Aktualności

Zielony klimat na Pol’and’Rock Festival

2022-08-05 20:00:00

Jesteśmy z Was dumni, że razem z nami dbacie o to, żeby nasz ulubiony kawałek ziemi pozostał czysty. Sprawdźcie, jakie ekologiczne rozwiązania przygotowaliśmy i co Wy możecie zrobić, żeby być jeszcze bardziej eko.

Po pierwsze: Zaraz Będzie Czysto

Akcja „Zaraz Będzie Czysto” jest z nami od 2018 roku. To dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać fundusze na zakup worków na śmieci. Worki będzie Wam rozdawał Pokojowy Patrol. Zachęcamy, żebyście je odbierali i sprzątali po sobie. Kiedy worki będą pełne, wrzućcie je do kontenerów – mamy ich w tym roku aż 51! Dzięki temu zostawimy lotnisko Czaplinek-Broczyno tak czyste, jakim je zastaliśmy. 

Akcja "Zaraz Będzie Czysto", fot. Lucyna Lewandowska

Po drugie: ekologiczny pasaż handlowy

Na pasażu handlowym nie znajdziecie torebek foliowych. Żaden z wystawców nie ma ich na swoim stanowisku. Co więcej, w SiemaShopie, którego ogromne stoisko również znajdziecie na pasażu, możecie kupić kosmetyczki wykonane ze starych banerów. To się nazywa recykling!

 

Po trzecie: nasi partnerzy też są eko

W strefach Lecha możecie kupić napój w kubku RPET wykonanym w 100% z recyklingu. Kubki te nadają się do ponownego wykorzystania. Co więcej, puszki i folie do wielopaków Lecha także pochodzą z recyklingu. A jeśli będziecie chcieli posprzątać, do czego Was bardzo zachęcamy, Lech przygotował dla Was 30 tysięcy worków. 

Festiwalowicze z kubkiem Lecha, fot. Dominik Malik

Z kolei Play przygotował dla Was, zgodnie z festiwalową tradycją, ogromną ładowarnię, gdzie będziecie mogli podłączyć telefon i odpocząć przez chwilę w cieniu. Dwie strefy będą - w duchu eko - zasilane energią solarną i wiatrową!

 

Po czwarte: woda na Festiwalu

Zachęcamy Was do oszczędzania wody na Festiwalu. To ważne dla naszej planety. A jeśli będziecie spragnieni, możecie napełnić butelki wodą pitną w dwóch punktach sanitarnych: Bravo i Charlie. Dzięki temu nie będziecie musieli kupować wody butelkowanej, co ograniczy ilość produkowanych śmieci. 

 

Po piąte: eko ASP

Chcemy być zmianą na lepsze, chcemy razem z Wami budować odpowiedzialne i świadome społeczeństwo obywatelskie. Dlatego co roku zapraszamy licznych gości, organizacje pozarządowe, fundacje i stowarzyszenia, aby podczas rozmów, symulacji czy warsztatów poruszać ważne tematy. Jednym z zagadnień, które cyklicznie pojawia się na Akademii Sztuk Przepięknych, jest ekologia i zdrowy styl życia. W tym roku znajdziecie tam sześć organizacji, które propagują działania na rzecz ekologii:

  • Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! – czyli organizacja pozarządowa, która walczy o poprawienie losów zwierząt w Polsce. 
  • Greenpeace Polska to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która działa w ponad 55 krajach na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
  • Anonymous for the Voiceless – organizacja prozwierzęca, która skupia swoje działania na uświadamianiu czym jest chów przemysłowy.
  • Stowarzyszenie Otwarte Klatki – w swoich działaniach skupiają się na ochronie zwierząt zamykanych w fermach. 
  • Fundacja Mam Pomysł, która prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy i edukuje przy tym lokalną społeczność. 
  • Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Warszawa – o jedna z najstarszych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną praw zwierząt w Polsce. Zajmuje się m.in. prowadzeniem 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt. 

Anonymous for the Voiceless, fot. Stanisław Wadas

Na ASP możecie też wziąć udział w eko warsztatach:

  • Prawo do czystego powietrza i środowiska na wokandzie sądowej – Stowarzyszenie Adwokackie Defender Iuris 
  • Lwy, tygrysy, niedźwiedzie i inne ofiary wojen – Peace & Love dla zwierząt – Ewa Zgrabczyńska, dyrektor ZOO w Poznaniu   
  • Żywność przyszłości – warsztat dziennikarza ekologicznego – Patryk Motyka (Onet) i Stanisław Łobodziak

 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-03 16:00:00

Festiwalowa Lista Przebojów - dziesiąty miesiąc, dziesiąta piosenka!

Kolejny miesiąc Festiwalowej Listy Przebojów minął w mgnieniu oka! Jak co miesiąc, przyszedł czas, by podsumować Wasze muzyczne wybory i ogłosić piosenkę, która zdobyła Wasze serca w dziesiątym miesiącu głosowania!

2023-11-02 15:33:54

European Festival Awards - zagłosuj na Pol'and'Rock!

Pol'and'Rock Festival walczy o wygraną European Festival Awards, w kategorii Best Major Festival! Plebiscyt właśnie wystartował. Czas oddać głos na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

2023-11-28 16:46:00

Ostatni dzwonek: oddaj swój głos na Pol'and'Rock Festival!

Najwyższy czas wziąć udział w głosowaniu i wesprzeć Pol'and'Rock Festival w walce o nagrodę European Festival Awards w kategorii „Best Major Festival". Pamiętajcie, że głosowanie trwa tylko do końca miesiąca!

ZOBACZ TEŻ