Aktualności

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w sobotę

2019-06-04 09:16:14

 

Zobacz, które zespoły wystąpią na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny ostatniego dnia Festiwalu Pol'and'Rock 2019!

 

Sobota 3.08.2019


16:00 - HUMAN RIGHTS
17:00 - THE UNREST
18:00 - DE ŁINDOWS
19:20 - NULLIZMATYKA
20:40 - DR MISIO
22:00 - ZMAZA
23:20 - MOSKWA

 

 

 

HUMAN RIGHTS

Human Rights to hardcore-punk'owa załoga z Warszawy-Pragi. Dzika, energetyczna muzyka oraz pozytywne i proste w przekazie teksty wynikające z irytacji na coraz bardziej nachalne próby manipulacji naszym życiem, powszechne szczucie jednych ludzi na innych, tylko ze względu na odmienności, różnice płci, poglądów, wyznaniowe czy narodowościowe. Jest więc ogień, jest trochę melodii i wpadające w ucho refreny mówiące o wolność, szacunku, współczuciu, tolerancji - czyli o tym wszystkim o czym coraz częściej zapominamy przygniatani brutalną i zakłamaną rzeczywistością, manipulowani politycznymi hasłami, obietnicami i łgarstwami.

 

 

 

THE UNREST

Mieszanka zwariowanego rocka, alternatywy, rave'u, drum'n'bass'u, grunge'u i post hardcore'u. Dużo energii na scenie.

Pochodzą z Polski, Anglii, Brazylii i Francji. Zespół został założony w 2017 roku w Polsce. We wrześniu 2018 wraz z brazylijskim zespołem Medulla pojechali w dwutygodniową trasę po Europie Południowej (Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia). Na przełomie kwietnia i maja tego roku wchodzą do studia by nagrać ich pierwszy album - longplay.

Starają się być czymś więcej niż zespołem. Są międzynarodowym kolektywem z różnych stron świata. Sprzeciwem wobec powszechnego relatywizmu i dewaluacji wartości. Łączą gitary z elektroniką, śpiew z krzykiem, trzy narodowości i odmienne inspiracje. W muzyce, zamiast kopiować utarte schematy, chcą je łamać. Starają się czerpać z szeroko pojętego hardcore'u, rocka, post rocka, drum and bass'u, grunge'u, a nawet rave'u. Kochają żywe emocje i energię grania live.

 

 

 

DE ŁINDOWS

Zespół De Łindows pochodzi z Katowic. Ma za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali na takich  festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol'and'Rock, B-Festival, Jarocin, Punk Island, Underground Fest, Keltska Noc, Hajnówka Rock Festival, Punk Fest, Czad Festiwal.

Piąta płyta pt. "Mamy tylko siebie" ukazała się w 2018 r. Zawiera 6 premierowych utworów. Na dotychczasowych wydawnictwach gościnnie wystąpili m.in. Jacek Stęszewski (Koniec Świata), Smalec (GaGa/Zielone Żabki), Ania Świstak(Eye for an Eye/L.A.S.T) czy czeski zespół Kohout Plasi Smrt.

W 2018 wystąpił dwukrotnie z zespołem Kult w ramach Pomarańczowej Trasy. Koncerty jesienie 2018 i wiosną 2019  promujące nową płytę zagrali min: z Farben Lehre ,Tha Analogs, Bitter Grounds (Holandia) Kohout Plasi Smrt (Czechy), Punk Floid (Czechy) ,Rabies (Czechy) ,Dzieciuki (Białoruś)

Obecnie trwają prace nad szóstym krążkiem, którego premiera jest planowana na jesień 2019.

 

 

 

NULLIZMATYKA

Nullizmatyka to zespół, który w swoim graniu łączy wiele gatunków muzycznych, co czyni go oryginalnym i nowatorskim.

Na wokalu doświadczony, charyzmatyczny raper/wokalista Nullo, współzałożyciel nieistniejącej już legendarnej grupy Trzeci Wymiar, który na swoim koncie ma sześć studyjnych albumów z czego cztery pokryły się złotem. Nullo podczas swojej działalności muzycznej zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą. Projekt NULLIZMATYKA współtworzą utalentowani instrumentaliści: Dj Slime (Mistrz Polski DJ'ów), rockowy gitarzysta Paweł „Pablo” Sierakowski (Zero Procent), oraz świetnie zgrana ze sobą sekcja rytmiczna – Mateusz Chochołek (perkusja) & Bartosz Bednarz (bas). Gościnnie repertuar koncertowy wspiera swoim głosem Pork Pores Porkinson, również były członek i współzałożyciel Trzeciego Wymiaru. Muzyka Nullizmatyki prowadzi słuchacza przez spokojne klimatyczne pełne emocji numery, aż po dynamiczne kompozycje ubrane w bogate aranżacje.

8 czerwca 2018 na rynku pojawił się album Nullizmatyka „Live Session”. Cały materiał został nagrany w studiu na żywo i został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Numer „Chyba ją znałem” ma już ponad milion wyświetleń na serwisie YouTube. Zespół przez ostatni rok zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Obecnie Nullizmatyka pracuje nad nowym albumem.  

 

 

 

 

DR MISIO

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego mn. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”).

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty pt: „Młodzi” i „Pogo” których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff , a najbardziej harakterystycznymi utworami są: „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo”czy „Mr.H….”.

Zagrali niezliczoną ilość koncertów w całej polsce od maleńkich klubów po wielkie koncerty plenerowe oraz festiwale jak: Jarocin, Przystanek Woodstock, Orkiestra Meskie Granie.

Są wspaniałym zespołem dla publiczności oczekującej od artysty podczas koncertu dużo energii i emocji zarówno w klubie jak i w plenerze a Arek Jakubik jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej żywiołowych frontmanów na polskim rynku muzycznym.

 

 

 

ZMAZA

Koncerty Zmazy to duża dawka punk rockowego grania okraszona świetnymi tekstami. Muzycy podchodzą mimo wszystko z lekkim przymrużeniem oka do otaczającej ich rzeczywistości. Mimo, iż zespół tworzą trzy osoby to energia, która płynie ze sceny uderza z potężną mocą. Zespół ma na swoim koncie wydanych 5 albumów z czego ostatni pt.NIC wydany w 2018. Laureat Jarocina 2006, mają na swoim koncie setki koncertów, zagrali również na Woodstock Ukraine.

Zmaza po raz kolejny pojawi się na scenie VIVA KULTURA (2011, 2012). W roku 2014 zagrali koncert na Małej Scenie Przystanku Woodstock, koncert ten został zarejestrowany i wydany w na CD nakładem wytwórni Złoty Melon.

 

 

 

MOSKWA

Kultowy skład na scenie polskiego punk rocka. Grają od 1983 roku. Są laureatami wielu festiwali. Dwukrotnie pojawiali się na Przystanku Woodstock: 2005 – Duża Scena, 2011 – scena muzyczna Pokojowej Wioski Kryszny. Tym razem usłyszymy materiał nowej płyty „XXI wiek”, która ukazała się w 2019.

Najważniejsze albumy grupy to "Nigdy!" (1986, Prawda), "Moskwa " (1989, Pronit), "Życie niezwykłe" (1990, Polskie Nagrania), "1984 Koncert" (2001, SNFP), "Live HRPP" (2011, HRPP Records).

Obecnie zespół tworzą Guma, basista Kamil Rogiński (będący jednocześnie trzonem folkowego projektu R.U.T.A.), na bębnach gra Radek Jarzyna.

 

 

 (Celka)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ