Aktualności

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w czwartek

2019-05-20 12:08:36

Znamy już zespoły, które wystąpią na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny w czwartek, 1 sierpnia. Sprawdź, kto zagra drugiego dnia koncertów na tej scenie!

 

Czwartek 01.08.2019

 

16:00 - 33 TRZYSTA

17:00 - SKØV

18:00 - ULICZNY OPRYSZEK

19:20 - RAGGABARABANDA

20:40 - SHATA QS

22:00 - TRANSGRESJA

23:20 - PLAN

 

 

 

33 TRZYSTA

Kapela 33 trzysta nie popada w muzyczny marazm, nie ogranicza się i nie szufladkuje. Cały czas jest to oczywiście soczysty punk rock ale pojawiają się też elementy reggae, dab, ska.

Nazwa zespołu to nic innego jak kod pocztowy miasta, skąd pochodzą - Nowego Sącza. Inspiracje do tworzenia tekstów i muzyki znajdują w otaczającej ich rzeczywistości. W zwykłych sprawach często związanych z ich ukochanym i znienawidzonym miastem. Ale teksty nie są proste, nie są historiami napisanymi wprost. Zespół, pozostawia możliwość interpretacji i próby indywidualnych poszukiwań. 

 

 

SKØV

Skøv to Wrocławski zespół Black Punkowy, który powstał pod koniec 2017 roku. Ich muzykę wyróżniają punkowe riffy i blackmetalowe wokale. To połączenie tworzy ciekawą mieszankę mało eksploatowanego w naszym kraju nurtu. Teksty są komentarzem do stanu dzisiejszego społeczeństwa. Zwracają uwagę jak ludzkość marnuje swój czas przez przywiązanie do wartości, które są internetową iluzją.

40 koncertów w ciągu ubiegłego roku, świeżo wydany debiutancki album nagrany w Perlazza Studio, skoki i blasty na koncertach, to na prawdę potężna dawka punk rocka, black metalu i rock'n'rolla!

 

 

 

ULICZNY OPRYSZEK

Punkowy band Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Czechach, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w UK ( Londyn).

Na dorobek zespołu składa się 6 płyt studyjnych. Ostatnia „FC ST. PAULI DO BOJU” została wydana w 2018 roku na EP/CD  i zawiera 4 nowe numery. 

 

 

 

RAGGABARABANDA

Bujające reggae, z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy.

Zespół powstał na początku 2012 roku w Nasielsku. Finaliści krajowi kilku ogólnopolskich przeglądów muzycznych (m.in. Emergenza Festiwal, Barabany, Reggaeland Debiuty). Zwycięzcy II Otwartego Przeglądu Zespołów Muzycznych (Wrocław 2013). W swojej karierze zagrali ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych dzieląc scenę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

W 2015 roku mieli przyjemność wystąpić na XXI Przystanku Woodstock (PWK), a ich utwór „Kolory” stał się hymnem „Festiwalu Kolorów” w 2014 roku.

 

 

 

SHATA QS

ShataQS to artystka, której korzenie muzyczne rozwijały się nie tylko w Polsce, ale i w Azji oraz w mieście Nowy York. Od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z kilkoma wybitnymi artystami scen międzynarodowych, jak Shaila Jordan czy Iwawo Furusawa, produkcji musicalowych off i on Broadway w NY czy „Tribute to Michael Jackson” z udziałem braci króla POP Jackson5, Macy Gray czy Judith Hill na Tokijskim Stadionie Jojogi w Japoni.

Według krytyków swoim niekomercyjnym utworem „Die Free” ShataQS „złamała system”, a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność. Jest zdobywcą trzeciego miejsca oraz nagrody za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu Taubertal Open Air Emergenza 2014 w Niemczech. Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. Przystanku Woodstock 2014, co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu 2014 r.

 

 

 

TRANSGRESJA

Transgresja to duża dawka energetycznej muzyki z oszałamiającymi i szokującymi efektami świetlnymi. Wizerunkowe szaleństwo, perfekcyjna stylizacja sceniczna artystów oparta na farbach fluorescencyjnych gwarantuje niezapomniane wrażenia wizualne.

Bardzo mocny i życiowy przekaz tekstów, metafizyczne i liryczne przekraczanie granic i schematów powoduje, że niełatwo zespół zaszufladkować. Mówią: gramy mocny, psychodeliczny ROCK.

Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Hunter, Jelonek, Organek, Hunter, Luxtorpeda, NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, Lao Che, Proletaryat, Hope czy T.Love.

 

 

 

PLAN

Zespół PLAN powstał w 2005r. w Warszawie. Styl, który prezentuje to melodyjny nowoczesny rock z elementami grunge-core.

W 2012 roku, z wokalistką Anną „Nuno” Waszkiewicz zadebiutowali płytą „MrockAndRoll”. To połączenie ciężkiej nuty wraz kobiecym głosem nadało zespołowi charakterystyczny styl i koloryt, który doceniono m.in. na eliminacjach do Przystanku Woodstock, gdzie zespół doszedł do finału i zagrał na dużej scenie a później wielokrotnie występował na finałach WOŚP.  

W kwietniu 2015 drogi „Nuno” i reszty składu rozeszły się, a rok później do zespołu wraca Marcin „Śvist” Świstak, wcześniej wokalista znanego warszawskiego składu: B.E.T.H., który był w pierwszym składzie PLANu. Wraz z dołączeniem Śvistaka zmieniło się nie tylko brzmienie wokalu, ale i całego zespołu. Nowoczesne, ciężkie i harmoniczne gitary, kontrastują z mocnym męskim wokalem, a momentami wręcz bezczelnym wrzaskiem. Prace nad drugim albumem pod roboczym tytułem „Głośniej od bomb” nabrały tempa. Nową płytę zapowiada singiel „Przed Początkiem”.

 

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ