Dojazdy

Bezpiecznie na Pol'and'Rock Festival

 

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy livestream, w którym przez cały dzień zbieramy najważniejsze dla Was informacje związane z ruchem na kostrzyńskich drogach oraz odjazdem pociągów ze stacji Kostrzyn nad Odrą. 

  

SPRAWDŹ NAJBARDZIEJ AKTUALNE INFORMACJE - WYJAZDY POL'AND'ROCK

 

Zachęcamy do korzystania z naszej aplikacji dostępnej w Google Play oraz App Store. Również w niej znajdziecie wszystkie ważne informacje na temat powrotów, a także notyfikacje na temat sytuacji na drodze oraz na dworcu. 

 

 

Jak do nas przyjechać?
Bank Podróży

Bank Podróży jest już tradycją festiwalowiczów, którzy chcą wspólnie przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata.  Co roku duże grono festiwalowych gości wybiera wspólne podróżowanie kontaktując się właśnie przez naszą stronę. Dodaj swoje ogłoszenie na bankpodrozy.polandrockfestival.pl

 

Samochód
Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)
Z Warszawy: droga E30 (A2),
Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)
Z Poznania: E30 (A2)
Z Gdańska: trasa nr 22
 
 
 
Zaplanuj swoją podroż wcześniej. Skądkolwiek jedziesz kieruj się na Gorzów Wielkopolski, stamtąd na Festiwal najłatwiej dojedziesz drogą wojewódzką nr 132! Zalecamy:
 
  • podróżując drogą krajową (DK) nr 29 od strony Świecka, na wjeździe do Słubic, skręć w drogę wojewódzką (DW) nr 137 na Ośno Lubuskie, dalej jadąc DW 134 do DK22 (na Poznań), w Krzeszycach na rondzie zjedź w DW 131 przez Świerkocin, Nowiny Wielkie do DW 132 i w lewo do Kostrzyna nad Odrą,
  • podróżując DK 31, w Górzycy skręć na Czarnów, dalej DK 22 kieruj się w stronę Gorzowa Wielkopolskiego do Krzeszyc - na rondzie zjedź w DW 131 przez Świerkocin, Nowiny Wielkie do DW 132 i w lewo do Kostrzyna nad Odrą,
  • podróżując DK 22 od strony Poznania/Skwierzyny w Krzeszycach - na rondzie zjedź w DW 131 przez Świerkocin, Nowiny Wielkie do DW 132 i w lewo do Kostrzyna nad Odrą.

 

Wjeżdżając do Kostrzyna nad Odrą zalecanymi objazdami, skrócicie sobie czas oczekiwania na wjazd i przejazd przez miasto. Szybciej dostaniecie się również na parkingi, których najwięcej zorganizowano na wjeździe do miasta od strony DW 132. Jak dojechać do pół namiotowych ,,Malinowskiego” oraz ,,Na wzgórzu Grudzia”? Sprawdź mapę i podpowiedzi

 

Pamiętajcie, że ze względów bezpieczeństwa, organizacja ruchu w okolicach Festiwalu będzie zmieniona:

  • wjazd na pole będzie niemożliwy już od soboty 27 lipca. Do 27 lipca możecie dojechać do swoich namiotów i wypakować swoje rzeczy, pamiętajcie jednak o przestawieniu potem aut na parkingi. Kierowcy pojazdów, którzy będą mieć samochody na polu, będą stanowczo proszeni o przestawienie ich na parkingi.
  • Od poniedziałku 29 lipca będzie można wjeżdżać jedynie na tzw. "Pole Malinowskiego" aż do jego zapełnienia (jasnożółty kolor na mapie) i na parkingi zorganizowane wokół Festiwalu.
  • 29 lipca zamknięta będzie ul. Północna na odcinku Al. Milenijnej do ronda „Woodstock” (warto mieć na uwadze, że ze względów bezpieczeństwa ta droga może zostać zamknięta wcześniej).
  • 30 lipca zamknięta zostanie Al. Milenijna, ul. Prosta i pozostała część ul. Północnej, ul. Sportowa (do Osiedle Leśnego) oraz ul. Dworcowa, ul. Piastowska i część ul. Sikorskiego.
 
 
 
 
Jeśli w trakcie Festiwalu spożywałeś/aś alkohol koniecznie przed wyjazdem przebadaj się w jednym z punktów Sprawdź Promile! 
 
 
Pociąg

Mimo wcześniejszych informacji, że Przewozy Regionalne w 2019 roku nie decydują się na zaproponowanie uczestnikom dodatkowych pociągów - na ten moment 70 specjalnych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników 25. Pol’and’Rock Festival. W tej ilości aż 55 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki zmianom decyzji spółek Przewozy Regionalne i PKP Intercity. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Więcej informacji na temat sytuacji transportowej znajdziecie TUTAJ.

 

KUP bilety na: 

 

Sprawdź rozkłady: 

 

 

 

Gości z Niemiec zachęcamy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem. W tym roku pociągi będą kursowały w trakcji podwójnej od środy do niedzieli. W nocy z soboty na niedzielę będzie dodatkowy pociąg około 2:30. 

 

BlaBlaCar

BlaBlaCar to możliwość oferowania przejazdów oraz korzystania z wolnych miejsc w samochodach osób, które podróżują w tym samym kierunku, co Ty!

Szukasz transportu do Kostrzyna? Wejdź na stronę Wejdź na stronę http://blbl.cr/PolandRock2019_szukam i znajdź kogoś, kto planuje wyjazd na Pol'and'Rock Festival i szuka pasażerów do zabrania

Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz zaoferować miejsca w swoim aucie? Wejdź na stronę http://blbl.cr/PolandRock2019_oferuje i dodaj swój samochód. 

 

Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i festiwalowy klimat, tak samo jak Ty, to idealny początek i koniec festiwalu!

 
Autobus

Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna. 

W tym roku autobusy przyjadą również ze Świdnicy - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

 

 

 

Prywatne przejazdy

 

Liczymy na wszelkie przejazdy zorganizowane, dodatkowo wynajęte autokary (będzie dla nich specjalny parking) i na każdego przedsiębiorcę, który zechce pomóc uczestnikom Festiwalu. Wszystkich prywatnych przewoźników, którzy chcą zorganizować przyjazdy autobusowe na Festiwal - prosimy o kontakt pod adresem [email protected]

 

Samolot
Najbliższe lotniska to: 
Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów - Port lotniczy im. NSZZ "Solidarność"
Poznań Ławica - Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego
 
 
ZOBACZ TEŻ