Aktualności

Zespół Blenders zagra na 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-06-13 21:20:00

 

Po latach ciszy Blendersi wracają w swoim oryginalnym składzie! Spotkaliśmy się z nimi w styczniu studio koncertowym 30. Finału WOŚP, a w sierpniu zagrają na Małej Scenie 28 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

1 kwietnia swą oficjalną premierę w serwisach streamingowych miał singiel „Za pokojem”, pochodzący z wydanej prawie 27 lat temu debiutanckiej płyty zespołu Blenders - „Kaszëbë”. Od 8 kwietnia w cyfrze dostępny jest już cały album.


Początek grupy Blenders to 1991 rok. Debiut koncertowy kapeli nastąpił zaledwie w dwa miesiące od utworzenia składu i miał miejsce na jednym z bardziej kultowych wydarzeń artystycznych - na scenie festiwalu Yach Film. Po niespełna 4 latach - w kwietniu 1995 roku - ukazał się debiutancki album grupy, „Kaszëbë”. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte, doczekując się uznania ze strony branży w formie nominacji do nagrody Fryderyki (kategoria: Fonograficzny Debiut Roku).

 


Blenders to kapela, o której dużo się pisało, która grała na wielu wydarzeniach telewizyjnych, gościła na wielu studenckich juwenaliach, festiwalach, z czego największy był Przystanek Woodstock, a zapracowała sobie na to żywiołową, świeżą muzyką, porywającą do zabawy do dzisiaj, niezależnie od wieku słuchacza. Zespół występował na jednej scenie m.in. z Foo Fighters, Alphaville czy Ice-T, dał łącznie blisko 800 koncertów.

 

"Ciągnik", "Biribomba", "Czuję, że ja muszę", "Włos to Włos", "Punkt G" "Poniedziałek", "Ona tu jest" to tylko kilka numerów z wydanych łącznie 4 albumów, które przypomną się prawie każdemu, a tym, którzy ich nie znają - wpadną w ucho i nie pozwolą o sobie zapomnieć na długo.

Aktualny skład zespołu:
Marcel Adamowicz
Glenn Meyer
Tomasz Urbański
Szymon Kobyliński
Sławomir Urbański
Mariusz Noskowiak
Facebook
Instagram
Youtube

 
POKAŻ PODOBNE
2022-04-25 12:31:25

ØRGANEK na 28. Pol'and'Rock Festival

Kapela to nie tylko stali bywalcy Finałów WOŚP, ale też - za sprawą zwycięstwa w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ulubieńcy woodstockowej i pol'and'rockowej publiki. Muzycy wrócą na Pol'and'Rock Festival w sierpniu 2022 roku!

2022-04-12 11:47:44

Poznaj notowanie Złotego Bączka

Zostało 114 dni po Pol'and'Rock Festival! Poznaj wyniki głosowania na 1 tydzień po ogłoszeniu plebiscytu.

2022-05-02 21:35:00

Bestialsko dobry rock - GWAR na Pol'and'Rock

Koncerty, ktore wyglądają jak rozgrywające się na żywo sceny z goteskowych horrorów i międzyplanetarnych walk między armiami pozaziemskich potworów, do których często dołączają karykaturalnie przedstawione postaci z ziemskiej historii i współczesności oraz mocna muzyka z pogranicza hard rocka i metalu to znaki rozpoznawcze kapeli GWAR. Amerykańska kapela wystąpi na 28. Pol'and'Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ