Aktualności

Znamy 3 kolejne kapele - tym razem prosto z Czech

2018-05-31 23:13:53

 

Kolejne Eliminacje już za nami! I kolejne zespoły są już gotowe do przygody z 24. Pol’and’Rock Festival.   Tym razem spotkanie z muzyką na żywo odbyło się w urokliwej czeskiej Pradze, gdzie mogliśmy posłuchać zespołów z Czech i Słowacji. Decyzją jury na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata zagrają: Hentai Corporation, Seventh Passion i Sematam! 

 

 

Bezkonkurencyjnie rock’n’rollowe serce jurorów, tak samo jak i publiczności, skradł czeski zespół Hentai Corporation i to ich będziemy mogli zobaczyć na Dużej Scenie 24. festiwalu. To była istna petarda! Przede wszystkim kapela pokazała pełen profesjonalizm, który wyrobili sobie przez długie lata pracy na scenie, bo zespół koncertuje już od 2005 roku. Jest to zdecydowanie jeden z najważniejszych zespołów czeskiej sceny muzycznej. Publiczność bardzo szybko dała się porwać energetycznemu brzmieniu. Gratulujemy zespołowi i z niecierpliwością czekamy, co jeszcze pokażą na naszym festiwalu, bo to na pewno nie jest koniec ich możliwości!

 

Hentai Corporation, fot. Edyta Kurycka

Seventh Passion! Co można o nich powiedzieć? Zdecydowanie to, że przyszli, usiedli i totalnie pozamiatali naszą scenę! Czeski zespół przede wszystkim zamiast na show stawia na dobrą muzykę. Właśnie tym zaskoczyli wszystkich. Swoją naturalnością ujęli publiczność, jak i jury, które od razu zaprosiło ich na Małą Scenę. Nie wiemy jak Wy, a ale my już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu.

 

Sevent Passion, fot. Stanisław Wadas

 

A kto jeszcze spodobał się jury? …Tak to oczywiście słowacki zespół Sematam! Grupa choć gra od 5 lat i jest stosunkowo młodym zespołem, wie jak trafić swoją muzyką do publiczności. Będąc na scenie czuje niesamowity luz, co zdecydowanie podkręca publiczność. Swoje funkowo-popowe brzmienie tworzy dzięki bardzo oryginalnemu smakowi muzycznemu. W skład zespołu oprócz wokalu, klawiszy i perkusji wchodzi sekcja dęta składająca się z saksofonu, trąbki i puzonu.  Instrumenty świetnie ze sobą współgrają jednocześnie tworząc różnorodną przeplatankę brzmień. Kapela w 100% zasłużyła sobie na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

Sematam, fot. Stanisław Wadas

 

Czeskie Eliminacje pokazały całą paletę energetyzującej muzyki. Zaczynając od pop-rocku, hardcore funku, folk metalu, progressive rocku, a na rock’n’rollu kończąc Zagrały takie zespoły jak: Wait, Herdek Filek, Cruadalach, Toxic People, Sematam, Hentai Corporation, The Paranoid, Electric Lady, Seventh Passion, Marry B.

Mamy nadzieję, że jeszcze o nich usłyszymy!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-04-23 14:24:51

Złoty Bączek 2018 - notowanie 18

Przed nami pierwsze notowanie Złotego Bączka w 2 etapie. Możecie głosować już tylko na 5 zespołów w każdej kategorii. Dobra wiadomość jest jednak taka, że każdy z Was może ponownie oddać głos – tylko raz (na jeden wybrany zespół) w każdej kategorii.

2018-04-23 15:51:57

Alpha Blondy gwiazdą Dużej Sceny 24. edycji Pol’and’Rock Festival!

Alpha Blondie - jeden z najpopularniejszych artystów muzyki reggae, nazywany afrykańskim Bobem Marleyem, kolejną gwiazdą, która już 4 sierpnia wystąpi na Dużej Scenie 24. edycji Pol'and'Rock Festival!

2018-04-21 22:11:11

Eliminacje do 24. Pol’and’Rock Festival – jak było we Wrocławiu i kto wygrał?

Wszystko już jasne! Wiemy, które zespoły zobaczymy na finale Eliminacji w Warszawie, a które spotkamy na Małej Scenie i w Strefie Lecha podczas 24. Pol'and'Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ