Dzieci na Festiwalu

Dzieci na Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to miejsce dla całej rodziny! Dlatego możecie przyjechać do nas również ze swoimi pociechami. Pamiętajcie jednak, że Najpiękniejszy Festiwal Świata to ogromna impreza, warto zdać sobie z tego sprawę i dokładnie zaplanować swój pobyt z dzieckiem. 

 

Gdy decydujecie się na udział w Festiwalu wraz z dzieckiem, nie jesteście już odpowiedzialni tylko za siebie. By mieć pewność, że pobyt Waszej pociechy na festiwalu będzie niezapomnianym przeżyciem, warto przestrzegać kilku zasad.


Przyjeżdżając

Zadbajcie o bezpieczeństwo Waszego dziecka: 

  • Przygotujcie apteczkę, w której znajdą się wszystkie leki, które mogą się przydać dziecku — np. na ból głowy czy ukąszenia komarów.
  • Pamiętajcie o nakryciu głowy, posmarowaniu kremem z filtrem i podawaniu dużej ilości wody dzieciom.
  • Dbajcie o słuch Waszych pociech! Zaopatrzcie je w słuchawki ochronne!
  • Nigdy, pod żadnym pozorem nie zostawiajcie dzieci samych w namiocie! Zarówno w dzień, jak i w nocy.
  • Zaopatrzcie dziecko w numer telefonu opiekuna — na terenie festiwalu będzie możliwość otrzymania specjalnej opaski, na której będziecie mogli go wpisać.
  • Sprawdźcie lokalizację punktów medycznych, żeby w razie potrzeby wiedzieć, gdzie się znajdują.
  • Wytłumaczcie dzieciom, kim są osoby w czerwonych i żółtych koszulkach, aby w razie potrzeby wiedziały, gdzie zgłosić się po pomoc. Pokojowy Patrol jest tu również dla Waszych pociech!

 

fot. Dominika Rutkowska

W razie problemów

Zaraz po przyjeździe na teren festiwalu wyposażcie swoje pociechy w informacje pozwalające się z wami skontaktować na wypadek gdyby zgubiły się w przestrzeni festiwalowej.

Punkcie Informacyjnym na Pasażu Handlowym, w namiocie warsztatowym ASP oraz na wszystkich punktach medycznych i bramie wejściowej na festiwal można odebrać opaski na rękę, na której warto napisać swój numer telefonu. Pozwoli to się z Wami skontaktować na wypadek zaginięcia.

Warto również ustalić punkt spotkania, w razie zagubienia się w tłumie — Pol'and'Rock to miejsce, w które przyjeżdżają tysiące osób i takie sytuacje mogą mieć miejsce!

Jeśli Wasze dziecko zniknie Wam z oczu w trakcie trwania Festiwalu, jak najszybciej zgłoście ten fakt Pokojowemu Patrolowi — powiedzcie swojemu dziecku, kim są osoby w czerwonych i żółtych koszulkach, by wiedziało, że może ufać naszym wolontariuszom.

 Na terenie festiwalu znajdują się cztery punkty medyczne — sprawdź na mapie ich lokalizację!

 

fot. Dominika Rutkowska

ZOBACZ TEŻ