Aktualności

Półfinałowy koncert Eliminacji do Pol'and'Rock Festival 2019 we Wrocławiu

2019-04-07 15:00:00

 

To już kolejny koncert w ramach półfinału Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Zobacz, jak bawiliśmy się we Wrocławiu!

 

Impreza odbyła się 6 kwietnia we wrocławskim klubie muzycznym A2.

Centrum Koncertowe A2 to przestrzenne i klimatyczne miejsce we Wrocławiu, przystosowane do imprez kulturalnych i eventów; specjalnie wygłuszone i wyposażone w sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy najwyższej jakości. 

 

Półfinał Eliminacji do 25. Pol'and'Rock Festival we Wrocławiu fot. Basia Lutzner

 

Wystąpili dla nas: Gentuza, It Follows, Kraków Street Band, Kwiat Jabłoni, Phillip Bracken, Przybył, Virgin Snatch, Zagi, Darmozjady oraz jako goście specjalni - Tabu i Hope 

Do Finału Eliminacji (odbędzie się on 22 czerwca w warszawskiej Progresji) zakwalifikowali się Kraków Street Band, Przybył oraz Zagi. Nic dziwnego - ich występny były niesamowite!
 
Dodatkowo jury zadecydowało, że bezpośrednio z wrocławskiej sceny półfinałowej na scenach festiwalowych zawitają - Kwiat Jabłoni na Małej Scenie, Gentuza na Scenie Lecha oraz Darmozjady na scenie Viva Kultura!
 
 
Publiczność półfinałowego koncertu Eliminacji we Wrocławiu fot. Grzegorz Adamek
 
 
 
Kraków Street Band
 

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.

Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

 
Koncert Kraków Street Band na Półfinale Eliminacji we Wrocławiu fot. Dominik Malik
 
 
Przybył
 
To projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski -  wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) - Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio. W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował  teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością. W 2017 roku zespół zdobył główną nagrodę TRYTON na Festiwalu FAMA w Świnoujściu dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Rok później Przybył został laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych organizowanych przez Program III Polskiego Radia oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.
 
 
Przybył na półfinałowej scenie eliminacyjnej we Wrocławiu fot. Dominik Malik
 
 
 
Zagi

Zagi, to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie 4 albumy: EP „Drapacz Chmur” (2018), EP „UKE” (2013), EP „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz album długogrający, pt. „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017, wyd. Warner Music Poland).

Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi gra na gitarze oraz ukulele. Zabiera słuchaczy w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, energetyczne, rockowe brzmienia. Artystka inspiruje się otaczającym ją światem, pisze o tym, co ją spotyka.

W 2018 roku, Zagi zagrała 47 koncertów, w tym 4 supporty na solowej trasie Piotra Roguckiego, support dla zespołu Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, a w przeszłości Mela Koteluk, czy Voo Voo. Ma za sobą koncerty na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festival, Songwriter Łódź Festival i inne.

 

Koncert Zagi na Eliminacjach we Wrocłwiu fot. Dominik Malik
 
 
Kwiat Jabłoni
 

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 5 milionów razy w serwisie YouTube. 

 

Kwiat Jabłoni zagra na Małej Scenie fot. Damian Mękal
 
 
Gentuza
 

Gentuza to kwartet generujący głębokie brzmienie pełne groove’u, uzyskane dzięki połączeniu 7-strunowej gitary z elektroniką, subami i wooblami; podparte ciężką selektywną sekcją rytmiczną. Całość dopełnia melodyjny wokal z elementami agresywnego growlu i screamu.

Zespół w ciągu ostatnich 3 lat dzielił scenę min z: Kabanos (trasa na XX-lecie) , Khroma (FI) i Rabia Sorda (GER) (trasa GentBalt Tour 2018), The Sixpounder, Wild Pig, Ghost Iris (DNK) oraz zagraliśmy na festiwalach w Polsce: Emergenza Polska edycja V, Festuza #1 , Festuza #2, Weekend Promo Fest Wrocław, Wild Fest #1 , Slot Art 2018 oraz za granicą: Emperor Fest (EE) , Findustry Fest Vol.2 (FI).

 

Gentuza zagra na Scenie Lecha fot. Dominik Malik
 
 
 
Darmozjady
 
„Darmozjady!” to kolektyw muzyczny utworzony z uznanych muzyków rodzimej sceny alternatywnej. Ojcami założycielami zespołu są Piotr Połać i Łukasz Pękacki. Obaj muzycy brali udział w szeregu muzycznych projektów komponując muzykę zarówno dla siebie jak i innych wykonawców. Spectrum ich muzycznych inspiracji zawsze było szerokie. Do duetu założycielskiego dołączył także Jarosław Ważny, na co dzień puzonista Kultu, od zawsze związany z polską sceną Punk. Dodatkowo na nagrania studyjne dołączył Adam Tkaczyk, znany z zespołu Kombii. Za produkcję i rejestrację utworów odpowiada Michał „Sir Mich” Kożuchowski.
 
 
Darmozjady zagrają na Scenie Viva Kultura fot. Damian Mękal
 
 
 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-08-02 21:00:00

Najciekawsze historie Pol'and'Rock Festival 2019

Festiwal to czas poznawania nowych ludzi, rozwijania przyjaźni i przeżywania wyjątkowych historii. Spotykamy się ze znajomymi, śmiejemy, spacerujemy i słuchamy dobrej muzyki.

2019-07-30 17:00:00

6 rzeczy, których musisz spróbować podczas festiwalu

Pol'and'Rock Festival to czas podejmowania wyzwań, dobrej zabawy i poznawania nowych rzeczy. Zobacz, co Cię czeka w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

2019-07-23 16:23:50

Niestandardowe pomysły jak dotrzeć na 25. Pol'and'Rock

To niesamowite jak wielkie jest Wasze zaangażowanie i chęć przybycia na Pol’and’Rock. Coraz więcej z Was pisze w tym roku, że dociera do nas inaczej niż w poprzednich latach. Grono z Was planuje wycieczki piesze, przyjazd rowerem, a nawet podróż kajakiem!

ZOBACZ TEŻ