Eliminacje

Szansa na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

 

Eliminacyjne zmagania ruszają pełną parą! Z wyłonionymi w zeszłym roku zespołami  spotkamy się podczas koncertów, które zaplanowane są na dni 24, 25, 26 czerwca. Z artystami chcemy spotkać się w Kwidzyńskim Centrum Kultury. 27 kapel, które zwróciły uwagę naszego jury, będą miały okazję  zaprezentować swoją muzykę podczas występów na żywo. Cieszymy się, że mamy okazję promować nową, polską muzykę. 
 

Marzenie wielu zespołów!
Zagranie na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata to marzenie wielu zespołów!

Pol'and'Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

 

Eliminacje do Pol'and'Rock Festival składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Drugi etap to seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

 

 

 

 

 

 

Cel

Eliminacje mają na celu wyłonić kilka zespołów, które zagrają koncerty na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Eliminacje do Pol'and'Rock Festival to też dla początkujących kapel świetna okazja do tego, aby zaprezentować się przed większą publicznością. Za sprawą Eliminacji do Pol'and'Rock Festival (w przeszłości Woodstock Poland), wielbiciele muzyki mieli okazję poznać zespoły takie jak Nocny Kochanek, Tabu, Enej, Łydka Grubasa czy Kwiat Jabłoni. Najpiękniejsza Publiczność Świata entuzjastycznie przyjmuje nowe brzmienia, a dla kapel występ na naszym Festiwalu to niezapomniane doświadczenie i ogromny krok w stronę rozpoznawalności i kariery. 

 

Uczestnicy

Aby wziąć udział w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival. Wystarczy wysłać swoją płytę (min. 3 utwory) na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19 C, 02-738 Warszawa, z dopiskiem "Eliminacje". 

W zeszłym roku jury wyłoniło 27 kapel, które miały wystąpić w koncertach na żywo podczas wyjątkowej konkursowej trasy koncertowej po całej Polsce. Odwołane z powodu pandemii koronawirusa występy przenieśliśmy na 24-26 czerwca do malowniczego Kwidzyna. 

 

 

 

 

Koncerty na żywo

 

 

27 zespołów, których nagrania zwróciły uwagę jurorów Eliminacji zostały zaproszone do zaprezentowania swojej muzyki podczas koncertów na żywo. Zeszłoroczna eliminacyjna trasa koncertowa, która miała objąć kilka miast w Polsce została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. W czerwcu planujemy spotkanie z zespołami malowniczych okolicznościach Kwidzyńskiego Centrum Kultury. W zależności od panujących w Polsce obostrzeń, do których będziemy się stosować, nasze koncerty przebiegną z albo bez publiczności obecnej na sali. Każda z kapel będzie miała możliwość zagrać przed komisją jurorów składającą się z ekspertów branży muzycznej - producentów, dziennikarzy muzycznych, managerów zespołów, oraz - organizatora Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

 

Nagrody

Zwycięzcy Eliminacji otrzymują nagrodę główną - koncert na jednej ze scen Festiwalu. Zespoły nie otrzymują wynagrodzenia za koncert. 
Organizatorem Eliminacji jest Złoty Melon Sp. z o.o.

 

ZOBACZ TEŻ