Aktualności

Znamy zwycięzców Eliminacji 24. Pol'and'Rock Festival!

2018-06-30 22:24:46

 

Już jest ciemno! Zaraz będzie niedziela! Dzięki wielkie dla tych, co trwają w muzyce do końca! Jak zawsze zapieracie dech, a napisać, że było pięknie, to stanowczo za mało.

 

Publiczność to dla nas najpiękniejszy „krajobraz”, Wasze uśmiechy są dla nas, jak słońce. Wasz radosny śpiew i taniec, to najwspanialsze chwile, które zawsze powodują w nas niesamowitą radość. Jesteście najbardziej prawdziwi, absolutnie szczerzy, wyjątkowi. I jeśli cokolwiek w naszym życiu jest podwyższone -  to tylko ilość endorfin szczęścia, którymi dzielicie się z nami. Ryzykujemy w miłości, ryzykujemy w przyjaźni, ryzykujemy w serdeczności – bo to są najważniejsze wartości. A Wasze bezpieczeństwo to dla nas priorytet.

 

Dziękujemy za wszystko. Najpiękniejszy Festiwal Świata gra codziennie w każdym z Was. Dzisiaj po raz kolejny udowodniliście, że to nie miejsce, a ludzie tworzą najwspanialszą historię.

 

Przejechaliśmy blisko 3 500 km podczas półfinałowych koncertów, odwiedziliśmy wspaniałe miasta, których fundamentami są wyjątkowi ludzie. Gdańsk, Wrocław, Poznań, Praga – dziękujemy!  Po prawie siedmiu godzinach wspaniałej finałowej zabawy, poznaliśmy tegorocznych zwycięzców Eliminacji, którzy zagrają na 24. Pol’and’Rock Festival.

 

Nie było łatwo. Wysoki poziom muzyczny i świadomość sceniczna zespołów zaowocowała gorącymi obradami Jury. Poznajcie tegorocznych zwycięzców Eliminacji.

 

Duża Scena:

 

SNOWMAN

Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”, pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów  formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

Album „Gwiazdozbiór” został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych.

Zespół Snowman, nie zaprzestaje aktywności, właśnie przygotował zbiór remiksów utworów z płyty „Gwiazdozbiór" pod tytułem „Reworked & Remixed. Dostępny jest w wersji cyfrowej i portalach steamingowych od 23 lutego. Zestaw zawiera: " Mów do mnie”  zmiksowany przez QLHEAD, An On Bast i Phila Hollinsa (Mów do mnie QLHEAD remix, Mów do mnie An On Bast remix, Mów do mnie Phil Hollins remix) oraz największy przebój z płyty, utwór "Znów jesteś sobą” w remiksie TRE oraz CJ Viann (Znów jesteś sobą, TRE remix , Znów jesteś sobą CJ Viann edit i CJ Viann club edit).

Snowman, fot. Dominik Malik

RUST

Inspirowany hard rockiem lat 70. zespół RusT z Poznania na polskiej scenie muzycznej istnieje już od wielu lat. Do aktualnego składu należy Michu Przybylski na wokalu, Michał Gołąbek na gitarze, Marcin Zimmer na basie oraz pełen energii Jakub Martuzalski na bębnach. Ci podobnie myślący muzycy zjednoczyli się, aby tworzyć fuzję psychodelicznego rocka z bluesem, który oczaruje publiczność na całym świecie.

Obecnie zespół pracuje nad swoim kolejnym albumem, który ujrzy światło dzienne w 2017 roku.

W listopadzie 2014 ukazał się debiutancki album „White Fog” nakładem niezależnej wytwórni Good Time Records przy dystrybucji Universal Music Polska. Album został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez media, jak i publiczność zgromadzoną na kilkudziesięciu koncertach podczas trasy „White Fog Leads Me Tour” promującej krążek.

W sieci ukazały się dwa video single do utworów „White Fog” i „Mary Jane”.

Do końca roku 2016 zespół promował swój debiutancki album „White Fog”, grając na międzynarodowych scenach takich festiwali jak: Orange Warsaw Festival (PL), Masters Of Rock (CZ) i Rock In The Barn (FR).

Podczas trasy White Fog Leads Me Tour RusT miał szansę dzielić scenę z takimi zespołami jak: Blues Pills (SE), Airbourne (AUS), Rival Sons (USA), The Answer (IRL), Triggerfinger (BE) czy MUSE (UK).

Rust, fot. Szymon Aksienionek

HOPE

HOPE jest zespołem bardzo dobrze znanym polskiej scenie muzycznej. Przez cały okres swojej działalności odniósł wiele sukcesów, między innymi zagrał ogromną ilość koncertów w Polsce jak i za granicą (Czechy, Bułgaria, Rosja, Niemcy, Szwajcaria). Wielokrotnie podziwiany na scenach Przystanku Woodstock, czy LuxFest. Występował u boku takich gwiazd jak Limp Bizkit, Body Count, Suicidial Tendencies, Hactivist, Hed PE. Obecnie publiczność może pamiętać zespół po występach w X edycji programu „Must be the Music - Tylko Muzyka”, gdzie zajął drugie miejsce w ścisłym finale. W tym momencie zespół jest na końcowym etapie wydania kolejnej płyty.

Jest to tylko cząstka osiągnięć HOPE. Po więcej informacji odnośnie koncertów, wydawnictw, teledysków zespół zaprasza na oficjalną
stronę: hopefan.tv

W skład zespołu wchodzą Kroto (wokal), Adi (gitary), Łysy (gitary), Rojek (bass), Gnievo (perkusja), Muerte (dj) oraz Kosta (dj)

Hope, fot. Szymon Aksienionek

AGATA KARCZEWSKA

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka. Przedstawicielka muzycznego minimalizmu.

Artystyczna spadkobierczyni Elliotta Smitha i Dolly Parton, która wierzy w to, że gitara i wokal w zupełności wystarczą do grania dobrej muzyki.  Swój styl określa jako folk z domieszką amerykańskiego country. Do tej pory wydała jedną EP-kę pt. You’re Not So Special, na której można usłyszeć akustyczne piosenki o brytyjskiej monarchii, piłce nożnej, miłosnych rozczarowaniach i o siedmiu grzechach głównych.

Poza muzyką zajmuje się kolekcjonowaniem winyli i kibicowaniem Manchesterowi United.

Agata Karczewska, fot. Szymon Aksienionek

 

Mała Scena

 

OHO!KOKO

OHO!KOKO to zespół ze Szczecina, w którego skład wchodzą Alicja (wokal), Marek (gitara, efekty i loopery)  i Tomek (perkusja). Grają  nieszablonowo w oryginalnym dla siebie stylu przy użyciu elektronicznych sprzętów. Sposób wydobywania i tworzenia dźwięków, sprawia, że ich koncerty to nie tylko uczta muzyczna, ale także ciekawe widowisko. OHO!KOKO to prawdziwy gatunkowy koktajl Mołotowa, który składa się z mieszanki popu, elektroniki, rocka i soulu oraz magicznego składnika X.

Niedawno zadebiutowali bardzo dobrze przyjętym krążkiem „AUDIO”. Na płycie można znaleźć jedenaście autorskich utworów, które składają się w emocjonalny pamiętnik muzyczny zespołu.

Mają bardzo poważne plany trasy po Polsce oraz Europie. Można było ich zobaczyć i usłyszeć w „Must Be The Music”. Sa laureatami Festiwalu Młodych Talentów i FAMY. W trakcie swojej muzycznej drogi występowali nie tylko w Polsce, ale także na scenach festiwali w Niemczech, Chorwacji i na Ukrainie.

fot. Szymon Aksienionek

GLASSPOP

GLASSPOP to nowy zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go ("nie-nowi" lecz) doświadczeni muzycy znani z takich zespołów
jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication.

W sklad zespołu wchodzą: Marcin „Maverick” Kujawa (wokal), Piotr Tarnawski (bas), Maciej Zdanowicz (gitara), Antek Cepel (bębny).

Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach - mówią muzycy.

Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń. 

czerwcu 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla: „I Need somebody” który pojawiał się w radiostacjach: Radio Victoria, Radio Koszalin, Radio Poznań oraz rozgłośniach studenckich.

Drugi singiel „Perfect Illusion” zagościł na antenie kolejnych stacji: m.in. Muzo FM, PR „Czwórka”, Eska Rock, Radio Szczecin.

W listopadzie zespół rozpoczął koncerty promujące pierwszą płytę „Stranger in the mirror”, której premiera odbyła się 8 grudnia.

Do tej pory Glasspop zagrał z duńskim zespołem: MEW (Berlin, Warszawa, Gdańsk) - Listopad 2017 r., na Spring Break Festiwal, kilka koncertów radiowych: MUZO.FM, Radio Szczecin oraz koncert na głównej scenie WOŚP w Poznaniu.

to nowy zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu. Tworzą go ("nie-nowi" lecz) doświadczeni muzycy znani z takich zespołów
jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication.

W sklad zespołu wchodzą: Marcin „Maverick” Kujawa (wokal), Piotr Tarnawski (bas), Maciej Zdanowicz (gitara), Antek Cepel (bębny).

Glasspop to odpowiedź na nasze muzyczne poszukiwania i próba zdefiniowania samych siebie jako artystów. Chcemy tworzyć i być na muzycznej scenie na swoich własnych zasadach - mówią muzycy.

Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości co powoduje że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń. 

czerwcu 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla: „I Need somebody” który pojawiał się w radiostacjach: Radio Victoria, Radio Koszalin, Radio Poznań oraz rozgłośniach studenckich.

Drugi singiel „Perfect Illusion” zagościł na antenie kolejnych stacji: m.in. Muzo FM, PR „Czwórka”, Eska Rock, Radio Szczecin.

W listopadzie zespół rozpoczął koncerty promujące pierwszą płytę „Stranger in the mirror”, której premiera odbyła się 8 grudnia.

Do tej pory Glasspop zagrał z duńskim zespołem: MEW (Berlin, Warszawa, Gdańsk) - Listopad 2017 r., na Spring Break Festiwal, kilka koncertów radiowych: MUZO.FM, Radio Szczecin oraz koncert na głównej scenie WOŚP w Poznaniu.

fot. Damian Jędrzejewski

ROBERT CICHY

Robert Cichy - gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent mający na swoim koncie współpracę z wieloma artystami sceny polskiej.

9 lutego 2018 r.  wydał swoją autorską płytę "SMACK", której jest producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów, a Cichy określony został jako szaleniec mieszający umiejętnie gatunkami muzycznymi.

Gościnnie na płycie zaśpiewała Ania Dąbrowska ("Old times girl") oraz australijski wokalista Phillip Bracken ("The road"). W jednym z utworów usłyszymy "walkę" gitarzysty z dj'em czyli starcie gitary Roberta Cichego ze skretch'ami DJ BRK'a).

Cichy, fot. Dominik Malik

 

Scena Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny

 

PULL THE WIRE

Pull The Wire - to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełne, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie – nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90. To jak, piszesz się na taki wypad?

fot. Marta Szpakowska

 

 Scena Lecha

 

HORRORSCOPE

Zespół Horrorscope pochodzi z Górnego Śląska, z Metropolii Silesia (praktycznie każdy z innego jej miasta, stąd tak najprościej), czyli z najbliższych okolic Katowic.

W skład zespołu wchodzą Lech "Blackpitfather" Śmiechowicz (gitary), Adam "Baryla" Bryłka (wokal), Piotr "Pienał" Pęczek (perkusja), Lukasz "Lukas" Gac (gitary), Krzysztof "Xycho" Kłosek (bass).

Horrorscope, fot. Dominik Malik

OPUS MAGNUM

Zespół Opus Magnum, w którego skład wchodzi Dj Creon, Ematei Duch i Johnny. Ich twórczość charakteryzuje się wyjątkowo mocną, dynamiczną i pełną pozytywnej agresji muzyką, okraszoną rapem i hardcore-ową wokalną ekspresją. W grudniu 2016 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. Rok Zero wydany przez Opus Magnum Records.

DJ CREON – Dj i producent muzyczny przez wiele lat związany z grupą Trzeci Wymiar, założyciel zespołu Opus Magnum. Warto wspomnieć, że oprócz produkcji muzycznej, jest również świetnym dj’em, co wyjaśnia jego przywiązanie do wosku. CREON po dziś dzień jest zwolennikiem samplingu i uważa, że sample mają duszę. W produkcjach sygnowanych własnym imieniem nie wyobraża sobie brzmienia bez sampli z wosku. Sprawnie łączy technikę samplingu z przesterowaną elektroniką, co zdecydowanie wyróżnia jego bity spośród innych beatmekerów i nadaje potężne brzmienie produkcjom, czego przykładem jest Opus Magnum.

EMATEI DUCH – Raper oraz autor tekstów. Przed powstaniem Opus Magnum związany z opolską sceną hiphopową. Przez kilka lat był również członkiem wytwórni Dj’a FeeL-X’a Siła Z Pokoju Version Records, w której wydał album pt. Cięty Język. DUCH w swoich tekstach stawia przede wszystkim na treść, ale forma jak i przeróżne zabiegi stylistyczne nie są mu obce.

JOHNNY – Wokalista, muzyk, kompozytor. Zanim dołączył do Opus Magnum, związany był z zespołem STAN z którym nagrał trzy albumy. Słynie z niezwykłej elastyczności (mówi się, że potrafi zaśpiewać każdy utwór, za to nie każdy potrafi zaśpiewać utwór Johnnego). W swojej pracy wykorzystuje umiejętność gry na instrumentach, tworząc niepowtarzane brzmienia.

Opus Magnum, fot. Arek Drygas

DREAM ATLAS

Dream Atlas to formacja grająca rocka, zawiązana początkiem roku 2016 w Pszczynie. Muzyka którą tworzy nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.

Mają na koncie sukcesy takie jak zwycięstwo w Antyfeście Antyradia 2017 i zdobycie statuetki Złotej Kosy, a ponadto są laureatami pierwszej nagrody oraz nagrody publiczności pszczyńskiego Żubrowiska 2016. Finaliści gliwickiego Przeglądu Kapel Studenckich 2017, laureaci katowickiego przeglądu "Zrób Hałas".

Zespół bardzo aktywnie koncertuje, występując u boku polskich gwiazd. Do najważniejszych wydarzeń w karierze można zaliczyć występ na czeskim festiwalu Rock For People 2017 oraz koncert na deskach Teatru Śląskiego w październiku 2017. W czerwcu 2017 zespół wydał swoją debiutancką EP zatytułowaną „Butterflies”. Obecnie zespół jest w fazie produkcyjnej debiutanck​​iej płyty długogrającej.

Dream Atlas, fot. Marta Szpakowska

Wracajcie bezpiecznie do domu! Dzięki za wszystko! Do zobaczenia na Pol'and'Rock Festival! Nie możemy się doczekać!

POKAŻ PODOBNE
2021-09-14 11:41:51

Pol'and'Rock w jubileuszowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock

"Organizatorzy po mistrzowsku rozegrali temat" pisze na temat tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata Marcin Bąkiewicz w najnowszym wydaniu miesięcznika Teraz Rock. Recenzenci magazynu przyznali najwyższą notę płycie Acid Drinkers.

2021-09-22 10:35:47

Muzyka z Pol'and'Rock na Instagramie!

Już teraz możecie dodać do swoich relacji na Instagramie muzykę nagraną podczas koncertów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ