Półfinałowe i finałowe koncerty na żywo

Wstęp wolny

Półfinał w Poznaniu | 23.03 | Klub Muzyczny B17
 • Miejsce


  B17 to mający ponad 1000 m kw powierzchni nowy Klub Muzyczny na mapie Poznania. W układzie koncertowym może pomieścić blisko 1500 osób. To nie tylko jeden z największych tego typu obiektów w Wielkopolsce, ale też zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych. Do dyspozycji artystów przygotowano 120-metrową scenę oraz w pełni profesjonalny i wielopoziomowy system oświetlenia i nagłośnienia sali. Klub B17 dysponuje także pełnym zapleczem infrastrukturalnym i gastronomicznym.

   

  LOKALIZACJA:

  Bułgarska 17, 60-320 Poznań

   

  DOJAZD:

  Z centrum Poznania do Klubu Muzycznego B17 dojedziesz autobusami oraz tramwajami. Spacer z Dworca Głównego zajmie Ci około godziny.

   Linie autobusowe: A, 50, 63, 91 i 116 (przystanek Stadion Miejski)

   Linie tramwajowe: 161315 (przystanek Stadion Miejski)

   

   

   

  INTERNET:

   

 • Ornette


  Grzegorz Stępień - "ORNETTE"- to nowa droga basisty który od 2002 roku jest czynnym muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY".

  Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie . Fragment koncertu Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź".

  Skład zespołu tworzą znani i cenieni muzycy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  rock'n'roll, rock

 • Alpha Dog


  Poznański zespół, który ma na koncie debiutancki krążek "Long Way Home". Płyta w całości nagrana po angielsku.Wyjątkiem jest utwór Raj z gościnnym udziałem Tomasza Lipnickiego – lidera Illusion i Lipali.

  AlphaDog do tej pory dzielił scenę m.in z Acids, Lipali oraz został zaproszony by towarzyszyć Illusion podczas trasy 25-lecia zespołu. Ponadto AlphaDog wystąpił na prestiżowym Enea Spring Break Festiwal, Around the Rock Festival, Luxfest oraz zielonogórskim Winobraniu 2018. Na zaproszenie Piotra Makaka Szarłackiego dał koncert w Antyradiu i szereg mniejszych koncertów autorskich.

  Singiel "Say it loud" gościł w większości stacji radiowych w Polsce, m.in. "Trójka" w audycjii Wojciecha Manna, "Czwórka" u Bartka Koziczyńskiego, bardzo długo utrzymywał się na I miejscu Kontralisty Radia Rzeszów. Natomiast utwór "Faces" podbijał szczyty listy przebojów Antyradia – Turbotop. Obecnie zespół pracuje nad nowym wydawnictwem. Jego zapowiedzią jest singiel Tato.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Delta - vocal

  Michał Ziomko - drums

  Adrian Kasprzak - bass

  Sergiusz Paszkiewicz - git

   

   

  INTERNET:

   

  GATUNEK:

  rock
   

 • Karolina Czarnecka


  Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów.

  Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście, ma również za sobą debiut filmowy. W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, na której znalazł się m.in. utwór "Demakijaż" z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. album „Solarium 2.0” promowany singlem „Mój pokój”.

  Czarnecka współpracowała m.in. z kolektywem Vshood ("Chwytaj ten stan" z klipem w reż. Tomasza Bagińskiego) i z producentem SoDrumatic ("Za siedioma blokami"). Akatualnie pracuje nad swoją trzecią płytą.

   

  fot. Łukasz Przytarski
  fot. Łukasz Przytarski

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  folk, hip-hop, muzyka elektroniczna, pop

 • Blackberry Brothers


  Zespół Blackberry Brothers powstał wiosną 2015 roku. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.

  Zespół ma za sobą także profesjonalną sesje nagraniową w Vintage Records, gdzie powstało ich pierwsze profesjonalne demo. W maju 2018 roku ukazał się ich debiutancki album “Old Soul”, który został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez krytykę, ale przede wszystkim przez melomanów z Polski i zagranicy.

  Na początku 2019 roku w ankiecie czytelników kwartalnika "Twój Blues" zostali odkryciem roku. Ich płyta znalazła się na drugim miejscu w kategorii "album roku", a zespół zdobył trzecie miejsce w kategorii "zespół roku".

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  rock'n'roll, rock, blues
   

 • BIG UP!


  BIG UP! To wyjątkowy zespół na muzycznej mapie Polski.

  Wyjątkowy nie tylko dlatego, że iskrą zapalną dla jego powstania był obecny w pierwszym składzie jamajski wokalista; nie tylko dlatego, że wszyscy muzycy poznali się przez Internet i są rozrzuceni po Polsce, ale wyjątkowy przede wszystkim przez klimat tworzony na koncertach oraz brzmienie, które nieco odbiega od kanonów. Słychać świeżość, zaskakujące kompozycje, ciekawe aranżacje i wiele innych rzeczy, o których można się przekonać na koncertach oraz słuchając ich płyty – „Dusza”.

  BIG UP! Ma na koncie sporo koncertów w całej Polsce. Można było ich usłyszeć na dużych festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festival, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Winter Reggae czy Afryka Reggae Festiwal ale też w Polskim Radiu Czwórka, gdzie został zarejestrowany ich występ na żywo. Występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – Pol'and'Rock zawsze był ich marzeniem, które pierwszy raz ma okazję się spełnić.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  reggae

 • Łukasz Drapała & Chevy


  Opowieści prosto z serca, historie wyrwane z życia, bez kalkulacji, szczere do bólu. Od 2017 roku zespół intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Szkocja, Belgia, Czechy, Ukraina). Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Petardy Księdza Kaczkowskiego, Szczecin Tattoo Convention, Festiwal Undergramy).

  Największe sukcesy zespołu to m.in. nominacja singla „Król” do Przeboju Roku 2017 oraz zwycięstwa na rockowych festiwalach w Tczewie, Krośnie i Myśliborzu. Utworów Chevy można słuchać na antenach Antyradia, Eski Rock, Radia Afera, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia PIK, niektóre z nich trafiły na radiowe listy przebojów. W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty zespół miał okazję współpracować m.in. z Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpiem i Piotrem „Dzikim” Chancewiczem.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Łukasz Drapała - wokal
  Tomek Jóźwiak - gitara
  Maciej Cierlecki – bas
  Marcin „Martinez” Prążyński - perkusia

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  rock, grunge

 • Ankh


  Ankh - kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku w składzie: Piotr Krzemiński, Krzysztof Szmidt, Jacek Gabryszek i Michał Jelonek. W lipcu 1992 roku zespół zdobył nagrodę publiczności podczas Rock Festiwalu w Kielcach. W kolejnym roku wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" i otrzymał niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla grupy- nagrodę publiczności.

  W lutym 1994 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Ankh", najpierw wydany na kasecie, a cztery miesiące później na płycie kompaktowej (tzw. "czarna"). Wydawnictwo to okazało się sukcesem artystycznym i komercyjnym, album zebrał entuzjastyczne recenzje i sprzedał się w ilości 80 tys. egzemplarzy. Na kolejnym Festiwalu "Jarocin '94" grupa wystąpiła już w charakterze gościa. W tym roku zarejestrowano również materiał zagrany podczas wywiadu w Radio Gliwice wydany następnie pt. "Ankh - Koncert akustyczny".W styczniu 1995 roku zespół zakończył pracę nad kolejną płytą studyjną.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Piotr Krzemiński – śpiew, gitara elektryczna
  Krzysztof Szmidt – gitara basowa
  Michał Pastuszka –instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna
  Jan Prościński – perkusja, instrumenty perkusyjne
  Dominik Bieńczycki - skrzypce
  Joanna Chudyba - skrzypce.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  rock

 • BROWN


  BROWN to rzeszowski zespół rockowy działający na polskiej scenie od 18 lat. Ma na swoim koncie 4 studyjne albumy. Najnowsze wydawnictwo – TRZY SŁOŃCA – jest najlepiej przyjętą płytą w historii zespołu. W ostatnim czasie zespół został zaproszony do TELEEXPRESSU, DZIEŃ DOBRY TVN oraz na transmitowany na żywo, koncert w ANTYRADIO.

  BROWN od lat cieszy się uznaniem fanów i krytyki. Dał się poznać na setkach zagranych koncertów, niejednokrotnie występując z największymi gwiazdami polskiej sceny. Koncerty BROWN to bardzo energetyczny show, dopełniony wieloma melodyjnymi akcentami. Trzykrotnie doceniony nagrodą publiczności, nagrodą dla najlepszego wokalisty, gitarzysty oraz nagrodą dziennikarzy.

   

   

  INTERNET: 

        

  GATUNEK:

  rock, grunge

 • Gooral ⭐️


  Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno.

  Wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie.

  Obecnie artysta promuje najnowszy album „Ethno Elektro 2”. Na płycie możemy usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego, z którym obecnie najczęściej można go zobaczyć na scenie oraz współtwórcę Psio Crew — Macieja Szymonowicza.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  dance, electronic
   

 • Snowman ✨


  Zespół Snowman rozpoczął rejestrację nowych piosenek. Efekt tej pracy usłyszymy w 2019 r. Obecnie usłyszeć można w rozgłośniach radiowych nową piosenkę „Serce w butelce”. Z początkiem roku zespół rusza w trasę po małych klubach by przetestować nowe piosenki, nie zabraknie też starszych dobrze już znanych.

  Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy", entuzjastycznie przyjętym zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

  Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji.

   

   

  INTERNET:

      

  GATUNEK:

  rock alternatywny, avant pop
   

Półfinał we Wrocławiu | 06.04 | Centrum Koncertowe A2
 • Miejsce


  Centrum Koncertowe A2 przestrzenne i klimatyczne miejsce we Wrocławiu, przystosowane do imprez kulturalnych i eventów; specjalnie wygłuszone i wyposażone w sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy najwyższej jakości. Duża przestrzeń sprawi, że każdy z Was znajdzie sporo miejsca dla siebie i nie będzie musiał stać na „jednej nodze”. Bogato wyposażone bary zaspokoją najbardziej wybrednych miłośników trunków, a spora ilość loży i stolików pozwoli przycupnąć po koncertowym szaleństwie.

   

  LOKALIZACJA:

  Góralska 5, 53-610 Wrocław

   

  DOJAZD:

  Z centrum Wrocławia do Centrum Koncertowego A2 dojedziesz autobusami i tramwajami. Spacer z Dworca Głównego zajmie Ci około 40 minut.

   Linie autobusowe: 106148 (przystanek Śrubowa)

   Linie tramwajowe: 31, 32 (przystanek Plac Strzegomski)

   

   

  INTERNET:

   

 • Gentuza


  Gentuza to kwartet generujący głębokie brzmienie pełne groove’u, uzyskane dzięki połączeniu 7-strunowej gitary z elektroniką, subami i wooblami; podparte ciężką selektywną sekcją rytmiczną. Całość dopełnia melodyjny wokal z elementami agresywnego growlu i screamu.

  Zespół w ciągu ostatnich 3 lat dzielił scenę min z: Kabanos (trasa na XX-lecie) , Khroma (FI) i Rabia Sorda (GER) (trasa GentBalt Tour 2018), The Sixpounder, Wild Pig, Ghost Iris (DNK) oraz zagraliśmy na festiwalach w Polsce: Emergenza Polska edycja V, Festuza #1 , Festuza #2, Weekend Promo Fest Wrocław, Wild Fest #1 , Slot Art 2018 oraz za granicą: Emperor Fest (EE) , Findustry Fest Vol.2 (FI).

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Marcin "Yanusin" Janusinski - Wokal

  Marek “Marcepan” Kłosiński - Gitara

  Mateusz Rup - Bas

  Robin Błaszkiewicz - Perkusja

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  metal
   

 • It Follows


  IT Follows, czyli wielkopolski quartet w obecnym składzie działający od 2018 roku, poruszający się w klimatach post hardcorowych z domieszką wokaliz spod znaku amerykańskiego stanu Washington kiedy to heroina powoli zabierała tych największych.

  Prawdopodobnie jedyny band w Polsce reprezentujący nurt, który na świecie nazywany jest “GrungeCore” Charakterystyczne refreny, ciężkie gitarowe granie oraz progresywne zapędy perkusyjne w połączeniu z warstwą liryczną w, której dominuje między innymi : rozczarowanie dzisiejszą rzeczywistością, nihilizm oraz antyklerykalizm, tworzy specyficzne koncertowe zjawisko nazwane IT FOLLOWS.

  Band ma na swoim koncie LP o tytule " The Devil Put People Here " oraz kilka videoclipów.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  metal, grunge
   

 • Kraków Street Band


  Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.

  Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

  Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  jazz, folk, blues
   

 • Kwiat Jabłoni

  Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

  Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 5 milionów razy w serwisie YouTube. 

   

  INTERNET:

    

  GATUNEK:

  folk, pop 

 • Phillip Bracken


  Muzyka Phillipa Bracken'a jest jak meandrujący duch - zawiera elementy soulu alternatywnego, indie roots, bluesa i folku, walory kierowane rytmicznym i hipnotycznym stylem gitarowego grania. Wszystko to wzbogacone tym sugestywnym głosem unoszącym słuchaczy w eter po to, by po chwili, jeszcze w tej samej linijce piosenki, szybko sprowadzić ich spowrotem na ziemię.

  Mieszkając w Australii, Phillip wzbudził wystarczające zainteresowanie w Europie i został tu ściągnięty w 2012 roku. Nagranie, ciąg koncertów i festiwali skłoniły Bracken'a i jego rodzinę do przeprowadzki do Polski 10 miesięcy później. "Jestem synem migrantów. Od dzieciństwa stale się przenosiłem i nie potrafię powiedzieć gdzie jest moje miejsce." To stwierdzenie odbija się echem w różnorodności jego dźwięków.

  Liczne koncerty w Australii i jego nowym domu - Polsce pozwoliło Bracken'owi zdobyć w Europie zwolenników jego solowych koncertów, festiwali i tournee w Niemczech, Portugalii, Włoszech, Czechach i oczywiście Polsce.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  folk, blues, pop rock, indie rock
   

 • Przybył

  To projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski -  wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) - Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio. W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował  teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością. W 2017 roku zespół zdobył główną nagrodę TRYTON na Festiwalu FAMA w Świnoujściu dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Rok później Przybył został laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych organizowanych przez Program III Polskiego Radia oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

   

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  folk, blues, piosenka aktorska
   

 • Virgin Snatch

  VIRGIN SNATCH to jeden z nielicznych na polskim rynku zespołów, uprawiających szeroko pojętą stylistykę thrash/death metalową. Zaangażowany społecznie i politycznie, umiejętnie wychyla się poza ramy sceny underground’owej, łącząc kilka podgatunków muzycznych. Powstały w 2001 roku, szybko osiągnął status ważnego i rozpoznawalnego zespołu, nagrywając 6 studyjnych albumów. 

  Aktualny Line Up: Łukasz “Zielony” Zieliński – vocals Grzegorz “Grysik” Bryła – guitars Paweł “Pavlo” Pasek – guitars (ex-Decapitated) Piotr “Anioł” Wącisz – bass (Corruption) Łukasz ”Icanraz” Sarnacki – drums (Corruption, ex-Devillish Imressions)

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  thrash metal, death metal 
   

 • Zagi


  Zagi, to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie 4 albumy: EP „Drapacz Chmur” (2018), EP „UKE” (2013), EP „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz album długogrający, pt. „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017, wyd. Warner Music Poland).

  Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi gra na gitarze oraz ukulele. Zabiera słuchaczy w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, energetyczne, rockowe brzmienia. Artystka inspiruje się otaczającym ją światem, pisze o tym, co ją spotyka.

  W 2018 roku, Zagi zagrała 47 koncertów, w tym 4 supporty na solowej trasie Piotra Roguckiego, support dla zespołu Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, a w przeszłości Mela Koteluk, czy Voo Voo. Ma za sobą koncerty na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festival, Songwriter Łódź Festival i inne.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  rock alternatywny, pop rock, indie rock
   

 • Tabu ⭐️


  Zespół Tabu powstał w 2003 roku. Przez lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat.

  Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Na koncie zespołu są cztery studyjne płyty oraz jeden album koncertowy.

  „Meteory” to ostatnia studyjna płyta zespołu, która miała swoją premierę jesienią 2015 roku. Album jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, jednak łączy je reggae`owa pulsacja. Krążek to ogromna dawka szczerych emocji. To muzyczna podróż pomiędzy niebem a ziemią. Każda z piosenek jest osobną historią, prowadzi swoje własne życie, jednak razem tworzą mieszankę o wspólnym fundamencie. Jest nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach.

  Aktualnie zespół pracuje nad piątym studyjnym albumem, a jego pierwszym zwiastunem jest utwór „Głowa do góry” z gościnnym udziałem Kamila Bednarka.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  reggae

 • Hope ✨


  Hope to czołowi reprezentanci polskiego rapcore'u, z powodzeniem sprawdzający się na krajowych i zagranicznych scenach. W ciągu wieloletniej działalności dzielili scenę z legendami pokroju Limp Bizkit, Body Count, Head PE.

  To również laureaci popularnego programu Must Be the Music, a także Eliminacji do Przystanku Woodstock. W sumie na „Najpiękniejszym Festiwalu Świata” Poznaniacy wystąpili czterokrotnie - w latach 2012, 2013, 2015 i 2018. Zespół z powodzeniem występował również za granicą, m.in. w Rosji, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Bułgarii oraz na Ukrainie. Na ich koncie znajdują się 3 albumy studyjne ("Join The Gang", "Da Best Of" oraz najnowszy "Name It"). Premierowy album ukazał się w sprzedaży 18 stycznia bieżącego roku. Jest dostępny na najpopularniejszych serwisach streamingowych oraz na YouTube, a także w najlepszych sklepach muzycznych na terenie całego kraju.

  Obecnie zespół Hope promuje swój najnowszy album grając koncerty w ramach trasy „Name It Tour 2019”. Trasa rozpoczęła się w połowie lutego i potrwa do końca kwietnia. Po drodze zespół wystąpi w prawie 20 miejscach na terenie całego kraju!

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  rapcore, nu metal

 • Darmozjady!

  „Darmozjady!” to kolektyw muzyczny utworzony z uznanych muzyków rodzimej sceny alternatywnej. Ojcami założycielami zespołu są Piotr Połać i Łukasz Pękacki. Obaj muzycy brali udział w szeregu muzycznych projektów komponując muzykę zarówno dla siebie jak i innych wykonawców. Spectrum ich muzycznych inspiracji zawsze było szerokie. Do duetu założycielskiego dołączył także Jarosław Ważny, na co dzień puzonista Kultu, od zawsze związany z polską sceną Punk. Dodatkowo na nagrania studyjne dołączył Adam Tkaczyk, znany z zespołu Kombii. Za produkcję i rejestrację utworów odpowiada Michał „Sir Mich” Kożuchowski.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  punk, aletrnatywna muzyka
   

Półfinał w Gdańsku | 18.05 | Stary Maneż
 • Miejsce


  Stary Maneż to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt osadzony w historycznej przestrzeni. Budynek powstał w 1902 roku, a na przełomie XIX i XX wieku pełnił funkcję ujeżdżalni koni, stacjonującej na tym terenie elitarnej jednostki huzarów pruskich. To miejsce, w którym na stałe zagościły kultura i sztuka. Na scenie co roku goszczą gwiazdy polskie i zagraniczne. Dzięki niesamowitej atmosferze tego miejsca, profesjonalnemu sprzętowi i świetnej akustyce wiele z nich wraca tutaj, chcąc znów spotkać się z trójmiejskimi fanami. Stary Maneż to obiekt o niepowtarzalnym charakterze dysponujący salą widowisko-koncertową, antresolą, wine barem, gdzie oprócz wspaniałych koncertów organizujemy imprezy zamknięte dopasowane do oczekiwań naszych Gości.

   

  LOKALIZACJA:

  Garnizon Kultury, Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk Wrzeszcz

   

  DOJAZD:

  Z centrum Gdańska do Starego Maneżu dojedziesz autobusami i tramwajami. Spacer z Dworca Gdańsk Wrzeszcz zajmie Ci około 18 minut.

   Linie autobusowe: 110, 122, 126, 157 (przystanek Zabytkowa), 127, 158, 199, 227, 315 (przystanek Galeria Bałtycka), 136, 149 (przystanek Zabytkowa/ Chrzanowskiego)

   Linie tramwajowe: 5, 6, 9, 11, 12 (przystanek Galeria Bałtycka)

   

   

  INTERNET:

    

 • BAiKA


  BAiKA - nazwa zespołu jest skrótem od Banach i Kafi.

  Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka.  Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz współkompozytor i producent pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej - "Puk, puk”. To uznany i wielokrotnie nagradzany kompozytor i tekściarz. Warto wspomnieć, że właśnie on jest autorem wszystkich tych pięknych i mocno kobiecych tekstów na nowej płycie BAiKi.

  Kafi - Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.

  BAiKA - kiedyś duet teraz trio z udziałem Marcina Żabiełowicza z grupy Hey, który dołączył do zespołu pod koniec 2018 roku i stał się pełnoprawnym muzykiem, biorącym w tej chwili udział w komponowaniu nowego materiału. Debiutancka płyta duetu BAiKA - „Byty zależne”, ukazała się na początku 2018 roku. W tej chwili zespół przygotowuje nowy album, który mamy nadzieję ukaże się jeszcze w roku 2019.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  indie rock
   

 • Dive


  Zespół Dive (w pewnych okresie funkcjonujący pod nazwą Dive3D) powstał w Warszawie w maju 1999 roku. Żywiołem Dive jest ciężki, podrasowany elektronicznymi elementami, nu-metal-progressive rock. Dive po kilku miesiącach istnienia zarejestrował doskonale przyjęte demo EYE OF THE GUN. Cztery kompozycje zawarte na demo otworzyły przed grupą drzwi w wielu rozgłośniach radiowych (m.in. Radiostacja, Radio Dla Ciebie, Trójka) oraz stacjach telewizyjnych (zespół gościł m.in. "Rowerze Błażeja" i "Kuba Wojewódzki Show"), a teledysk do utworu CZAS już w tydzień po emisji wylądował na pierwszym miejscu listy VIVA ROCK!.

  W maju 2002 Dive trafił na popularną kompilację Nowa Energia. Po kilku latach współpracę z zespołem nawiązała wytwórnia Mystic Production, która wydała debiutancki album Dive (wydany jeszcze pod nazwą Dive3d), zatytułowany AURA. Dive zagrał dziesiątki koncertów w Polsce. Obecnie zespół jest w przededniu wydania swojej kolejnej płyty. Na przestrzeni lat skład ewoluował. Aktualnie Dive kontynuuje swoją muzyczną przygodę bez klawiszy, z mocniejszym gitarowym brzmieniem.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Kristina – wokal

  Nadzieja – bas

  Kali – gitara

  Greg – gitara

  Kryst – perkusja

   

   

  INTERNET:

   

  GATUNEK:

  metal
   

 • Echa

  Zespół ECHA istnieje od 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą BEZSENSU. Grupa zdobyła liczne nagrody - m. in. w konkursie "Scena Machiny", "Letni Hit Machiny", a także w plebiscytach portali internetowych.
  Ich dwa poprzednie albumy, "Co tam myślisz" i "Wszyscy i nie tylko wszystko" zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in. na antenie Trójki, Eski Rock.
  ECHA występowały na Open'er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Supportowali także koncerty takich grup jak Myslovitz, Happysad, Kult, Perfect oraz Meli Koteluk.

   

  W roku 2019 ukaże się ich trzeci album, po raz pierwszy w SP Records.

   

  INTERNET:

    

  GATUNEK:

  indie rock
   

 • Hurrockaine


  Katowicki Hurrockaine to wybuchowa mieszanka huraganu, rocka i energetycznej substancji wywołującej silne emocje. Ekipa tworzy muzę wspólnie, z pełną głową pomysłów i pasji. Grają w sposób, który trudno sklasyfikować - najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka, ze sporą domieszką brudu i niczym nieograniczonej, rock'n'rollowej swobody. Nie stawiają sobie barier stylistycznych, a na scenie czują się swobodniej niż we własnych łazienkach. W 2018 roku wydali drugą EP - "Memo", dostępną w wersji fizycznej i cyfrowej (Spotify, iTunes). Nad produkcją "Memo" czuwał Tomasz "Zed" Zalewski, znany m.in z długoletniej współpracy z grupą COMA. Utwór "Jak Ci Powiedzieć?" w grudniu 2018 znalazł się na 1 miejscu listy Turbo Top Antyradia.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Paulina Magdalena Mazur - wokal,

  Christian Książek - bas, wokal wspierający

  Marcin Skipiała - gitara, wokal wspierający

  Patryk Piszczek - bębny.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  rock alternatywny, rock'n'roll, rock, indie rock
   

 • Moyra


  Zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy Małgorzaty Szkoda-Hreczuch, od tamtej pory już po 5 miesiącach działalności zespół wystąpił na ogromnej scenie chorzowskiej imprezy BeerFest u boku takich gwiazd polskiej sceny jak Lady Punk. Bez zbędnego czekania również zaczął powstawać materiał na set koncertowy a już w roku 2018 została wydana własnym sumptem Epka zatytułowana "Threads of Fate".

  Muzyka MOYRY jest to mieszanka melodyjnego death metalu z elementami modern. Ogromnym plusem kapeli są ciekawe melodie inspirowane kapelami jak Arch Enemy, Testament czy chociażby Judas Priest, wokalnie są zastosowane różne techniki od czystego wokalu, growlu aż po przeszywające screamy. Dlatego też muzyka MOYRY jest ciekawym narybkiem na Polskiej Scenie Metalowej.

  Zespół na przestrzeni dwóch lat istnienia zagrał kilka koncertów autorskich a także jako support u boku Infected Rain czy naszego rodzimego KAT&Roman Kostrzewski a także Nocny Kochanek.

   

   

  INTERNET:

   

  GATUNEK:

  metal
   

 • Sunsmoke


  SUNSMOKE to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Z tej mieszanki powstaje energetyczny pocisk, który przeszywa na wskroś, uwalnia szaleństwo i zachęca do dobrej zabawy.

  Grupa Sunsmoke została założona przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego w sierpniu 2017 roku. Już na pierwszej próbie „zażarło” i było wiadomo w jakim kierunku pójdzie muzyka zespołu. Wiosną 2018 roku po długich poszukiwaniach do składu dołączył, charyzmatyczny wokalista Soul, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie.

  We wrześniu 2018 chłopaki nagrywają swoją pierwszą Epke, „One Alive” w studiu „U Dudzika” Marcina Dudzika Wici Dudzickiego, promując ją singlem "Something To Come". Na początku roku 2019 Sunsmoke debiutuje na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  metal, hip-hop
   

 • Vane


  Muzyka Vane'a to ciężkie, bezkompromisowe, death metalowe granie, pełne chwytliwych melodii, doprawione autentyczną historią złotej ery piractwa. Zespół powstał w 2016 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół - Mateusza Gajdzika (Witchking, Saratan, Crystal Viper) i Roberta Zembrzyckiego (Acid Drinkers, Corruption, Saratan). Gitarzyści wkrótce zwerbowali Marcina Frąckowiaka, by ten dołączył do nich jako basista. Jako wolakista do zespołu dołączył Marcin Parandyk (Killsorrow, Thy Disease). Po wielu rozmowach, do niekompletnego Vane'a dołączył Marcin Zdeb (Razortype, Unlumination, Arondight), zamykając tym samym skład bandu. W maju 2018 r. Marcin Frąckowiak opuścił zespół i zastąpił go Łukasz Łukasik (ex-Netherfell).

  30 listopada 2018 roku, miała miejsce premiera debiutanckiego albumu "Black Vengeance" - nagranego i zrealizowanego w Impressive Art Studio u Przemka Nowaka. Zespół aktywnie koncertuje i szykuje swoim fanom wiele niespodzianek. Stay Tuned.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  metal
   

 • Łydka Grubasa ⭐️


  Łydka Grubasa powstała w 2002 roku jako muzyczny żart stanowiący alternatywę dla "tru metalowej" codzienności muzyków. Od zawsze zespół wykonywał mieszankę stylów muzycznych, z przewagą rocka i metalu. Wszystko to okraszone dosadnym, humorystycznym, polskim tekstem. Zespół na koncie ma trzy studyjne albumy - "Bąż Woa" (2010), "Perpetuum Debile" (2013) i "O-dur C-ból" (2017), wyraźnie ukazujące dorobek muzyczny i tekstowy muzyków. Łydka do marca 2019 roku zagrała ponad trzysta koncertów w całej Polsce, zahaczając między innymi o festiwal Pol’And’Rock czy Cieszanów Festiwal, do tego mnóstwo klubów, eventów o zasięgu lokalnym oraz krajowym. Obecnie Łydka Grubasa jest w trasie koncertowej „Grać Utwory Tour 2019” grając utwory podsumowujące ich dotychczasowy dorobek artystyczny a nowa płyta planowana jest na wiosnę 2020 roku.

  Zespół stara się grać dobrego rocka bez napinki, w szczerym, nienadętym, przyjaznym wydaniu, nie zapominając jednak o istocie ostrego grania, czyli instrumentalnym i wokalnym pazurze. Bardzo również stara się dbać o wysoki poziom wykonania i nagłośnienia na koncertach, mając na uwadze uszy publiczności. Jeśli zaś uda się kogoś dodatkowo skłonić do refleksji i sprawić, by pojął puentę schowaną w prostym na pozór tekście, tym lepiej.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  rock

 • Agata Karczewska ✨


  Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country.

  Jej styl określany muzycznym minimalizmem opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha i Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

  W kwietniu 2017 r. ukazała się EP-ka You’re Not So Special, na której Karczewska śpiewa między innymi o grzechu, wrażliwości i samotności. Od momentu jej wydania Agata zagrała w kilkudziesięciu polskich klubach, na swoim koncie ma również występy w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. Karczewska pojawiła się też na kilku znaczących festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter Łódź Festiwal, Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Live at Heart w Szwecji. 29 marca ukaże się jej debiutancki album długogrający zatytułowany I’m not good at having fun.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  indie
   

 • Łydka Grubasa ⭐️

   

  They describe themselves as a humorous rock-metal-hotdog outfit. They began their creative journey in 2002 and they have played hundreds of gigs in clubs. Łydka Grubasa released 3 studio albums and each of them is full of funny songs and catchy riffs. 

  The band is familiar to the festival audience - they have played at Pol'and'Rock Festival a few times already. 

   

   

  INTERNET:

        

  GENRE:

  rock

Finał w Warszawie | 22.06 | Progresja
 • Miejsce


  Progresja to klub, który wyrósł z pasji, miłości do muzyki i przekonania, że koncert to coś więcej niż odsłuchanie popularnego kawałka w internecie. Choć klub przez wiele lat kojarzony był z cięższym brzmieniem na scenie Progresji pojawiają się obecnie oprócz rockowych ikon także gwiazdy muzyki mainstreamowej, pop, elektronicznej, alternatywnej, a nawet jazzowej. Progresja to nie tylko wielkie produkcje, to także ludzie i ich pasje. Wciąż staramy się poprawiać jakość koncertów pracując z najlepszymi firmami na rynku dostarczającymi dźwięk i światło na imprezy. Mamy także najlepiej zaopatrzone bary jeśli chodzi o kluby koncertowe w Warszawie. W Progresji znajdują się 4 bary działające na wszystkich poziomach klubu.

   

  LOKALIZACJA:

  Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

   

  DOJAZD:

  Z centrum Warszawy do Progresji dojedziesz autobusami i tramwajami. Spacer z Dworca Centralnego zajmie Ci około 70 minut.

   Linie autobusowe: 105, 184, 197 (przystanek Fort Wola), 194, 713, 716, 813 (przystanek pętla Cm. Wolski)

   Linie tramwajowe: 10, 11, 26 (przystanek Fort Wola), 13, 27 (przystanek pętla Cm. Wolski)

   

   

  INTERNET:

      

 • HUNTER ⭐️


  Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu, z wplecionymi elementami muzyki klasycznej i filmowej. W ciągu 33 lat istnienia zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe. Zespół kieruje swoje dźwięki i słowa przeciw wojnie, przemocy, nietolerancji i głupocie. Wydawnictwa Huntera zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), a albumy „Królestwo” i „Imperium” zyskały statusy złotych płyt. Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, wieloznaczność, metafory, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i ilustrujący muzykę i słowa show podczas koncertów.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  heavy metal, thrash metal

 • MetKa ✨


  MetKa - warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku z inicjatywy Krzyśka "Kowala" Kowalczyka. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska, jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów. Teksty często w zabawny sposób opisują otaczającą nas rzeczywistość. MetKa to grupa typowo koncertowa, znakomicie sprawdzająca się na scenach klubowych, ale również na dużych scenach (Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 2012, Woodstock Ukraina 2013, Święto ulicy Mariackiej w Katowicach 2013, EuroMajdan - Kijów 2013, Pol’and’Rock (ex - Przystanek Woodstock) 2013, 2014, 2018, Festiwal Wielki Ogień 2017 w Ostrowcu Świętokrzyskim).

  Zespół dwukrotnie podchodził do konkursów muzycznych, za każdym razem wyjeżdżając z nagrodą główną (Festiwal RockStars - Katowice 2014, Festiwal Wielki Ogień - Ostrowiec Świętokrzyski 2016).

  Koncerty zespołu charakteryzują się niesamowitą energią, jak również znakomitym kontaktem z publicznością.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Kowal - to ten co stoi przed mikrofonem, do którego śpiewa (udaje jeszcze, że gra na gitarze - łapciuch)
  Majkel - gitara nie ma przed nim tajemnic i dlatego gra solówki
  Prezes - w jego gitarze jest pięć strun... ale są grube (bass)
  Padre - nadaje rytm waląc i smyrając bębenki
  Marek - dmucha w zagiętą rurkę (sax)

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  ska, punk, rock, reggae, metal

 • Ornette


  Grzegorz Stępień - "ORNETTE"- to nowa droga basisty który od 2002 roku jest czynnym muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY".

  Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie . Fragment koncertu Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź".

  Skład zespołu tworzą znani i cenieni muzycy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  rock'n'roll, rock

 • Karolina Czarnecka


  Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów.

  Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście, ma również za sobą debiut filmowy. W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, na której znalazł się m.in. utwór "Demakijaż" z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. album „Solarium 2.0” promowany singlem „Mój pokój”.

  Czarnecka współpracowała m.in. z kolektywem Vshood ("Chwytaj ten stan" z klipem w reż. Tomasza Bagińskiego) i z producentem SoDrumatic ("Za siedioma blokami"). Akatualnie pracuje nad swoją trzecią płytą.

   

  fot. Łukasz Przytarski
  fot. Łukasz Przytarski

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  folk, hip-hop, muzyka elektroniczna, pop

 • Łukasz Drapała & Chevy


  Opowieści prosto z serca, historie wyrwane z życia, bez kalkulacji, szczere do bólu. Od 2017 roku zespół intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Szkocja, Belgia, Czechy, Ukraina). Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Petardy Księdza Kaczkowskiego, Szczecin Tattoo Convention, Festiwal Undergramy).

  Największe sukcesy zespołu to m.in. nominacja singla „Król” do Przeboju Roku 2017 oraz zwycięstwa na rockowych festiwalach w Tczewie, Krośnie i Myśliborzu. Utworów Chevy można słuchać na antenach Antyradia, Eski Rock, Radia Afera, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia PIK, niektóre z nich trafiły na radiowe listy przebojów. W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty zespół miał okazję współpracować m.in. z Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpiem i Piotrem „Dzikim” Chancewiczem.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Łukasz Drapała - wokal
  Tomek Jóźwiak - gitara
  Maciej Cierlecki – bas
  Marcin „Martinez” Prążyński - perkusia

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  rock, grunge

 • Kraków Street Band


  Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.

  Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

  Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  jazz, folk, blues
   

 • Przybył

  To projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski -  wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) - Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio. W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował  teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością. W 2017 roku zespół zdobył główną nagrodę TRYTON na Festiwalu FAMA w Świnoujściu dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Rok później Przybył został laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych organizowanych przez Program III Polskiego Radia oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

   

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  folk, blues, piosenka aktorska
   

 • Zagi


  Zagi, to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie 4 albumy: EP „Drapacz Chmur” (2018), EP „UKE” (2013), EP „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz album długogrający, pt. „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017, wyd. Warner Music Poland).

  Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi gra na gitarze oraz ukulele. Zabiera słuchaczy w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, energetyczne, rockowe brzmienia. Artystka inspiruje się otaczającym ją światem, pisze o tym, co ją spotyka.

  W 2018 roku, Zagi zagrała 47 koncertów, w tym 4 supporty na solowej trasie Piotra Roguckiego, support dla zespołu Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, a w przeszłości Mela Koteluk, czy Voo Voo. Ma za sobą koncerty na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festival, Songwriter Łódź Festival i inne.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  rock alternatywny, pop rock, indie rock
   

 • Hurrockaine


  Katowicki Hurrockaine to wybuchowa mieszanka huraganu, rocka i energetycznej substancji wywołującej silne emocje. Ekipa tworzy muzę wspólnie, z pełną głową pomysłów i pasji. Grają w sposób, który trudno sklasyfikować - najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka, ze sporą domieszką brudu i niczym nieograniczonej, rock'n'rollowej swobody. Nie stawiają sobie barier stylistycznych, a na scenie czują się swobodniej niż we własnych łazienkach. W 2018 roku wydali drugą EP - "Memo", dostępną w wersji fizycznej i cyfrowej (Spotify, iTunes). Nad produkcją "Memo" czuwał Tomasz "Zed" Zalewski, znany m.in z długoletniej współpracy z grupą COMA. Utwór "Jak Ci Powiedzieć?" w grudniu 2018 znalazł się na 1 miejscu listy Turbo Top Antyradia.

   

  CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

  Paulina Magdalena Mazur - wokal,

  Christian Książek - bas, wokal wspierający

  Marcin Skipiała - gitara, wokal wspierający

  Patryk Piszczek - bębny.

   

   

  INTERNET:

       

  GATUNEK:

  rock alternatywny, rock'n'roll, rock, indie rock
   

 • Vane


  Muzyka Vane'a to ciężkie, bezkompromisowe, death metalowe granie, pełne chwytliwych melodii, doprawione autentyczną historią złotej ery piractwa. Zespół powstał w 2016 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół - Mateusza Gajdzika (Witchking, Saratan, Crystal Viper) i Roberta Zembrzyckiego (Acid Drinkers, Corruption, Saratan). Gitarzyści wkrótce zwerbowali Marcina Frąckowiaka, by ten dołączył do nich jako basista. Jako wolakista do zespołu dołączył Marcin Parandyk (Killsorrow, Thy Disease). Po wielu rozmowach, do niekompletnego Vane'a dołączył Marcin Zdeb (Razortype, Unlumination, Arondight), zamykając tym samym skład bandu. W maju 2018 r. Marcin Frąckowiak opuścił zespół i zastąpił go Łukasz Łukasik (ex-Netherfell).

  30 listopada 2018 roku, miała miejsce premiera debiutanckiego albumu "Black Vengeance" - nagranego i zrealizowanego w Impressive Art Studio u Przemka Nowaka. Zespół aktywnie koncertuje i szykuje swoim fanom wiele niespodzianek. Stay Tuned.

   

   

  INTERNET:

        

  GATUNEK:

  metal
   

 • Sunsmoke


  SUNSMOKE to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Z tej mieszanki powstaje energetyczny pocisk, który przeszywa na wskroś, uwalnia szaleństwo i zachęca do dobrej zabawy.

  Grupa Sunsmoke została założona przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego w sierpniu 2017 roku. Już na pierwszej próbie „zażarło” i było wiadomo w jakim kierunku pójdzie muzyka zespołu. Wiosną 2018 roku po długich poszukiwaniach do składu dołączył, charyzmatyczny wokalista Soul, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie.

  We wrześniu 2018 chłopaki nagrywają swoją pierwszą Epke, „One Alive” w studiu „U Dudzika” Marcina Dudzika Wici Dudzickiego, promując ją singlem "Something To Come". Na początku roku 2019 Sunsmoke debiutuje na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.

   

   

  INTERNET:

     

  GATUNEK:

  metal, hip-hop
   

 • Terrific Sunday


  Na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Main Stage na Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey, Muchy czy happysad. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

  Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu - Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów, jak i przez krytykę. Zostali wyróżnieni przez Bretta Morgena, reżysera “Cobain: Montage of Heck”, podczas Krakow Film Festival 2015.

  Pierwszy krokiem do profesjonalnej kariery był ich kontrakt podpisany z Sony Music Poland.

   

   

  INTERNET:

    

  GATUNEK:

  indie rock
   

ZOBACZ TEŻ