Aktualności

Zdradzamy wszystkie niespodzianki Najpiękniejszego Festiwalu Świata

2019-07-22 16:35:00

 

Za nami coroczna konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze — to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ to właśnie tutaj Jurek Owsiak i jego goście zdradzają ostatnie niespodzianki, które będą czekały uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

 

Jubileuszowy, 25. Pol'and'Rock Festival zbliża się wielkimi krokami. Jeśli więc jesteście ciekawi, co przygotowali dla Was organizatorzy oraz przyjaciele Festiwalu, to koniecznie przeczytajcie!

 

Konferencja Prasowa w Zielonej Górze fot. Michał Sandecki

 

 

Niemal od swoich pierwszy słów Jurek Owsiak zwracał uwagę na to, że w tym roku festiwal będzie jeszcze bardziej eko — w ramach akcji Zaraz Będzie Czysto na polu pojawi się między innymi 38 punktów zrzutu śmieci oraz 4 punkty segregacji śmieci, ale także niemal w każdej strefie naszych przyjaciół będzie się mówiło o ekologii.

 

Poruszona została też kwestia dojazdu na festiwalowe pole — pociągów znacznie przybyło (aktualnie jest ich aż 70 i przeczytacie o tym TUTAJ), więc jeśli możecie — korzystajcie z nich i przyjeżdżajcie jak najbezpieczniej, jak najtłumniej i w jak najlepszych nastrojach!

 

Jurek Owsiak potwierdził również, że oficjalne rozpoczęcie Festiwalu zostanie odgwizdane przez Romana Polańskiego.

 

Jurek Owsiak na konferencji przed 25. Pol'and'Rock Festival w Zielonej Górze fot. Michał Sandecki

 

 

Konferencja Prasowa w całości była tłumaczona na Polski Język Migowy przez Karinę Akseńczuk z Sevenet S.A., którzy będą nas wspierać również na Festiwalu — wszystkie spotkania na ASP będę tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

Karina z Sevenet S.A. tłumacząca konferencję na PJM fot. Michał Sandecki

 

 

A co przygotowali dla nas współgospodarze i sponsorzy?

 

Strefa woj. lubuskiego

W tej strefie oprócz wielu innych warsztatów i spotkań będziecie mogli zostawić swój rower bezpiecznie na przystosowanym do tego parkingu. Będziecie mogli również skorzystać z recycylomatów — za wrzucone puszki i butelki otrzymacie punkty — a za punkty wyjątkowe gadżety. 

 

od lewej: Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies, Jurek Owsiak oraz Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak fot. Michał Sandecki

 

 

Lech

Jak co roku Lech dba o środowisko — piwo we wszystkich wioskach piwnych dostaniecie w kubkach z plastiku pochodzącego z recyclingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Ponadto w strefie marek premium będziecie mogli skorzystać z kubków wielorazowych. Do Miasteczka Leszka do strefy eko będziecie mogli również przynieść wszystkie surowce wtórne.

Koniecznie zajrzyjcie na ich wydarzenie na Facebooku!

 

Lech na Konferencji Prasowej w Zielonej Górze fot. Michał Sandecki

 

Play

W strefie Play jak zawsze mnóstwo śmiechu i zabawy — w tym roku będziecie mieli możliwość wykąpać się w fioletowym błocie! Oprócz tego czekają Was spotkania z influencerami, gadżety i możliwość naładowania telefonu. 

Koniecznie zajrzyj na ich wydarzenie na Facebooku!

 

Ewa Sankowska-Sieniek przedstawicielka Play i Maciej Odziemski przedstawiciel Lech na Konferencji Prasowej w Zielonej Górze fot. Michał Sandecki

 

 

mBank

Czy macie już wyjątkową festiwalową kartę płatniczą od mBanku, o której pisaliśmy TUTAJ? Prawda, że dzięki niej można poczuć festiwalowy klimat? Dzięki mBankowi prawie wszędzie na festiwalu zapłacicie przy użyciu karty płatniczej, nie musicie nosić ze sobą gotówki. Poza tym mBank ma dla Was jeszcze jedną niespodziankę — wrzucając zdjęcia z #mbanknaasp weźmiecie udział w tworzeniu wielkiej mozaiki i przyczynicie się do bicia rekordu Polski!

 

Dominika Zientalak przestawicielka mBank na Konferencji Prasowej w Zielonej Górze fot. Michał Sandecki

 

 

Allegro 

Niezmiennie możliwość zobaczenia festiwalu z wysokości ponad 30 metrów tylko w tej strefie na wielkim kole. A co więcej? Strefa #LessWaste, gdzie, między innymi, napełnicie swoje bidony i butelki pitną wodą.

Koniecznie zajrzyj na ich wydarzenie na Facebooku!

 

Krzysztof Śpiewek przedstawiciel Allegro na Konferencji Prasowej w Zielonej Górze fot. Michał Sandecki

 

 

Mastercard

W strefie Mastercard na terenie festiwalu, osoby niesłyszące będą mogły wypożyczyć specjalne plecaki, które umożliwią im odczuwanie dźwięków. Wzorem ubiegłego roku stanie w niej multimedialna wieża, która tym razem będzie jeszcze wyższa, osiągając 17,5 metra wysokości. Zyska także nowe funkcje – poza podstawowymi informacjami, jak data, godzina czy pogoda będzie można znaleźć na jej ekranach wszystkie istotne informacje festiwalowe, jak line-up, bieżące ogłoszenia i live streaming ze scen. Natomiast w ramach obchodów 25-lecia festiwalu, wyświetlane będą archiwalne zdjęcia z wcześniejszych edycji. Festiwalowicze będą też zachęcani do dzielenia się własnymi zdjęciami i wyświetlenia ich na wielkim ekranie. Wystarczy, że opublikują je na Facebooku lub Instagramie z hashtagami #wiezamastercard i #25latfestiwalu.

 

Plecaki Backpacks Rock na Pol'and'Rock Festival 2018 fot. Bartek Muracki

 

Coca-Cola

Na Pol'and'Rock Festival znajdziecie aż 8 punktów Coca-Coli, gdzie kupicie również wodę! Oprócz tego, dzięki CocaColi na polu festiwalowym stanie 100 koszy na śmieci.

 

Lidl

W festiwalowym sklepie Lidla oprócz pieczywa, przekąsek oraz podstawowych przyborów higienicznych znajdziecie także produkty biodegradowalne: sztućce, naczynia jednorazowe (kubki papierowe, talerze papierowe, tacki papierowe), słomki oraz artykuły higieniczne. 

 Lidl na Pol'and'Rock Festival 2018 fot. Paweł Krupka

 

Red Bull

Na festiwalowym polu w tym roku znajdziecie 7 punktów Red Bull.

 

Do zobaczenia już za 9 dni!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-08-01 11:33:01

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata to wzruszająca chwila na stałe wpisana w oprawę wydarzenia. Jednoczymy się z Warszawą i wszystkimi Polakami.

2020-07-06 11:02:15

Zdradzamy niespodzianki Najpiękniejszej Domówki Świata

Już za 23 dni rozpoczynamy Najpiękniejszą Domówkę Świata, w związku z tym zdradzamy Wam nasz plany na to szczególne wydarzenie. Mamy nadzieję, że mimo czasu pandemii, będziemy świętować czas wolności, równości i dobrej zabawy.

2020-07-07 17:01:04

Niestandardowe pomysły jak oglądać Najpiękniejszą Domówkę Świata

Cieszymy się ogromnie, że tak chętnie przyjęliście nasz pomysł o przeniesieniu festiwalu nasz nasze kanały online, mamy zarejestrowanych już ponad 100 domówek. Dzisiaj wyróżnimy najciekawsze zgłoszenia.

ZOBACZ TEŻ