Aktualności

Złoty Bączek powraca! Plebiscyt startuje już dzisiaj!

2022-10-07 14:50:00

 

Kurz na festiwalowym polu już opadł — to znak, że czas wystartować z plebiscytem Złotego Bączka! W tej edycji Wy, Najpiękniejsza Publiczność Świata, będziecie mogli wybrać swojego faworyta spośród 39 zespołów!

 

W tegorocznym plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na 28 edycji festiwalu na Małej i Dużej Scenie (z wyjątkiem laureata ostatniej edycji konkursu, czyli rumuńskiej grupy Dirty Shirt). Głosować można odrębnie w dwóch kategoriach — Duża Scena oraz Mała Scena.

 

 

Plebiscyt podzielony jest na 3 etapy:

  • Etap I - 6 października - rozpoczęcie głosowania na wszystkie zespoły - 21 z Dużej Sceny i 18 z Małej Sceny
  • Etap II - 6 lutego - do dalszego etapu przechodzi połowa zespołów z największą liczbą głosów - 10 z Dużej Sceny i 9 z Małej Sceny
  • Etap III - 8 maja - w tym etapie głosować można na trzy zespoły z największa liczbą głosów - 3 z Dużej Sceny i 3 z Małej Sceny
  • Finał - 19 czerwca - ogłoszenie zwycięzców z Dużej i Małej Sceny 

 

Nagrodę po raz pierwszy przyznano po pierwszej edycji Festiwalu w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest — o ile jest taka możliwość — podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

28. Pol'and'Rock, fot. Dominik Zachariasz

 

 

Podczas plebiscytu Złotego Bączka 2022 najwięcej głosów oddano na Batnę, Dirty Shirt i Łydkę Grubasa i to właśnie te kapele zmierzyły się w finałowym etapie plebiscytu.

Ostatecznie fani festiwalu oddali łącznie 48 732 głosy:

  • trzecie miejsce zajęła Batna,
  • drugie miejsce Łydka Grubasa
  • pierwsze miejsce — Dirty Shirt

 

Zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka 2022 był rumuński zespół Dirty Shirt! Mosiężna statuetka Złotego Bączka została wręczona na scenie 28. Pol'and'Rock Festival

 

Dirty Shirt ze statuetką Złotego Bączka, fot. Michał Kwaśniewski

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2023-03-13 17:15:00

Twoje stoisko na festiwalowym pasażu handlowym? Zgłoś się!

Przygotowania do Pol’and’Rock Festival trwają w najlepsze! Również w tym roku przewidzieliśmy możliwość prowadzenia stoisk handlowych na terenie naszego pasażu.

2023-03-17 11:31:06

Na tropie nowych brzmień: Eliminacje do Pol'and'Rock Festival

Ostatni dzwonek! Zostały już tylko dwa tygodnie na przesłanie zgłoszenia i wzięcia udziału w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival.

2023-03-06 21:30:00

150 dni do Pol'and'Rock Festival - co już wiemy?

Początek sierpnia to 29. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Od symbolicznego gwizdka Romana Polańskiego - ostatniego zawiadowcy stacji Żary - a tym samym pierwszych nut Pol'and'Rock Festival dzieli nas dokładnie 150 dni. Co już wiemy o zbliżającym się wydarzeniu?

ZOBACZ TEŻ