Gwiazdy Eliminacji

Festiwalowe Gwiazdy w Kwidzynie

 

Tradycyjnie podczas finału Eliminacji o szansę na występ na jednej ze scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata koncertom kapel biorących udział w towarzyszą występy ulubieńców festiwalowej publiczności. Podczas koncertów w Kwidzyńskim Centrum Kultury nie zabraknie też absolutnych faworytów polskiej sceny muzycznej. Co ciekawe, niektórych z nich poznaliśmy za sprawą ich udziału w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Do naszych eliminacyjnych odkryć zaliczyć można Nocnego Kochanka, Eneja, Łydkę Grubasa, czy też Kwiat Jabłoni, którzy potem występowali na scenach naszego Festiwalu. 

Eliminacyjne koncerty gwiazd
Tabu na koncercie w Kwidzynie

Trzeciego dnia eliminacyjnych koncertów, czyli 26 czerwca 2021 roku na scenie Kwidzyńskiego Centrum Kultury zaprezentuje się kapela Tabu. 

Muzycy tworzący TABU to długoletni przyjaciele Fundacji WOŚP. Zespół, który można śmiało zaliczyć do ścisłej czołówki polskiego reggae, równie dobrze czuje się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, jak i na scenie podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kapela miała okazję zaprezentować się zarówno na Małej, jak i na Dużej Scenie festiwalu, zyskując uznanie wielbicieli muzyki reggae. Każdy koncert TABU to okazja do wspólnej zabawy przy żywiołowych rytmach, w których prym wiedzie rozbudowana sekcja dęta. Kapela z lekkością i świeżością interpretuje tradycyjne brzmienia, wysyłając w świat przesłanie pełne optymizmu i ciepła.

Przeczytaj więcej o TABU

 

 

Nocny Kochanek na koncercie w Kwidzynie

Trudno jest znaleźć kapelę, która z tak wielką konsekwencją dąży do sukcesu jak ten warszawski kwintet. Kapela Nocny Kochanek została założona w 2012 roku przez muzyków, którzy na co dzień grali klasyczny heavy metal w zespole Night Mistress. Nocny Kochanek miał być muzycznym żartem, klasycznym heavy metalem podanym w sosie żartobliwych tekstów, który tworzy portret polskiej sceny metalowej. Jednak zarówno fani, jak i znawcy ciężkich brzmień zakochali się w Kochanku – każdy z trzech albumów studyjnych kapeli pokrył się złotem, a krążek „Zdrajcy Metalu” uzyskał status platynowej płyty.

Kapela którą poznaliśmy w 2017 roku dzięki Eliminacjom do Najpiękniejszego Festiwalu Świata zaprezentuje się w Kwidzynie jako gwiazda muzycznych zmagań. Laureaci Złotego Bączka i zdobywcy Fryderyka za album roku to ulubieńcy festiwalowej publiczności! 

 

Nocny Kochanek z Jurkiem Owsiakiem. fot. Stach Wadas

Big Cyc na koncercie w Kwidzynie

Muzykę kapeli można w skrócie określić jako dynamiczną fuzję punk rocka i żywiołowego ska. Proste, energetyczne kompozycje wyróżniają się dzięki charakterystycznym przesterowanym gitarom, mocnej perkusji i głośnemu wokalowi. Jeżeli chodzi o teksty kapeli, to są one niezmiennie satyryczne i żartobliwe, nieraz kontrowersyjne i służące za komentarz otaczającej nas rzeczywistości społecznej i politycznej. W repertuarze Big Cyca nie brakuje piosenek, które w dosadny sposób odnoszą się do tematów tabu, poruszają tematy drażliwe, obnażają hipokryzję i zakłamanie światka polityki i kultury. Zespół nie stroni od kontrowersji, stawiając na ciekawe zabiegi promocyjne i wyjątkowe, przywodzące na myśl happeningi, koncerty.

 

ZOBACZ TEŻ