Dzieci na Festiwalu

Dzieci na Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to miejsce dla całej rodziny! Dlatego możecie przyjechać do nas również ze swoimi pociechami. Pamiętajcie jednak, że Najpiękniejszy Festiwal Świata to ogromna impreza, warto zdać sobie z tego sprawę i dokładnie zaplanować swój pobyt z dzieckiem. 

 

Gdy decydujecie się na udział w Festiwalu wraz z dzieckiem nie jesteście już odpowiedzialni tylko za siebie. By mieć pewność, że pobyt Waszej pociechy na festiwalu będzie niezapomnianym przeżyciem, warto przestrzegać kilku zasad.

Przyjeżdżając

Zadbajcie o to, by na nadgarstku Waszego dziecka znalazła się opaska z Waszym numerem telefonu. Znajdziecie je w kilku punktach na terenie Festiwalu:

  • bramy wjazdowe
  • Biuro Rzeczy Znalezionych
  • Akademia Sztuk Przepięknych
  • punkt informacyjny na pasażu handlowym 

Dzięki nim, w razie zagubienia dziecka, będziemy w stanie się z Wami skontaktować! Pamiętajcie o tym, aby numer był czytelny i napisany najlepiej permanentnym markerem. Codziennie sprawdzajcie jego widoczność. 

 

Zadbajcie o bezpieczeństwo Waszego dziecka: 

  • Przygotujcie apteczkę, w której znajdą się wszystkie leki, które mogą się przydać dziecku - np. na ból głowy czy ukąszenia komarów.
  • Przy wejściu na teren Festiwalu będziemy mieć dla Was słuchawki ochronne. Słuch dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy, niż słuch osób dorosłych.
  • Pamiętajcie o nakryciu głowy, posmarowaniu kremem z filtrem i podawaniu dużej ilości wody dzieciom.
  • Nigdy, pod żadnym pozorem nie zostawiajcie dzieci samych w namiocie! Zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

fot. Dominika Rutkowska

W razie problemów

Jeśli Wasze dziecko zniknie Wam z oczu w trakcie trwania Festiwalu, jak najszybciej zgłoście ten fakt Pokojowemu Patrolowi - powiedzcie swojemu dziecku kim są osoby w czerwonych koszulkach, by wiedziało, że może ufać naszym wolontariuszom.

Koniecznie skontaktujcie się również z festiwalowym Biurem Rzeczy Znalezionych. To właśnie tam powinna skierować się Wasza pociecha jeśli straci Was z oczu - koniecznie zwróćcie na to uwagę swojemu dziecku, gdy będziecie przygotowywać się do wyjazdu na festiwal.

fot. Dominika Rutkowska

Dzieci na Akademii Sztuk Przepięknych

Wszystkich najmłodszych festiwalowiczów, wraz z rodzicami, zapraszamy na Akademię Sztuk Przepięknych, gdzie Wasze pociechybędą mogły skorzystać z oferty przygotowanej przez organizacje pozarządowe. 

 

 

Pamiętajcie, że to Wy czuwacie nad bezpieczeństwem waszych pociech!

 

fot. Igor Kohutnicki

ZOBACZ TEŻ