Aktualności

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w piątek

2019-05-20 13:29:37

Sprawdź listę wykonawców, którzy zagrają na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny w piątek, 2 sierpnia! 

 

Piątek 02.08.2019

 

16:00 - NIKT

17:00 - HEADLESS FROG

18:00 - CRONICA

19:20 - ETNA KONTRABANDE

20:40 - DARMOZJADY

22:00 - LENIWIEC

23:20 - GOLDEN LIFE

 

 

NIKT

Projekt muzyczny, który u swych podstaw miał bardzo proste założenia: żadnych solówek, wirtuozerii. Miało być po prostu mocno i głośno, a w tym wściekłym krzyku miał być zawarty cały gniew i rozczarowanie światem. Z czasem idee nieco dojrzały, jednak nadal przyświecają nam te pierwotne zasady, tkwiące w korzeniach ludzi pochodzących znikąd.

NIKT miał przyjemność grać na Przystanku Woodstock dwukrotnie w latach 2001 i 2002. Od tamtego czasu ich skład uległ zmianie, ze starej ekipy zostały 2 osoby.

 

 

HEADLESS FROG

Headless Frog to niebanalne połączenie prostej rockowej energii z melancholią folkloru. Baza to klasyczny rockowy skład, zostaje on jednak urozmaicony przez dodanie skrzypiec i akordeonu, przez co zespół uzyskuje ciekawy efekt fuzji. Twór, który trudno zakwalifikować do jednego gatunku. Zespół inspiruje się wieloma nurtami muzycznymi, z których składa projekt dla słuchaczy z otwartymi głowami. Teksty opisują rzeczywistość, która czasem wkurza, czasem przytłacza a czasem dziwi i szokuje. Tytułowa bezgłowa żaba to symbol, znak STOP dla bezmyślnej krzywdy wyrządzanej ludziom i zwierzętom w imię pseudonauki, wyniki której nie niosą za sobą poprawy losu wyżej wymienionych, a są jedynie urzeczywistnieniem wizji owładniętych obłędem zwyrodnialców.

 

 

 

CRONICA

Siedem muzycznych osobowości, wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folku. Cronica to nie tylko autorskie utwory, ale również interpretacje znanych, ludowych pieśni i melodii.

Chcą zaproponować Wam podróż, nie byle jaką bynajmniej. Pragną zabrać w drogę przez opowieści, dawne podania oraz mroki i tajemnice odległej przeszłości. Jeśli muzyka folkowa i jej chwytliwe melodie są bliskie Waszym sercom, a mocniejsze brzmienie gitar powoduje u Was przyjemne ciarki i szybsze bicie serca to z całą pewnością musicie do nich dołączyć! Opowiedzą Wam i zaśpiewają o tym co było, o tym w co wierzono, o duchach i strachach czających się w ciemnych lasach i zakamarkach, a także przedstawią Wam muzykę folkową w wydaniu jakiego wcześniej nie słyszeliście. 

ETNA KONTRABANDE

W grudniu 2018 wydali singiel pt „Kingston” a cały poprzedni rok koncertowali na festiwalach w Polsce – m.in. Ostróda Reggae Fest, NMNZ Wodzisław Śląski, Festiwal Muzyki Filmowej, Reggaenwalde, Letnie Falowanie oraz występowali na juwenaliach i koncertach plenerowych.

Mają za sobą ponad 600 koncertów, w tym występy na międzynarodowych scenach, przede wszystkim w Czechach (m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu) i w Niemczech (Music macht frei). W tym roku otrzymali zaproszenie na festiwal One Love w Wielkiej Brytanii.

W 2019 roku wraz z premierą nowej płyty świętują XX lecie działalności.

 

 

DARMOZJADY

Darmozjady to kolektyw muzyczny utworzony z uznanych muzyków rodzimej sceny alternatywnej. Ojcami założycielami zespołu są Piotr Połać i Łukasz Pękacki. Obaj muzycy brali udział w szeregu muzycznych projektów komponując muzykę zarówno dla siebie jak i innych wykonawców. Spectrum ich muzycznych inspiracji zawsze było szerokie. Do duetu założycielskiego dołączył także Jarosław Ważny, na co dzień puzonista Kultu, od zawsze związany z polską sceną Punk. Za produkcję i rejestrację utworów odpowiada Michał 'Sir Mich' Kożuchowski.

 

 

 

LENIWIEC

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę rocka, reggae, ska, folk i punk wzbogaconą dźwiękami, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski czy tama przeciwpowodziowa.

Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału działalność Leniwca nabrała dużego tempa. Zespół zagrał prawie 800 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).

W 2016 roku ukazuje się siódmy studyjny album Leniwca „Raj”. Nieco łagodniejsza muzyka łączy się nadal z ważnym i i interesującym przekazem. Płyta doskonale przyjęta przez krytyków muzycznych.

 

 

GOLDEN LIFE

Zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami. Debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu publiczności jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej.

Golden Life Jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce (średnio 50 koncertów rocznie). Koncerty grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.

 

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ