Aktualności

Za nami ostatni półfinał Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!

2019-06-03 13:53:58

 

Ostatni z półfinałowych koncertów Eliminacji do Pol'and'Rock Festival 2019 już za nami! Zobacz, kto już 22 czerwca w Warszawie zawalczy o występ na festiwalowej scenie.

 

 

 

Ostatni, trzeci półfinał 11. edycji Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata odbył się 18 maja w Gdańsku, w klubie Stary Maneż. Do zespołów wyłonionych w Poznaniu i Wrocławiu dołączyły Sunsmoke, Hurrocaine i Vane, które 22 czerwca w warszawskiej Progersji zawalczą o możliwość wystąpienia na scenie 25. Pol'and'Rock Festival.

W Gdańsku zaprezentowali się Moyra, Sunsmoke, Hurrockaine, Dive, Vane, Echa i BAikA. Zagrali też wykonawcy spoza stawki - laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji - Agata Karczewska i Łydka Grubasa. 

 

Publiczność półfinału Eliminacji w Gdańsku fot. Michał Kwaśniewski

 

Decyzją jury zaproszenie na Małą Sceną otrzymał zespół BAiKA, a na Scenę Lecha - Moyra (więcej o nich możesz przeczytać poniżej).

Do finału Eliminacji zakwalifikowali się Sunsmoke, Hurrockaine i Vane. Dołączyli oni do wybranych wcześniej w Poznaniu i Wrocławiu: Łukasza Drapały & Chevy, Ornette, Karoliny Czarneckiej, Kraków Street Band, Zagi i Przybyła. 

Finał Eliminacji odbędzie się już 22 czerwca w warszawskiej Progresji.

 

 Publiczność półfinału Eliminacji w Gdańsku fot. Michał Kwaśniewski

 

BAiKA

Nazwa zespołu jest skrótem od Banach i Kafi.

Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka.  Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz współkompozytor i producent pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej - "Puk, puk”. To uznany i wielokrotnie nagradzany kompozytor i tekściarz. Warto wspomnieć, że właśnie on jest autorem wszystkich tych pięknych i mocno kobiecych tekstów na nowej płycie BAiKi.

Kafi - Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.

 

Koncert BAiKA podczas półfinału Eliminacji w Gdańsku. fot. Michał Kwaśniewski

 

BAiKA - kiedyś duet teraz trio z udziałem Marcina Żabiełowicza z grupy Hey, który dołączył do zespołu pod koniec 2018 roku i stał się pełnoprawnym muzykiem, biorącym w tej chwili udział w komponowaniu nowego materiału. Debiutancka płyta duetu BAiKA - „Byty zależne”, ukazała się na początku 2018 roku. W tej chwili zespół przygotowuje nowy album, który mamy nadzieję ukaże się jeszcze w roku 2019.

 

 

Moyra

Zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy Małgorzaty Szkoda-Hreczuch, od tamtej pory już po 5 miesiącach działalności zespół wystąpił na ogromnej scenie chorzowskiej imprezy BeerFest u boku takich gwiazd polskiej sceny jak Lady Punk. Bez zbędnego czekania również zaczął powstawać materiał na set koncertowy a już w roku 2018 została wydana własnym sumptem Epka zatytułowana "Threads of Fate".

Muzyka MOYRY jest to mieszanka melodyjnego death metalu z elementami modern. Ogromnym plusem kapeli są ciekawe melodie inspirowane kapelami jak Arch Enemy, Testament czy chociażby Judas Priest, wokalnie są zastosowane różne techniki od czystego wokalu, growlu aż po przeszywające screamy. Dlatego też muzyka MOYRY jest ciekawym narybkiem na Polskiej Scenie Metalowej.

 

Koncert zespołu Moyra na półfinale Eliminacji fot. Dominik Malik

 

Zespół na przestrzeni dwóch lat istnienia zagrał kilka koncertów autorskich a także jako support u boku Infected Rain czy naszego rodzimego KAT&Roman Kostrzewski a także Nocny Kochanek.

 

 

(Celka)

 

POKAŻ PODOBNE
2020-05-15 14:00:00

Oglądaj teraz koncerty z Pol'and'Rock na żywo

Tęsknisz za gorącym, letnim Festiwalem? Dniami dobrej muzy i dobrą zabawą? Planowałeś jechać na tegoroczny Festiwal, a może byłeś już kiedyś i po latach wróciłbyś wspomnieniem do tamtych dni? Poczuj Pol’and’Rock na żywo w internecie. Włącz i oglądaj już dziś koncerty na żywo online!

2020-04-27 18:21:59

Złoty Bączek 2020 - notowanie 19

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-04-27 20:10:00

Do Przyjaciół Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Kochani! Znacie nas i wiecie, że łatwo się nie poddajemy. Żadne wichury, żadne burze, żadne nagłe wiatry i trzęsienia ziemi nie odbiorą nam energii, z jaką tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna