Jury

Jury Eliminacji do Pol'and'Rock Festival 2023

Poznaj ludzi, którzy decydują o tym, kto zagra na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Jurek Owsiak

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Autor radiowych audycji muzycznych. Pomysłodawca, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. Twórca, pomysłodawca i dyrektor Pol'and'Rock Festival.

 

Jurek Owsiak. fot. Marcin Michon

Piotr "Dziki" Chancewicz

Muzyk, realizator nagrań studyjnych i koncertów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od 2004 gitarzysta reaktywowanego zespołu Mech. W ramach warszawskiego studio nagraniowego Media Studio zrealizował nagrania m.in. dla zespołu Voo Voo i Marii Peszek, a także reklamówki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lutego 2012 gitarzysta ukraińskiego zespołu Haydamaky.

 

Andrzej Puczyński

Muzyk, realizator dźwięku, kompozytor, producent, lider legendarnej grupy Exodus, dyrektor generalny Polygram Polska/Universal Music Polska, prezes zarządu ZPAV – w dwóch słowach człowiek orkiestra. W 1985 roku założył pierwsze prywatne studio nagrań dźwiękowych Izabelin. Współpracował z największymi gwiazdami polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Od kilku lat współpracuje z Jurkiem Owsiakiem jako juror w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival.

 

Tomasz "Kasprol" Kasprzyk

Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku i producent nagrań. Wokalista, skrzypek i basista sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Członek Akademii Fonograficzej przyznającej m.in. Fryderyki - nagrody przemysłu muzycznego. Krytyk, felietonista i recenzent muzyczny, stale współpracujący m.in. z magazynami "Machina" "Gitarzysta", "Basista", "Estrada i Studio" oraz telewizjami TVP, TVP Info, TVN, Polsat, TV 4.

Bartłomiej Stolarek

Społecznik, aktywista, a także reprezentant największego otwartego koncertu na świecie Pol’and’Rock Festival, dawniej Przystanek Woodstock. Od 2011 r. odpowiada za line up na wszystkich festiwalowych scenach. Jest bookerem festiwalu, oraz production managerem Dużej Sceny. Odpowiada również za koncert główny Finału WOŚP, odbywającego się każdej zimy w Warszawie, jak i za Eliminacje do Pol’and’Rock Festival. Jako szef produkcji największego wydawcy muzyki live Polsce - Złotego Melona - przyczynił się do wydania ponad 50 tytułów.

Pasjonat futbolu, który postanowił poświęcić swoje życie muzyce. Od wielu lat nieustannie poszukuje nowych, ciekawych dźwięków i propozycji muzycznych zarówno w kraju, jak i na świecie.

 

Bartosz Chodorowski

Z czasów toruńskich redaktor naczelny uniwersyteckiego Radia Sfera Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Współpracował z Radiem Wawa, TVN24 oraz TVP Bydgoszcz. Organizator koncertów i wydarzeń studenckich. Współtwórca polowego Radia Woodstock. Licencjonowany socjolog. W Fundacji WOŚP od lat kilku, asystent Prezesa. Realizator audycji Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu.

 

 

Adrian Barański

Muzyka towarzyszy mu od najmłodszych lat, przez co ze słuchawkami nie rozstaje się na krok. Chodzić nauczył się w pogo, a w moshpit czuje się jak ryba w wodzie.

W wieku nastoletnim zaczął skupiać swoje zainteresowanie na organizacji koncertów i dołączył do lokalnego sztabu WOŚP w Żyrardowie. Z czasem, zaczął rozwijać swoje umiejętności w zakresie produkcji i organizacji koncertów. Od 2019 roku jest pracownikiem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Kręcioła.TV pełni funkcję Audio Content Managera, a podczas wydarzeń fundacyjnych działa jako Project Manager przy pre-produkcji oraz post-produkcji.

Uważa, że dzień bez kawy jest dniem straconym.

 

Adrian Barański, fot. Łukasz Widziszowski

Agata Ryszkiewicz

Szefowa Małej Sceny na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Za sprawą ekipy Agaty mamy okazję posłuchać świetnej muzyki, w tym najlepszych polskich brzmień na Pol’and’Rock Festival. W Fundacji WOŚP odpowiada za produkcję festiwalową oraz wydawnictwa „muzyki z oklaskami”, czyli brzmień z Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Koordynuje też proces udostępnienia festiwalowej muzyki w serwisach streamingowych, dzięki czemu brzmień z Pol'and'Rock można posłuchać zawsze i wszędzie. Agata to utalentowana koordynatorka. Do projektów, przy których pracowała należą też dwie edycje charytatywnego Wielkego Meczu WOŚP vs TVN. 

 

Agata Ryszkiewicz. fot. Paweł Krupek

ZOBACZ TEŻ