Aktualności

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w środę

2019-05-20 11:53:33

 

Znamy już wykonawców pierwszego dnia sceny Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny. W tym roku po raz pierwszy nie będzie to namiot a scena plenerowa. Sprawdźcie, kto zagra na niej w środę, 31 lipca!

 

Środa 31.07.2019


16:00 - OFFENSYWA
17:00 - NATURA
18:00 - CONGA LINE
19:20 - ZIMNA WOJNA
20:40 - SKAMPARARAS
22:00 - KARCER
23:20 - GAGA / ZIELONE ŻABKI

 

 

OFFENSYWA

Są jak powiew świeżości na polskiej scenie punk rockowej, czerpiąc inspirację z takich tuzów gatunku jak Offspring, Green Day czy Rancid. Ich muzyka to synteza energetycznych dźwięków oraz nośnych melodii, ubranych w szczere teksty o konkretnej treści, śpiewane w języku polskim. Na koncertach możemy liczyć na dużą dawkę energii, świetną zabawę oraz wspaniałą relację z publiką, która jest dla członków zespołu priorytetem. 

Wystąpili na 18., 19. i 20. Przystanku Woodstock i po kilku latach wracają, by dzielić się z nami swoją niesamowitą energią.

 

 

NATURA

Muzyka zespołu Natura opiera się na rytmach muzyki reggae, na naturalnej radości grania i wspólnym poszukiwaniu transowego pulsu. Bogate instrumentarium, zrozumienie i sprawność muzyków sprawia, że całość pulsuje życiem i pozytywnymi wibracjami, a teksty piosenek są duchową kontestacją otaczającego nas świata. 

Zespół Natura powstał w maju 1994, jako częściowa inkarnacja formacji Katharsis. Po rozwiązaniu Natury pod koniec lat 90. część muzyków rozpoczęło bogatą działalność artystyczną, inni wyjechali za granicę w poszukiwaniu inspiracji i lepszego życia. Po prawie 20 latach perkusista Leszek ‘Jagat’ Skrzypulec i wokalista Roland ‘Raga’ Hankiewicz postanowili reaktywować Naturę i zaprosić do współpracy starych członków zespołu i kilku nowych muzyków.

 

 

 

 

CONGA LINE

Pracy Conga Line nie można zamknąć w typowej nomenklaturze muzycznej. Czerpią ze ska, reggae a nawet swingu i jazzu, ale swej pracy nadają własne i unikatowe brzmienie. To ekipa nieprzeciętnych postaci muzycznych w bardzo naturalny sposób bawiących się zarówno dźwiękiem jak i słowem. Ironizują, bezwzględnie wytykają  błędy otaczającej rzeczywistości i śmieją się z absurdów codzienności jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Pierwotnie zespół miał być jednorazowym projektem muzycznym skupionym na nagraniu jednej płyty. Album wydany w listopadzie 2015 roku z przyjacielem zespołu Dr Deadlock'iem okazał się być jednak jedynie początkiem dalszej historii zespołu. Od rozpoczęcia projektu, oprócz Dr Deadlocka, grupa współtworzyła ze znanymi muzykami na co dzień związanymi z własnymi projektami, takimi jak Blade Loki, Pink Freud czy Mesajah.

 

 

 

ZIMNA WOJNA

Zespół założony we Wrocławiu w 2016 roku przez nieślubne dzieci Czterech Jeźdźców Apokalipsy i Myszki Miki. Muzyczne połączenie kakofonii i absurdu, podlane dużą dawką rockandrollowej energii. Filozofia zespołu Zimna Wojna sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w towarzystwie takich zespołów jak Chelsea, Booze & Glory, The Analogs, Defekt Muzgó, GAGA Zielone Żabki, Prawda czy Sedes, zagranych w różnych częściach Polski. Szorstkie brzmienie zespołu nie jest na pewno przeznaczone dla fanów wyrafinowanych i wygładzonych produkcji! Teksty silnie oddziałujące na przysadkę mózgową w połączeniu z rytmicznie pląsającą sekcją, sprawią, że po odsłuchaniu poczujesz się jak pies Pawłowa! każdy fan punkrockowego grania w starym stylu będzie zadowolony. Jest hardo, skocznie i z przytupem!

 

 

SKAMPARARAS

Grupa Skampararas zadebiutowała w 2000 roku, albumem o tytule Jedność i zwycięstwo, zespół zaprezentował na nim dynamiczny materiał, w którym ska dominowało nad pojawiającymi się niekiedy rytmami punkowymi. Dwa lata później grupa zarejestrowała kolejny materiał na płytę. Krążek o tytule Bawcie się wydany został w Czechach, a następnie w Polsce przez wytwórnię Jimmy Jazz Records. W 2008 roku nowe kompozycje zespołu,  pojawiły się na płycie o tytule Street Ska. Także tym razem zespół skupia się na jamajskim brzmieniu porywając słuchaczy do tańca przy kompozycjach utrzymanych w stylistyce współczesnego ska. W 2017 roku z okazji jubileuszu 20 lecia istnienia, grupa nagrała ponownie najlepsze utwory z trzech dotychczasowych wydanych albumów. Na płycie o tytule XX wydanej przez Kontrowers & Skampararas Records gościnnie pojawili się byli członkowie grupy. Rok później zespół zarejestrował nowe kompozycję. Efektem sesji jest nowy album o tytule United. Na płycie znajdziecie 12 utwory stylistycznie łączące przebojowe kompozycję współczesnego ska z tonowanym brzmieniem jamajskim.

 

 

KARCER

Od 1982 roku stale obecny na polskiej scenie punk/hard rockowej. Twórczość umocnił po 1985 roku: dwukrotnie występując w kolejnych latach w Jarocinie, za drugim razem znajdując się w Złotej Dziesiątce. Koncertując wielokrotnie na innych rockowych festiwalach (jak Róbrege, Rock Bez Igły) w kolejnych latach podkreślił swoje  miejsce w czołówce punkowej awangardy.

KARCER ma w dorobku kilka wydanych własnym sumptem kaset, 7 oficjalnych albumów Ostatnie wydawnictwo zespołu to BABEL (2017).

 

 

 

 

GAGA / ZIELONE ŻABKI

Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Na początku zespół nazywał się "Nieelektryczna Grupa Muzyczna". Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki. Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister - Positive Vibration.

Ga-Ga to zespoł punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki. W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystąpili już jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomości Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczególnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespół przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką założyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany.

Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektóre nie odżegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupełnie innym tonie, ciągle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespół zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty Czas Walki.

W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki. 

 

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ