Warsztaty ASP

Twórz z nami Akademię Sztuk Przepięknych

Akademia Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock) to nie tylko spotkania z niesamowitymi gośćmi, ale także liczne warsztaty przygotowane przez artystów, rzemieślników, organizacje pozarządowe, instytucje oraz firmy. 


Zajęcia związane ze sztuką to możliwość spróbowania swoich sił w różnych jej dziedzinach. Czynimy to malując, rzeźbiąc, lepiąc z gliny, grając na gitarze czy oglądając filmy. To jednak nie wszystko. ASP to także szereg warsztatów na temat społeczeństwa, zdrowia czy rozwoju osobistego.  W przestrzeni tej skonsultujesz się także z psychologiem lub prawnikiem. Gościmy również organizacje, które w przystępny sposób przekazują wiedzę z przedmiotów ścisłych oraz zachęcają do aktywności fizycznej. Co roku dostępne są także zajęcia dla najmłodszych. 

 

 

 


Sprawdź, jakie organizacje były z nami podczas 28. Pol'and'Rock Festival! 

 

EKOLOGIA
  • Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva!
    Jesteśmy pozarządową organizacją zajmującą się walką o poprawienie losu zwierząt w Polsce. Cel ten realizujemy przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych, działania w Sejmie, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Prowadzimy też schronisko dla zwierząt w Korabiewicach w którym oprócz psów i kotów mieszkają uratowane świnie, konie, krowy, kozy, czy lisy. Od kilkunastu lat wydajemy Magazyn Vege.
    Na Festiwalu proponujemy między innymi rozmowy o diecie roślinnej, spotkania z wegańską lekarką, dyskusje o prawach zwierząt oraz robienie przypinek o tematyce prozwierzęcej.
  • Fundacja Greenpeace Polska
    Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Koncentrujemy swoje działania na najbardziej istotnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.
    Dla uczestników Festiwalu stworzymy przestrzeń, w której wrócimy do fundamentów naszego aktywizmu i człowieczeństwa, połączymy się z przyrodą i marzeniami poprzez wyobrażanie i operowanie nadzieją. W kreatywny sposób będziemy szukać rozwiązań wobec współczesnych kryzysów i zagrożeń ekologicznych. Chcemy, aby nasze stoisko było tworzone przez odwiedzające nas osoby: będziemy zachęcać do włączania się w dyskusje, do zostawiania swoich przemyśleń i dołączania do działań na rzecz klimatu, środowiska i ludzi.
  • Anonymous for the Voiceless
    Jesteśmy organizacją prozwierzęcą i na co dzień działamy w wielu polskich miastach w zakresie uświadamiania czym jest chów przemysłowy.
    Chcemy zaprosić do debaty na tematy takie jak "czy możliwe są etyczne jajka", "jaka jest prawdziwa cena mleka", "czy da się uniknąć katastrofy klimatycznej bez zmiany systemu żywienia".
  • Stowarzyszenie Otwarte Klatki
    Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych i walczy miedzy innymi o zakaz hodowli zwierząt na futro. Działamy na terenie całej Polski. Poza działalnością ogólnopolską, mamy również zagraniczne oddziały i staliśmy się częścią międzynarodowej organizacji Anima International. Otwarte Klatki promują również dietę roślinną.
    Podczas trwania Festiwalu będziemy rozmawiali ze sportowcami będącymi na diecie roślinnej, przeprowadzimy liczne quizy i konkursy a także planujemy warsztaty fotograficzne.
  • Fundacja Mam Pomysł
    Zajmujemy się troską o dobrostan zwierząt oraz prowadzimy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Zadania opieki nad zwierzętami i udzielania im pomocy realizujemy na terenie całego województwa dolnośląskiego. Prowadzimy działania z zakresu opieki nad zwierzętami, organizacji wolontariatu, współpracy z lokalną społecznością oraz edukacji.
    Uczestnikom Festiwalu proponujemy warsztaty poruszające tematy: komunikacja i emocje psów i kotów, bezpieczeństwo w kontakcie ze zwierzętami, adopcja zwierząt, rozpoznawanie gatunków dzikich zwierząt i które z nich faktycznie mogą potrzebować naszej pomocy.
  • Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Warszawa
    Jesteśmy jedną z najstarszych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną praw zwierząt w Polsce. Podejmujemy interwencje wszędzie tam gdzie może dochodzić do niehumanitarnego traktowania zwierząt. Podejmujemy również działania systemowe w obszarze edukacyjnym, jak i legislacyjnym. Organizujemy liczne warsztaty oraz spotkania z najmłodszymi oraz dorosłymi, gdzie poruszamy tematy ochrony praw zwierząt oraz promujemy właściwe postawy w relacjach ze zwierzętami.
    Od lat uczymy festiwalowiczów jak prowadzić resuscytację u psa, jak zachowywać się w relacjach ze zwierzętami i dbać o ich dobrostan.
HAND MADE
  • Serwis dredów Wu Kwadrat
    Zajmujemy się wszystkim, co związane z dredami - wykonywaniem od podstaw, poprawkami, dokręcaniem, przedłużaniem, dredlokami tymczasowymi itd. Prowadzimy szkolenia i warsztaty, aby szerzyć umiejętności i wiedzę na temat fryzjerstwa alternatywnego.
    Tradycyjnie poprowadzimy warsztaty dreadowe na których każdy samodzielnie wykona dredy z włosów syntetycznych. Będziemy rozmawiali też o ich historii, pochodzeniu, pielęgnacji oraz odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości związane z tą fryzurą.
  • Stowarzyszenie "Kuźnia Polska"
    Nasza organizacja podejmuje działania nastawione na rozwijanie pasji Kowalskiej wśród młodych ludzi. Od 30 lat bierzemy udział w róznych wydarezniach plenerowych prezentując sztukę polskiego kowalstwa na całym świecie. Organizujemy pokazy, warsztaty i zajęcia edukacyjne. Integrujemy i wspieramy środowisko kowalskie, artystyczne i rzemieślnicze. Ponieważ kowalstwo jest obecnie jednym z ginących zawodów i nieczęsto nadarza się okazja obserwowania kowala przy pracy, nie mówiąc już o spróbowaniu swoich sił w kuźni.
    Podczas Festiwalu będziemy prowadzili warsztaty kowalskie dla dorosłych i dzieci. Każdy uczestnik pokazu będzie miał szansę poczuć się jak prawdziwy kowal. W trakcie pokazów jak i warsztatów zachowane są wszelkie środki ostrożności a każdy uczestnik zaopatrzony będzie w profesjonalny strój Kowalski- fartuch, rękawice oraz okulary ochronne.
  • Strefa dla dzieci Herlitza i Pelikana

    Zgodnie z naszą misją chcemy stworzyć na Festiwalu przestrzeń dla dzieci, w której będą mogły spędzić czas miło i kreatywnie. Zapewnimy profesjonalnych animatorów zabaw, malowanie buziek czy tworzenie prac plastycznych z różnego rodzaju materiałów jak farby, plastelina, kredki, flamastry, kolorowe bloki czy kolorowanki, które zapewni firma Herlitz. Dzięki tej strefie uatrakcyjnimy pobyt rodzin na Festiwalu i wesprzemy przekazywanie jego wartości młodemu pokoleniu Festiwalowiczów.

  • Edward Szatkowski - artysta rzeźbiarz

    Podczas trwania Festiwalu artysta będzie rzeźbił w drewnie wybranego przez siebie, znanego muzyka o wysokości ok. 150 – 180 cm. Będzie można codziennie obserwować jego działania i postęp pracy. Bezcenny jest bezpośredni kontakt i możliwość poznania tego rzemiosła od podstaw. Artysta chętnie opowie o swojej pracy a może i niektórych zarazi swoja pasją.

INTEGRACJA
  • Fundacja Rozwoju Społecznego SPINACZ
    Fundacja SPINACZ prowadzi działania zmierzające do integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz zapobiegania wykluczeniu społecznemu różnych grup. Powstaliśmy po to by pomagać różnym grupom społecznym w tym seniorom, rodzinom wielodzietnym, dzieciom i młodzieży w przezwyciężaniu sytuacji, w których mają oni poczucie izolacji społecznej. Poprzez działania mające na celu integrację międzypokoleniową i społeczną chcemy wspierać aktywność życiową i zaradność osobistą tych grup. Podejmowane przez nas działania mają nie tylko redukować skutki istniejącego już zjawiska jakim jest marginalizacja społeczna, ale również mają przyczyniać się do zapobiegania jego rozwojowi. Działamy zgodnie z zasadą: INTEGRACJA JEST SPINACZEM PROWADZĄCYM DO ROZWOJU SPOŁECZNEGO!
    Taki jest też cel naszej obecności na Pol’and'Rock Festiwal, chcemy spinać! U nas spojrzycie na świat oczami osoby starszej (symulator w postaci dedykowanych gogli i obciążników) i spróbujecie wykonać pozornie proste codzienne czynności. Dowiecie się i przećwiczycie jak zadbać o własną sprawność na lata i nauczycie się żonglować.
  • Fundacja Avalon
    Fundacja Avalon to dziś jedna z największych polskich organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, by mogły być aktywne w każdej sferze życia. Pomagamy w pozyskiwaniu funduszy, rehabilitujemy, promujemy aktywność sportową i edukujemy. Nasze projekty to między innymi: Avalon Extreme - sporty ekstremalne osób z niepełnosprawnościami i Sekson - kwestie seksualności i rodzicielstwa "wyłączania tabu, a włączania wiedzy".
    Avalon Active - w ramach tego projektu realizowany jest program wsparcia OzN uczestniczących w Festiwalu - oprócz przyjaznego i dostosowanego stoiska Fundacja organizuje zaplecze techniczne i poradnicze. Na Festiwalu Pol'and'Rock, działamy z jednej strony - wspierając osoby z niepełnosprawnościami chcące uczestniczyć w wydarzeniu, z drugiej edukujemy społeczeństwo w zakresie postrzegania niepełnosprawności.
  • Gmina Czaplinek
    Gmina Czaplinek to jednostka samorządu terytorialnego, która realizuje swoje działania przy pomocy Urzędu Miejskiego w Czaplinku. W punkcie Informacji Turystycznej opowiadamy o naszej pięknej turystycznej gminie, która położona jest w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego na terenach polodowcowych. Pozostałością zlodowacenia są przepiękne jeziora, których krystaliczne wody przyciągają turystów łaknących kontaktu z nieskalaną przyrodą. O Czaplinku mówi się, że jest ośrodkiem turystyki aktywnej. Przyjeżdżając tu amatorzy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z takich sportów jak: żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo, nurkowanie, jazda konna, wędrówki piesze, jazda na rowerze – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
    Proponujemy uczestnikom Festiwalu poznanie walorów turystycznych naszej gminy. Na stoisku będzie można dowiedzieć się w jaki sposób atrakcyjnie spędzić czas, co robić, gdy jest piękna pogoda, a jakie atrakcje czekają w przypadku deszczu. Planujemy spotkania tematyczne oraz przedstawić ofertę kulturalną regionu i zachęcić do zatrzymania się w naszej gminie na dłużej!
  • Stowarzyszenie Instytut Równości
    Jesteśmy organizacją działającą na rzecz mniejszości seksualnych, etnicznych, kulturowych, wyznaniowych i na rzecz zmiany społecznej. Chcemy mówić o równości, akceptacji, różnorodności. Walczymy z uprzedzeniami na tle kulturowym gdyż w skutek wojny w Ukrainie znalazło się wśród nas wiele osób uchodźczych.
    Na Pol'and'Rock chcemy być żywą biblioteką ludzi z którymi można porozmawiać na wiele skomplikowanych tematów. Zaproponujemy Wam warsztaty antydyskryminacyjne, gdzie wszyscy poznają doświadczalnie mechanizmy uprzedzenia i stereotypu oraz dostaną narzędzia jak reagować i zapobiegać wykluczeniom oraz warsztaty o transpłciowości, niebinarności, aseksualności i budowaniu relacji intymnych. Specjalistka od porozumienia bez przemocy poprowadzi praktyczne zajęcia o reagowaniu na trudne sytuacje czy to z dzieckiem, rówieśnikiem czy nawet szefem. Chcemy być miejscem z którego ludzie wyjdą z refleksją i miłymi wspomnieniami. Dokąd będą chcieli wracać i z skąd wiele zabiorą dla siebie.
  • Współ.gra Stowrzyszenie Twórców Sztuki
    Stowarzyszenie jest formalną odpowiedzią na działania artystyczne bydgoskich nieformalnych inicjatyw, takich jak: Blender - teatr improwizacji, Bujdy i Bajania- teatr improwizacji dla dzieci, Song Lab Live Act - zespół muzyczny, wydarzenia slamowe i literackie organizowane przez formację artystyczną Trzy Słowa oraz grupa filmowa Współgra. Działania na terenie całego kraju regularnie toczą się od 2018 roku. Stowarzyszenie, mimo swojej krótkiej historii ma już na koncie przygotowanie i prowadzenie prestiżowych projektów, Festiwal Piosenki Improwizowanej, charytatywne wydarzenia teatralne i muzyczne, cykle warsztatów improwizacji dla dorosłych i młodzieży.
    Uczestnikom 28. Pol'and'Rock Festival mamy przyjemność zaproponować warsztaty z zakresu podstaw improwizacji teatralnej. Zajęcia poprowadzą Antonina Spica i Cezary Markiewicz czyli bydgoscy instruktorzy z wieloletnim stażem pracy z dorosłymi i młodzieżą. Antonina i Cezary są animatorami i nauczycielami, którzy warsztaty teatralne opierają między innymi na ćwiczeniach Violi Spolin oraz krótkich grach spopularyzowanych przez program telewizyjny Whose Line is it anyway. Mają one za zadanie zachęcić uczestników do wychodzenia ze strefy komfortu, nauczyć współpracy (nie tylko na scenie), uważności, słuchania i słyszenia partnerów.
KULTURA
  • Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
    Jesteśmy grupą pedagogów pracujących na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Nasza uczelnia propaguje nowoczesne podejście do sztuki i edukacji, łącząc zainteresowanie sztuką współczesną z namysłem krytycznym.
    Podczas warsztatów chcemy położyć nacisk na solidarność, współpracę, wspólnotowość, a także uczulić uczestników i uczestniczki na sztukę, która odnosi się do tego, co nas otacza.
    Proponujemy warsztaty plastyczny z malowania chust, sztuki recyklingu, tworzenia plakatów zaangażowanych oraz makramy. Zapraszamy też do rozmów o sztuce w kontekście ważnych spraw społecznych.
  • Powiat Drawski
    Powiat Drawski to jednostka samorządu terytorialnego. Podczas Festiwalu Wydział Rozwoju i Promocji zorganizuje na stoisku punkt informacji turystycznej.
    Nasz powiat to wymarzone miejsce dla miłośników rowerów. Kilkanaście tutejszych szlaków rowerowych wytyczonych zostało starannie, by piękno przyrody przeplatało się z niezwykłymi miejscami kultury i historii. Kajakarze także będą zadowoleni - przepływająca przez powiat drawski rzeka Drawa już od dawna znana jest amatorom spływów kajakowych.
  • III Otwarte Mistrzostwa w Pol'and'Rock gra planszowa
    Podczas Festiwalu rozegramy III Mistrzostwa gry "Pol'and'Rock"!
    Stwórz unikatową planszę wykorzystując modularne kafle z kultowymi Miejscówkami. Przemieszczaj się po terenie Pol’and’Rock Festival, wykonuj różnorodne akcje, gromadź Gości i zdobywaj Wspomnienia! Kto z Was stworzy najpiękniejszą historię?
     
    PHALANX to wydawca gier planszowych. Ciekawy temat, oryginalna mechanika, wykonanie na najwyższym poziomie to cechy, które wyróżniają nasze gry. Wydajemy wyłącznie najlepsze, wyselekcjonowane tytuły, by zagwarantować graczom najwyższy poziom przyjemności z rozgrywki.
     
     
NAUKA I WIEDZA
  • Hackerspace Pol'and'Rock
    Jesteśmy ludźmi z kilku regionalnych hakerspejsów czyli otwartymi dla lokalnej społeczności warsztatów, gdzie ludzie przychodzą uczyć się, tworzyć projekty i wymieniać wiedzą. Hackerspace to przestrzeń, w której możesz do woli pogłębiać swoją kreatywność. Idea powstawania hakerspejsów - miejsc wolnej i nieskrępowanej twórczości technicznej (i nie tylko) - sukcesywnie rozprzestrzenia się po całym świecie - my wprowadzimy tę ideę na co najmniej 4 dni tego pięknego Festiwalu.
    W tym roku Hakerzy znów pojawią się na ASP! Lutowanie? Jasne! Praktyczne umiejętności takie jak wiązanie węzłów? Zapraszamy! Będziecie mogli nas odwiedzić, dowiedzieć się czegoś ciekawego o ruchu hakerskim i makerskim, oraz o tym, że haker to nie znaczy cyberprzestępca. Będziemy uczyć o majsterkowaniu, komputerach i ich bezpieczeństwie.
  • Cisco Systems

    Praca w IT jako ewentualna ścieżka kariery . Promocja zatrudnienia w IT, zachęcenie do wyboru studiów na kierunkach informatycznych oraz inne drogi do pracy zawodowej w tej branży.

  • Politechnika Gdańska - Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
    Politechnika Gdańska to państwowa uczelnia wyższa o profilu technicznym w Gdańsku.
    Wzbogacimy Festiwalową przestrzeń o aspekty dydaktyczne i naukowe. Planujemy pokazać jak najbardziej ciekawą, otwartą i rockową stronę nauki. Spotkania będą dotyczyć ważnych tematów takich jak energetyka czy ochrona środowiska. Zajęcia warsztatowe będą dotyczyły licznych eksperymentów fizycznych i chemicznych oraz innych doświadczeń edukacyjnych oraz zagadek logicznych.
  • Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne
    Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne to grupa ludzi zainteresowanych badaniem i podbojem kosmosu. W naszych szeregach są przedstawiciele nie tylko nauk ścisłych jak geologowie, mikrobiolodzy czy astronomowie ale również prawnicy i artyści. Promujemy idee wielkoskalowej współpracy i humanizmu, w renesansowym znaczeniu tego słowa.
    W ramach Festiwalu chcemy przekazać piękno Astrobiologii i współpracy którą za sobą niesie.
    Wcielicie się w rolę pionierów w poszukiwaniu życia na planecie "Pol'and'Rock Gamma 2022" i przeżyjecie symulację misji kosmicznej a także będziecie obserwować nocne niebo nad terenem Festiwalu.
  • Interaktywna pasieka Dziadka Tolka
    Dziadek Tolek swoją pasiekę założył w latach 50 –tych. Był prekursorem pszczelarstwa w regionie Dolnego Śląska. Współpracował z wieloma pszczelarzami z całej Polski. Paweł, pierwszy wnuk i wytrwały słuchacz oraz aktywny pomocnik Dziadka kontynuuje jago pasję. Miody, pszczoły i całą infrastrukturę pasieczną odbudował nadając jej nazwę „PASIEKA DZIADKA TOLKA".
    Stawiamy na innowacyjność i nowoczesność w odniesieniu do historii i tradycji pszczelarstwa. Bardzo ważnym aspektem naszej działalności pszczelarskiej jest EDUKACJA dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w dziedzinie: ochrony pszczół, ochrony roślin miododajnych oraz łąk kwiatowych, ochronie środowiska, propagowaniu zdrowego stylu życia oraz wspieranie ginącego zawodu - pszczelarstwa. Warsztaty, które prowadzimy od 4 lat w placówkach oświatowych i kulturalnych są bardzo entuzjastycznie przyjmowane i cieszą się ogromną popularnością.
    Idealnym miejscem, w którym możemy zapoznać dzieci, młodzież oraz osoby starsze z tematem pszczół i ich ogromnym wpływem na dalsze życie na ziemi jest Pol'and'Rock Festival. Do zobaczenia :)
  • Polska Izba Rzeczników Patentowych
    Polska Izba Rzeczników Patentowych to samorząd zawodu zaufania publicznego, jakim jest rzecznik patentowy. Jesteśmy profesjonalnymi pełnomocnikami, świadczymy pomoc prawną, ale i edukujemy o własności intelektualnej. Jesteśmy specjalistami od prawa autorskiego, pomysłów, patentów, znaków towarowych, wzorów i designu. Łączymy wiedzę techniczną i wrażliwość na piękno i twórczość.
    Chętnie dzielimy się wiedzą i dlatego chcielibyśmy zaoferować festiwalowiczom warsztaty.
    W trakcie warsztatu rzecznicy patentowi opowiedzą jak zabezpieczyć swoje prawa do konceptów, idei, utworów jak i wynalazków.
  • Stowarzyszenie Historyczno-Archeologiczne "Kamienne Kręgi"
    Nasze stowarzyszenie powstało w 2019 roku. Głównym jego celem jest zapewnienie warunków finansowo-organizacyjnych dla badań wykopaliskowych na cmentarzysku z kamiennymi kręgami w Pławnie (gm. Czaplinek). Tego typu stanowisko jest unikatem na skalę europejską. Na Pomorzu znanych jest tylko 5 innych cmentarzysk tego typu (Odry, Węsiory, Grzybnica, Leśno, Babi Dół-Borcz). Kilkaset tego typu stanowisk znanych jest ze Skandynawii, skąd przybyła idea budowy kamiennych kręgów. Powszechnie są one wiązane z obecnością na Pomorzu plemienia Gotów. Celem stowarzyszenia jest również zorganizowanie, po zakończeniu badań, rezerwatu archeologicznego oraz późniejsza opieka nad nim. Stowarzyszenie ma również na celu aktywizację lokalnej społeczności, realizowaną poprzez organizację grupy rekonstrukcyjnej oraz powstanie tzw. "wioski Gotów".
    Na Pol'and'Rock Festiwal chcielibyśmy zaprezentować nasze dotychczasowe działania, związane głównie z wykopaliskami archeologicznymi. Uczestnicy "warsztatów" mogą otrzymać wiele interesujących informacji, podanych w atrakcyjny sposób i - dosłownie - dotknąć historii.
  • Fundacja ALE Nauczanie
    U podstaw działań Fundacji ALE Nauczanie leży misja szeroko pojętej pracy na rzecz podnoszenia jakości edukacji. Kiedy już nadejdą dni, gdy wszyscy uczniowie będą czuć radość na myśl o kolejnej lekcji matematyki, poczujemy się spełnieni. Na tę chwilę jednak jeszcze dużo pracy przed nami. Fundacja powstała w 2011 i od tego czasu zajmujemy się prowadzeniem szkoleń dla trenerów i nauczycieli z wykorzystywania rozwiązań LEGO Education w pracy z dziećmi. Niewiarygodne tempo zmian, jakim podlega rzeczywistość, wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Nie sposób przewidzieć, jakie wyzwania postawi przed nami przyszłość, lecz już teraz możemy rozwijać uniwersalne umiejętności u tych, którzy będą się z nią mierzyć. Odkrywcy, naukowcy, inżynierowie, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące wyzwania. To nasze zadanie!
    W ramach Festiwalu chcemy zaprosić Wasze pociechy (w wieku od lat czterech do stu) do udziału w warsztatach "Budujemy państwo prawa". Zajęcia będą prowadzone wspólnie przez radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych i trenerów naszej fundacji. Wspólnie z uczestnikami będziemy starali się zbudować (z klocków LEGO), czym jest państwo prawa i co jest potrzebne do jego działania. Będziemy chcieli dowiedzieć się, z czym kojarzą się młodym ludziom takie tematy jak: bezpieczeństwo, prawo, przestrzeganie przepisów itd. Zapraszamy!
  • Stowarzyszenie Program Stacja
    Zajmujemy się edukacją seksualną oraz profilaktyką HIV, AIDS oraz STI, dzielimy się również naszą wiedzą na temat bezpieczniejszej zabawy. Rozmawiamy o tym, jak dbać o siebie i swoje zdrowie, np. co robić w sytuacji przedawkowania narkotyków czy alkoholu, oraz na temat tzw. "pigułki gwałtu". Pracujemy w nurcie redukcji szkód, Wiemy, że relaks i dobra zabawa są w życiu ważne. To, jak ludzie się bawią, to ich decyzja. Nie jesteśmy po to, żeby w tym przeszkadzać. Nie mamy zamiaru nikogo oceniać, moralizować ani straszyć. Nasze działania kierujemy głównie do osób młodych, które spędzają czas, bawią się w klubach, pubach, dyskotekach, na imprezach masowych.
    Podczas Festiwalu Pol'and'Rock zaprosimy na warsztaty i rozmowy o dobrej zabawie – jak dbać o siebie i swoje zdrowie, nie tracąc przyjemności z zabawy, infekcjach przenoszonych drogą płciową (w tym HIV/AIDS), bezpieczniejszych zachowaniach seksualnych, prezerwatywach (jakie prezerwatywy wybrać, gdzie je kupować i przechowywać itp.)Dowiesz się więcej o "pigułce gwałtu" – czym tak naprawdę jest (czy rzeczywiście pigułką? czy rzeczywiście służy tylko do gwałtu?) i co robić, gdy coś zagraża nam lub naszym znajomym. Zapraszamy do wzięcia udziału w ciekawych grach i quizach profilaktycznych, zabawie zręcznościowej z alko- i narkogoglami (zobaczysz jak zmienia się percepcja pod wpływem substancji psychoaktywnych).
PRAWA CZŁOWIEKA I EDUKACJA GLOBALNA
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu
    Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu jest częścią samorządu radców prawnych.
    Podczas działań na Pol'and'Rock Festiwal, nasze działania skupiają się na edukacji prawnej, propagowaniu wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich. Podczas Festiwalu będziemy również udzielać bezpłatnych porad prawnych. Jak co roku działania namiotu będą rockowe, a nie akademickie - przy czym merytorycznie tak samo treściwe. Będą konkursy z nagrodami, wróci oczywiście nasz wiodący turniej wiedzy i rozumu "Koło tortury". Udział w Festiwalu daje nam również okazję pokazania społeczeństwu kim jest radca prawny i jaka jest jego rola w społeczeństwie i systemie prawa.
  • Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia
    Jesteśmy jednym z największych stowarzyszeń sędziowskich w Europie i od lat angażujemy się w obronę praw obywatelskich, rządów prawa i niezależności sądownictwa w Polsce i Europie. Prowadzimy również szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: lekcje w przedszkolach, szkołach, warsztaty, symulacje rozpraw, spotkania z prawniczymi autorytetami.
    Na Festiwalu jesteśmy od roku 2018. Za każdym razem zbieramy nowe doświadczenia, wyciągamy wnioski i staramy się uatrakcyjnić naszą ofertę dla festiwalowiczów. W tym roku chcemy postawić na sprawdzone formy, takie jak spotkania z ekspertami prawniczymi, rozmowy z festiwalowiczami - "prostym językiem na trudne tematy", czy quizy z wiedzy o Konstytucji i prawach człowieka. Wprowadzamy też nowości. Zauważyliśmy, że na Festiwalu pojawiło się najmłodsze pokolenie. Dlatego chcemy zaproponować zajęcia edukacyjne dla dzieci i spotkanie z wykorzystaniem technologii VR.
  • Fundacja Zaginieni
    Nasza Fundacja została powołana, by nieść szeroko pojętą pomoc osobom zaginionym, a także ich rodzinom i bliskim. Chcemy przeciwdziałać postawom, które mogą przyczyniać się do zwiększenia zjawiska zaginięć oraz negatywnie wpływają na zdrowie psychiczne ludzi. Prowadzimy bezpłatne konsultacje psychologiczne i prawnicze.
    W tym roku na Festiwalu chcemy uczyć jak bawić się bezpiecznie oraz rozdawać opaski z numerem kontaktowym. W naszej przestrzeni będzie można zobaczyć plakaty osób zaginionych, rozwiązać zagadki detektywistyczne oraz scenkę zbrodni, planujemy gry planszowe dla miłośników kryminologii i kryminalistyki, warsztaty z psychologiem i prywatnym detektywem, warsztaty dla kobiet pracujących w "męskich zawodach". Dla najmłodszych zbudujemy kącik bezpieczeństwa z fundacyjnym Kotem Rozsądnym.
  • Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ
    Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. Założycielem Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” był Marcin Kornak. Powstało ono w 1996 roku z inicjatywy działaczy nieformalnej, młodzieżowej Grupy Anty-Nazistowskiej (GAN), funkcjonującej już od roku 1992. Dzisiaj Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest organizacją wyspecjalizowaną w monitorowaniu przejawów rasizmu, która zdobyła renomę w kraju i zagranicą.
    W tym roku zaoferujemy festiwalowiczom: możliwość udziału w antyrasistowskim Turnieju Piłkarskim pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” czyli w Antyrasistowskich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej oraz spotkania z artystami i zespołami w ramach akcji „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Ponadto na stoisku informacyjno-edukacyjnym zapraszamy na liczne warsztaty i dyskusje dotyczące między innymi: „Jak walczyć z rasizmem? Jak usuwać nienawiść z naszego życia?” oraz „Polacy i inni - wielokulturowość na co dzień”.
  • Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
    W ramach edukacji globalnej i obywatelskiej nie tylko pomagamy zrozumieć współczesny świat, ale budujemy kompetencje, aby zmieniać go na lepsze.
    Uczestników/-czki festiwalu zaprosimy do włączenia się w działania, których elementem będą min. gry, warsztaty, spotkania i rozmowy. Będzie można do nas wpaść na pogawędkę o migracjach, poznać fakty na temat współczesnych wyzwań globalnych, założyć gogle VR, wziąć udział w bezpośrednich spotkaniach z migrantami/-kami oraz zastanowić się nad mocą opowieści. Naszych gości zaprosimy także do wspólnej refleksji o tym, co jest nam potrzebne, aby skutecznie chronić klimat i krytycznie myśleć.
    W ramach powyższych działań dowiecie się więcej o globalnych procesach, przeniesiecie się do świata osób, które doświadczyły migracji i poznamy ich historie. Spotkamy się bezpośrednio z migrantami/-kami, będziemy mogli zadać im konkretne pytania i dowiedzieć się o wyzwaniach, których oni doświadczają oraz dowiecie się co robić żeby sprostać globalnym wyzwaniom.
  • Polska Akcja Humanitarna
    Polska Akcja Humanitarna to organizacja, której misją od 30 lat jest pomaganie i udzielanie pomocy humanitarnej. Jesteśmy tam, gdzie to potrzebne, wspierając poszkodowaną ludność cywilną w wyniku konfliktów i katastrof naturalnych. Najważniejsze dla nas jest życie i godność drugiego człowieka, dlatego pomocy udzielamy wszystkim - bez względu na rasę, narodowość, wyznanie czy poglądy. Nasza pomoc jest profesjonalna i odpowiedzialna - szczególną uwagą darzymy grupy najbardziej narażone, czyli osoby starsze, z niepełnosprawnościami oraz kobiety i dzieci. Aktualnie prowadzimy stałe misje w Sudanie Południowym, Somalii, Jemenie, Iraku, Ukrainie, Kenii i Libanie. Oprócz tego angażujemy się w działania edukacyjne, uświadamiając społeczeństwo polskie w kwestii globalnych współzależności i problemów, potrzeb państw, w których działamy oraz praw człowieka.
    Podczas Festiwalu chcemy zaprosić uczestników do naszego stoiska, na którym proponujemy naukę poprzez gry i zabawy, a także spotkania z pracownikami PAH. Nasi goście będą mogli ułożyć mapę Afryki, poznać problemy z którymi mierzą się uchodźcy w grze "Droga uchodźcy", poznać prawdziwe historie naszych beneficjentów, zobaczyć świat oczami pracownika humanitarnego, ale również dowiedzieć się czym jest pomoc humanitarna. W ramach stoiska chcemy także mówić o Ukrainie - nie tylko o tym, jak pomagamy w tym kraju, ale także o tym, jak mówimy o tej pomocy i jej odbiorcach, zwracając uwagę uczestników na wagę słów i obrazów (co w kontekście obecnego kryzysu jest bardzo ważne) i pokazując, jakie globalne konsekwencje może mieć trwający kryzys w Ukrainie.
  • Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex super omnia”
    Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia realizując swoje statutowe cele w zakresie wspierania działań podejmowanych dla urzeczywistnienia zasad demokratycznego państwa prawa, promowania praworządności oraz popularyzowania prawa, także w zakresie ochrony i przestrzegania konstytucyjnych praw oraz wolności człowieka i obywatela.
    Pod hasłem „Granica łączy, a nie dzieli” wspólnie z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie, a także zaproszonymi organizacjami świadczącymi pomoc uchodźcom na granicy wschodniej oraz organizacjami zajmującymi się ochroną praw zwierząt będziemy chcieli w popularyzować wśród uczestników ASP Festiwalu prawne zagadnienia związane z różnymi aspektami kryzysu na pograniczu polsko-białoruskim oraz polsko-ukraińskim, a także dotyczące pomocy humanitarnej i prawnej udzielanej uchodźcom i migrantom.
  • Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet
    Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn – nieformalną, bezpartyjną inicjatywą kobiet należących do różnych organizacji kobiecych, a także osób niezrzeszonych
    Uczestnikom i uczestniczkom tegorocznego Festiwalu chcemy zaoferować różnorodne wykłady i warsztaty prowadzone przez nasze specjalistki. Między innymi zorganizujemy dyżury psycholożki oraz prowadzone przez nią warsztaty: Bądź Królową swojego życia oraz Wolność zaczyna się w środku. Dyżury prawniczki (porady prawne dla kobiet) i prowadzone przez nią warsztaty o przemocy seksualnej i definicji gwałtu w odniesieniu do konwencji antyprzemocowej oraz warsztatu dotyczące kwestii alimentacyjnych. Dyplomowana seksuolożka powie jak rozmawiać z dzieckiem i partnerem/partnerką o seksie, przeprowadzi warsztaty antydyskryminacyjne oraz nauczy nas jak pokochać siebie od zewnątrz, czyli rzecz o ciałopozytywności. Chcemy porozmawiać też o słowie na 'F', czyli dlaczego świat boi się feministek, przeprowadzić warsztaty manualne z malowania odzieży oraz dla bardziej cierpliwych, z robienia biżuterii. Przeprowadzimy grę miejską oraz opowiemy dlaczego wojna nie ma w sobie nic z kobiety odnosząc się do sytuacji na Ukrainie.
  • IZBA ADWOKACKA W WARSZAWIE
    Jesteśmy grupą adwokatek i adwokatów, która od kilku lat działa między innymi w kwestii edukacji w zakresie szeroko pojętych praw człowieka, praworządności, państwa prawa, praw zwierząt.
    W tym roku planujemy aktywności pod hasłem „Granica łączy a nie dzieli”. Będziemy wspólnie z uczestnikami Festiwalu poszukiwali granic praw człowieka, zastanawiając się czy taka w ogóle istnieje.
  • Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych
    Fundacja KORD to platforma współpracy prodemokratycznych stowarzyszeń, organizacji i grup nieformalnych z całej Polski. Działalność społeczna, kulturalna, informacyjna, naukowa i oświatowa na rzecz rozwoju demokracji w Polsce
    Co Fundacja KORD chce zaproponować Uczestnikom Festiwalu? Zależy nam na popularyzowaniu wiedzy o Konstytucji i Karcie Praw Podstawowych UE, relacji prawa krajowego i unijnego, wszystko językiem zrozumiałym, z uśmiechem. Poprowadzimy warsztaty celem, których jest pomoc w zrozumieniu funkcji i roli Unii Europejskiej, jej zależności gospodarczych. Chcemy przeprowadzić warsztaty "Jak rozmawiać na tematy trudne" tak by nie zrazić drugiej strony i stworzyć płaszczyznę porozumienia dla uczestników dyskusji mających odmienne zapatrywania na jej przedmiot. Ponadto w ramach stanowiska TDK będą organizowane konkursy dla dzieci, quizy, koło fortuny, pogadanki. Zależy nam na poznaniu i wysłuchaniu zdania młodych ludzi. Pokazaniu, że możliwa jest współpraca pomiędzy pokoleniami
  • Projekt Tour de Konstytucja

    Tour de Konstytucja to projekt Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, realizowany przy współpracy aktywistów z grup formalnych i nieformalnych, przedstawicieli sądownictwa, prokuratur oraz adwokatury, a także ludzi kultury i innych liderów opinii, skierowany do wszystkich tych, którzy pragną wolnej, otwartej i demokratycznej Polski. To cykl spotkań organizowanych we wszystkich regionach Polski, angażujący społeczności lokalne. To także liczne debaty, symulacje rozpraw, koncerty, quizy, gry i zabawy dla dzieci. Rozmawiając o Konstytucji, Karcie praw podstawowych i prawach człowieka, prowadzimy edukację obywatelską w terenie i wzmacniamy społeczeństwo obywatelskie. Charakter działalności Fundacji ma charakter apolityczny i w tym duchu jest przeprowadzany cały projekt TDK. Wiedza o prawach i wolnościach w porządku prawnym krajowym i unijnym, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, niwelowanie podziałów.

  • Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty
    W Domu Otwartym uważamy, że prawa człowieka są dla wszystkich. I są jednakowe dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia, płci, wieku czy doświadczeń życiowych. Tę wartość staramy się komunikować zarówno rodzin uchodźczym, z którymi pracujemy, jak i odbiorcom naszych warsztatów i debat. W naszej pracy kierujemy się przede wszystkim empatią, rozumianą jako umiejętność postawienia się w czyjejś sytuacji w celu zrozumienia motywów działania i zachowania.
    W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, chcemy w gronie kilku organizacji stworzyć na ASP "Wioskę Różnorodności". Oprócz nas obecne będą Fundacja Daj Herbatę, pracująca z osobami w kryzysie bezdomności, oraz Fundacja Banina, która zajmuje się edukacją przez teatr, poruszając w swoich spektaklach tematy ważne społecznie i angażując się w działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem. Chcemy zaprosić uczestników do rozmowy o tych, którzy utracili dom i/lub ojczyznę. Ich sytuacji będziemy przyglądać z różnych perspektyw: doświadczenia ucieczki, domu jako bezpiecznej przestrzeni należnej każdemu, dyskryminacji i uprzedzeń, a także angażowania się we wsparcie takich osób.
  • Fundacja Daj Herbatę
    Fundacja DAJ HERBATĘ działa na rzecz ludzi bezdomnych w duchu redukcji szkód. Skupiamy się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb, ponieważ dopiero wtedy jesteśmy w stanie dotrzeć głębiej. Dla nas liczy się człowiek a nie objaw.
    Jesteśmy w KAŻDY poniedziałek od 19.00 do 20.00 na Dworcu Centralnym w Warszawie. Najpierw zrodziła się akcja "Daj herbatę" zainicjowana przez obecną Prezes Katarzynę Nicewicz, która pracując w podziemiach dworca widziała dziennie setki zziębniętych bezdomnych nie poszukujących pieniędzy lecz herbaty lub czegoś ciepłego. Widziała ich łzy, kiedy z nimi rozmawiała i radość w oczach, kiedy przynosiła im zwykłą herbatę. Z marzeń o zbawieniu świata powstała Fundacja, która głównie składa się z młodych ludzi zafascynowanych resocjalizacją i opiera w głównej mierze na wolontariacie.
    W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, chcemy w gronie kilku organizacji stworzyć na ASP "Wioskę Różnorodności". Oprócz nas obecne będą Fundacja Daj Herbatę, pracująca z osobami w kryzysie bezdomności, oraz Fundacja Banina, która zajmuje się edukacją przez teatr, poruszając w swoich spektaklach tematy ważne społecznie i angażując się w działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem. Chcemy zaprosić uczestników do rozmowy o tych, którzy utracili dom i/lub ojczyznę. Ich sytuacji będziemy przyglądać z różnych perspektyw: doświadczenia ucieczki, domu jako bezpiecznej przestrzeni należnej każdemu, dyskryminacji i uprzedzeń, a także angażowania się we wsparcie takich osób.
  • Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris
    Jesteśmy stowarzyszeniem adwokatów i aplikantów adwokackich. Działamy aktywnie w obronie praworządności i praw człowieka, szerzymy wiedzę o państwie i prawie, edukujemy starszych i młodszych. Walczymy o dobrą legislację, świadomych obywateli, zmieniamy wizerunek adwokata. Stawiamy na na dialog społeczny.
    Na naszym stanowisku zapewnimy uczestnikom wymianę poglądów z członkami Stowarzyszenia, udział w grach edukacyjnych i przystępne poszerzenie świadomości prawnej uczestników oraz udział w panelach dyskusyjnych na temat przestępstwa gwałtu z uwzględnieniem szerokiego katalogu osób pokrzywdzonych (w tym mężczyzn, kobiet, osób nieheteronormatywnych) oraz szeroko rozumianych praw i obowiązków człowieka i obywatela w zakresie prawa klimatycznego.
  • Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

    Namiot Praw Człowieka - Biura Rzecznika Praw Obywatelskich jak co roku zaprasza na niezwykłe debaty z udziałem Rzecznika prof. Marcina Wiącka, warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, rozmowy o tym, co ważne ale i ciekawe, inscenizacje rozpraw sądowych sędziego Arkadiusza Krupy, porady youtubera Karola Paciorka, konkursy, quizy, zgadywanki, gry strategiczne a nawet tańce integracyjne. Cztery dni działania i cztery główne tematy, którym poświęcone są poszczególne dni - jak działa i w czym może pomóc Rzecznik Praw Obywatelskich; cudzoziemcy w Polsce - jak zmienia się nasz stosunek do "przyjmowania uchodźców"; kobiety w przestrzeni publicznej - dlaczego ich tak mało i jak możemy to zmienić; osoby z niepełnosprawnościami w naszym języku - pomaga czy raczej wyklucza? Każdy dzień będzie poświęcony jednemu z tych tematów - prezentacje multimedialne i tematyczne, niespodzianki, zabawy, spotkania, rozmowy, konkursy. Serdecznie zapraszamy :)

  • Stowarzyszenie Amnesty International
    Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Razem zmieniamy świat, by każdy mógł korzystać ze swoich praw. W swoich działaniach kierujemy się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, bezstronnością i niezależnością, solidarnością międzynarodową i skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Dzięki skutecznym badaniom, rzecznictwu, kampaniom, akcjom i edukacji oddajemy oprawców w ręce sprawiedliwości, zmieniamy opresyjne prawa i uwalniamy ludzi więzionych za wyrażanie swojego zdania.
    Podczas trwania Festiwalu między innymi przeprowadzimy warsztat "Wojna w Ukrainie a prawa człowieka" dotyczy naruszeń praw człowieka, do jakich dochodzi podczas inwazji Rosji na Ukrainę. Podczas całego naszego pobytu na stoisku AI będzie można uzyskać informację o prawach człowieka i naszych aktywistycznych działaniach, a także podpisać petycje (w obronie aktywistki Justyny, praw aktywistów LGBTI oraz wezwanie ambasadora Rosji do zaprzestania ataków na ludność cywilną Ukrainy. Planujemy także quizy dla osób, które odwiedzą stoisko oraz rozdawanie tęczowych i amnestyjnych przypinek i wlepek.
  • Stowarzyszenie Siła Szpularek

    Chcemy pokazać jak wygląda autyzm u kobiet i dziewcząt (nadal jest to wiedza niszowa, również wśród specjalistów). W naszej grupie są dwie kobiety w spektrum autyzmu, więc wiemy o czym mówimy. Pokażemy jak czuje się osoba w spektrum wśród ludzi oraz "jak się dogadać z osobami w spektrum autyzmu?". Tu do prowadzących dołączy osoba, której cała rodzina ma spektrum autyzmu. Zaprosimy uczestników do scenek i będziemy wyjaśniać gdzie popełnili błędy komunikacyjne i jak im zapobiec. Proponujemy również warsztaty traktujące o wsparciu osób z chorobami psychicznymi i w kryzysie psychicznym. W tym przypadku prowadzić będziemy grupą, każda z nas doświadczyła kryzysu lub choroby. Chcemy pokazać ludziom, że osoby z tego typu problemami są wśród nas, są wartościowe, pomimo trudności. I charakter tych trudności chcemy przybliżyć uczestnikom przez doświadczenie. Jesteśmy przekonane, że formy bezpośredniego doświadczenia, warsztatu i dyskusji, które zastosujemy, spowodują zmianę w świadomości festiwalowiczów.

  • Fundacja Banina
    Misją Fundacji Banina jest edukacja poprzez teatr, podnoszenie poziomu świadomości społeczeństwa na tematy dotyczące kwestii społecznych, historycznych, ekologicznych. Działamy od 2017 r. W całym kraju pracujemy z młodzieżą i szkołami, stawiając na klarowną, partnerską komunikację oraz wspieranie placówek edukacyjnych w pełnieniu ich misji. Pokazujemy spektakle, które łączymy z warsztatami - w ich trakcie uczniowie pogłębiają swój odbiór i interpretację obejrzanego spektaklu, mają przestrzeń na wyrażenie swoich refleksji i przedyskutowanie ich z pedagogami prowadzącymi zajęcia.
    Chcemy zaprosić odwiedzających Festiwal na pokaz spektaklu Dworzec. Kiedy pokazywaliśmy go w ubiegłym roku, wydawało nam się, że nic bardziej nieludzkiego niż push-backi w Terespolu w Polsce zdarzyć się nie może. Niecały miesiąc po pokazie rzeczywistość udowodniła, że jest inaczej. Dlatego tegoroczna edycja spektaklu dotyczyć będzie kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej. Po spektaklu chcemy zaprosić widzów i aktorów do wspólnej rozmowy o tym, co ten kryzys robi nam jako ludziom, obywatelom, społecznościom.
  • Stowarzyszenie Lambda Szczecin
    Stowarzyszenie Lambda Szczecin to założona w 1998 roku organizacja działająca na rzecz ofiar dyskryminacji szczególnie ze względu na orientację psychoseksualną oraz tożsamość płciową. Działamy na terenie Szczecina i woj. zachodniopomorskiego. Organizujemy coroczny Szczeciński Marsz Równości. Zapewniamy bezpłatną pomoc prawna, psychologiczną, ciepłe słowa, a w skrajnych przypadkach pomoc materialną. Wszyscy ludzie są cudowni, szczególnie Ci inni. Wyjątkowi i oryginalni. Nasza siedziba mieści się w Szczecinie i organizujemy w niej cotygodniowe grupy wsparcia dla nastolatków LGBTQ+ oraz dorosłych tęczowych osób. Angażujemy się w akcje artystyczne, kulturalne i edukacyjne na tematy związane z osobami LGBTQ+.
    Planujemy zorganizować Marsz Równości, który przejdzie ścieżkami Festiwalowego Pola. Marsz Równości na tym Festiwalu jest wyjątkowy. Jesteśmy tam bezpieczni i akceptowani. Marsz Równości odbędzie się w piątek (05.08) na godzinę 14:00!
PSYCHOLOGIA I ROZWÓJ OSOBISTY
  • Stowarzyszenie MAYE
    Stowarzyszenie MAYE zostało założone przez ludzi, których wspólną platformą działania jest MUSIC ART YOGA ECO.
    Stowarzyszenie tworzą ludzie o przeróżnych charakterach i zainteresowaniach, uzdolnieni muzycznie, mający inklinacje teatralne i artystyczne, ludzie, którzy związani są z szeroko pojętą filozofią i praktyką jogi, kochający zdrowe odżywianie wolne od zadawania cierpienia zwierzętom, dbający o środowisko, a także ci, którzy kierują się dewizą: „proste życie i wzniosłe myślenie.”
    Od wielu lat jesteśmy związanie z Pol'and'Rock Festiwal i w tym roku także zapraszamy na nasze zajęcia. Tradycyjnie będziemy prowadzili zajęcia twórcze i kreatywne ale także ruchowe i wyciszające. Pozwalające odnaleźć każdej osobie drogę do własnego rozwoju osobistego, uzyskać harmonię i wrażliwości oraz kształtować postawy prospołeczne.
  • Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności
    Jesteśmy operatorem edukacyjnych i solidarnościowych programów Komisji Europejskiej skierowanych do młodzieży. Dzięki uczestnictwie w projektach młode osoby rozwijają pasje w odległych krajach i lokalnych społecznościach, mogą także zmieniać świat na lepsze, dosłownie!
    Podczas obecności na Festiwalu planujemy warsztaty, podczas których pokażemy, jak zdobyć fundusze na realizację własnych inicjatyw społecznych. Opowiemy o wolontariacie krajowym i zagranicznym w ramach EKS. Pokażemy narzędzia, by znaleźć odpowiednie miejsce i organizację w Europie. Zaprosimy polskich i zagranicznych wolontariuszy do opowiedzenia swoich inspirujących historii. Pomożemy odwiedzającym znaleźć dopasowane do ich zainteresowań szkolenia, wymiany, wolontariaty i inicjatywy w ramach programów Erasmus+ i EKS. Zorganizujemy warsztat podróżniczy połączony z promocją akcji DiscoverEU, w ramach której młodzież w wieku 18 lat ma szansę zdobyć bilet na podróż po całej Europie.
  • Pikantna Edukacja
    Prosto i z humorem o seksie to moje motto :) Moją misją jest by w każdym domu seks był tematem codziennych rozmów, by rodzice i dzieci mogli swobodnie się komunikować. Marzę by każdy cieszył się dobrym seksem i kochającym partnerem, i przekuwam to na rzeczywistość.
    Poprowadzę warsztat, który rozpocznie się od podstaw komunikacji w relacji poprzez zrozumienie różnic płci, obopólnego zadowolenia z seksu. Język prosty, z zabawkami erotycznymi na wesoło bez spiny i zbędnego zawstydzenia.
  • Akademia Redukcji Stresu Paweł Gutral
    Jestem szczęściarzem. Od ponad 50 lat życie dostarcza mi szeregu różnych doświadczeń. Zarówno tych tak zwanych pozytywnych takich, jak i negatywnych. Wszystkie one wzbogacały mnie i były (są nadal) kolejnymi etapami w rozwoju zwanym życiem. Zdobyta wiedza np. podyplomowe studia na AWF Warszawa o kierunku Relaksacja i joga; kurs nauczycielski Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności i szereg innych kursów i warsztatów, oraz mądrość życiowa nabyta na wielu wyjazdach np treningi medytacyjne w Japonii, pobyt w klasztorze Wat Po Tam Wua w Tajlandii, przygotowały mnie do stworzenia Akademii Redukcji Stresu.
    Podczas trwania Festiwalu poprowadzę dla Was zajęcia jogi oraz warsztaty Redukcji Stresu, relaksacji i technik wyciszenia umysłu. Warsztat ten dotyczy nowej wizji Ciebie jako kompletnej istoty ludzkiej. Nie chodzi o zdobywanie nowych umiejętności, czy stwarzanie nowych lepszych wersji siebie, lecz o odkrywanie elementów już istniejących. Stres i globalna sytuacja przysłaniają te aspekty nas, które każdy ma, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich posiadania. Każdy z nas ma w sobie wewnętrzną przestrzeń ciszy. Przestrzeń, w której mieszkają empatia i troska, zrozumienie i otwartość, chęć pomocy i współpracy. Każdy z nas gdzieś głęboko w środku posiada podstawowe ludzkie wartości. Każdy z nas na bazowym poziomie jest DOBRYM CZŁOWIEKIEM. Czas to odkryć.
  • Arkadiusz Nepelski
    Na Pol'and'Rock Festiwalu chcemy przeprowadzić zajęcia pt. , na których w warsztatowej formie uczestnicy będą mogli przepracować swoje plany i wyobrażenia na temat pracy. Naszym celem jest wesprzeć ich w odważnej i mądrej decyzji edukacyjno-zawodowej.
     
    Zajęcia "Znajdź pomysł na siebie" dotyczą wyboru swojej ścieżki życiowej - szkoły ponadpodstawowej, studiów bądź pracy. Będziemy rozmawiać o tym, jak podjąć odważną i mądrą decyzję w tym obszarze.

    "Nie pytaj siebie o to czego potrzebuje świat, pytaj siebie, co cię ożywia, a potem ruszaj i to rób. Albowiem, to czego potrzebuje świat to ludzie, którzy stali się żywi." Harold Whitman
     
    Zajęcia poprowadzi Arkadiusz Nepelski - doradca zawodowy, trener i pedagog. Przez ostatnie dziewięć lat przeprowadzić ponad 700 zajęć dotyczących wyboru swojej drogi zawodowej w których wzięło udział ponad 15 tyś. osób. 
SPORT
  • Capoeira Polandrock
    Już po pierwszym treningu capoeiry można się w niej zakochać. Rytm wybijany bosymi stopami działa hipnotyzująco, a imitacje walki połączone ze śpiewem i grą na instrumentach dają niesamowity zastrzyk energii. Ćwiczący poznaje różne techniki kopnięć, uników, obaleń i przejść, a następnie bardziej rozbudowanych i trudniejszych akrobacji. Podczas treningu możemy nauczyć się grać na egzotycznych instrumentach z Brazylii: tamburynie (pandeiro), bębnie (atabaque), berimbau.
    Na Festiwalu skupiamy się na dobrej zabawie z integracją i ruchem przy muzyce, na żywo. Zajęcia prowadzimy w dużej grupie trenerów z całej Polski. Każdy trening składa się z rozgrzewki, paru ćwiczeń, integracji, zabawy po Roda - pokaż umiejętności przy muzyce. Krótko mówiąc: kompletny trening dla ciała i umysłu, bogate dziedzictwo historyczne i kulturalne, efektowna i tak samo skuteczna, uczy poczucia rytmu i gry na instrumentach, pomaga być bardziej towarzyskim, redukuje stres, pozwala na Wolność wyrażania się poprzez ruch.
  • Polish Outdoor Group
    Nasze działania skupiają się między innymi na promocji uprawiania sportów górskich, turystyki pieszej, wspinaczki, biegów górskich i wielu innych aktywności związanych z(mniej lub bardziej sportowym) poruszaniem się w górach. W tym celu realizujemy szereg eventów, akcji promocyjnych oraz jesteśmy partnerem i aktywnie wspieramy wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych i środowiskowych w całej Polsce.
    POG już 9 razy organizował na Festiwalu swoją wioskę HIMALAYAN CAMP w ramach ASP, która na dobre wpisała się już w plan wielu uczestników festiwalu, a w ostatnich latach gościła dziesiątki tysięcy osób. Było to jedno z miejsc, w którym można aktywnie (na sportowo) spędzić czas, ale także wziąć udział w zawodach sportowych, szkoleniach, prelekcjach oraz seansach filmów górskich. W tym roku, proponujemy kontynuację projektu HIMALAYAN CAMP i proponujemy zajęcia na ściance wspinaczkowej, szkolenia ze sprzętu i z podstaw wspinaczki oraz zabawę na slackline.
  • Tadee & Evela - Bachata Passion
    Bachata z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Widać to w mediach, oraz chociażby w szkołach tańca, gdzie coraz więcej osób w przeróżnym wieku zapisuje się na takie zajęcia. Taniec a w szczególności bachata to nie tylko sport, czy sposób na spędzenie wolnego czasu. Jest to również wspaniała integracja dla wszystkich uczestników (jest to taniec socialowy - zmieniamy się w parach co pozwala poznać się nawzajem).

    "Jesteśmy instruktorami tańca jakim jest bachata. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Prowadzimy zarówno grupy podstawowe (od zera) jak i te zaawansowane w Trójmiejskich szkołach tańca. Na minionym Festiwalu całkowicie spontanicznie spotkaliśmy się z kilkoma osobami tańczącymi bachatę i tańczyliśmy przy drodze głównej. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem ludzi, niektórzy nagrywali, inni podchodzili i pytali czy, gdzieś na Festiwalu tego uczymy a jeszcze inni chcieli się do nas dołączyć. Poprowadzimy więc dla Was warsztaty taneczne z nauki bachaty w parach od podstaw."

     
WALKA Z UZALEŻNIENIAMI
  • Fundacja BSR Anonimowych Narkomanów
    Anonimowi Narkomani to międzynarodowa społeczna wspólnota zdrowiejących narkomanów.
    Oferujemy zdrowienie z uzależnienia w oparciu o program 12 kroków i regularne uczestnictwo w mityngach. Atmosfera grupy zapewnia pomoc uzależnionym, którzy chcą żyć bez narkotyków. W naszym ujęciu wszystkie narkotyki szkodzą i alkohol to też narkotyk. Dołączyć do nas może każdy, bezwarunkowo. Dzisiaj wspólnota Anonimowych Narkomanów stabilnie funkcjonuje na terenie Ameryki, Europy Zachodniej, Australii i Nowej Zelandii. Nowo utworzone grupy NA są rozsiane po subkontynencie Indyjskim, Afryce, Wschodniej Azji, Środkowo-Wschodniej i Wschodniej Europie. Nasza Fundacja ma rekomendację KBPN ( Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom)
    Uczestnikom chcemy przybliżyć problem uzależnienia oraz sposoby wychodzenia z niego. W naszym programie będziemy chcieli stworzyć przestrzeń do rozmów bezpośrednich z uczestnikami, między innym w formie "żywej książki" oraz spotkań otwartych dla wszystkich zainteresowanych.
  • Górnośląskie Stowarzyszenie "Familia"
    Od 1991 roku prowadzimy aktywne działania w obszarze ochrony zdrowia psychicznego i współdziałania na rzecz ochrony osób uzależnionych oraz cierpiących na zaburzenia psychiczne. Celem Stowarzyszenia jest zmniejszenie zagrożenia uzależnieniami, ochrona zdrowia psychicznego oraz działalność na rzecz osób w kryzysie. Prowadzimy Centrum Leczenia Uzależnień „Familia” w Gliwicach przy ul. Św. Huberta 60, czyli całodobowy program terapii i rehabilitacji dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, w tym dla osób ze współwystępującymi zaburzeniami psychicznymi, Hostel adaptacyjny dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych „Familia” w Gliwicach przy ul. Dolnej Wsi 45a, oraz programy i projekty skierowane do osób uzależnionych od środków psychoaktywnych oraz ich rodzin i bliskich.
    Od początku istnienia Festiwalu jesteśmy na nim obecni i służymy swoją wiedzą oraz umiejętnościami związanymi z problemami uzależnień. Oferujemy Punkt konsultacyjny ds. uzależnień tj. konsultacje indywidualne i konsultacje dla bliskich oraz rodzin osób borykających się z problemem używania środków psychoaktywnych, a także z uzależnieniami behawioralnymi. Przeprowadzimy warsztaty dotyczące umiejętności rozmowy z osobą uzależnioną.
  • Stowarzyszenie MONAR
    Zgodnie ze Statutem, misją Stowarzyszenia MONAR jest troska o każdego człowieka, który znalazł się w potrzebie i pomoc bliźnim w duchu miłości, tolerancji i dbałości o ludzką godność oraz poszanowaniu praw człowieka. MONAR wierzy, że nikt nie jest stracony na zawsze, że każdy człowiek zasługuje na pomoc, na szansę odnalezienia swego miejsca w życiu. Stowarzyszenie MONAR realizuje swoją misję stwarzając warunki do godnego życia ludziom żyjącym na marginesie życia społecznego, osobom uzależnionym, bezdomnym, chorym, samotnym, biednym i bezradnym, żyjącym z HIV, dzieciom ze środowisk społecznie zaniedbanych, osobom chorym, uchodźcom politycznym i wszystkim tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
    Zajęcia, które poprowadzimy na Festiwalu to miedzy innymi: warsztaty motywacyjne, profilaktyczne (profilaktyka uzależnień), stworzymy ściankę do graffiti, będziemy lepić i rzeźbić z gliny.
  • Fundacja Wsparcia Psychospołecznego Zielona Przystań
    Cel główny Fundacji to prowadzenie działań profilaktycznych, wspierających, kompensacyjnych i terapeutycznych na rzecz dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, przemocą, uzależnieniami i innymi zjawiskami patologicznymi.
    We współpracy z Kompanią Piwowarską angażujemy się w uniemożliwienie zakupu alkoholu przez niepełnoletnich festiwalowiczów, poprzez szkolenia sprzedawców i stałą kontrolę sprzedaży piwa.
    Od wielu lat oferujemy przystankowiczom zajęcia i spotkania z zakresu uzależnień i radzenia sobie z przemocą. Nasze hasło na Przystanku to: CHCESZ POROZMAWIAĆ? CHCESZ SPRAWDZIĆ CZY TWOJE PICIE ALKOHOLU JEST BEZPIECZNE? MASZ PROBLEM? (ALKOHOL,NARKOTYKI, PRZEMOC, TRUDNE RELACJE) ODWAŻ SIĘ – JESTEŚMY TU DLA CIEBIE! - konsultacje, porady, warsztaty.
  • Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
    Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom powstało z połączenia Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Obecnie podejmujemy działania dotyczące profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz od zachowań, a także szeroko rozumianej edukacji - szkolenia, kampanie, wydawnictwa w zakresie profilaktyki, leczenia uzależnień , postępowania rehabilitacyjnego. Działamy także w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie , na nasze zlecenie funkcjonuje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
    W ramach warsztatów ASP podobnie jak w latach ubiegłych podczas interaktywnych spotkań z uczestnikami Pol'andRock planujemy uczyć posługiwania się urządzeniem AlkoKalko, które pomaga samodzielnie oszacować liczbę spożytych porcji alkoholu oraz prawdopodobne stężenie alkoholu we krwi. uczestnicy naszych spotkań otrzymają taki licznik trzeźwości - AlkoKalko na własny użytek. Planujemy także warsztaty nt. przeciwdziałania przemocy w rodzinie polegające na stworzeniu zindywidualizowanych przypinek z hasłami antyprzemocowymi. Osoby nas odwiedzające będą otrzymywały wizytówki z numerem telefonu "Niebieskiej Lini", a także będą mogły porozmawiać podczas indywidualnego kontaktu o przemocy, której doznają bądź są świadkami.
ZDROWIE
  • Towarzystwo Rozwoju Rodziny - oddział w Zielonej Górze
    Jesteśmy najstarszą organizacją pozarządową w Polsce działającą w zakresie praw i zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego (od 1952 roku). Zajmujemy się szeroko pojętą promocją zdrowia w tym obszarze, edukacją seksualną, profilaktyką HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, profilaktyką ryzykownych zachowań, uzależnień, przemocy. Prowadzimy poradnie, w których udzielane jest profesjonalne poradnictwo i terapia indywidualna, dla par i grupowa, Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, w którym wykonywane są anonimowo i bezpłatnie poradnictwo oraz testowanie w kierunku HIV i HCV. Organizujemy szkolenia, seminaria, akcje profilaktyczne i happeningi.
    Uczestnikom Festiwalu chcemy zaoferować następujące działania: Warsztaty na temat seksualności, praw i zdrowia seksualnego, reprodukcyjnego, nowoczesnej antykoncepcji, HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową oraz profilaktyki zachowań ryzykownych. Podzielimy się wiedzą z zakresu edukacji seksualnej, seksualności człowieka, płciowości, orientacji psychoseksualnych, nowoczesnej i skutecznej antykoncepcji, relacji i związków, bezpieczniejszych zachowań seksualnych. W tym celu przygotowaliśmy specjalnie gry i quizy edukacyjne
  • Fundacja Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików w Polsce
    Fundacja BSK AA w Polsce reprezentuje Anonimowych Alkoholików, którzy spotykają się w Polsce w ponad 2700 grupach samopomocowych. Celem tych grup jest propagowanie rozwoju duchowego osób uzależnionych od alkoholu w ramach programu 12 Kroków.
    Spikerzy oraz inni AA odpowiedzą na wszelkie nawet trudne pytania zainteresowanych także dotyczące okresu picia alkoholu. Opowiedzą w jaki sposób odkryli, że są uzależnieni i jak udało im się zaprzestać picia. Także jak zmieniło się ich życie oraz ich najbliższych od momentu, gdy są trzeźwi. Pragniemy pokazać uczestnikom Festiwalu, że alkoholizm jest chorobą demokratyczną (dotyka kobiet, mężczyzn, młodych, starszych, osoby niepełnosprawne i zdrowe, bogate, biedne, ludzi każdych zawodów). Ważne jest, że w AA znaleźli sposób na powstrzymanie rozwoju choroby alkoholowej i mogą się nim podzielić z innymi.
  • Fundacja DKMS
    Naszą misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. W ciągu prawie 14 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców, spośród których 10 000 (kwiecień 2022) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.
    Podczas 28 Festiwalu Pol'and'Rock będziemy przede wszystkim edukować obecnych na Festiwalu uczestników w zakresie idei dawstwa szpiku. Każda zdrowa i chętną osoba w przedziale wieku 18-55 będzie mogła zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku, a pracownicy Fundacji odpowiedzą na wszelkie pytania i wyjaśnią od A do Z, na czym polega bycie świadomym Dawcą szpiku. NaSZPIKuj się wiedzą! Czy pobranie szpiku boli? Czy szpik pobiera się z kręgosłupa? Czy Dawca może mieć tatuaż? Nie znasz odpowiedzi na te pytania – nie martw się! Przyjdź do nas, naszpikuj się wiedzą i rozwiąż quiz. Niezależnie od tego czy jesteś już Dawcą szpiku czy też nie – odwiedź nas. Szpikowi Pogromcy Mitów – Dawcy faktyczni, Wolontariusze i pracownicy Fundacji DKMS czekają na Ciebie.
  • Malwina Presz - Stowarzyszenie MAYE
     

    Jeśli chcesz pozytywnie nakręcić się od rana, wzmocnić ciało przed późniejszymi atrakcjami, koncertami i odpłynąć do strefy spokoju i przestrzeni we własnym wnętrzu. Swobodna atmosfera, luz, peace gwarantowane! Rozruszamy ciałka i popłyniemy z jogicznym flow

  • Fundacja Damy Radę
    FDR od lutego 2021r. realizuje autorski projekt w obronie praw kobiet www.otymsieniemowi.pl
    Ta oddolna obywatelska inicjatywa skupiła zespół osób pracujących przy projekcie w tym lekarki, lekarzy ginekologów, psychiatrów oraz położną .
    Nasze działanie na Festiwalu będzie dotyczyć edukacji psychoseksulanej o zdrowiu w tym zdrowiu psychicznym, seksualności, antykoncepcji, profilaktyce, ciałopozytywności, prawach pacjenta, prawach kobiet, i in. tematach interesujących młodzież. Spotkania z młodzieżą mają być naukową odpowiedzią na nurtujące ich pytania, pytania na które nie znaleźli odpowiedzi w domu czy szkole. Członkowie naszego zespołu lekarze i edukatorzy mają odpowiednią wiedzę medyczną i doświadczenie w pracy dydaktycznej.
  • eFkropka
    Jesteśmy fundacją, której główną misją jest przeciwdziałanie dyskryminacji i stygmatyzacji osób z doświadczenia kryzysu psychicznego. Zmieniamy stosunek społeczeństwa do problemów psychicznych i do osób, które doświadczyły choroby. Unikatową naszą specyfiką jest to, że wszystkie nasze działania prowadzone są przez osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego - edukatorów Fundacji.
    W tym roku podobnie jak w poprzednich chcemy poprowadzić nasze warsztaty Razem Wbrew Stereotypom. Otworzymy całodniową Żywą Bibliotekę Psychiatryczną, prowadzić będziemy indywidualne konsultacje (asystenci zdrowienia, psychoterapeuta, lekarz psychiatra). Od maja 2022 współpracujemy z trzema psychoterapeutkami z Ukrainy- uchodźczyniami. Udzielają one bezpłatnego wsparcia uchodźcom. Spodziewając się obecności na Festiwalu osób mówiących w języku ukraińskim chcemy także tam dać im możliwość otrzymania profesjonalnego wsparcia w języku ojczystym.
  • Stowarzyszenie Osada Możliwości
    Osada - Centrum Regeneratywnego Życia to wspólnota intencjonalna i eko-osada. Badamy i praktykujemy trzy nierozłączne aspekty regeneratywnego życia: odbudowę ekosystemu, pogłębianie wspólnoty, rozwój wewnętrzny człowieka. Realizujemy wizję świata, w którym ludzkość jest integralną i współ-tworzącą częścią Życia na Ziemi. Wierzymy, że nadszedł czas, aby wyjść poza zrównoważony rozwój, który często oznacza "czynienie mniejszych szkód", i zacząć tworzyć warunki prawdziwie sprzyjające życiu.
    Uczestnikom Festiwalu chcemy przybliżyć w praktyce podejście regeneratywne połączone z pracą z emocjami, współpracą w grupie i otwarciem na działanie w świecie w kontekście kryzysu społeczno-środowiskowego. Będziemy poruszać trudne tematy dotyczące rzeczywistości w której żyjemy: kryzys klimatyczny i humanitarny. Wspólnie stworzymy nową mapę aktywizmu.

 

Zgłoszenia na 29. edycję festiwalu rozpoczniemy już w marcu 2023 roku. Będziemy o tym informować także tutaj.

Zapoznaj się z aktualnym regulaminem warsztatów na ASP! 

 

 

ZOBACZ TEŻ