Dzieci

Dzieci na Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to miejsce dla całej rodziny! Możecie przyjechać do nas również ze swoimi najmłodszymi pociechami, jednak pamiętajcie, że Najpiękniejszy Festiwal Świata to jednocześnie ogromna impreza na obszernym terenie.

 

Gdy decydujecie się na udział w Festiwalu wraz z dzieckiem nie jesteście już odpowiedzialni tylko za siebie. Najpiękniejszy Festiwal Świata może być wspaniałą rodzinną przygodą, należy jednak odpowiednio się do niego przygotować. Ogromnie cieszy nas to, że Pol'and'Rock Festival jest miejscem międzypokoleniowymi ponad podziałami.

 

By mieć pewność, że pobyt Waszej pociechy na festiwalu będzie niezapomnianym przeżyciem, warto przestrzegać kilku zasad.

Aktywności dla dzieci

Już od 1 sierpnia wszystkich najmłodszych festiwalowiczów, wraz z rodzicami, zapraszamy do Strefy dla Dzieci na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym miejscu zajęcia dla dzieci przygotują Kolorowe Dzieci – animatorzy dzieciom oraz Fundacja Pragmatica.

Wasze pociechy będą mogły skorzystać również z atrakcji, przygotowywanych przez organizacje pozarządowe, na ich stoiskach.

Sprawdźcie jakie atrakcje przygotowali: PROJEKTOR – wolontariat studencki, Wielokulturowa Wioska Esperanto, Wioska Beztroska, Uniwersytet Poznański.

Rozpiskę zajęć prowadzonych dla dzieci znajdziecie w harmonogramie festiwalowych wydarzeń oraz w naszej aplikacji mobilnej.

Specjalnie dla najmłodszych firma Kompan przygotowała festiwalowy plac zabaw! Zobacz regulamin placu zabaw. Dzięki Emostrefa będziecie mogli skorzystać również ze stref przewijania i stref karmienia.

 

Z kolei przy Dużej Scenie w namiocie Ricoh marka przygotowała interaktywną strefę zabaw dla dzieci. Zapraszamy najmłodszych do kreatywnego wykorzystania naszych tablic interaktywnych, na których będą mogli rozwinąć swoje umiejętności plastyczne. Nie zabraknie także elementu edukacyjnego w postaci ekologicznych wyzwań i kolorowanek. Dodatkową atrakcją będzie pokaz baniek!

 

Pamiętajcie, że to wy czuwacie nad bezpieczeństwem waszych pociech!

 

fot. Igor Kohutnicki

Przyjeżdżając

Zadbajcie o to, by na nadgarstku Waszego dziecka znalazła się opaska z Waszym numerem telefonu. Znajdziecie je w 4 punktach na terenie Festiwalu:

  • Namiot RUR
  • Biuro Rzeczy Znalezionych
  • Brama "Gucio"
  • Brama "Milenijna"

Dzięki nim, w razie zagubienia dziecka, będziemy w stanie się z Wami skontaktować!

Koniecznie powiedzcie dziecku, kim jest Pokojowy Patrol - to do niego powinno się zgłosić w razie problemów. Zadbajcie również o to, by dziecko wiedziało jak nazywają się jego rodzice.

Weźcie ze sobą słuchawki ochronne. Słuch dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy, niż słuch osób dorosłych.

Pamiętajcie również o nakryciu głowy, posmarowaniu kremem z filtrem i podawaniu dużej ilości wody dzieciom. Nigdy, pod żadnym pozorem nie zostawiajcie dzieci samych w namiocie! Zarówno w dzień, jak i w nocy.

fot. Dominika Rutkowska

W razie problemów

Jeśli Wasze dziecko zniknie Wam z oczu w trakcie trwania Festiwalu, jak najszybciej zgłoście ten fakt Pokojowemu Patrolowi - powiedzcie swojemu dziecku kim są osoby w czerwonych koszulkach, by wiedziało, że może ufać naszym wolontariuszom.

Koniecznie skontaktujcie się również z festiwalowym Biurem Rzeczy Znalezionych. To właśnie tam powinna skierować się Wasza pociecha jeśli straci Was z oczu - koniecznie zwróćcie na to uwagę swojemu dziecku, gdy będziecie przygotowywać się do wyjazdu na festiwal.

fot. Dominika Rutkowska

ZOBACZ TEŻ