Aktualności

Zaczęliśmy od śmiechu! 20-lecie Neonówki na Pol'and'Rock Festival

2021-07-28 22:50:49

Czy można wyobrazić sobie urodziny spędzone lepiej, niż na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Właśnie tak swoje 20-lecie świętował kabaret Neo-Nówka, który rozpoczął 27. edycję Pol’and’Rock Festival swoim występem na ASP. To było wyjątkowe, pełne śmiechu otwarcie Festiwalu!


Kabaret narodził się w 2000 roku w środowisku wrocławskich studentów. W skład ekipy wchodzą Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki. Obecnie Neo-Nówka jest jednym z najsłynniejszych polskich kabaretów, którego występy bawią do łez miliony Polaków. Zespół porusza aktualne tematy społeczne i polityczne, w ironizujący sposób komentując zastaną rzeczywistość.

 

Kabaret Neo-Nówka na Pol’and’Rock Festival 2021, fot. Marcin Zieliński

 

Kabaretowe show rozświetliło festiwalowe pole radosną energią i zaskoczyło widzów rozmachem całego przedsięwzięcia. Zarówno teksty, jak i forma wizualna sprawiły, że występ z pewnością pozostanie na długo w pamięci zebranej publiczności. Kabaret rozpoczął się z rozmachem – w otwarciu Nocnej Sceny ASP towarzyszył Neo-Nówce sam Jurek Owsiak. Spektakl to przede wszystkim duża dawka luzu i wiele nawiązań do aktualnych wydarzeń w polskiej przestrzeni publicznej i politycznej. Kabaretowa ekipa umiejętnie angażowała sporą publiczność zgromadzoną na terenie ASP. Publiczność nie pozostawała zresztą dłużna – miłym akcentem było wspólne odśpiewanie sto lat z okazji 20-lecia działalności kabaretu. Nie zabrakło zresztą innych licznych elementów muzycznych, a wszystko dzięki towarzyszącemu Neo-Nówce zespołowi Żarówki. Zespół już od 2009 roku uatrakcyjnia kabaretowe spektakle oprawą muzyczną.

 

Kabaret Neo-Nówka podczas otwarcia Nocnej Sceny ASP, fot. Marcin Zieliński

 

 

Dzięki Neo-Nówce mieliśmy niepowtarzalną okazję, by przenieść się do średniowiecza i poznać Bolesława Chrobrego. Z dużym entuzjazmem publiczności spotkał się również skecz “Niebo”, którego kabaret nie prezentował na scenie już od kilku lat. Kabaretowi udało się wykreować niepowtarzalny klimat i stworzyć robiące wrażenie show. 

 

Neo-Nówka zakończyła swój występ akcentując istotę jedności i tolerancji:

 

Nie dajmy się podzielić ze względu na opcje polityczne. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy tacy sami! [...] Peace and love! Jedna, piękna, kolorowa Polska!

- Neo-Nówka podczas otwarcia Nocnej Sceny ASP, Pol’and’Rock Festival 2021

 

To było wyjątkowe otwarcie Nocnej Sceny ASP, pozwalające choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i pandemicznej rzeczywistości. Najpiękniejszy Festiwal Świata rozpoczęliśmy więc z uśmiechem!

 

 

Neo-Nówka podczas otwarcia Nocnej Sceny ASP, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Neo-Nówka to nie pierwszy kabaret, który wystąpił na deskach ASP  w ubiegłych latach potężną dawkę śmiechu zafundowali nam m.in. Kabaret Hrabi (2019 rok), Kabaret Młodych Panów (2017 rok) i Kabaret Łowcy.B. (2012 rok).

 

 

Kabaret Hrabi na Pol’and’Rock Festival 2019, fot. Basia Lutzner

 

 

Na Akademii Sztuk Przepięknych czeka w tym roku znacznie więcej atrakcji! Pamiętajcie, że nie musicie być na festiwalowym polu, by uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach. Dzięki prawie 50-godzinnej transmisji na żywo możecie oglądać koncerty oraz spotkania z inspirującymi gośćmi z własnej, wygodnej kanapy!

 

 

Co czeka nas na Akademii Sztuk Przepięknych podczas 27. edycji Pol’and’Rock Festival?

 

Jak co roku na Festiwalu, poza koncertami, czekają na Was spotkania z niezwykłymi gośćmi. Pamiętajcie, że Wy – zdalni i stacjonarni Festiwalowicze – również możecie zadać im pytania! W tym roku funkcję Namiotu Spotkań ASP pełni nasz kanał na DiscordzieJeśli więc macie jakieś pytania, zadawajcie je śmiało!

 

 

 

Najpierw jednak zerknijcie poniżej na nasz harmonogram spotkań ASP!

 

Harmonogram spotkań ASP

 

Czwartek, 29.07

 

10:00 

Na start spotkamy się z Łukaszem Czepielą, pierwszym polskim pilotem w Red Bull Air Race. 

 

11:30 

Kinomani z pewnością ucieszą się na wieść o spotkaniu z uznanym przez widzów i krytyków aktorem filmowym i teatralnym, a także reżyserem Andrzejem Chyrą

 

13:30 

Make Life Harder, czyli  opiniotwórczy profil na portalu Instagram, pełen memów i żartów, ale jednocześnie zaangażowany społecznie, to fenomen w polskiej cyberprzestrzeni. Na ASP spotkamy się z jego twórcą Jakobem Mansztajnem.

 

 

 

 

Piątek, 30.07

 

10: 00

O swoich pasjonujących przygodach na całym świecie opowie nam jedna z najsłynniejszych polskich podróżniczek Elżbieta Dzikowska gość specjalny mBanku.

 

11:30

Następnie spotkamy się z Arkadiuszem Jakubikiem aktorem znanym z filmów takich jak “Kler”, “Pod mocnym aniołem”, czy “Wesele”. Arek Jakubik działa również jako muzyk i frontman zespołu punkrockowego Dr Misio.

 

13:30 

Na pytanie, czy grozi nam polexit postarają się odpowiedzieć Sylwia Gregorczyk-Abram i Michał Wawrykiewicz znawcy prawa polskiego i legislacji europejskiej. 
Sobota, 31.07

 

10:00 

Sobotę na ASP rozpoczniemy ambitnie wraz z Radkiem Kotarskim autorem popularnej na polskim Youtube serii popularnonaukowej “Polimaty”, popularyzatorem wiedzy i twórcą książek “Włam się do mózgu” i “Nic bardziej mylnego!”.

 

11:30 

Przemek Kossakowski wraz z ekipą drugiej edycji programu “Down the road” pomoże i nam spojrzeć na świat oczami osób z zespołem Downa. 

 

13:30 

Ostatnim gościem spotkań ASP będzie Marta Lempart inicjatorka pierwszego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, liderka obywatelskiej opozycji demokratycznej, współorganizatorka protestów w obronie niezależności sądownictwa i przeciw pedofilii w Kościele.

 

 

 

Na Akademii Sztuk Przepięknych będzie przepięknie również nocą! Nocne Koncerty ASP nie pozwolą Wam nawet na chwilę nudy :)

 

Harmonogram Nocnych Koncertów na ASP:

 

Środa, 28.07

21:30 Kapela ze Wsi Warszawa

22:50 EABS

 

Piątek, 30.07

02:00 Trupa Trupa

 

Sobota, 31.07

00:50 Conga Line

02:00 Tides from Nebula

 

Jak widzicie, nie tylko na Dużej Scenie będzie się działo! Poza spotkaniami z wyjątkowymi gośćmi oraz koncertami czekają na Was różnorodne warsztaty ASP. Joga na dobry początek dnia, warsztaty dreadowe, a może zajęcia ekologiczne? Koniecznie zerknijcie na ofertę warsztatów i projektów bez wątpienia znajdziecie coś dla siebie! 

 

Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank.

POKAŻ PODOBNE
2023-07-21 12:05:00

Najważniejsze daty 29. Pol’and’Rock Festival

Aby ułatwić Wam zorganizowanie najlepszego czasu spędzonego na lotnisku Czaplinek-Broczyno, stworzyliśmy zestawienie dat i godzin, które mogą okazać się przydatne.

2023-07-03 20:25:00

Jerzy Kryszak kolejnym gościem Akademii Sztuk Przepięknych!

Wielowymiarowy, zawsze autentyczny, twórca zarażający dobrym humorem - Jerzy Kryszak dołącza do wspaniałych gości Akademii Sztuk Przepięknych. Znany i uwielbiany przez wszystkie pokolenia aktor, zagości na festiwalu, by podzielić się z Wami swoją pasją, talentem i niezwykłą energią.

2023-07-17 17:55:00

29. Pol'and'Rock Festival - jaki będzie?

17 dni do Najpiękniejszego Festiwalu Świata i nieco ponad 14 dni do momentu, gdy będziemy mogli spotkać się na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Odliczacie? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć przed przyjazdem na Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ