Aktualności

Zaczynamy sezon szkoleń

2015-09-08 16:23:47
Po wakacyjnej przerwie związanej z organizacją 21. Przystanku Woodstock wznawiamy szkolenia Pokojowego Patrolu.

Szkolenia, które prowadzimy w naszym ośrodku – Uniwersytecie WOŚP – mieszczącym się w Szadowie Młyn (k. Kwidzyna), dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą nam pomóc w organizacji kolejnego Przystanku Woodstock oraz innych wydarzeń, w które się angażujemy.

Zapraszamy każdego, kto ma czas zaangazować się w nasze działania (przynajmniej tydzień w roku w czasie Festiwalu) i chce nam pomóc. Jedynym ograniczeniem jest wiek – uczestnik szkolenia powinien osiągnąć pełnoletność najpóźniej w dniu rozpoczęcia najbliższego Przystanku Woodstock (14 lipca 2016 r.)

Nasze spotkania to duża dawka wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, która jest przydatna w późniejszych działaniach.

Kluczowymi elementami każdego z nich są:
  • kurs pierwszej pomocy RKO AED (resuscytacja krążeniowo – oddechowa u osób dorosłych z wykorzystaniem defibrylatora automatycznego AED)
  • RKO dzieci i niemowląt
  • kurs dla pracowników służb informacyjnych (zgodny z wymogami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych
  • zajęcia integracyjne – uczące działania w grupie
  • zadania kształtujące postawy liderskie.
 
Zajęcia prowadzimy wg wytycznych American Heart Association (AHA), której centrum treningowym jest nasz ośrodek. W sposób przejrzysty i przystępny uczymy instynktownego działania w sytuacjach zagrożenia życia. Teorię uzupełniamy ćwiczeniami praktycznymi – dzięki czemu każdy uczestnik może sprawdzić swoje umiejętności w zaaranżowanych sytuacjach.


 
Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem naszej strony www.patrol.wosp.org.pl. Szczegółowe wskazówki, które pomogą szybko i sprawnie przejść przez proces rejestracji znajdują się na naszej stronie http://www.wosp.org.pl/pokojowy_patrol/dolacz_do_nas

Najbliższe szkolenia odbędą się 16 – 18 października oraz 20 – 22 października. Jeżeli chcesz do nas przyjechać i w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem Fundacji WOŚP – nie czekaj – wyślij swoje zgłoszenie już dziś.

(Strażacki)
POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ