Aktualności

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w środę

2019-05-20 11:53:33

 

Znamy już wykonawców pierwszego dnia sceny Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny. W tym roku po raz pierwszy nie będzie to namiot a scena plenerowa. Sprawdźcie, kto zagra na niej w środę, 31 lipca!

 

Środa 31.07.2019


16:00 - OFFENSYWA
17:00 - NATURA
18:00 - CONGA LINE
19:20 - ZIMNA WOJNA
20:40 - SKAMPARARAS
22:00 - KARCER
23:20 - GAGA / ZIELONE ŻABKI

 

 

OFFENSYWA

Są jak powiew świeżości na polskiej scenie punk rockowej, czerpiąc inspirację z takich tuzów gatunku jak Offspring, Green Day czy Rancid. Ich muzyka to synteza energetycznych dźwięków oraz nośnych melodii, ubranych w szczere teksty o konkretnej treści, śpiewane w języku polskim. Na koncertach możemy liczyć na dużą dawkę energii, świetną zabawę oraz wspaniałą relację z publiką, która jest dla członków zespołu priorytetem. 

Wystąpili na 18., 19. i 20. Przystanku Woodstock i po kilku latach wracają, by dzielić się z nami swoją niesamowitą energią.

 

 

NATURA

Muzyka zespołu Natura opiera się na rytmach muzyki reggae, na naturalnej radości grania i wspólnym poszukiwaniu transowego pulsu. Bogate instrumentarium, zrozumienie i sprawność muzyków sprawia, że całość pulsuje życiem i pozytywnymi wibracjami, a teksty piosenek są duchową kontestacją otaczającego nas świata. 

Zespół Natura powstał w maju 1994, jako częściowa inkarnacja formacji Katharsis. Po rozwiązaniu Natury pod koniec lat 90. część muzyków rozpoczęło bogatą działalność artystyczną, inni wyjechali za granicę w poszukiwaniu inspiracji i lepszego życia. Po prawie 20 latach perkusista Leszek ‘Jagat’ Skrzypulec i wokalista Roland ‘Raga’ Hankiewicz postanowili reaktywować Naturę i zaprosić do współpracy starych członków zespołu i kilku nowych muzyków.

 

 

 

 

CONGA LINE

Pracy Conga Line nie można zamknąć w typowej nomenklaturze muzycznej. Czerpią ze ska, reggae a nawet swingu i jazzu, ale swej pracy nadają własne i unikatowe brzmienie. To ekipa nieprzeciętnych postaci muzycznych w bardzo naturalny sposób bawiących się zarówno dźwiękiem jak i słowem. Ironizują, bezwzględnie wytykają  błędy otaczającej rzeczywistości i śmieją się z absurdów codzienności jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Pierwotnie zespół miał być jednorazowym projektem muzycznym skupionym na nagraniu jednej płyty. Album wydany w listopadzie 2015 roku z przyjacielem zespołu Dr Deadlock'iem okazał się być jednak jedynie początkiem dalszej historii zespołu. Od rozpoczęcia projektu, oprócz Dr Deadlocka, grupa współtworzyła ze znanymi muzykami na co dzień związanymi z własnymi projektami, takimi jak Blade Loki, Pink Freud czy Mesajah.

 

 

 

ZIMNA WOJNA

Zespół założony we Wrocławiu w 2016 roku przez nieślubne dzieci Czterech Jeźdźców Apokalipsy i Myszki Miki. Muzyczne połączenie kakofonii i absurdu, podlane dużą dawką rockandrollowej energii. Filozofia zespołu Zimna Wojna sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w towarzystwie takich zespołów jak Chelsea, Booze & Glory, The Analogs, Defekt Muzgó, GAGA Zielone Żabki, Prawda czy Sedes, zagranych w różnych częściach Polski. Szorstkie brzmienie zespołu nie jest na pewno przeznaczone dla fanów wyrafinowanych i wygładzonych produkcji! Teksty silnie oddziałujące na przysadkę mózgową w połączeniu z rytmicznie pląsającą sekcją, sprawią, że po odsłuchaniu poczujesz się jak pies Pawłowa! każdy fan punkrockowego grania w starym stylu będzie zadowolony. Jest hardo, skocznie i z przytupem!

 

 

SKAMPARARAS

Grupa Skampararas zadebiutowała w 2000 roku, albumem o tytule Jedność i zwycięstwo, zespół zaprezentował na nim dynamiczny materiał, w którym ska dominowało nad pojawiającymi się niekiedy rytmami punkowymi. Dwa lata później grupa zarejestrowała kolejny materiał na płytę. Krążek o tytule Bawcie się wydany został w Czechach, a następnie w Polsce przez wytwórnię Jimmy Jazz Records. W 2008 roku nowe kompozycje zespołu,  pojawiły się na płycie o tytule Street Ska. Także tym razem zespół skupia się na jamajskim brzmieniu porywając słuchaczy do tańca przy kompozycjach utrzymanych w stylistyce współczesnego ska. W 2017 roku z okazji jubileuszu 20 lecia istnienia, grupa nagrała ponownie najlepsze utwory z trzech dotychczasowych wydanych albumów. Na płycie o tytule XX wydanej przez Kontrowers & Skampararas Records gościnnie pojawili się byli członkowie grupy. Rok później zespół zarejestrował nowe kompozycję. Efektem sesji jest nowy album o tytule United. Na płycie znajdziecie 12 utwory stylistycznie łączące przebojowe kompozycję współczesnego ska z tonowanym brzmieniem jamajskim.

 

 

KARCER

Od 1982 roku stale obecny na polskiej scenie punk/hard rockowej. Twórczość umocnił po 1985 roku: dwukrotnie występując w kolejnych latach w Jarocinie, za drugim razem znajdując się w Złotej Dziesiątce. Koncertując wielokrotnie na innych rockowych festiwalach (jak Róbrege, Rock Bez Igły) w kolejnych latach podkreślił swoje  miejsce w czołówce punkowej awangardy.

KARCER ma w dorobku kilka wydanych własnym sumptem kaset, 7 oficjalnych albumów Ostatnie wydawnictwo zespołu to BABEL (2017).

 

 

 

 

GAGA / ZIELONE ŻABKI

Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Na początku zespół nazywał się "Nieelektryczna Grupa Muzyczna". Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki. Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister - Positive Vibration.

Ga-Ga to zespoł punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki. W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystąpili już jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomości Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczególnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespół przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką założyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany.

Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektóre nie odżegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupełnie innym tonie, ciągle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespół zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty Czas Walki.

W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki. 

 

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
2020-10-01 11:10:00

Koncertowe wydanie happysad w przedsprzedaży SiemaShop

Dziś wystartowała możliwość zamówienia koncertowych krążków happysad, który zagrał na żywo na Dużej Scenie podczas 25. Pol'and'Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą. Kolekcjonerskie winyle oraz boxy 2xCD i DVD dostępne są w przedsprzedaży na SiemaShop.pl. Słuchaj swoich ulubionych koncertów z wybranym krążkiem u siebie w domu już w dniu premiery.

2020-10-09 12:00:00

Kult powraca z wyjątkowym wydawnictwem

Taki czas zdarza się raz na 56 lat! Wyjątkowy koncert formacji Kult podczas Pol’and’Rock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) doczekał się wydawnictwa. Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon ukaże się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe. Premiera zaplanowana jest na 6 listopada 2020 roku.

2020-08-01 11:33:01

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata to wzruszająca chwila na stałe wpisana w oprawę wydarzenia. Jednoczymy się z Warszawą i wszystkimi Polakami.

ZOBACZ TEŻ