Dla gości naszego stoiska szykujemy:
- interaktywny quiz o zwierzętach
- warsztaty z tworzenia wegańskich kosmetyków w duchu zero waste
- warsztaty z robienia przypinek oraz robienie mat węchowych i zabawek dla psów
Akademia Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock) to nie tylko spotkania z niesamowitymi gośćmi, ale także liczne warsztaty przygotowane przez artystów, rzemieślników, organizacje pozarządowe, instytucje oraz firmy.
Zajęcia związane ze sztuką to możliwość spróbowania swoich sił w różnych jej dziedzinach. Czynimy to malując, rzeźbiąc, lepiąc z gliny, grając na gitarze czy oglądając filmy. To jednak nie wszystko. ASP to także szereg warsztatów na temat społeczeństwa, zdrowia czy rozwoju osobistego. W przestrzeni tej skonsultujesz się także z psychologiem lub prawnikiem. Gościmy również organizacje, które w przystępny sposób przekazują wiedzę z przedmiotów ścisłych oraz zachęcają do aktywności fizycznej. Co roku dostępne są także zajęcia dla najmłodszych.
Zgłoszenia organizacji do tegorocznej edycji festiwalu przyjmowaliśmy do 28 maja 2023. Wszystkie zgłoszone organizacje działają na podstawie regulaminu dla organizatorów warsztatów Akademii Sztuk Przepięknych. Poniżej lista zatwierdzonych organizacji. Stopniowo pojawią się opisy organizacji i tego co będą robić na festiwalu. Szczegółowa rozpiska warsztatów znajdzie się na stronie z festiwalowym harmonogramem
Podczas Pol'and'Rock Festival będziemy rozmawiać o diecie wegańskiej i zbierać podpisy pod petycją dotyczącą chowu klatkowego.
Projekt Każda Puszka Cenna (Every Can Counts) powstał w Europie, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – na przykład w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii dzięki wsparciu firm z branży aluminiowej. Sukces na jej rodzimym rynku spowodował, że została ona szybko rozszerzona na inne kraje: Francję, Austrię, Węgry, Rumunię, Czarnogórę, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, a od 2017 roku również Polskę. Obecnie działamy już w 20 krajach. Projekt Każda Puszka Cenna w Polsce wdrażany jest przez Fundację RECAL, która już od 1995 roku prowadzi akcje zachęcające do recyklingu opakowań aluminiowych.
Podczas Festiwalu będziemy prowadzić:
- selektywną zbiórkę puszek po napojach z przeznaczeniem uzyskanych środków na wsparcie lokalnych obiektów sportowych w sprzęt sportowy
- PIXELATA - mural z zebranych puszek
- Canmagedon - tor przeszkód z 9 etapami życia aluminiowej puszki
- dodatkowe atrakcje przeznaczone dla dzieci
Anonymous for the Voiceless to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz praw zwierząt i promująca weganizm w ramach akcji ulicznych zwanych Sześcianami Prawdy. Na polskich ulicach obecni jesteśmy od sześciu lat, pokazując przechodniom realia branży opartych o wykorzystywanie zwierząt i rozmawiając z osobami zainteresowanymi o konsekwencjach ich wyborów.
Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie przez cały czas jesteśmy otwarci na rozmowy o żywieniu i zmianach społecznych w tym zakresie.
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone w 2001 roku Jesteśmy największą organizacją prozwierzęcą w Polsce przeciwdziałającą niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie dochodzi do niehumanitarnego traktowania zwierząt. Działamy na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt. Przyjmujemy zgłoszenia i reagujemy na nie przeprowadzając kontrole w terenie: na posesjach, w mieszkaniach, pseudo-hodowlach, sklepach zoologicznych, gospodarstwach, fermach, etc. Prowadzimy aktualnie 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz ośrodek dla zwierząt gospodarskich odebranych podczas interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Nasz warszawski Inspektorat OTOZ Animals działa na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Do naszych głównych zadań należą wyjazdy na interwencje, gdzie zachodzi podejrzenie niehumanitarnego traktowania zwierząt. Prowadzimy również działania edukacyjne oraz promocyjne mające na celu zmienianie świadomości ludzi na temat traktowania zwierząt.
Podczas Festiwalu jak co roku będziemy prowadzić rozmowy, dyskusje i warsztaty dotyczące zwierząt i dbania o ich dobrostan. Będziemy także prowadzili zajęcia na fantomach, dotyczące tego jak skutecznie prowadzić resuscytację psa.
Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.
W ramach Akademii Sztuk Przepięknych podczas Pol'and'Rock Festival 2023 planujemy m.in. przeprowadzić serię zajęć w tematyce:
- Ekologiczne systemy ogrzewanie-chłodzeni
- Oczyszczanie wody pitnej i użytkowej
- Oczyszczanie powietrza, wpływ zanieczyszczeń na zdrowie i komfort życia
Chcemy również zaprosić uczestników Festiwalu do sportowych aktywności w ramach prowadzonego przez nas programu "ViMove for climate". Wśród zajęć dla zainteresowanych znajdą się m.in.:
- Doładuj komórkę podczas wykładu
- Tenis PV
- Celuj w Pompę Ciepła
- Szachy na panelu PV
Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Kaleńsko PHU DJ INWEST Dariusz Jedliński to firma rodzinna zajmująca się organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej w Starym Kaleńsku k. Czaplinka.
Zamierzamy po raz drugi wziąć udział w ASP organizując na Pol'and'Rock Festival pracownię rzeźbiarską lokalnego artysty - Edwarda Szatkowskiego oraz kilku innych rzeźbiarzy. Goście festiwalowi będą mieli możliwość spotkać się z artystą, porozmawiać lub wziąć udział w prowadzonych warsztatach rzeźbiarskich. Do prowadzenia warsztatów zaprosimy kilku artystów i artystek z naszych okolic.
Pokazy-warsztaty kowalstwa organizowane przez stowarzyszenie mają na celu propagowanie kowalstwa sztuki kowalskiej oraz rzemiosła wśród młodych ludzi.
Odwiedzający plenerową kuźnię zapoznają się z rzadko spotykanym zawodem, będą mogli zobaczyć stare narzędzia i przyrządy kowalskie oraz wyroby a przede wszystkim będą mogli spróbować swoich sił przy kowadle i 100- letnim miechu kowalskim.
Jesteśmy pasjonatami kowalstwa i rękodzieła.
Zajęcia praktyczne obejmują m.in. naukę podstawowych technik kowalskich takich jak: zginanie, wydłużanie, hartowanie, przebijanie, oksydowanie, zgrzewanie metali oraz naukę wykonywania narzędzi kowalskich pod kierunkiem mistrzów kowalstwa.
Fundacja Hackerspace Kraków zajmuje się bardzo szeroko pojętą edukacją techniczną głównie poprzez udostępnianie przestrzeni warsztatowej i zaplecza narzędziowego do majsterkowania.
Podczas Festiwalu oferujemy:
Stowarzyszenie MAYE tworzą ludzie o przeróżnych charakterach i zainteresowaniach, uzdolnieni muzycznie, mający inklinacje teatralne i artystyczne, ludzie, którzy związani są z szeroko pojętą filozofią i praktyką jogi, kochający zdrowe odżywianie wolne od zadawania cierpienia zwierzętom, dbający o środowisko, a także ci, którzy kierują się dewizą „proste życie i wzniosłe myślenie.” MAYE promuje harmonijny styl życia, kreatywne i alternatywne formy myślenia i działania. Kształtuje wrażliwość i postawy prospołeczne poprzez muzykę, sztukę, taniec, metody wyciszenia, jogi i medytacji. Pozwala to na odnalezienie równowagi i drogi indywidualnego rozwoju osobistego. Stowarzyszenie organizuje wiele imprez skierowanych do różnych grup społecznych.
Jak co roku, zorganizujemy:
- warsztaty plecenia wianków
- tworzenie łapaczy snów
- body painting
- zajęcia z medytacji
- zajęcia z ćwiczeniami Chi Kung
Zgodnie z naszą misją chcemy stworzyć na Festiwalu przestrzeń dla dzieci, w której będą mogły spędzić czas miło i kreatywnie. Zapewnimy profesjonalnych animatorów zabaw. Dzięki tej strefie uatrakcyjnimy pobyt rodzin na Festiwalu i wesprzemy przekazywanie jego wartości młodemu pokoleniu festiwalowiczów.
Zajmuję się rzeźbą oraz prowadzę różnego rodzaju warsztaty rzeźbiarskie.
Festiwalowiczom zaproponuję warsztaty z odlewania dłoni.
Odlewy można robić w parach a nawet grupowo. Odlewy dłoni wykonywane są z gipsu budowlanego, a forma z masy alginatowej, czyli z materiałów bezpiecznych dla uczestników.
Fundacja SPINACZ prowadzi działania zmierzające do integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz zapobiegania wykluczeniu społecznemu różnych grup. Społecznego SPINACZ powstała po to by pomagać różnym grupom społecznym w tym seniorom, rodzinom wielodzietnym, dzieciom i młodzieży w przezwyciężaniu sytuacji, w których mają oni poczucie izolacji społecznej. Poprzez działania mające na celu integrację międzypokoleniową i społeczną chcemy wspierać aktywność życiową i zaradność osobistą tych grup.
Chcemy łączyć pokolenia – osoby starsze będące naszymi podopiecznymi z młodymi festiwalowiczami. W czasie warsztatów, które przygotowujemy będzie można wejść w skórę osoby starszej za pomocą symulatora wieku. Dodatkowo zaprosimy uczestników na warsztaty żonglerki.
Jesteśmy grupą ludzi, którzy dostrzegając problem wykluczenia cyfrowego, społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych, znając potrzeby tej grupy ludzi i posiadając kwalifikacje do tego, postanowili rozpocząć działalność spółdzielni socjalnej, która ma za zadanie zmniejszać bariery w przestrzeni publicznej uniemożliwiające w normalnym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Założycielami Spółdzielni Socjalnej FADO są Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki i Fundacja Subsidium z Łodzi.
Barierołamacz to symulacja czterech rodzajów niepełnosprawności (niepełnosprawność kończyn dolnych, niepełnosprawność kończyn górnych, wzroku i słuchu). Jest to gra, w której uczestnik ma cztery zadania do wykonania.
Jesteśmy organizacją, która od lat zajmuje się sprawami osób głuchych, dbając jednocześnie o utrzymanie tożsamości środowiska. Działamy na polu aktywizacji społecznej i zawodowej osób głuchych i słabosłyszących.
Warsztaty języka migowego prowadzone będą przez natywnych użytkowników języka migowego. Uczestnicy dowiedzą się, że język migowy jest naturalnym językiem osób głuchych, dzięki któremu osoby głuche mogą normalnie funkcjonować i realizować się społecznie i zawodowo.
Fundacja Avalon wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, by mogły aktywnie uczestniczyć w każdej sferze życia. Wsparciem obejmuje osoby z całej Polski, działa na rzecz zmieniania świata – aby był bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.
Oprócz bezpośrednich działań skierowanych do osób z niepełnosprawnościami, Fundacja od lat działa na rzecz integracji społecznej, obalania krzywdzących stereotypów oraz poszanowania praw osób z niepełnosprawnościami. Wartości wyznawane przez Fundację Avalon to przede wszystkim: energia, bo daje siłę i zapewnia dynamikę w codziennej pracy; pasja, bo pozwala porywać się na rzeczy nieosiągalne i zdobywać coraz to nowe szczyty; człowiek, bo jest zawsze w centrum tego, co się dzieje; relacje, bo pozwalają budować bliskość z tymi, którzy mają te same marzenia; zaufanie, bo jest fundamentem przyjaźni i współpracy.
Założeniem działań w ramach Festiwalu, jest stworzenie przestrzeni, mającej na celu integrację dwóch środowisk – osób z niepełnosprawnościami oraz osób pełnosprawnych. Będzie można sprawdzić, jakie wyzwania musi codziennie pokonywać osoba z niepełnosprawnością, np. poruszająca się na wózku inwalidzkim lub osoba z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz przeciwdziałanie dyskryminacji.
Będziemy także świadczyć bezpłatna pomoc techniczną osobom z niepełnosprawnościami, które są uczestnikami Festiwalu (np. naprawa koła w wózku itp.).
Improwizacja teatralna to przede wszystkim sztuka otwierania się na świat i ludzi poprzez ćwiczenia generujące MOC, ENERGIĘ i EN-DOR-FINĘ! Podczas naszych zajęć wspólnie zburzymy dzielące Nas mury i postawimy na zabawę, zabawę, zabawę, a nie zawody, zawody, zawody.
Tęczowe Seniorki to energiczne kobiety po sześćdziesiątce, które z godną podziwu gorliwością starają się przełamywać stereotypy i aktywnie działają na rzecz społeczności LGBT. Rezydentki fundacji Barak Kultury na każdym kroku udowadniają, że głos mniejszości ma ogromną wartość. Można je spotkać między innymi na marszach równości.
Tęczowe Seniorki Wyróżniają się uśmiechem, niespotykaną energią, ale i charakterystycznymi strojami. Każda z nich może poszczycić się uniformem w przykuwającym uwagę kolorze. Codzienność fundacji rezydentek fundacji Barak Kultury przepełniona jest wieloma wyzwaniami. Czytanie dzieciom pouczających bajek i udział w różnorodnych happeningach to tylko niektóre z nich.
Pol’and’Rock to gra planszowa, w której gracze uczestniczą w koncertach, zdobywając niezapomniane wspomnienia i przeżywając coś niepowtarzalnego! Z asortymentem godnym uczestnika tego wydarzenia przemierzają charakterystyczne punkty Najpiękniejszego Festiwalu Świata, uzyskują wartości reprezentatywne dla konkretnych miejsc i starają się czerpać z wszystkiego jak najwięcej zabawy, a na koniec zakrzyknąć „Zaraz będzie czysto!”. To już druga edycja turnieju rozgrywana podczas samego Festiwalu.
Robert Żytyński studiował Fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a po wyjeździe do Francji sztuki piękne w Paryżu na Sorbonie. Po odbyciu służby wojskowej, dostał się do prestiżowej Academie des Beaux-Arts. Ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Graficznych ESAG Penninghen, gdzie jego dyplom prowadził Etienne Robial. Swoje prace wystawia m.in. we Francji, Niemczech, Kanadzie, Polsce, Anglii i Szwecji. Jest autorem wielu klipów muzycznych, m.in. dla Mietka Szcześniaka czy francuskiej grupy Les Daltons. Ostatnio na zlecenie merostwa Aubervilliers wykonał serie murali. "Twórczość Roberta Żytyńskiego przypomina trochę jego biografię – jest w niej żywioł, ekspresja, igranie z konwencjami, wyprawy pod prąd. Świadomie bawi się stylem dalekim od akademickiego. Jego prace to gra z konwencją, łamanie jej w taki sposób, aby w odbiorcy wzbudzić proces myślenia, bez narzucania konkretnych wizji. Swoje prace tworzy na obu stronach wybranego materiału – recto – verso. Maluje na pudełkach po papierosach, gazetach, skrawkach, wydartych ścinkach. Na początku, czynił to ze zwykłej oszczędności, dziś jest to jego znakiem rozpoznawczym.
Malarz będzie tworzył na żywo wielkoformatowe obrazy, inspirowane muzyką.
Urodzony w Szczecinie, pochodzący ze skromnej rodziny, pełen nadziei człowiek. Artysta maluje i rysuje od najmłodszych lat. Wszystko o czym marzył za dziecka, potrafił sobie narysować, gdyż nie było go stać żeby to kupić. W wieku 18 lat wyjeżdża do Londynu gdzie mieszka na różnych squatach. Zafascynowany graffiti i street artem poznaje go od „kuchni” spędzając całe dnie na ulicy. W 2004 roku przenosi się do Belgii na obrzeża Brukseli, gdzie z różnymi artystami rozwija swoją pasje związane ze sztuką ulicy (graffiti i murale) oraz pierwsze płótna wykonywane farbami w sprayu.
Prace artysty są pełne mocnych konturów. W swoich pracach łączy elementy kubizmu, street artu i graffiti, używając żywych kolorów i odważnych wzorów jako wizualnego wyrazu nadziei, marzeń i szczęścia. Tworzy pozytywne, surrealistyczne istoty nazwane ”cubes”.
Prace na płótnach kupowane są przez kolekcjonerów z całego świata. Eksponowane są w prywatnych domach jak i galeriach we Francji, Włoszech, Niemczech, Belgii, Singapurze, Szanghaju, Stanach Zjednoczonych.
Zapraszamy do obserwowania artysty podczas tworzenia dzieł sztuki w trakcie Festiwalu.
Czaplinecki Ośrodek Kultury będzie promował działania kulturalne, które są prowadzone w Czaplinku.
Poprowadzimy:
- warsztaty rekreacyjne we współpracy z Fundacją Miodostan
- pogadanki w ramach ASK - Antyprzemocowa Sieć Kobiet
Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne to grupa ludzi zainteresowanych badaniem i podbojem kosmosu. Działamy nie tylko na polach ściśle naukowych ale również popularyzujemy naukę, literaturę i sztukę. Dodatkowo wspieramy rozwój młodzieży i ich zainteresowań.
W czasie festiwalu opowiemy o tym jak wygląda praca astrobiologa, wspólnie przedyskutujemy jakie implikacje może mieć założenie osady na Marsie lub odkrycie życia poza Ziemią. Dodatkowo, wspólnie z Kołem Voyager zabierzemy festiwalowiczów na misję (symulowaną) w celu poszukiwania życia na obcej planecie.
Koło Naukowe Voyager jest organizacją działającą na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym głównym celem jest zrzeszanie studentów różnych kierunków nauk ścisłych jak: fizyka, biofizyka, chemia biologia. Celem jest stworzenie interdyscyplinarnego środowiska, w którym każdy będzie mógł poszerzać i doskonalić zakres swoich zainteresowań jako jednostka oraz inspirować się w zróżnicowanej wspólnocie opartej na chęci rozwoju i popularyzacji nauki.
W czasie naszego pobytu w ramach ASP chcemy przybliżyć festiwalowiczom pozornie odległy świat nauki. Razem z Polskim Towarzystwem Astrobiologicznym przygotowaliśmy warsztaty dotyczące planet spoza układu słonecznego oraz sposobów ich badania. Uczestnicy tych warsztatów zostaną przez nas przygotowani do symulowanej misji kosmicznej którą następnie przeprowadzi zespół z PTAstroBio. Przeprowadzimy również spotkania podczas których opowiemy, jak wygląda praca naukowca i laboratoryjna.
Cisco jest światowym liderem w dziedzinie systemów informatycznych. Firma została utworzona w 1986 roku przez małżonków Leonarda Bosacka i Sandrę Lerner w San Francisco. Obecnie Cisco Systems posiada oddziały w 75 państwach oraz sieć partnerską obejmującą 115 krajów świata gdzie zatrudnia ponad 80 tysięcy pracowników. Oddział w Krakowie został otworzony już ponad 11 lat temu zaczynając z 50 osobami, gdzie obecnie to ponad dwa tysiące osób. Kilka lat z rzędu zajęliśmy pierwsze miejsce w GreatPlaceToWork. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę w CSR Poland Awords za modernizację Szpitala Dziecięcego Prokocim w Krakowie. Również w tym roku Cisco Systems zwiększyło ilość corocznych dni Time2Give z 5 do 10 dni. Oznacza to, że każdy z pracowników otrzymuje dodatkowe 10, w pełni płatnych dni, które może poświęcić na dowolną działalność charytatywną.
Nasze główne cele: Zachęcić młodych ludzi do wyboru kierunków technicznych (IT) W przyjazny sposób wprowadzać młodzież do zagadnień i tematów związanych z technologiami IT.
Politechnika Gdańska jest jedną z najstarszych uczelni w Polsce i najstarszą na obecnym terenie Rzeczypospolitej politechniką. Naszym podstawowym zadaniem jest kształcenie nowych pokoleń inżynierów, od matematyków przez chemików po architektów.
W namiocie będą odbywać w trybie ciągłym pokazy fizyczne oraz w miarę możliwości chemiczne.
Zapraszamy do Pasieki Dziadka Tolka, gdzie przeżyjecie przygodę z fascynującym światem pszczół. Pasieka to miejsce, gdzie dzieci i rodzice znajdą radość i wiedzę, miło spędzą wspólnie czas, zapoznają się z ciekawymi, innowacyjnymi metodami nauczania i wychowania.
Uczestników Pol’and’Rock Festival zaprosimy do świata pszczół, kwiatów, uli i miodu. Zapachów i smaków dzieciństwa, do natury, krajobrazów, lasów, łąk i ogrodów. W tym roku rozszerzamy ofertę i oprócz opowieści o fascynującym świecie pszczół przewidujemy miejsce na warsztaty. W programie m.in.:
- warsztaty plastyczne (tworzenie świeczek, pszczółek, ramek pszczelich, przymierzanie stroju pszczelarza, zabawa z podkurzaczem i szereg konkursów).
- latanie w roju (okulary VR).
- wystawa " Fascynujący Świat Pszczół ", czyli opowieść o życiu w ulu, o cudach natury jakie nam przez miliony lat tworzy nasza planeta Ziemia.
Fundacja LawForGood zajmuje się wsparciem i rozwojem organizacji pozarządowych, startupów pozytywnego wpływu oraz dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie dobrego rozumienia prawa i praktycznego stosowania go w życiu codziennym.
Celem warsztatów organizowanych przez fundację LawForGood jest szerzenie wiedzy o organizacjach pozarządowych (NGO) wśród społeczeństwa. Nasza inicjatywa skupia się na zachęceniu uczestników do aktywnego zaangażowania się w działalność społeczną i rozwijania umiejętności potrzebnych do tworzenia i prowadzenia własnej fundacji.
Rzecznicy patentowi to profesjonalni pełnomocnicy, wspierający przedsiębiorców w zakresie ochrony własności intelektualnej - wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych czy praw autorskich, jak również w sporach sądowych o naruszenie praw wyłącznych czy też z zakresu nieuczciwej konkurencji.
„Sztuczna inteligencja robi muzykę” - warsztat dotyczy roli nowych technologii i sztucznej inteligencji w ramach tworzenia muzyki oraz wpływu technologii na prawo autorskie i autorstwo utworów.
Powiat Drawski to jednostka samorządu terytorialnego, która już po raz kolejny jest zaangażowana we współorganizację Festiwalu Pol'and Rock. Na powiatowym stoisku pracownicy Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu przybliżą uczestnikom festiwalu Pojezierze Drawskie, na terenie którego leży nasz powiat, poprzez przeprowadzenie konkursu przy użyciu specjalnego promocyjnego koła fortuny. Uczestnicy będą mogli wygrać różnego typu gadżety promocyjne, a przy okazji zdobędą ciekawą turystyczną i historyczną wiedzę o naszym regionie.
Jesteśmy największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. W ramach edukacji globalnej i obywatelskiej nie tylko pomagamy zrozumieć współczesny świat, ale budujemy kompetencje, aby zmieniać go na lepsze.
W ramach festiwalu zaprosimy uczestniczki i uczestników do poznania kilku obszarów naszej działalności:
Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest jedną z najstarszych polskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną praw człowieka i wolności obywatelskich. Powstanie Fundacji w 1989 roku było poprzedzone siedmioletnią działalnością pracującego w podziemiu od 1982 roku Komitetu Helsińskiego w Polsce. Naszą misją jest obrona praw człowieka, demokracji i praworządności.
Planujemy przeprowadzić we współpracy ze Stowarzyszeniem Iustitia cykl debat oraz warsztatów poświęconych rozszerzaniu świadomości praw człowieka w różnych obszarach życia. Celem naszych działań jest nie tylko zwiększanie świadomości prawnej dotyczącej praw obywatelskich oraz praw człowieka, ale też prowadzenie debaty ponad podziałami i polaryzacją.
Od 2003 roku specjalizujemy się w ochronie prawa do informacji. Postrzegamy je nie tylko jako warunek dobrego państwa, ale przede wszystkim jedno z praw człowieka, które chroni ludzką godność, daje wolność wyrażania opinii i bezpieczeństwo przed nadużyciami władzy. Wspieramy oddolne inicjatywy stojące na straży praworządnych, odpowiedzialnych i rozliczalnych rządów i samorządów.
Zajęcia, które poprowadzimy to między innymi:
1) Na ryby - znajdź prawdziwą informację wśród fake newsów i deepfake. Jak wyłowić prawdziwą informację w zalewie fake newsów, deepfake'ów?
2) Zostań detektywem - znajdź jawność! Co jest informacją publiczną, a co prywatną? Uczestnicy w interaktywnej grze będą mieli okazję wcielić się w detektywów.
3) To się wytnie - zaangażowane kolaże. Uczestnicy wycinając z gazet oraz przygotowanych wcześniej materiałów będą mogli zabrać głos.
Uniwersytet Szczeciński został utworzony na mocy ustawy sejmowej z lipca 1984 roku z połączenia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Swoją działalność rozpoczął w roku akademickim 1985/86, rozwijając dynamicznie powojenną tradycję akademicką oraz pełniąc ważną rolę kulturotwórczą w mieście i w regionie.
To obecnie największa na Pomorzu Zachodnim, uczelnia wyższa, spełniająca wszystkie wymagania ustawowe, w skład której wchodzi osiemnaście instytutów i siedem wydziałów.
Symulacja rozprawy sądowej pt. „Hejt, Przemoc, Agresja, czyli uporczywe nękanie i znieważanie”. Uczenie poprzez symulację jest dynamiczne, nie nudzi, potrafi wciągnąć każdego. W trakcie symulacji edukacja prawna realizuje się przez nauczanie praktycznych umiejętności, w tym analizy i interpretacji prawa, budowy strategii i taktyki czy działania w konkretnej sprawie, a także wystąpień publicznych, słuchania i komunikacji. Umożliwia także w realny sposób zapoznanie się z tym jak wygląda prawdziwy proces sądowy.
Krajowa Rada Kuratorów jest naczelnym organem samorządu kuratorów sądowych w Polsce. Kuratorzy sądowi działają w dwóch specjalizacjach: karnej - zajmującej się m.in. egzekucją kar ograniczenia wolności, pomocą dla osób opuszczających zakłady karne czy odbywaniem kary pozbawienia wolności w Systemie Dozoru Elektronicznego (tzw. "opaska"); rodzinnej - zajmującej się m.in. pracą z dziećmi i młodzieżą wchodzącą w konflikt z prawem, osobami będącymi w różnych kryzysach (np. uzależnienia, bezdomność, niewydolność wychowawcza) oraz nadzorującej wykonywanie władzy rodzicielskiej.
W ramach stoiska poprowadzimy rozmowy indywidualne z dorosłymi oraz młodzieżą szkolną ukierunkowane na profilaktykę konfliktów z prawem i demoralizacji.
Misją Państwowej Inspekcji Pracy jest skuteczne egzekwowanie przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez efektywne i ukierunkowane kontrole oraz działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia zagrożeń wypadkowych i poszanowania prawa pracy.
Podczas warsztatów omówimy bieżące problemy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – przegląd orzecznictwa. Przeprowadzimy szkolenia dla wszystkich chętnych zarówno pracowników jak też pracodawców. Opowiemy o wdrożeniu dyrektywy unijnej tzw. worklife balance.
Misją Stowarzyszenia Kongresu Kobiet jest działanie na rzecz realnej równości kobiet i mężczyzn (równość praw, szans i możliwości), działanie na rzecz uznania godności, autonomii i wolności wszystkich (i kobiet i mężczyzn), budowanie solidarności kobiet poprzez wymianę doświadczeń, wzajemną pomoc i pracę nad pamięcią o naszej historii.
Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną.
Zaprezentowanie wystawy 5 roll-upów nt. HERSTORII po 1989 roku zrobioną na podstawie opracowania dr nauk humanistycznych M. Tkacz-Janik i prof. Magdaleny Środy. Spotkania dla młodych dziewczyn z liderkami ruchów kobiecych, wspólne wypracowanie języka inkluzywnego międzypokoleniowo tj. millennialsi a pokolenie Z.
Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym. Ogólnopolski Strajk Kobiet narodził się w 2016 roku na fali ostrego sprzeciwu wobec barbarzyńskiego projektu antyaborcyjnego. Czarny Poniedziałek 3 października 2016 roku, a zaraz potem seria „czarnych protestów” w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą, dały początek nowej obywatelskiej sile.
W naszym namiocie na pewno pojawią się warsztaty, cieszące bardzo dużym zainteresowaniem w poprzednich latach z robienia strajkowej biżuterii i malowania odzieży i toreb z prokobiecymi hasłami.
Amnesty International jest międzynarodową, skupiająca miliony osób członkowskich, organizacją broniącą praw człowieka. Dążymy do świata wolnego od dyskryminacji, gdzie podczas konfliktów zbrojnych ludzie są pod ochroną, ale i w czasie pokoju winni naruszeń praw człowieka ponoszą odpowiedzialność.
Chcielibyśmy, aby Namiot "Amnesty jest Kobietą" był przestrzenią, w której dzielimy się naszymi materiałami na temat praw człowieka, opowiadamy o badaniach, raportach i innych działaniach Amnesty, a szczególną uwagę poświęcamy sytuacji prawoczłowieczej kobiet.
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich jest jednostką pomocniczą Rzecznika Praw Obywatelskich.
Od środy do soboty zapraszamy do Namiotu Praw Człowieka na warsztaty i rozmowy o Konstytucji RP – o cudzoziemcach i migrantach, równym traktowaniu, zwalczaniu dyskryminacji, mowie nienawiści i patologicznych treściach w internecie. Rzecznik Praw Obywatelskich jak co roku zaprasza do debaty na temat aktualnych problemów dotyczących praw człowieka w Polsce - spotkanie z pracownikami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i zaproszonymi gośćmi będzie okazją nie tylko do zdobycia wiedzy na temat przepisów prawnych, ale także przedyskutowania swoich poglądów i skonfrontowania ich opiniami pozostałych uczestników debaty.
Jesteśmy adwokatkami i adwokatami z Izby Adwokackiej w Warszawie. Aktywnie uczestniczymy w życiu polskiej palestry zarówno w kraju, jak i na forum międzynarodowym, angażujemy się w działalność opiniodawczą i naukową, a także udzielamy się w inicjatywach społecznych, wspierając obywateli. Adwokatura współdziała w ochronie praw i wolności obywatelskich.
Tematyka warsztatów korespondowała będzie z zagadnieniami, które chcemy poruszać w ramach tegorocznego festiwalu, dotyczącymi szeroko pojętej koncepcji państwa, w którym prawo ma pozycję nadrzędną, gwarancji praw i wolności obywatelskich, trójpodziały i równoważenia władzy, zasady sprawiedliwości społecznej.
Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia” istnieje od 2017 roku i jest zrzeszeniem prokuratorów wspierających działania podejmowane dla urzeczywistniania zasad demokratycznego państwa prawnego i dążących do usytuowania prokuratury jako organu wymiaru sprawiedliwości w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Członkinie i członkowie LSO dążą do zapewnienia prokuratorom podmiotowości, niezależności i autonomii w podejmowaniu decyzji oraz przeciwdziałanie wszelkim przejawom niezgodnego z prawem naruszania ich niezależności. Stowarzyszenie uczestniczy w debacie publicznej i promuje praworządność, wartości konstytucyjne, niezależność sądownictwa.
Będziemy chcieli popularyzować wśród uczestników Festiwalu prawne zagadnienia związane z różnymi aspektami kryzysu państwa prawnego, wartości konstytucyjnych, niezależności instytucji stojących na straży prawa (przede wszystkim prokuratury i nowego pomysłu na nią), a także problemu społecznego jakim jest mowa nienawiści w przestrzeni publicznej.
Jesteśmy grupą która działa razem od kilku lat, działaliśmy w ramach różnych organizacji - krystalizacja ekipy i rejestracja fundacji nastąpiła w minionym roku. Naszym celem jest wspieranie osób które doświadczają dyskryminacji i są krzywdzone; osób transpłciowych, niebinarnych, queer, kobiet. Na co dzień zajmujemy się doradztwem i finansowaniem tranzycji dla indywidualnych osób (robimy to jako jedyna organizacja w Polsce) i wsparciem psychologicznym dla nich. Dzięki internetowi i wizytom online pomagamy osobom z całej Polski, z małych miejscowości, ze "ściany wschodniej" i "stref wolnych od". Organizujemy Marsze Równości i protesty w obronie prawa do wyboru.
Na najbliższym Pol'and'Rocku chcemy wraz z Instytutem Równości (Zielona Góra) i Bankiem Równości (Kalisz) po raz czwarty zrobić Marsz Równości na Festiwalu. Stworzyć przestrzeń w której osoby LGBTQ+ będą się czuły wolne i bezpieczne. Pol'and'Rock Festival to jedyne miejsce w Polsce gdzie czujemy się bezpiecznie wśród ludzi, wśród Polaków.
Osoby w spektrum autyzmu są wśród nas. Nasi bliscy, współpracownicy, znajomi. Niekoniecznie wiemy, że są w spektrum i dlaczego tak ciężko nam się dogadać. Albo wiemy, ale to nie wiele zmienia - i tak nie możemy się z nimi dogadać. A są na to sposoby.
Temat przedstawią autystki oraz osoba, której cała rodzina jest w spektrum autyzmu, a także ktoś, kto właściwie nie ma pojęcia o spektrum. A więc grupa złożona, z osób z kompletnie z inną perspektywą i sposobem komunikacji. Omówimy kilka kluczowych błędów komunikacyjnych pomiędzy osobami w spektrum i z po za spektrum. Zaprosimy uczestników do scenek i będziemy wyjaśniać gdzie popełnili błędy i jak im zapobiec. Podamy sprawdzone metody dobrej komunikacji, gdy mamy do czynienia z neuroróżnorodnością.
Jako Centrum działamy na terenie trzech powiatów, w tym Drawska Pomorskiego i jego gmin Złocieńca, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej i terapeutycznej. Zgodnie z założeniami reformy psychiatrii nasze Zespoły Mobilne Terapeutów Środowiskowych niosą pomoc pacjentom w ich domach. Opiekujemy się ludźmi tam gdzie tego najbardziej potrzebują – w ich systemach rodzinnych.
Festiwalowiczom zaoferujemy konsultacje z psychologami, terapeutami, psychiatrami. Warsztaty edukacyjne z zakresy zdrowia psychicznego. Aktywność artystyczna w ramach walki o zdrowie psychiczne.
Wrocławski Klub działa od roku 2013 roku. Nasze członkinie to zaangażowane społecznie kobiety z misją niesienia dobrych zmian i rozwiązywania problemów kobiet w naszym środowisku. Działamy zgodnie z hasłem: Myślimy globalnie, działamy lokalnie.
Chętnie pokażemy Ci, jak skutecznie reagować w sytuacjach przemocowych oraz co zrobić, jeśli sytuacja zagraża też Tobie.
Jestem absolwentem kierunku Organizacja i Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim, oraz kierunku „Relaksacja i joga” na AWF Warszawa. Założyłem „Akademię redukcji stresu”, pod szyldem której prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. Szeroka perspektywa daje mi możliwość działań w różnych aspektach w ramach stresu. Prowadzę warsztaty z medytacji, relaksacji, mindfulness, technik redukcji stresu i jogę.
Poprowadzę tak jak w ubiegłym roku zajęcia jogi.
Jesteśmy organizacją, której misją jest pomoc ludziom w zadbaniu o sferę mentalną, emocjonalną i psychiczną w ich codziennym życiu, zarówno prywatnym jak i zawodowym. Zajmujemy się hipnozą i neurolingwistyką, dzięki którym pomagamy ludziom zapanować nad swoimi emocjami, budować lepsze relacje i stawać się skuteczniejszymi w działaniu.
Przygotowaliśmy prelekcję na temat "Perfect Parenting, czyli jak być rodzicem i nie zwariować" - Prelekcja ma na celu pokazanie prostych mechanizmów wziętych ze świata hipnozy, których można użyć do tego, żeby pomóc dzieciom budować silne poczucie wartości i fundament emocjonalny od najmłodszych lat, a rodzicom pozwolić nieco wyluzować w codziennych rodzicielskich wyzwaniach.
Uniwersytet SWPS to nowoczesny ośrodek naukowo-dydaktyczny, oferujący interdyscyplinarne studia z obszaru nauk społecznych i humanistycznych. Klinika Terapii Poznawczo - Behawioralnej Uniwersytetu SWPS to pierwsza w Polsce specjalistyczna klinika przy uniwersytecie kształcącym psychologów i psychoterapeutów.
Nasi eksperci, certyfikowani psychoterapeuci, będą prowadzić warsztaty w zróżnicowanych tematach związanych ze zdrowiem psychicznym powiązanych z budowaniem rezyliencji, zrozumieniem mechanizmów zaburzeń psychicznych, zasadami właściwego dbania o własne zdrowie psychiczne i wspierania osób w kryzysie.
Fundacja UNAWEZA i projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” powstał po to, żeby usłyszeć głos naszych dzieci. Żeby same mogły się wypowiedzieć: co myślą o sobie, z czym mają największe problemy, a przede wszystkim gdzie szukają wsparcia. "Wyniki naszych badań są przejmujące i wskazują na absolutne poczucie bezradności wśród dzieci. Stres je przerasta, ponad 80% z nich w sytuacji kłopotliwej nie znajduje rozwiązania. Mówią: „Chciałbym/chciałabym zniknąć”. Ważne, żebyśmy zaczęli rozmawiać o zdrowiu psychicznym otwarcie, nauczyli nasze dzieci, że warto sięgać po pomoc, także specjalistyczną, że to nie jest obciach.
ArtTeam to nasz autorski program rozwojowy. ArtTeam jest dedykowany liderom, którzy chcą stworzyć swoim zespołom twórczą przestrzeń do integracji, budowania współpracy, wzmacniania relacji i otwartości na wzajemną informację zwrotną. Warsztaty opierają się na połączeniu rzeczywistych narzędzi i elementów pracy artysty-malarza (blejtramy, farby, materiały graficzne) z technikami team coachingu. To niecodzienne połączenie pozwala na zbudowanie unikalnego doświadczenia zespołowego. Change agility – umiejętność zarządzanie ludźmi w stale zmieniających się warunkach oraz radzenia sobie z poczuciem dyskomfortu w związku z doświadczaną zmianą. ArtTeam pozwala doświadczyć tej zmienności i eksperymentować z nią podczas warsztatów, co zwiększa indywidualną tolerancję na niepewność i niejednoznaczności. ArtTeam jest o zmianie.
Mamy dla Ciebie niezwykłą propozycję! Wiemy, że w tym samym czasie odbywają się konkurencyjne warsztaty, ale nasz warsztat z umiejętnościami komunikacyjnymi "Zespół zaczyna się od Ciebie :)" to absolutna rewelacja! Dlaczego warto do nas dołączyć? Po pierwsze, jesteśmy praktykami komunikacji (w różnych formach - rozmowy i obrazu). Po drugie, nasze warsztaty są niepowtarzalne - bazujemy na komiksowych materiałach, dzięki czemu nauka jest mega przyjemna i inspirująca. Po trzecie, cenimy sobie luz i dobrą atmosferę. W trakcie naszego warsztatu skoncentrujemy się na kluczowych umiejętnościach komunikacyjnych, takich jak aktywne słuchanie, klarowne wyrażanie siebie oraz budowanie solidnych więzi w zespole.
Polish Outdoor Group to organizacja, która skupia przedstawicieli najważniejszych firm i instytucji związanych ze sportami outdoorowymi w Polsce. Naszym celem jest wsparcie rozwoju całej branży, w tym także promocja aktywnego wypoczynku, a w szczególności, aktywności związanych z turystyką górską, trekkingiem czy też, szeroko pojętą wspinaczką i podróżowaniem.
Zorganizujemy szkolenia wspinaczkowe oraz umożliwimy wspinaczkę na ściance wspinaczkowej. Do waszej dyspozycji oddajemy również slackline’y.
Jesteśmy pierwszą kobiecą drużyną futbolu amerykańskiego w Polsce, działamy od 2012 roku. Obecnie jesteśmy też jedyną żeńską drużyną w Polsce. Nasz zespół tworzą wyjątkowe i zdeterminowane kobiety, które zamiłowanie do futbolu amerykańskiego łączą z pasją do rywalizacji na najwyższym poziomie. Naszą drużynę charakteryzuje determinacja, zespołowość, inkluzywność, pozytywne nastawienie oraz przyjaźń. Wszystkie te elementy są kluczowe w naszej grze i poza boiskiem.
W ramach działalności na Pol'and'Rock Festival proponujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których możemy opowiedzieć o naszej pasji i zasadach gry. Nasze warsztaty skupiają się na nauce podstawowych umiejętności, technik oraz zasad gry. Uczymy także, jak budować zespół oraz jak rozwijać swoje umiejętności indywidualne.
W Złotowie tworzymy w Polsce pierwsze centrum FrameRunningu! Chcemy, by jak najwięcej osób usłyszało o naszym przedsięwzięciu i o tym, że Fundacja Złotowianka jest oficjalnym przedstawicielem tej dyscypliny sportu w naszym kraju.
Chcemy zapoznać uczestników z obsługą mobileRów, dać im możliwość wypróbowania swoich sił, by przekonali się, jak wygląda sport osób z niepełnosprawnością. Ponadto w ramach festiwalu chcemy uczestników zachęcić do aktywności fizycznej, więc przeprowadzimy lekkie i przyjemne treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów - aerobik, pilates, joga, trening izometryczny, zumba itp. w których uczestniczyć obok osób sprawnych mogą osoby z niepełnosprawnością.
Rock'n'Fitness to nowatorskie zajęcia, które szturmem wkraczają na rynek fitness. Łącząc taniec z miłością do cięższych rytmów, stanowią doskonałą propozycję dla tych, którzy powstrzymują się od udziału w grupowych treningach ze względu na odmienne preferencje muzyczne.
„Naszą misją jest zachęcenie każdego, niezależnie od wieku, do wyjścia z domu i spędzenia czasu aktywnie”.
Propozycją od Rock'n'Fitness jest przeprowadzenie zajęć ruchowych dla uczestników festiwalu. Zajęcia są intensywne, dynamiczne i bardzo rozgrzewające, co idealnie wpasowuje się w festiwalowy klimat.
Nazywam się Natalia Knopek. Jogę i medytację praktykuję od ponad 11 lat, a od 9 lat uczę innych. Jestem zwolenniczką uzdrawiania poprzez ruch, medytację, oddech i odpowiednią dietę. Głęboko wierzę w to, że piękno powstaje wewnątrz, oraz że każda wielka zmiana zaczyna się od jednego małego kroku.
Chętnie dzielę się swoją praktyką z osobami, które w codziennym życiu poszukują balansu, harmonii, wyciszenia oraz większej świadomości siebie i swojego ciała. Skupiam się na skutecznej relaksacji, wyciszeniu i rozluźnieniu – tak bardzo przydatnym w obecnym świecie.
Jak co roku chciałabym zadbać o poranną jogę. Wspólnie rozruszamy się i zrelaksujemy.
Jesteśmy dwiema dziewczynami, które prowadzą własną szkołę jogi. Ciągle szukamy nowych pomysłów i połączeń np. wśród medycyny chińskiej. Oprócz jogi interesują nas też techniki oddechowe (pranajamy), medytacje.
Zafascynowane jesteśmy metodą Feldenkraisa. I właśnie to chciałybyśmy zaproponować uczestnikom festiwalu: Joga z elementami metody Feldenkraisa (oraz techniki oddechowe ochładzające ciało) Metoda Feldenkraisa opiera się na, niespotykanej nigdzie indziej w przyrodzie, możliwości uczenia się. Dzięki temu możliwy jest ciągły rozwój naszego potencjału. Jest to zatem metoda reedukacji ruchowej, samopoznania i rozwoju swojego potencjału poprzez ruch. Metoda ta opiera się na doświadczaniu ruchu w sobie i siebie w ruchu a każdy uczestnik do pewnego stopnia eksperymentuje z własną interpretacją słów prowadzącego. w procesie tym uczniowie uświadamiają sobie swoje nawyki i tworzą nowe możliwości ruchowe, które mogą zastąpić stare sposoby poruszania się czy działania. Leżymy, oddychamy, uczymy się i dodatkowo ochładzamy nasze ciała i umysły!
Jesteśmy trenerami, dietetykami i fizjoterapeutami. Uczymy jak dbać o zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. Motywujemy do aktywnego życia opartego na higienicznych nawykach. Pokazujemy jak rozsądnie jeść, żeby nie utonąć w morzu śmieciowego jedzenia, ani często absurdalnych produktów, które sprzedaje przemysł fitness i wellnes. Uczymy jak ćwiczyć i trenować, żeby mieć z tego przyjemność, satysfakcję i zachować sprawne ciało na długie lata. Pokazujemy jak dbać o kręgosłup i jak to zrobić żeby nie bolał ani kark, ani plecy, ani bark, nawet kiedy trzeba siedzieć za biurkiem 8h dziennie.
Kultura Fizyczna i Centrum Zdrowego Ciała zapraszają na codzienną dawkę ruchu. W naszej polowej siłowni codziennie będziemy się wzmacniać (BUP), rozluźniać (ROLL'N'STRETCH), robić kratę na brzuchu (SZEŚCIOPAK Z SZEŚCIOPAKIEM W RĘKU), dbać o kręgosłup (GIMNASTYKA DLA PLECÓW). Masz pytania? Chcesz żyć aktywniej, zdrowiej ale nie wiesz od czego zacząć? Coś Cię boli? Nie masz pojęcia jaką dietę stosować bo tyle ich jest? Jesz mało, a tyjesz? Nie wiesz jak trenować? Lepiej biegać czy chodzić na siłownię? Utknęłaś/eś w martwym punkcie? Ćwiczysz, ale od jakiegoś czasu nie masz postępów? Wpadnij do nas. Trener, dietetyk, fizjoterapeuta będą do Twojej dyspozycji. Dodatkowo zapraszamy Cię do udziału w konkursach.
Zgodnie ze statutem, misją Stowarzyszenia MONAR jest troska o każdego człowieka, który znalazł się w potrzebie i pomoc bliźnim w duchu miłości, tolerancji i dbałości o ludzką godność oraz poszanowaniu praw człowieka. MONAR wierzy, że nikt nie jest stracony na zawsze, że każdy człowiek zasługuje na pomoc, na szansę odnalezienia swego miejsca w życiu.
Podczas Pol'an'Rock Festival przeprowadzimy warsztaty:
- bębniarskie,
- beatboxowe,
- ceramiczne,
- taneczne,
- dotyczące profilaktyki uzależnień oraz podnoszące poczucie własnej wartości.
Jesteśmy organizacja non profit, wspólnotą osób uzależnionych, które pomagają innym uzależnionym wyjść z nałogu. Nasza Fundacja pomaga osobom uzależnionym od wszystkich środków zmieniających świadomość tj. narkotyki, alkohol, leki dopalacze etc.
Podczas Festiwalu będziemy realizować spotkania, rozmowy i świadectwo osób, które wyszły z uzależnień i chcą wspierać innych w tym procesie.
Fundacja BSK AA w Polsce reprezentuje Anonimowych Alkoholików, którzy spotykają się w Polsce od prawie 50-lat w ramach 2700 grup samopomocowych.
Proponujemy w ramach ASP przeprowadzenie quizów, rebusów, warsztatów-pogadanek. Warsztaty „Koniec picia to nie koniec życia, czyli łączność z życiem bez butelki". Pragniemy pokazać uczestnikom festiwalu, że alkoholizm jest chorobą demokratyczną. Dotyka kobiety, mężczyzn, młodych, starszych, osoby niepełnosprawne i zdrowe, bogate, biedne, ludzi każdych zawodów.
Górnośląskie Stowarzyszenie "Familia" w Gliwicach od 1991 roku prowadzi aktywne działania w obszarze ochrony zdrowia psychicznego i współdziałania na rzecz ochrony osób uzależnionych oraz cierpiących na zaburzenia psychiczne. Celem Stowarzyszenia jest zmniejszenie zagrożenia uzależnieniami, ochrona zdrowia psychicznego oraz działalność na rzecz osób w kryzysie psychicznym.
Górnośląskie Stowarzyszenie „Familia” jak co roku zorganizuje „Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień" gdzie każdy będzie mógł zadać pytania, porozmawiać o problemach swoich lub swoich bliskich.
Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Naszą misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Dzięki wspólnym działaniom Fundacji DKMS i Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, już ponad 100 osób otrzymało szansę na pokonanie nowotworu i powrót do zdrowia.
Na stoisku w przestrzeni warsztatowej Akademii Sztuk Przepięknych DKMS obalimy mity o dawstwie szpiku, będziemy edukować społeczność oraz umożliwmy rejestrację w bazie Fundacji DKMS.
Spółdzielnia Socjalna „Nowe Horyzonty” powstała w lipcu 2015 roku z inicjatywy sześciu gmin i działamy oddolnie na wielu polach dbając o zdrowie naszych mieszkańców i nie tylko.
Podczas festiwalu poprowadzimy praktyczne zajęcia - treningi oddechowe z fizjoterapeutą oraz damy możliwość wykonania badań spirometrycznych. Są to niezwykle ważne badania w kontekście pandemii covid i przebytych chorób.
TRR jest jedną z pierwszych organizacji w Polsce, która podjęła na Festiwalu (wówczas na „Przystanku Woodstock”) działania profilaktyczne już w 1998 r. i od tamtej pory prowadzimy nasze akcje nieprzerwanie.
- rozmowy dotyczące seksualności, dojrzewania, bezpieczniejszych zachowań seksualnych, orientacji i tożsamości seksualnej, praw seksualnych i reprodukcyjnych, antykoncepcji.
- gry i quizy edukacyjne.
- możliwość anonimowego i bezpłatnego testowania szybkimi testami w kierunku HIV i HCV.
Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne Do Spraw Transplantacji Poltransplant jest jednostką organizacyjną podległą Ministerstwu Zdrowia, realizującą zadania zgodnie z "Ustawą z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów" oraz wydanymi do niej aktami uzupełniającymi. Wspiera inicjatywy organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń), których celem jest rozwój wiedzy o transplantacjach i zwiększenie akceptacji społecznej dla tej metody leczenia przewlekłej niewydolności narządów.
Z nami na fantomach poznasz szczegółową budowę anatomiczną ciała, weźmiesz udział w konkursach a dzieci wejdą w rolę personelu szpitalnego w "Szpitalu Małego Misia".
W tym roku planujemy zorganizować warsztaty antydyskryminacyjne "Razem- wbrew stereotypom". Odwiedzi nas też Mateusz Waligóra, zdobywca bieguna południowego, który dokonał trawersu Grenlandii, Australii i pustyni Gobi. Autorem m.in. książek Piąta Strona Świata, Szlak Wisły, Trek. Mateusz Waligóra jest także osobą z doświadczeniem depresji.