Aktualności

Zaraz Będzie Czysto!

2019-07-30 19:00:00

 

Przed nami druga odsłona akcji Zaraz Będzie Czysto. Razem z Wami chcemy udowodnić, że tłumy ludzi na Festiwalu nie muszą oznaczać masy śmieci walających się po jego obszarze, pobliskich polach i lasach.

 

 

Zaraz Będzie Czysto, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Akcja Pol’and’Rock 2018 - Zaraz Będzie Czysto – została nagrodzona Srebrnym Spinaczem w kategorii social media w konkursie Złote Spinacze 2018. Razem z Wami tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata, dlatego wspólnie zadbajmy o porządek wokół nas także podczas tegorocznej edycji. W trosce o naszą planetę chcemy z roku na rok być bardziej eko. Aktualny program obfituje w liczne wydarzenia i warsztaty, dzięki którym możecie dowiedzieć się jak chronić Matkę Ziemię.

 

 

Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci, które będziecie mogli zostawić w aż 157 punktach. Wszystkie punkty znajdziecie na MAPIE.

Zachęcamy Was do tego, żebyśmy razem zadbali o Nasz Festiwal!  

 

 

 

 

W pasażu handlowym nie będzie foliówek, natomiast stoiska w gastronomiczne mają ograniczyć zużycie plastiku, m.in. poprzez wydawanie jedzenia w ekologicznych opakowaniach. Szukajcie stoisk z drewnianymi lub papierowymi tackami, używajcie papierowych słomek. Piwo Lech będzie sprzedawane w kubkach RPET (w 100% z recyklingu i w 100% nadające się do ponownego przetworzenia), natomiast piwa marki premium z Kampanii Piwowarskiej będą serwowane w kubkach wielorazowego użytku, które możecie zwrócić lub korzystać z nich podczas całego festiwalu. Kaucja za kubek to 7 zł.

 

 

Lech zachęca do sprzątania po sobie.  Do 10 osób najbardziej zaangażowanych w sprzątanie, które przyniosą do strefy najwięcej śmieci, trafią nagrody – hulajnogi elektryczne. Możecie nie tylko zostawić po sobie czyste pole, ale także wyjechać z niego na hulajnodze, która bez wątpienia nie utknie w korkach ;)

 

 

Kto po sobie posprząta, łapka w górę!

 

 

 

 

#Besmart #Lesswaste z Allegro, które zaprasza w tym roku nie tylko na Wielkie Koło, ale także do EKOlabiryntu i na warszaty podczas których, możecie nauczyć się zrobić woskowijkę, kosmetyki czy torbę na zakupy z materiałów z odzysku. W strefie Allegro będziecie mogli także napełnić własne butelki wodą pitną. Dbajcie o siebie i pijcie dużo wody!

 

 

Koło Allegro fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

Reni Jusis zaprasza Was do  strefy PreZero. Macie okazję porozmawiać z nią o ekologii, recyklingu ideologii zero waste.

 

 

Zachęcamy do przynoszenia pustych puszek i plastikowych butelek do butelkomatów/recyklomatów w strefach PreZero i Województwa Lubuskiego, pojemników Coca-Coli oraz skupu puszek.

 

 

W strefach PreZero oraz Lech przyniesione butelki i puszki wymienicie na gadżety. Nasi partnerzy zadbają o to by zebrane w ten sposób puszki i butelki zostały przetworzone i dostały nowe życie Kto wie, może będą Wam służyć na kolejnym festiwalu.

 

 

Na tegorocznym Pol’and’Rock będzie ok. 20% więcej ToiToi niż w ubiegłym roku, które będą czyszczone minimum dwa razy dziennie. Prosimy o nie wrzucanie do nich śmieci innych niż odpadki higieniczne.

 

 

 

 

Prosimy o niemarnowanie wody. Zakręcajcie krany!

 

Prysznice fot. Maciej Budzich

 

 

W strefie NGO możecie odwiedzić stoiska organizacji ekologicznych takich jak Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA!, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa, Anonymous for the Voiceless, Fundacja Greenpeace Polska, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Extinction Rebellion Polska. Zachęcamy do udziału w warsztatach o tematyce ekologicznej. Każdy z Was może wrócić do domu z własnoręcznie pomalowaną ekotorbą, kulą do kąpielinaturalnymi kosmetykami czy nauczyć się jak malować ekologiczne graffiti z Frankiem Myszą!

 

 

 

 

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, żeby akcja Zaraz Będzie Czysto przyniosła jak najlepsze efekty, ale jej powodzenie jest możliwe tylko jeśli Wy też się w nią zaangażujecie! Dbajcie o siebie oraz o miejsce, w którym spotykamy się co roku!

 

 

A tak było rok temu:

 

 

 

(Żaneta K.)

POKAŻ PODOBNE
2020-03-25 12:45:02

Poniedziałkowe audycje Jerzego Owsiaka w Antyradio

Siedzisz w domu i doskwiera Ci nuda? Włącz Antyradio i słuchaj wieczornej audycji "Zaraz będzie ciemno" Jerzego Owsiaka. Co poniedziałek w trakcie audycji gramy specjalnie dla Was 2 godziny dobrej muzy, podajemy wyniki Złotego Bączka, ogłaszamy nowych wykonawców, podajemy świeże info o eliminacjach oraz organizacji Pol'and'Rock i rozmawiamy z Wami!

2020-03-30 20:05:00

Fiddler's Green świętuje na Pol'and'Rock Festival!

Niemiecka kapela będzie świętowała okrąglą, trzydziestą rocznicę twórczości wraz z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Fiddler’s Green to kolejna kapela w line-upie festiwalu która czerpie inspirację z irlandzkiej muzyki folkowej.

2020-03-20 14:24:55

Artyści festiwalu docenieni w plebiscycie Antyradia 2019

W tym roku zwycięzcy plebiscytu Antyradia to zespoły związane z naszym Festiwalem. Jesteśmy dumni, że talent i praca artystów występujących na Najpiękniejszym Festiwalu Świata została zauważona.

ZOBACZ TEŻ