Aktualności

Pierwszy Rockowy Stand Up Comedy na Pol'and'Rock Festival 2019

2019-06-12 14:49:00

 

Satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek - jednym słowem człowiek wielu talentów. Akademię Sztuk Przepięknych odwiedzi w tym roku Skiba i opowie o książce, która "naprawdę wbija w fotel" - Autobiografii łobuza.

 

Krzysztof Skiba od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów. Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty.

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych. W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP krzyżem "Wolności i Solidarności". 

 

 

 W 1990 otrzymał tytuł "najlepszego autora tekstów piosenek".  W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat. Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych. Przez lata publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza czy tygodnik Wprost.

Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów "Skibą w Mur", zbiór opowiadań satyrycznych "Opowiadania podwodne" i książki o czasach PRL pt. "Artyści, wariaci, anarchiści" i "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia".    

Prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.

W listopadzie 2018 nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. "Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza".

 

Skiba na ASP na 19. Przystanku Woodstock w 2013 roku fot. Tomek Banasik

 

"Bezkompromisowy i szczery, zwariowany i prześmiewczy, prawdziwy i poważny. Jego życie wydaje się być permanentnym happeningiem. Jaki naprawdę jest Krzysztof Skiba? W pierwszej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. (...) „Skiba. Ciągle na wolności” zaskakuje, wzrusza, ale też prowokuje pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność, również artystyczna, jest jednym z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji"

Dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński o książce "Skiba ciągle na wolności. Biografia łobuza".

 

 

 

Spotkanie z Krzysztofem Skibą poprowadzi Piotr Halicki.

Piotr Halicki - Dziennikarz, redaktor, fotograf, korespondent warszawski Onetu, w mediach od ponad 15 lat. Wielokrotny uczestnik i autor reportaży z „Przystanku Woodstock”.

Spotkanie ze Skibą w środę, 31 lipca o godzinie 14:00 w Dużym Namiocie na ASP! Do zobaczenia!

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
2019-05-29 16:00:00

Katarzyna Nosowska na Akademii Sztuk Przepięknych

Kobieta petarda. Niekwestionowany muzyczny autorytet, a ostatnio również… nietuzinkowa osobowość internetowa i autorka bestsellerowej książki „A ja żem jej powiedziała”. Katarzyna Nosowska gościem Akademii Sztuk Przepięknych!

2019-06-05 15:01:04

Oddaj krew na Pol'and'Rock Festival 2019!

Akcja krwiodawstwa na Najpiękniejszym Festiwalu Świata jest już tradycją! Co roku pokazujecie, że dobrze się bawiąc można również pomóc innym.

2019-06-22 19:47:59

Się gra, Siema, Się wygrywa! Oto zwycięzcy Złotego Bączka!

Bój na ponad 61 tysięcy głosów! Wspaniałe emocje do samego końca! Kochacie muzykę, kochacie koncerty, kochacie nasz wspólny Pol’and’Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ