Aktualności

Zaraz Będzie Czysto! Eko 27. Pol’and’Rock Festival

2021-07-13 13:10:37

 

Jak być eko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Mamy dla Ciebie kilka rad, jak możesz dbać o festiwalowe pole na Lotnisku Makowice-Płoty oraz dajemy znać, na jakie ekologiczne rozwiązania możesz liczyć z naszej strony.

 

Oszczędzaj wodę!

Zachęcamy Cię do oszczędzania wody na festiwalowym polu – po pierwsze, to ważne dla naszej planety, a po drugie na Lotnisku Makowice-Płoty nie mamy dostępu do bieżącej wody i całą wodę, z której będziemy korzystać, musimy przywieźć – generuje to koszty związane między innymi z jej transportem. Zakręcaj kran, bierz szybkie prysznice – wspólnie zadbajmy o to, żeby wody nie zabrakło dla nikogo.

 

Korzystaj ze śmietników i worków na śmieci. Sprzątaj po sobie!

Na terenie Festiwalu dostępnych będzie 21 kontenerów na śmieci. Na każdym polu namiotowym znajdował się będzie taki kontener. Dodatkowo każdy uczestnik Festiwalu dostanie worek na śmieci – zachęcamy, żebyś dbał o miejsce swojego obozowiska i nie tylko. Wyrzucaj na bieżąco śmieci, a wspólnie utrzymamy festiwalowe pole w czystości – takie, jakie je zastaliśmy.

 

Zaraz Będzie Czysto na 25. Pol'and'Rock Festival fot. Lucyna Lewandowska

 

Wsparcie partnerów – wielorazowy kubek Lecha

W strefie Lecha piwo będzie podawane w wielorazowych kubkach. Przy pierwszym zakupie piwa otrzymasz za kaucją 10 zł piękny, kolorowy, festiwalowy kubek, z którego następnie będziesz mógł korzystać cały Festiwal. Na koniec wydarzenia możesz albo zostawić sobie kubek na pamiątkę, albo zwrócić i otrzymać zwrot kaucji.

 

Wielorazowy kubek Lecha na 25. Pol'and'Rock Festival fot. Marcin Michoń

 

Brak foliówek na pasażu handlowym

Chociaż w tym roku pasaż handlowy będzie mniejszy niż w latach ubiegłych, to spotkasz tam swoich ulubionych i znanych wystawców. Również tam panował będzie duch ekologii – na żadnym ze stoisk do swoich zakupów nie dostaniesz torebki foliowej.

 

Spakuj się rozsądnie

Pamiętaj, że Festiwal to tylko kilka dni – nie zabieraj ze sobą całego dobytku życia. Spakuj się rozsądnie, tak, żebyś wszystko, co przywieziesz na festiwalowe pole, był/była w stanie z niego również zabrać. Prosimy, żebyś nie brał/brała ze sobą zwierząt, szklanych opakowań, palników ani kartuszy z gazem oraz cennych rzeczy, których nie jesteś w stanie mieć cały czas przy sobie.

 

25. Pol'and'Rock Festival fot. Michał Kwaśniewski

 

Temat Eko na Akademii Sztuk Przepięknych

Jeśli interesujesz się ekologią, to nie możesz przegapić tych warsztatów Akademii Sztuk Przepięknych! W namiocie warsztatowym z Fundacją Strefa Dorastania zrobisz eko skarbonki i eko notesy, z Allegro przerobisz tiszert na torbę, a także będziesz mógł/mogła odwiedzić stoiska Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Inspektorat Warszawa oraz Reformed Druids of Gaia Poland.

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra już za kilkanaście dni na Lotnisku Makowice-Płoty. Chociaż to nowa dla naszego wydarzenia lokalizacja, to również jest to nasz kawałek ziemi, o który będziemy dbać i który będziemy szanować.

 

Dowiedz się więcej o organizacji 27. Pol'and'Rock Festival:

POKAŻ PODOBNE
2021-06-14 14:26:32

Tides from Nebula wystąpi na ASP

Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata miała okazję doświadczyć muzyki Tides from Nebula podczas koncertu kapeli na nocnej scenie ASP w 2018 roku. W tym roku również spotkamy się z wyjątkowym brzmieniem trio na Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-06-07 16:22:36

27. Pol'and'Rock Festiwal już za 50 dni! Co już wiemy?

W tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata czeka nas wiele nowości. Organizujemy Festiwal w nowej rzeczywistości, ale cieszymy się, że będziemy mogli się z Wami spotkać i zagrać, po roku przerwy, na łonie natury. Co już wiemy o 27. Pol'and'Rock Festival?

2021-06-07 11:20:00

Dubioza Kolektiv na Pol'and'Rock

Po raz trzeci na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagra bałkańska formacja Dubioza Kolektiv. Zespół zagrał na naszym Festiwalu w 2012 roku i ponownie, w 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ