Aktualności

Zenek na Najpiękniejszej Domówce Świata

2020-07-29 11:42:26

 

 

 

Zenek czynnie tworzy od 1997 roku. Pisze piosenki, wydaje płyty i dzieli się z  ludźmi swoim wyjątkowym humorem i podejściem do życia. W wieku 15 lat Zenek stworzył projekt Kabanos, w ramach którego powstały przeboje takie jak “Klocki”, “Buraki”, czy “Serce”. Zarówno muzyka, jak i podeście do życia i styl Zenka sprawiły, że artysta – sam wielki fan Najpiękniejszego Festiwal Świata i jego częsty bywalec stał się jedną z czołowych postaci kojarzonych z atmosferą kostrzyńskiego grania. Muzyk, oprócz prowadzonego przez 21 lat zespołu Kabanos pojawiał się we wspólnych projektach z muzykami tworzącymi kapele takie jak Hunter, Łydka Grubasa, czy Nocny Kochanek. Tworząc solo, jako niezależny artysta, w ciągu zaledwie trzech lat nagrał siedem płyt. Wszystkie nagrania Zenka są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Najnowsza płyta Zenka, czyli "Darmowe Przytulasy" nawiązująca do typowego festiwalowego hasła, ukazała się w 2019 roku. 

 Zenka można śmiało nazwać prekursorem nurtu ciężkiej muzyki okraszonej ogromną dozą dobrego poczucia humoru. Mocne uderzenie jest połączone z imponującą energią sceniczną i dystansem do samego siebie i całego świata. Zenek to artysta otwarty na publikę, którego koncerty to zaproszenia do szalonej, niezważającej na konwenanse zabawy. Mało który muzyk tak dobrze czuje i oddaje ducha festiwalu Pol’and’Rock. Artysta znakomicie odnajduje się na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a jego utwór, “Mamo, jest mi tu dobrze”, śmiało można nazwać hymnem publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

  

 

Występ Zenka będzie transmitowany na żywo ze studio w Warszawie, i będzie można go obejrzeć na YouTube, Facebooku, oraz na platformie Twitch

 

Niestety, kapela Pull The Wire, która wywalczyła sobie miejsce w line-upie Najpiękniejszej Domówki Świata podczas zażartego głosowania w ramach Eliminacji do Pol’and’Rock Festival i nie mogła doczekać się występu w festiwalowym studio, to zdarzenia losowe, niezależne od członków Pull The Wire spowodowały, że na Pol’and’Rock Festival online zagra Zenek. 

 

"Bardzo cieszyliśmy się z planowanego występu na Domówce, przygotowaliśmy mocny set, chcieliśmy pokazać trochę nowości z przygotowywanej przez nas płyty. Ten występ miał być podziękowaniem dla wszystkich, którzy w nas wierzą i którzy chcieli nas zobaczyć na Festiwalu. Decyzja o rezygnacji w udziale była dla nas bardzo trudna i bolesna, zrobiliśmy wszystko, co tylko możliwe, żeby zagrać, sprawdziliśmy wszystkie możliwe wyjścia, jednak sytuacja w jakiej się znaleźliśmy uniemożliwia nam pojawienie się na koncercie. Będziemy trzymać kciuki za innych artystów i oglądać Domówkę online" powiedzieli członkowie kapeli Pull The Wire

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-03 14:41:54

3 najczęściej oglądane rozmowy Akademii Sztuk Przepięknych

Już za miesiąc będziemy świętować ostatni dzień 26 Pol’and’Rock Festival, dlatego przygotowaliśmy Wam kilka wspominek z zeszłorocznego festiwalu. Dzisiaj skupimy się nad wspaniałymi, wyjątkowymi rozmowami, jakie mają miejsce co roku na wzgórzu ASP, a w tym roku podczas Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-06-29 15:52:04

Urszula z gościem na Najpiękniejszej Domówce Świata

Jedna z najbardziej cenionych polskich artystek rockowych, piosenkarka, autorka tekstów, aktorka. Urszulę można śmiało nazwać matką chrzestną Najpiękniejszego Festiwalu Świata - wokalistka gościła na amerykańskim festiwalu Woodstock’94, który zainspirował Jurka Owsiaka do stworzenia Przystanku Woodstock, i zagrała na pierwszych czterech edycjach festiwalu w Czymanowie, Szczecinie Dąbiu i w Żarach.

2020-06-29 16:00:17

Najpiękniejsza Domówka Świata z Farben Lehre

Klasyka polskiego punka zagości na internetowej odsłonie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Farben Lehre to zespół, który zdefiniował muzykę punkową w Polsce, jednocześnie pozostając wiernym ideałom wolności, braku pokory, i muzycznej niezależności.

ZOBACZ TEŻ