gold” (2016)

Skład zespołu: Maťo (perkusja), Vlado (gitara), Stano (bas), Kubo (wokal)

 

 

 

COX&VOX

Cox&Vox to porządna dawka rock’n’rollowej muzy. Grane przez nich dźwięki z pewnością Was rozbujają. Grupa czterech przyjaciół, którzy spotkali się w wyniki absurdalnych zbiegów okoliczności. 

Wokalista potrafi wyciągnąć bardzo wysokie dźwięki, a do tego świetnie je intonuje. Muzycy oprócz delikatnych “brzdąkań” oferują też nieco mocniejsze wstawki, jak w utworze „Beast Inside Us”.

 

Grają: Rock’n’roll

Kraj: Czechy

Wydane płyty: „Long White Alley“

Skład zespołu: Jimi, Vince, Jose, Jack

Nagrody: 2. miejsce w przeglądzie Skutečná Liga 2016

 

 

IDIO & IDIO

Mieszany wokal zespołu IDIO & IDIO w kawałku „Znamení měsíce” jest wyśmienity! Wokalistka ma głęboki głos, który świetnie zgrywa się z męskimi chórami gitarzystów. Zespół proponuje połączenie rocka ze szczyptą punka, który jest dobrze wyczuwalny w utworze „Kauboj Míra”.

Muzycy mają wielkie poczucie humoru, co przekłada się na tworzone przez nich materiały.

 

Grają: Punk / Rock

Kraj: Czechy

Wydane płyty: "Tak Nebreč" (2015)

Skład zespołu: Tereza "Tessca" Komanová - wokal, Mára Odložil - bas, wokal, Honza "Johnny B." Bouma - gitara, wokal, Víťa "Vitas" Michna - perkusja.

Nagrody: 1 miejsce w przeglądzie MUSIC TALENT AWARDS Skutečná Liga

 


- Zespoły te ewidentnie odstawały od reszty, co więcej - poziomem przewyższały wszystkich, którzy w ubiegłym roku wystąpili na czeskiej scenie Eliminacji. Jeżeli chodzi o wybór artystów na Dużą czy Małą Scenę to była spora dyskusja między jurorami, co dobrze wróży na przyszłość. Zwycięzcy? Ich muzyka nie była przewidywalna, była za to momentami zaskakująco harmonijna, a instrumentarium powodowało, że nie należało przejść obok nich obojętnie - mówi Tomasz "Kasprol" Kasprzyk - juror, dziennikarz muzyczny Antyradia, muzyk multiinstrumentalista.

 

Więcej zdjęć z dzisiejszego wieczoru możecie obejrzeć w galerii na Facebooku

 

Zapraszamy Was na kolejne koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock! Na początku czerwca spotkamy się w warszawskim klubie Progresja - dołącz do wydarzenia! Do zobaczenia!

  
(amm)

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 20:00:00

Wybieramy utwór wszech czasów Pol'and'Rock Festival!

Macie ulubiony utwór z Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Festiwalowa Lista Przebojów czeka na Wasze głosy!

2022-12-12 21:15:00

Kolejni artyści zasilają line-up 31. Finału WOŚP!

Do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym w Warszawie, dołączają: WaluśKraksaKryzys, Gutek, Dagadana oraz Dirty Shirt! Wszystkie ogłoszenia padły na antenie Antyradia podczas audycji Jurka Owsiaka, Zaraz Będzie Ciemno!

2023-02-06 20:50:00

Kabaret Paranienormalni rozśmieszy na 29. Pol'and'Rock Festival!

Kabaret Paranienormalni zasila skład 29. Pol'and'Rock Festival! Grupa z Jeleniej Góry występuje na polskiej scenie już ponad 18 lat. Rozśmieszają, dzielą się dobrą energią i co najważniejsze — gdy mogą, to pomagają innym!

ZOBACZ TEŻ