Aktualności

Zaglądamy do Najpiękniejszych Domówek Świata!

2020-08-01 18:57:05

  

Na bieżąco czytamy wieści, które napływają do nas z domówek na całym świecie. Z gór, znad jezior, z domowego zacisza czy samego centrum miasta! Łącznie na mapie domówek oznaczyliście ponad 1500 miejsc. Tylko w zorganizowanych przez Was domówkach bawi się blisko 30 tysięcy uczestników. Macie tę moc! Jesteśmy z Was dumni i marzy nam się, aby choć na chwilę być w każdym z tych miejsc, bo są naprawdę niesamowite. Nie byłoby to jednak łatwe zadanie, ponieważ 26. Pol`and`Rock Festival odbywa się w ponad czterdziestu krajach na świecie. Najdalej od dużej sceny domówkowicze rezydują w Nowej Zelandii, ale dostajemy sygnały, że słychać nas tam całkiem nieźle ☺

Cały czas zachęcamy do rejestrowania swojego kawałka festiwalu na interaktywnej mapie domówek. Dzięki niej zobaczysz lokalizację kameralnych wydarzeń, których uczestnicy spotykają się w mniejszych grupach, aby razem oglądać transmisję na żywo. Wpadajcie też na platformę Dicord. Dzięki niej, bez względu na to, gdzie się teraz znajdujecie możecie swobodnie rozmawiać z innymi uczestnikami 26. Pol`and`Rock Festival.

 

 

 

 

Domówka poza domem, czyli Kostrzyn na Wiśle…

 

Jak niemal co roku na Pol`and`Rock Festival - pogoda nam dopisała. Dzięki czemu wielu z Was pozostało przy domówkach plenerowych. Chcemy pokazać Wam kilka szalonych pomysłów i ciekawych miejsc, gdzie trwa właśnie Najpiękniejsza Domówka Świata. Organizatorzy starali się zadbać o każdy jej szczegół i odtworzyć to, co najważniejsze – niesamowity klimat. Namiastkę kostrzyńskiego pola znajdziecie np. w stolicy Małopolski, gdzie trwa pływająca domówka „pod smokiem”. Krakowscy miłośnicy Pol`and`Rock Festival od czwartku bawią się na średniowiecznych, drewnianych łodziach. Mają projektor i ekran, dzięki czemu przez cały czas śledzą transmisję festiwalu. Śmiało można powiedzieć, że to domówka niestacjonarna, bo regularnie jednostka odbywa krótkie rejsy. Na dwóch łodziach zadomowiło się łącznie dwudziestu uczestników festiwalu.

 

Zdjęcie od ekipy z Krakowa

 

Domówka nad jeziorem i nad Bugiem…

 

A nad jeziorem Chodeckim trwa właśnie międzymiastowa i międzypokoleniowa domkówko-namiotówka. Jej uczestnicy w tym roku zarażają festiwalem młode pokolenie. W programie: kinderfeta, pogo w dmuchanym basenie i trzy dni wyśmienitej muzyki. Trzymamy kciuki, aby to młode pokolenie mogło nabyte umiejętności już za rok zaprezentować w Kostrzynie.

A zamiast nad Odrą, część uczestników Najpiękniejszej Domówki Świata bawi się nad Bugiem! Zgraną grupą wiecznie muzykujących i nielubiących się nudzić zaprasza do wspólnej zabawy w Pol'n'Rockowym stylu. Oprócz transmisji organizują też warsztaty, ognisko i strefę z namiotami. Obok relacji z festiwalu mają też własną „główną scenę”, na której wieczorami zagrają zaprzyjaźnione zespoły. W ciągu dnia, w duchu ASP, uczestnicy robią warsztaty - od farbowania koszulek po wykład z akustyki ;) Pamiętają o wszystkim i już planują akcję „zaraz będzie czysto”, by nie zostawić po sobie śladu bytności w tym przepięknym plenerze.

 

zdjęcie od festiwalowiczów

 

Świebodzin pozdrawia

 

 

Bywa też w garażu

 

Dostaliśmy też informację z Kartuz, gdzie odbywa się właśnie Garażowa Domówka Pol’and’Rock. Zbudowana została Mała Scena, inspirowana stylem Dużej Sceny przystankowej. Powstała również Strefa Lecha, której już pilnuje pokaźna ilość Leszków oraz Strefa Gastro, na której nie zabraknie tradycyjnej kiełbasy z grilla. Planowana jest również Pokojowa Wioska Kryszny, gdzie uczestnicy postarają się ugotować gulasz warzywno-sojowy. Odpoczynek na leżaczkach? Nie ma problemu! Bo prężnie działa tam też Strefa Chill Out pod gołym niebem. Na koniec warto wspomnieć, że Festiwal nie byłby Festiwalem bez przynajmniej jednego ToiToi’a ;-)

 Czy wiecie, że Najpiękniejsza Domówka Świata trwa w 43 krajach na całym świecie? M.in. w Norwegii, Irlandii, Tajlandii, Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Bawi się z nami nawet Polska Stacja Polarna na Svalbard! Przez cały czas zachęcamy, aby dołączyć do mapy domówek. Najciekawsze zgłoszenia otrzymają festiwalowe nagrody od Mastercard! Szukacie inspiracji? To patrzcie na ten domówkowy skrót.

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ