Aktualności

Znamy półfinalistów Eliminacji do 26. Pol'and'Rock

2020-02-13 12:00:00

 

Pierwszy etap Eliminacji do Pol'and'Rock Festival za nami. Spośród niespełna 700 zespołów, Jury wyłoniło 24 wykonawców, którzy zyskali możliwość zaprezentowania się w ramach półfinałowych koncertów na żywo we Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku oraz Łodzi. 

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Zgodnie z regulaminem 12. Eliminacji do POL’AND”ROCK Festival przesłuchaliśmy już wszystkie płyty oraz zapoznaliśmy się szerzej ze wszystkimi, artystami którzy do 11 lutego (zgodnie ze stemplem pocztowym) zgłosili chęć udziału w naszych koncertach.

Wybraliśmy dodatkowe cztery zespoły, które odpowiednio na półfinałach w Gdańsku, Wrocławiu, Białymstoku oraz na Finale w Łodzi, razem z wybranymi już wcześniej artystami, zawalczą o sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Oznacza to również, że etap przesłuchań na 26. Pol'and'Rock Festival został już zamknięty.

 

Po wielogodzinnych przesłuchaniach i burzliwych dyskusjach,
Jury zdecydowało zaprosić na koncerty Eliminacji 2020 zespoły:

 1. BANG BANG
 2. CHEAP TOBACCO
 3. CINEMON
 4. DAGADANA
 5. DECADENT FUN CLUB
 6. DEADLOCK & CONGA LINE
 7. ERELES
 8. FLAMES AMONG HATRED
 9. FROM TODAY
 10. GORGONZOLLA
 11. HOOK
 12. JOANNA VORBRODT
 13. JOHNY ROCKERS
 14. K-ESSENCE
 15. MORIAH WOODS
 16. MY OWN ABYSS
 17. NEED MORE CLOUDS
 18. OFELIA
 19. PULL THE WIRE
 20. RADIO SLAM
 21. SHAKIN PORK
 22. SIAKI
 23. TOLA JANOWSKA
 24. HANZ BONANZA
 25. PANIENECZKI
 26. THE PAU
 27. NO LOGO

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Dobre brzmienie naszym Jurorom w czasie przesłuchań zapewniła firma Bose. Wyboru zespołów dokonało Jury w składzie: Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz i Krzysztof Dobies.  Ten sam skład oceni występy wybranych wokalistów podczas koncertów na żywo. Jury w czasie przesłuchań towarzyszył także skład naszego działu muzycznego, do którego wysyłaliście swoje nagrania. 

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Bądź z nami na koncertach podczas II etapu Eliminacji do 26. Pol'and'Rock. Słuchaj dobrej muzy, wiwatuj głośno najlepszych zespołom i baw się na niebiletowanych koncertach, również zaproszonych gości specjalnych, którzy będą gwiazdami wieczorów. Gościnnie wystąpią podczas półfinałowych koncertów m.in.:  zespół ØRGANEK (Wrocław), Sidneya Polak (Gdańsk), Farben Lehre (Białystok). Wstęp na wszystkie koncerty, tradycyjnie, wolny!

 

 

 

• • • DOŁĄCZ DO WYDARZEŃ • • •

 

28 marca - WROCŁAW (Centrum Koncertowe A2)

 

18 kwietnia - GDAŃSK (Stary Maneż)

 

9 maja - BIAŁYSTOK (Zmiana Klimatu)

 

13 czerwca - ŁÓDŹ (Klub Wytwórnia)

 

 

 

 fot. Łukasz Widziszowski

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-02-03 14:15:06

Clutch na Pol'and'Rock Festival!

Na Dużej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festival zagrają weterani hard rockowego grania – kapela Clutch. Brzmienie kapeli przepełnione jest poczuciem wolności, swobodnie łączącej różne konwencje i inspiracje muzyczne. Clutch doskonale pasuje do eklektycznego line-upu Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2020-01-27 20:24:00

While She Sleeps na Pol’and’Rock Festival!

Na #PolAndRock2020 witamy brytyjską kapelę metalcore’ową While She Sleeps! While She Sleeps będzie kontynuować tradycję innowacyjnych kapel metalowych występujących na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2020-02-11 12:42:05

Znamy daty koncertów w ramach Eliminacji do 26. Pol'and'Rock

Powoli dobiega końca pierwszy etap Eliminacji do Pol'and'Rock Festival. Znamy już daty koncertów, podczas których wybrani wykonawcy zaprezentują się wiosną we Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku i Łodzi.

ZOBACZ TEŻ