Aktualności

Zaraz Będzie Czysto!

2019-07-30 19:00:00

 

Przed nami druga odsłona akcji Zaraz Będzie Czysto. Razem z Wami chcemy udowodnić, że tłumy ludzi na Festiwalu nie muszą oznaczać masy śmieci walających się po jego obszarze, pobliskich polach i lasach.

 

 

Zaraz Będzie Czysto, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Akcja Pol’and’Rock 2018 - Zaraz Będzie Czysto – została nagrodzona Srebrnym Spinaczem w kategorii social media w konkursie Złote Spinacze 2018. Razem z Wami tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata, dlatego wspólnie zadbajmy o porządek wokół nas także podczas tegorocznej edycji. W trosce o naszą planetę chcemy z roku na rok być bardziej eko. Aktualny program obfituje w liczne wydarzenia i warsztaty, dzięki którym możecie dowiedzieć się jak chronić Matkę Ziemię.

 

 

Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci, które będziecie mogli zostawić w aż 157 punktach. Wszystkie punkty znajdziecie na MAPIE.

Zachęcamy Was do tego, żebyśmy razem zadbali o Nasz Festiwal!  

 

 

 

 

W pasażu handlowym nie będzie foliówek, natomiast stoiska w gastronomiczne mają ograniczyć zużycie plastiku, m.in. poprzez wydawanie jedzenia w ekologicznych opakowaniach. Szukajcie stoisk z drewnianymi lub papierowymi tackami, używajcie papierowych słomek. Piwo Lech będzie sprzedawane w kubkach RPET (w 100% z recyklingu i w 100% nadające się do ponownego przetworzenia), natomiast piwa marki premium z Kampanii Piwowarskiej będą serwowane w kubkach wielorazowego użytku, które możecie zwrócić lub korzystać z nich podczas całego festiwalu. Kaucja za kubek to 7 zł.

 

 

Lech zachęca do sprzątania po sobie.  Do 10 osób najbardziej zaangażowanych w sprzątanie, które przyniosą do strefy najwięcej śmieci, trafią nagrody – hulajnogi elektryczne. Możecie nie tylko zostawić po sobie czyste pole, ale także wyjechać z niego na hulajnodze, która bez wątpienia nie utknie w korkach ;)

 

 

Kto po sobie posprząta, łapka w górę!

 

 

 

 

#Besmart #Lesswaste z Allegro, które zaprasza w tym roku nie tylko na Wielkie Koło, ale także do EKOlabiryntu i na warszaty podczas których, możecie nauczyć się zrobić woskowijkę, kosmetyki czy torbę na zakupy z materiałów z odzysku. W strefie Allegro będziecie mogli także napełnić własne butelki wodą pitną. Dbajcie o siebie i pijcie dużo wody!

 

 

Koło Allegro fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

Reni Jusis zaprasza Was do  strefy PreZero. Macie okazję porozmawiać z nią o ekologii, recyklingu ideologii zero waste.

 

 

Zachęcamy do przynoszenia pustych puszek i plastikowych butelek do butelkomatów/recyklomatów w strefach PreZero i Województwa Lubuskiego, pojemników Coca-Coli oraz skupu puszek.

 

 

W strefach PreZero oraz Lech przyniesione butelki i puszki wymienicie na gadżety. Nasi partnerzy zadbają o to by zebrane w ten sposób puszki i butelki zostały przetworzone i dostały nowe życie Kto wie, może będą Wam służyć na kolejnym festiwalu.

 

 

Na tegorocznym Pol’and’Rock będzie ok. 20% więcej ToiToi niż w ubiegłym roku, które będą czyszczone minimum dwa razy dziennie. Prosimy o nie wrzucanie do nich śmieci innych niż odpadki higieniczne.

 

 

 

 

Prosimy o niemarnowanie wody. Zakręcajcie krany!

 

Prysznice fot. Maciej Budzich

 

 

W strefie NGO możecie odwiedzić stoiska organizacji ekologicznych takich jak Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA!, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals - Inspektorat Warszawa, Anonymous for the Voiceless, Fundacja Greenpeace Polska, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Extinction Rebellion Polska. Zachęcamy do udziału w warsztatach o tematyce ekologicznej. Każdy z Was może wrócić do domu z własnoręcznie pomalowaną ekotorbą, kulą do kąpielinaturalnymi kosmetykami czy nauczyć się jak malować ekologiczne graffiti z Frankiem Myszą!

 

 

 

 

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, żeby akcja Zaraz Będzie Czysto przyniosła jak najlepsze efekty, ale jej powodzenie jest możliwe tylko jeśli Wy też się w nią zaangażujecie! Dbajcie o siebie oraz o miejsce, w którym spotykamy się co roku!

 

 

A tak było rok temu:

 

 

 

(Żaneta K.)

POKAŻ PODOBNE
2020-07-06 15:35:29

Muzykujący radiowcy na Najpiękniejszej Domówce Świata

Poparzeni Kawą Trzy to kapela złożona ze znanych i lubianych polskich radiowców, którzy grają żywiołową mieszankę muzyki rockowej i popowej, okraszoną sporą dozą ska. Teksty ich piosenek to prześmiewczy, ironiczny komentarz życia społecznego i politycznego w Polsce.

2020-07-13 16:03:11

Muzyczne salto mortale na Pol’and’Rock Festival Online

“Źli chłopcy śpiewający słodkie melodie” tak mówią o sobie członkowie trupy muzycznego Cyrku Deriglasoff. Artyści grający żywiołowego punka przyprawionego sporą porcją ulicznego folku wystąpią na Najpiękniejszej Domówce Świata.

2020-07-02 11:35:19

Tajemnicza BOKKA na Pol'and'Rock Online

Najbardziej enigmatyczny zespół na polskiej scenie muzycznej wystąpi na wyjątkowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Zamaskowana kapela zagra na Najpiękniejszej Domówce Świata, czyli na internetowej edycji festiwalu.

ZOBACZ TEŻ