Aktualności

Zaraz Będzie Czysto! Eko 27. Pol’and’Rock Festival

2021-07-13 13:10:37

 

Jak być eko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Mamy dla Ciebie kilka rad, jak możesz dbać o festiwalowe pole na Lotnisku Makowice-Płoty oraz dajemy znać, na jakie ekologiczne rozwiązania możesz liczyć z naszej strony.

 

Oszczędzaj wodę!

Zachęcamy Cię do oszczędzania wody na festiwalowym polu – po pierwsze, to ważne dla naszej planety, a po drugie na Lotnisku Makowice-Płoty nie mamy dostępu do bieżącej wody i całą wodę, z której będziemy korzystać, musimy przywieźć – generuje to koszty związane między innymi z jej transportem. Zakręcaj kran, bierz szybkie prysznice – wspólnie zadbajmy o to, żeby wody nie zabrakło dla nikogo.

 

Korzystaj ze śmietników i worków na śmieci. Sprzątaj po sobie!

Na terenie Festiwalu dostępnych będzie 21 kontenerów na śmieci. Na każdym polu namiotowym znajdował się będzie taki kontener. Dodatkowo każdy uczestnik Festiwalu dostanie worek na śmieci – zachęcamy, żebyś dbał o miejsce swojego obozowiska i nie tylko. Wyrzucaj na bieżąco śmieci, a wspólnie utrzymamy festiwalowe pole w czystości – takie, jakie je zastaliśmy.

 

Zaraz Będzie Czysto na 25. Pol'and'Rock Festival fot. Lucyna Lewandowska

 

Wsparcie partnerów – wielorazowy kubek Lecha

W strefie Lecha piwo będzie podawane w wielorazowych kubkach. Przy pierwszym zakupie piwa otrzymasz za kaucją 10 zł piękny, kolorowy, festiwalowy kubek, z którego następnie będziesz mógł korzystać cały Festiwal. Na koniec wydarzenia możesz albo zostawić sobie kubek na pamiątkę, albo zwrócić i otrzymać zwrot kaucji.

 

Wielorazowy kubek Lecha na 25. Pol'and'Rock Festival fot. Marcin Michoń

 

Brak foliówek na pasażu handlowym

Chociaż w tym roku pasaż handlowy będzie mniejszy niż w latach ubiegłych, to spotkasz tam swoich ulubionych i znanych wystawców. Również tam panował będzie duch ekologii – na żadnym ze stoisk do swoich zakupów nie dostaniesz torebki foliowej.

 

Spakuj się rozsądnie

Pamiętaj, że Festiwal to tylko kilka dni – nie zabieraj ze sobą całego dobytku życia. Spakuj się rozsądnie, tak, żebyś wszystko, co przywieziesz na festiwalowe pole, był/była w stanie z niego również zabrać. Prosimy, żebyś nie brał/brała ze sobą zwierząt, szklanych opakowań, palników ani kartuszy z gazem oraz cennych rzeczy, których nie jesteś w stanie mieć cały czas przy sobie.

 

25. Pol'and'Rock Festival fot. Michał Kwaśniewski

 

Temat Eko na Akademii Sztuk Przepięknych

Jeśli interesujesz się ekologią, to nie możesz przegapić tych warsztatów Akademii Sztuk Przepięknych! W namiocie warsztatowym z Fundacją Strefa Dorastania zrobisz eko skarbonki i eko notesy, z Allegro przerobisz tiszert na torbę, a także będziesz mógł/mogła odwiedzić stoiska Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Inspektorat Warszawa oraz Reformed Druids of Gaia Poland.

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra już za kilkanaście dni na Lotnisku Makowice-Płoty. Chociaż to nowa dla naszego wydarzenia lokalizacja, to również jest to nasz kawałek ziemi, o który będziemy dbać i który będziemy szanować.

 

Dowiedz się więcej o organizacji 27. Pol'and'Rock Festival:

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

ZOBACZ TEŻ