Aktualności

Zmiany na scenie Viva Kultura

2017-06-22 11:04:12

 

Na Scenie Viva Kultura trzy ważne zmiany! 

W czwartek o 20:40 zagrają dla Was Romantycy Lekkich Obyczajów 

W piątek o 17:00 zamiast Code Red wystąpi Przed Wschodem Słońca 

W sobotę o 20:40 zagra dla Was Bethel 

 

Romantycy Lekkich Obyczajów

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają i nagrywają w Olsztynie. Skład koncertowy RLO dodatkowo wspiera dwóch muzyków: Kuba Staniak (klawisz) i Paweł Łach (perkusja).

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”. Ponownie wydany i włączony do ogólnopolskiej dystrybucji 28 września 2012 już pod szyldem wytwórni S.P. Records, z którą zespół podpisał kontrakt płytowy. Singlem promującym płytę był utwór „Poznajmy Się”, emitowany w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, a w rocznym podsumowaniu słuchaczy radia EskaROCK plasujący się na 14. miejscu. Zespół dwukrotnie zagrał na trasie koncertowej po Polsce, jesienią 2012 i 2013 roku.

5 grudnia 2013 roku ukazał się drugi album zespołu pod tytułem „Kosmos Dla Mas”. Pierwszym singlem oficjalnie promującym to wydawnictwo jest pierwszy utwór z płyty – „Ziemia Planeta Ludzi”. Jest to jednak drugi teledysk jaki powstał do tej płyty, pierwszym teledyskiem okraszono utwór „Nie Myśl O Mnie Źle” już ponad rok wcześniej. „Kosmos Dla Mas” promowany jest w mediach ogólnopolskich od początku 2014 roku, zbierając wysokie oceny wśród krytyków muzycznych czasopism i portali (więcej w dziale LINKI).  Muzycy planują trasę koncertową na wiosnę. 

 

 

PWS - Przed Wschodem Słońca

Formacja z Poznania, prezentująca bogaty materiał autorski.  ENERGIA i POZYTYWNA ATMOSFERA wypełnia każdy koncert. Dzięki indywidualności muzyków, którzy razem tworzą wybuchową mieszankę, utwory PWS-u zapadają w pamięci i sercach ludzi.  To co prezentuje PWS trafia do szerokiego grona odbiorców. Spójność aspektu muzycznego i lirycznego kształtuje wyjątkowość PWS-u. Niezwykle klarowne połączenie sekcji dętej i  rytmicznej buduje niepowtarzalny klimat twórczości zespołu. Taneczne utwory wprowadzają odbiorców w świat niezapomnianych i pozytywnych wibracji.

Największe osiągnięcia PWS-u:

- 1 miejsce w Wielkopolskich Integracjach Rockowych 2016 w Poznaniu

- 1 miejsce w Akademickim Przeglądzie Muzycznym vol.4 w Poznaniu

- 2 miejsce w przeglądzie kapel rockowych motoclubu "Piwersi" w Stęszewie

- Finaliści Ogólnopolskiego konkursu AEStrada we Wrocławiu

- Półfinaliści Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa w piosence FRAZY 2015 w Poznaniu

- Supporty wielu cenionych gwiazd, takich jak: T-love, Happysad, Poparzeni Kawą Trzy, Budka Suflera,  Perfect, Hope, Akurat, Brathanki, Proletaryat, Wilki

-Granie na wielu festiwalach muzycznych m.in.: Powidz Jam Festiwal, Wielkie Grillowanie UAM, Polibuda Open Air, Wielka Studencka Majówka

 

 

 

BETHEL

BETHEL założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae. Bethel ma na swoim koncie dwie płyty: "Muzyka Serc" (2010) oraz "Dobrze, że jesteś" (2014), która nagrana została w prestiżowym studio Custom34. Na obu krążkach usłyszeć można zarówno delikatne, bujające roots reggae, energiczne ska, a także mocne uderzenie w stylu raggamuffin.


Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją. Nieobce jest im również granie w klubach. Bethel ma już za sobą ponad 450 koncertów w kraju i za granicą.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy udział w Przystanku Woodstock, na którym kapela pojawiła się dwa razy: najpierw w 2011 roku na Scenie Folkowej, a następnie, dzięki zdobyciu nagrody publiczności - Złotego Bączka, w 2012 roku na dużej scenie. Bethel ma za sobą także występy na najważniejszych i największych festiwalach reggaeowych w Polsce takich, jak: Reggae Na Piaskach (2010 i 2011), Ostróda Reggae Festiwal (2011 i 2014), Bielawa Reggae Festiwal (2012 i 2015) i wiele innych. Do ich kolejnych osiągnięć niewątpliwie zaliczyć należy koncert pod Pałacem Kultury w Warszawie w czasie głównego finału WOŚP w 2012 roku jak również występ na Stadionie Narodowym podczas X finału programu PaT (2015). Kapela aż dwa razy pojawiła się w programie Kuby Wojewódzkiego w 2011 i 2014 roku. Ponadto ich występy i wypowiedzi obejrzeć można było w programie 1 i 2 Telewizji Polskiej jak i w niezliczonej ilości stacjach internetowych.OBECNIE ZESPÓŁ TWORZĄ:
WOKAL / GITARA: GRZEGORZ WLAŹLAK
BAS: MAGDALENA DACHOWSKA
PERKUSJA: ROBERT DACHOWSKI
PERKUSJONALIA: KONRAD MOŻDŻEŃ
TRĄBKA: PIOTR ZARÓWNY
INSTRUMENTY KLAWISZOWE: ERYK NOWAK

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-03-07 12:26:50

Złoty Bączek 2018 - notowanie 12

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-01-24 10:41:55

ASP - zaproponuj gościa, zgłoś swoją organizację!

Do kolejnej edycji Przystanku Woodstock pozostało już tylko kilka miesięcy. Dziś, chcemy Was zapytać, z kim chcielibyście spotkać się w tym niezwykłym miejscu. Zachęcamy Was również do zaprezentowania Waszej organizacji w ramach ASP!

2018-02-12 15:29:32

Goo Goo Dolls na Dużej Scenie Przystanku Woodstock

Goo Goo Dolls wystąpią na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Założona w 1986 roku w Stanach Zjednoczonych legendarna formacja po raz pierwszy zagra przed polską publicznością.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna
nota prawna