Dojazdy

Przyjedź bezpiecznie na Pol'and'Rock Festival

 

Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w ubiegłym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, było uniemożliwienie parkowania pojazdów na części pola namiotowego. Powodem takiej decyzji była troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. W związku z tym i w tym roku główna część pola namiotowego będzie niedostępna dla samochodów. Kierowcy pojazdów, które zaparkują tam przed zmianą organizacji ruchu, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi dookoła miasta lub na teren "Pola Malinowskiego" (aż do jego zapełnienia).

 

W czasie festiwalu w Kostrzynie nad Odrą od wtorku rano funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. W mieście i okolicach festiwalu znajdują się parkingi organizowane przez miasto lub są to inicjatywy osób prywatnych zgłoszone do urzędu miasta. Te, które leżą najbliżej Festiwalu i są organizowane przez miasto kosztują 20 PLN za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez niego. Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności - macie prawo zadzwonić na Policję. Zalecamy wam korzystanie z oznaczonych dróg. Parkowanie na drogach leśnych a w szczególności ich blokowanie może się wiązać z odholowaniem pojazdu a w skrajnym przypadku uszkodzeniem, jeżeli pojazd stoi na drodze przeciwpożarowej. 

 

 

 

Zmieniona organizacja ruchu: 

 

28 lipca - Podjechać i wypakować rzeczy można najpóźniej do  soboty 28 lipca. Później obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WJAZDU.

30 lipca zamknięta będzie ul. Północna na odcinku Al. Milenijnej do ronda Woodstock

31 lipca zamknięta zostanie Al. Milenijna, ul. Prosta i pozostała część ul. Północnej, ul. Sportowa (do Osiedle Leśnego) oraz ul. Dworcowa, ul. Piastowska i część ul. Sikorskiego 

 

 

Jak do nas przyjechać?
Bank Podróży

Bank Podróży jest już tradycją festiwalowiczów, którzy chcą wspólnie przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata.  Co roku duże grono festiwalowych gości wybiera wspólne podróżowanie kontaktując się właśnie przez naszą stronę. Dodaj swoje ogłoszenie do Banku Podróży!

 

Pociąg

Specjalnie na Najpiękniejszy Festiwal Świata spółka POLREGIO, uruchomi około 80 dodatkowych specjalnych pociągów musicREGIO, które dowiozą pasażerów na tegoroczny Pol'and'Rock Festival i umożliwią bezpieczny powrót do domów po zakończeniu festiwalu. Festiwalowymi pociągami można będzie dojechać ze wszystkich regionu kraju, zarówno z największych polskich miast, jak również z wielu mniejszych miejscowości. Więcej informacji na stronie spółki POLREGIO. 

 

W tym roku SkyCash został oficjalnym Partnerem Dojazdów tegorocznego Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie  nad Odrą. Dzięki temu fani jadący na imprezę zyskają wygodny dostęp do biletów, a organizatorzy otrzymają symboliczne 1 zł za każdy sprzedany bilet.

 

Ze względu na modernizacje linii kolejowych, pociągi musicREGIO nie dojadą do Kostrzyna nad Odrą z dworców w Legnicy i Lubinie Górniczym. Dodatkowe postoje zostały wyznaczone na stacjach Rudna Miasto i Głogów. Przyjazd do Kostrzyna trasą z Krzyża przez Gorzów Wlkp. będzie bardzo utrudniony ze względu na prace torowe w Gorzowie Wlkp. W czasie trwania festiwalu pociągi z Krzyża będą dojeżdżać tylko do Santoku. Pasażerowie będą przewożeni do stacji Gorzów Wlkp komunikacją zastępczą (autobusami), gdzie nastąpi przesiadka do kolejnego pociągu.

 

Gości z Niemiec zachęcaliśmy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem. Wszystkie pociągi jeżdżą od środy do niedzieli od stacji Berlin - Lichtenberg do Kostrzyna nad Odrą, a w nocy z piątku na niedzielę i z soboty na niedzielę, o godz. 2:47 odjedzie dodatkowy pociąg do Berlina. 

 

Samochód
Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)
Z Warszawy: droga E30 (A2),
Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)
Z Poznania: E30 (A2)
Z Gdańska: trasa nr 22
 
I w tym roku nie ma możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkowały tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd będzie dopuszczony jedynie na teren "Pola Malinowskiego" oraz na parkingi zorganizowane wokół Pol'and'Rock Festival. 
 
Jeśli w trakcie Festiwalu spożywałeś/aś alkohol koniecznie przed wyjazdem przebadaj się w jednym z punktów Sprawdź Promile! 
 
BlaBlaCar

BlaBlaCar to możliwość oferowania przejazdów oraz korzystania z wolnych miejsc w samochodach osób, które podróżują w tym samym kierunku, co Ty! Wchodząc na stronę http://blbl.cr/szukam_przejazdu_na_PolandRock2018 możesz znaleźć kogoś, kto planuje wyjazd na Pol'and'Rock Festival i szuka pasażerów do zabrania. Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz zaoferować miejsca w swoim aucie: http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_PolandRock2018.  Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i festiwalowy klimat, tak samo jak Ty, to idealny początek i koniec festiwalu!

 
Komunikacja w mieście

Chcesz dojechać z Dworca PKP w pobliże pola festiwalowego? Codziennie w godzinach 12-20 na tej trasie będą krążyć pomarańczowe busy Allegro. Skorzystaj z darmowej podwózki i wygodnie dojedź na pole. Wystarczy, że zrobisz sobie wesołe zdjęcie i opublikujesz je z #allegropl

Autobus

Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna. 

 

Oferta dojazdu autobusem firmy Flixbus (dojazd do Szczecina) - m.in. z Kilonii, Hamburga itp. 

 

 

Samolot
Najbliższe lotniska to: 
Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów - Port lotniczy im. NSZZ "Solidarność"
Poznań Ławica - Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego
 
 
Rower

W tym roku na Pol'and'Rock Festival w strefie Lubuskiego znajdziecie darmowy parking rowerowy!

ZOBACZ TEŻ