Aktualności

Zaraz Będzie Czysto!

2019-07-30 19:00:00

 

Przed nami druga odsłona akcji Zaraz Będzie Czysto. Razem z Wami chcemy udowodnić, że tłumy ludzi na Festiwalu nie muszą oznaczać masy śmieci walających się po jego obszarze, pobliskich polach i lasach.

 

 

Zaraz Będzie Czysto, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Akcja Pol’and’Rock 2018 - Zaraz Będzie Czysto – została nagrodzona Srebrnym Spinaczem w kategorii social media w konkursie Złote Spinacze 2018. Razem z Wami tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata, dlatego wspólnie zadbajmy o porządek wokół nas także podczas tegorocznej edycji. W trosce o naszą planetę chcemy z roku na rok być bardziej eko. Aktualny program obfituje w liczne wydarzenia i warsztaty, dzięki którym możecie dowiedzieć się jak chronić Matkę Ziemię.

 

 

Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci, które będziecie mogli zostawić w aż 157 punktach. Wszystkie punkty znajdziecie na MAPIE.

Zachęcamy Was do tego, żebyśmy razem zadbali o Nasz Festiwal!  

 

 

 

 

W pasażu handlowym nie będzie foliówek, natomiast stoiska w gastronomiczne mają ograniczyć zużycie plastiku, m.in. poprzez wydawanie jedzenia w ekologicznych opakowaniach. Szukajcie stoisk z drewnianymi lub papierowymi tackami, używajcie papierowych słomek. Piwo Lech będzie sprzedawane w kubkach RPET (w 100% z recyklingu i w 100% nadające się do ponownego przetworzenia), natomiast piwa marki premium z Kampanii Piwowarskiej będą serwowane w kubkach wielorazowego użytku, które możecie zwrócić lub korzystać z nich podczas całego festiwalu. Kaucja za kubek to 7 zł.

 

 

Lech zachęca do sprzątania po sobie.  Do 10 osób najbardziej zaangażowanych w sprzątanie, które przyniosą do strefy najwięcej śmieci, trafią nagrody – hulajnogi elektryczne. Możecie nie tylko zostawić po sobie czyste pole, ale także wyjechać z niego na hulajnodze, która bez wątpienia nie utknie w korkach ;)

 

 

Kto po sobie posprząta, łapka w górę!

 

 

 

 

#Besmart #Lesswaste z Allegro, które zaprasza w tym roku nie tylko na Wielkie Koło, ale także do EKOlabiryntu i na warszaty podczas których, możecie nauczyć się zrobić woskowijkę, kosmetyki czy torbę na zakupy z materiałów z odzysku. W strefie Allegro będziecie mogli także napełnić własne butelki wodą pitną. Dbajcie o siebie i pijcie dużo wody!

 

 

Koło Allegro fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

Reni Jusis zaprasza Was do  strefy PreZero. Macie okazję porozmawiać z nią o ekologii, recyklingu ideologii zero waste.

 

 

Zachęcamy do przynoszenia pustych puszek i plastikowych butelek do butelkomatów/recyklomatów w strefach PreZero i Województwa Lubuskiego, pojemników Coca-Coli oraz skupu puszek.

 

 

W strefach PreZero oraz Lech przyniesione butelki i puszki wymienicie na gadżety. Nasi partnerzy zadbają o to by zebrane w ten sposób puszki i butelki zostały przetworzone i dostały nowe życie Kto wie, może będą Wam służyć na kolejnym festiwalu.

 

 

Na tegorocznym Pol’and’Rock będzie ok. 20% więcej ToiToi niż w ubiegłym roku, które będą czyszczone minimum dwa razy dziennie. Prosimy o nie wrzucanie do nich śmieci innych niż odpadki higieniczne.

 

 

 

 

Prosimy o niemarnowanie wody. Zakręcajcie krany!

 

Prysznice fot. Maciej Budzich

 

 

W strefie NGO możecie odwiedzić stoiska organizacji ekologicznych takich jak Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA!, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa, Anonymous for the Voiceless, Fundacja Greenpeace Polska, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Extinction Rebellion Polska. Zachęcamy do udziału w warsztatach o tematyce ekologicznej. Każdy z Was może wrócić do domu z własnoręcznie pomalowaną ekotorbą, kulą do kąpielinaturalnymi kosmetykami czy nauczyć się jak malować ekologiczne graffiti z Frankiem Myszą!

 

 

 

 

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, żeby akcja Zaraz Będzie Czysto przyniosła jak najlepsze efekty, ale jej powodzenie jest możliwe tylko jeśli Wy też się w nią zaangażujecie! Dbajcie o siebie oraz o miejsce, w którym spotykamy się co roku!

 

 

A tak było rok temu:

 

 

 

(Żaneta K.)

POKAŻ PODOBNE
2020-04-27 18:21:59

Złoty Bączek 2020 - notowanie 19

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-06-09 12:37:42

Piotr Bukartyk na Najpiękniejszej Domówce Świata

Kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów i nauczyciel. Człowiek, który najlepiej wie, z ilu chmur utkane jest niebo nad Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Muzyk i wielki przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystąpi podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020.

2020-06-02 13:05:00

Wielka obniżka cen festiwalowych Winyli w SiemaShop

Nakręcamy się na 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszą Domówkę Świata! Z tej okazji mamy dla Was wiele niepowtarzalnych niespodzianek, a już dziś jedna z nich! Skocz na SiemaShop.pl i zamów krążki Twoich ulubionych zespołów z wyjątkowych, festiwalowych koncertów. Teraz specjalnie dla Ciebie obniżyliśmy ceny limitowanych edycji, by jeszcze lepiej przygotować się do Domówki Online.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna