Aktualności

Ziggy Marley otworzył Najpiękniejszy Festiwal Świata, a co potem?

2019-08-02 04:30:00

 

Festiwal ruszył pełną parą i ogromną energią. Dzisiaj dla Festiwalowiczów grało aż 5 scen: Duża Scena, Mała Scena, Nocna Scena ASP, Scena Viva Kultura oraz Scena Lecha. Zobacz, jakie koncerty odbyły się dzisiaj! 

Jurek Owsiak otworzył Najpiękniejszy Festiwal Świata słowami „To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i który będę szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock'n'roll, rock'n'roll, rock'roll!" - wierzymy, że wszyscy podpisujecie się pod tymi słowami.

 

Duża Scena

Ziggy Marley

Wszedł na Dużą Scenę tuż po rozpoczęciu Festiwalu i został bardzo ciepło przyjęty przez Najpiękniejszą Publiczność Świata jeszcze trzymającą w rękach słoneczniki. Chociaż na Festiwalu gościliśmy już dwóch braci artysty, dla niego była to pierwsza wizyta w Polsce. Cudowne rytmy reggae i niesamowite wykonanie piosenki Love is my religion były idealny startem dzisiejszych koncertów na Dużej Scenie. Ziggy Marley to największe nazwisko reprezentujące ten gatunek muzyki w Polsce w tym roku. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy go gościć u siebie!

 

 

Ziggy Marley na Dużej Scenie 25. Pol'and'Rock Festival fot. Bartek Muracki

 

 

 

 

Black Stone Cherry

Koncert Black Stone Cherry to przede wszystkim duża dawka amerykańskiego rock'n'rolla - soczysty southern rock z elementami bluesa to coś, co zdecydowanie przypadło do gustu festiwalowej publiczności. Warto zwrócić uwagę na ich kapitalnego perkusistę oraz żywiołowego wokalistę budującego niesamowity kontakt z publicznością. Poprosiliśmy zespół, aby o godzinie 17:00 na chwilę przerwali swój występ - uczciliśmy wtedy Godzinę W. Artyści wykazali się olbrzymim zrozumieniem, a wręcz byli dumni, że mogą uczestniczyć w tak ważnym dla nas, Polaków, momencie. 

 

 

Zespół Black Stone Cherry i Jurek Owsiak fot. Stanisław Wadas

 

 

The Adicts

The Adicts to królowie klasycznego punk rocka, a ich dzisiejszy występ na Festiwalu Pol'and'Rock zdecydowanie to potwierdził! Typowe dla nich są białe garnitury oraz mnóstwo rekwizytów scenicznych - nie zabrakło ich i tym razem. Genialne brzmienie i świetna choreografia. Cóż napisać więcej? Tego występu z pewnością nie zapomnimy!

 

 

Występ The Adicts to było niesamowite show! fot. Piotr Barbachowski

 

 

Gogol Bordello

Mieli być z nami już kilka ładnych lat temu, niestety do występu w 2011 roku nie doszło. Jednak wynagrodzili nam to z nawiązką - Duża Scena i teren przed nią zamienił się w rockowo - cygańskie wesele. Publiczność szalała w rytm dźwięków skrzypiec, akordeonu, czy saksofonu, które wraz z punkowymi efektami dały niepowtarzalny efekt. Celem kapeli jest przemycenie wschodnioeuropejskiej, cygańskiej muzyki na zachód i zaszczepienie w wielbicielach punka miłości do folkowych, lirycznych brzmień. Nasze serca skradli!

 

 

Występ Gogol Bordello na długo zapadnie nam w pamięć fot. Marcin Michoń

 

 

Happysad

Zespół Happysad grał już na Najpiękniejszym Festiwalu Świata dwukrotnie - w 2012 i 2013 roku. W tym roku zdecydowali się zagrać dla nas ponownie i bardzo im na tym zależało - dzisiejszy występ był specjalnie przygotowywany pod względem scenografii i oprawy. I rzeczywiście zrobił ogromne wrażenie - wyglądał świetnie i brzmiał bosko. Do Happysad na scenie dołączyli Mrozu i Daria Zawiałow.

 

 

Happysad na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2019 fot. Damian Mekal

 

 

Avatar

 

Koncert Avatar to przede wszystkim wspaniały kontakt z publicznością, która mogła poczuć się jak część tego wspaniałego metalowego spektaklu. Zespół reprezentuje awangardowe ciężkie brzmienie, przyciągnęli pod scenę fanów mocnych, a zarazem eksperymentalnych dźwięków. Mocne makijaże i kostiumy sceniczne tylko dopełniły fenomenalnego show!

 

 

Wyjątkowy metalowy spektakl zespołu Avatar fot. Damian Mekal

 

 

Crossfaith

Występ ten był podwójcie wyjątkowy - Najpiękniejszy Festiwal Świata po raz pierwszy gościł na swojej scenie wykonawców z Japonii, a zespół Crossfaith po raz pierwszy odwiedził Polskę. Muzyka grana przez tę japońską kapelę to radykalne połączenie ciężkiego, ekstremalnie metalowego grania z mroczną, agresywną muzyką elektroniczną. Dopełnieniem ich występu była najnowocześniejsza technologia świateł. Wokalista zespołu od razu złapał świetny kontakt z publicznością, wydawał się dobrze bawić na koncercie.

 

 

Crossfaith świetnie bawili się wraz z publicznością fot. Damian Mekal

 

 

Parkway Drive

Zespół pochodzi z Australii, ale z łatwością zdobyli serca europejskich fanów. Od kilku ładnych lat konsekwentnie pną się w górę, a ich występ na Pol'and'Rock Festival to dla nas ogromny zaszczyt. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka gatunków charakteryzująca się agresywnym wokalem przeplatającym się z bardzo rytmicznymi sekcjami refrenu. Ich występ był wyjątkowy - niesamowity pokaz pirotechniczny zaskoczył publiczność, która, mimo później pory, na ten koncert przybyła bardzo tłumnie. 

 

 Ostatni koncert Dużej Sceny to był absolutny hit fot. Marcin Michoń

 

 

Mała Scena

Bruklin

Bruklin, to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. Jest to więc jeden z najmłodszych zespołów występujących na Festiwalu. Trafili tutaj dzięki zwycięstwie w konkursie AntyFest Antyradia 2019 i dzisiaj mieli zaszczyt zagrać jako pierwsi na Małej Scenie.

 

 

Zespół Bruklin otworzył dzień koncertowy na Małej Scenie fot. Paweł Krupka

 

 

BAiKa

Nazwa ich zespołu jest skrótem od Banach i Kafi, a więc od Piotra Banacha oraz Katarzyny Sondej tworzących ten wspaniały projekt. Urzekli swoim graniem jury na Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival i dzięki temu mogli zagrać dla nas też dzisiaj.

 

 

Przeurocza Katarzyna Sondej z projektu BAiKA zaczarowała publiczność fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Paplopavo i Ludziki

Mieli wystąpić rok temu, niestety nie udało się, wielu było tym faktem zawiedzionych. Na szczęście tegoroczny występ Pablopavo i Ludziki na Małej Scenie wynagrodził ich zeszłoroczną nieobecność.

 

 

Bardzo czekaliśmy na ten koncert fot. Dawid Ilnicki

 

 

Cyrk Deriglasoff

Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty, który od ponad trzech dekad  jest związany ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Na ich koncert czekało wielu i oczywiście nie zawiedli.

 

 Genialny występ Cyrku Deriglasoff

 

 

Carrantuohill & Orkiestra Krzesimira Dębskiego

Zespół Carrantuohill, świetnie znany bywalcom Najpiękniejszego Festiwalu Świata, powrócił na Najpiękniejszy Festiwal Świata ze specjalnym projektem z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą samego Krzesimira Dębskiego. Tak wspaniałe projekty tylko tutaj. My byliśmy zachwyceni!

 

 Tak wspaniałe projekty tylko tutaj! fot. Paweł Krupka

 

 

Daria Zawiałow

Koncert Darii Zawiałow na Najpiękniejszym Festiwalu Świata był kwestią czasu. Jej wyjątkowy głos i żywiołowość sprawiły, że jej występ na Małej Scenie spotkał się z Waszym ogromnym uznaniem. Daria zabrała nas w podróż do Helsinek i z pewnością wywołała dreszcze. Sama też wyglądała na wzruszoną.

 

 

The Casualties

Kapela nietuzinkowa, niepokorna i niepoprawna politycznie – prawdziwe uosobienie buntowniczego ducha ulicznego punka. Wielu wiernych fanów tego gatunku pojawiło się pod sceną, w końcu to formacja odwołująca się do złotych lat muzyki punkowej, ale wierzymy, że swoim graniem mogli też zarazić nowe osoby miłością do punka.

 

 

Pod Małą Sceną duch punka był dobrze wyczuwalny fot. Dominik Malik

 

 

Nocna Scena ASP

Renata Przemyk

Koncert Renaty Przemyk to przepiękny jubileusz upamiętniający jej 30-letnią karierę muzyczną. Renata wyglądała przepięknie, śpiewała wspaniale i wydawała się być całym wydarzeniem bardzo wzruszona. Na scenie towarzyszyli jej Titus, Ania Rusowicz oraz Olaf Deriglasoff, wspólnie odtworzyli najbardziej kultowe utwory Renaty Przemyk, które w tak wyjątkowym miejscu, jak Duży Namiot ASP brzmiały wręcz magicznie.

 

 

Przepiękny koncert, idealny na świętowanie 30-lecie twórczości fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Tulia

W tym roku Tulię na Najpiękniejszym Festiwalu Świata będzie można usłyszeć dwukrotnie. Pierwszy z ich koncertów wybrzmiał dzisiaj, na Nocnej Scenie ASP, drugiego będziemy mieli szansę doświadczyć już jutro, w piątek, o 17:10 na Małej Scenie. Obrzędowe, ludowe, pełne kolorytu. Białe głosy, które płynęły prosto z serca. Ciarki przeszywały całe ciało, kiedy słychać było ich majestatyczny śpiew w Dużym Namiocie ASP.

 

 

Przepiękny nocny koncert w wykonaniu Tulia fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Maciej Maleńczuk

Na Nocnej Scenie ASP Maciej Maleńczuk zaprezentował recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych, jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Blisko bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, po prostu Maleńczuk w czystej postaci.

 

Scena Viva Kultura

33 Trzysta

Kapela 33 trzysta nie popada w muzyczny marazm, nie ogranicza się i nie szufladkuje. Cały czas jest to oczywiście soczysty punk rock, ale pojawiły się też elementy reggae, dab, ska.

 

Skøv

Ich muzykę wyróżniają punkowe riffy i blackmetalowe wokale. To połączenie tworzy ciekawą mieszankę mało eksploatowanego w naszym kraju nurtu.

 

Uliczny Opryszek

Uliczny Opryszek to kapela dobrze znana Festiwalowiczom - tu dużo nie trzeba pisać. Ten koncert to po prostu klasyczny punk i genialna zabawa.

 

Raggabarabanda

Bujające reggae, z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy.

 

 

Scena Viva Kultura w tym roku już nie pod namiotem fot. Michał Kwaśniewski

 

 

ShataQS

Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. Przystanku Woodstock 2014, co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu 2014 r. Teraz, po 5 latach, wrócili na Najpiękniejszy Festiwal Świata, a ich koncert był naprawdę wspaniały. 

 

Transgresja

Transgresja to duża dawka energetycznej muzyki z oszałamiającymi i szokującymi efektami świetlnymi. Wizerunkowe szaleństwo, perfekcyjna stylizacja sceniczna artystów oparta na farbach fluorescencyjnych zagwarantowały niezapomniane wrażenia wizualne.

 

Plan

Styl, który prezentują to melodyjny nowoczesny rock z elementami grunge-core. Nowoczesne, ciężkie i harmoniczne gitary, kontrastowały z mocnym męskim wokalem, a momentami wręcz bezczelnym wrzaskiem. To było coś!

 

Scena Lecha

Ornette

Trafili na Festiwal Pol'and'Rock po fenomenalnym występnie na finale Eliminacji - dzięki niemu zagrają w Kostrzynie nad Odrą aż dwa razy - na Scenie Lecha zagrali w czwartek 1 sierpnia, a na Dużej Scenie będą w piątek 2 sierpnia.

Moyra

Na półfinałowym koncercie Eliminacji do 25. Pol'and'Rock Festival tak spodobali się jury, że od razu zostali zaproszeni na Scenę Lecha. 

Vane

Zagrali na półfinale Eliminacji w Gdańsku, zagrali na finale w Warszawie i zagrają na Scenie Lecha na naszym Festiwalu!

 

 

Zespół Vane na Scenie Lecha fot. Michał Kwaśniewski

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
2020-06-10 17:15:00

12 powodów radości z Festiwalu ONLINE

26. Pol'and'Rock Festival to blisko 70 godzin transmisji ONLINE. Przygotowania idą pełną parą. Jesteś rozczarowany, że nie spotkamy się w tym roku w Kostrzynie nad Odrą? Im więcej pomysłów domykamy, tym więcej mamy wniosków co fajnego jest w tym, że festiwal odbędzie się ONLINE. Zobacz 12 powodów radości z #polandrock2020 ONLINE:

2020-06-02 13:05:00

Wielka obniżka cen festiwalowych Winyli w SiemaShop

Nakręcamy się na 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszą Domówkę Świata! Z tej okazji mamy dla Was wiele niepowtarzalnych niespodzianek, a już dziś jedna z nich! Skocz na SiemaShop.pl i zamów krążki Twoich ulubionych zespołów z wyjątkowych, festiwalowych koncertów. Teraz specjalnie dla Ciebie obniżyliśmy ceny limitowanych edycji, by jeszcze lepiej przygotować się do Domówki Online.

2020-06-03 13:00:00

13 rzeczy, które już wiemy o Najpiękniejszej Domówce Świata

Przygotowania do Najpiękniejszej Domówki Świata idą pełną parą! Po raz pierwszy zagramy w tym roku na 26. Pol'and'Rock Festival w innej formie. Przez blisko 70h będziemy na żywo, specjalnie dla Was, nadawać online! Zobacz, jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczny Festiwal i co będzie się działo.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna