Aktualności

Pierwszy półfinał Eliminacji do Pol'and'Rock Festival - Poznań

2019-03-24 15:00:00

 

Pierwszy z 3 półfinałowych koncertów już za nami. Spotkamy się jeszcze we Wrocławiu i Gdańsku, a następnie w Warszawie na finale. Tymczasem zobacz, jak było w Poznaniu!

 

Pierwszy koncert eliminacyjny odbył się w Poznaniu w klubie B17 23 marca 2019 roku.

Na koncertach półfinałowych występują wykonawcy, których płyty nadesłane do Fundacji w pierwszym etapie eliminacji najbardziej się spodobały. Teraz, w drugim etapie, przez jury w składzie: Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński, Krzysztof Dobies, Kuba Płucisz, Piotr "Dziki" Chancewicz, Tomasz "Kasprol" Kasprzyk oceniane są ich koncerty na żywo.

W Poznaniu zaprezentowali się: ALPHA DOG, ANKH, BIG UP!, ORNETTE, BLACKBERRY BROTHERS, ŁUKASZ DRAPAŁA & CHEVY, KAROLINA CZARNECKA, BROWN oraz SNOWMAN i GOORAL.

 

fot. Martyna Lodczyk

 

B17, klub, który nas gościł, to mający ponad 1000 m kw powierzchni nowy Klub Muzyczny na mapie Poznania. W układzie koncertowym może pomieścić blisko 1500 osób. To nie tylko jeden z największych tego typu obiektów w Wielkopolsce, ale też zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych. Do dyspozycji artystów przygotowano 120-metrową scenę oraz w pełni profesjonalny i wielopoziomowy system oświetlenia i nagłośnienia sali. Klub B17 dysponuje także pełnym zapleczem infrastrukturalnym i gastronomicznym.

Decyzją jury do finału zakwalifikowali się: Ornette, Łukasz Drapała & Chevy oraz Karolina Czarnecka

 

Ornette

Grzegorz Stępień – „ORNETTE” – to nowa droga basisty który od 2002 roku jest czynnym muzykiem zespołu „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”. 
Album „Twarzą w twarz”, który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie. 
Utwory „Możesz zostać na noc”, „Twarzą w twarz” i „Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada „Nie zapomnę” kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów Radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór „Spowiedź”.

 

Zespół Ornette na półfinale eliminacji w Poznaniu fot. Marta Szpakowska

 

Łukasz Drapała & Chevy

Opowieści prosto z serca, historie wyrwane z życia, bez kalkulacji, szczere do bólu. Od 2017 roku zespół intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Szkocja, Belgia, Czechy, Ukraina). Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Petardy Księdza Kaczkowskiego, Szczecin Tattoo Convention, Festiwal Undergramy). 
Największe sukcesy zespołu to m.in. nominacja singla „Król” do Przeboju Roku 2017 oraz zwycięstwa na rockowych festiwalach w Tczewie, Krośnie i Myśliborzu. 
Utworów Chevy można słuchać na antenach Antyradia, Eski Rock, Radia Afera, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia PIK, niektóre z nich trafiły na radiowe listy przebojów. 
W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty zespół miał okazję współpracować m.in. z Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpiem i Piotrem „Dzikim” Chancewiczem.

 

Łukasz Drapała & Chevy na półfinale eliminacji w Poznaniu fot. Marta Szpakowska

 

Karolina Czarnecka 

To artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów. 
Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralnokabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście, ma również za sobą debiut filmowy. 
W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, na której znalazł się m.in. utwór „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. album „Solarium 2.0” promowany singlem „Mój pokój”. 
Czarnecka współpracowała m.in. z kolektywem Vshood („Chwytaj ten stan” z klipem w reż. Tomasza Bagińskiego) i z producentem SoDrumatic („Za siedmioma blokami”). Aktualnie pracuje nad swoją trzecią płytą

 

Koncert Karoliny Czarneckiej na półfinale eliminacji w Poznaniu fot. Damian Jędrzejowski

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-07-30 17:00:00

6 rzeczy, których musisz spróbować podczas festiwalu

Pol'and'Rock Festival to czas podejmowania wyzwań, dobrej zabawy i poznawania nowych rzeczy. Zobacz, co Cię czeka w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

2019-07-28 12:55:11

Gdzie jest Andrzej?

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych stworzyła na terenie festiwalu strefę warsztatowo – dyskusyjną oraz zorganizowała kampanię pod hasłem „Gdzie jest Andrzej?”.

2019-07-29 14:06:52

Ostatni dzwonek na pakowanie!

Festiwal startuje już za 3 dni, to ostatni dzwonek, by zebrać wszystkie i tylko najpotrzebniejsze rzeczy. W takim razie, co wziąć, by się nie przedźwigać, ale by też niczego nie zabrakło?

ZOBACZ TEŻ