Zaraz Będzie Czysto

Zaraz Będzie Czysto

 

Pol'and'Rock Festival chce być imprezą ekologiczną. Bacznie śledzimy najnowsze rozwiązania i co roku wprowadzamy „zielone” nowości. Na terenie festiwalu rozmieszczone są punkty, w których możesz oddać swoje śmieci, a my zadbamy o ich recycling. Oszczędzamy prąd i wodę, stosując nowoczesne, energooszczędne rozwiązaniaZachęcamy festiwalowiczów do podróżowania na nasz festiwal środkami transportu publicznego oraz do organizowania się w grupy, tak aby nie przyjeżdżały do nas samochody wiozące tylko jednego pasażera. Jednak żaden festiwal nie może być ekologiczny bez pomocy swoich uczestników. Dlatego z coraz większym sukcesem namawiamy Was do zaangażowania w proekologiczne myślenie. To także Wasz Festiwal!  

 

 

Zadbaj o Pol'and'Rock Festival
Zaraz Będzie Czysto

 

Tradycyjnie zwracamy się do Was z prośbą o zachowanie czystości wokół siebie i miejsca noclegu. Co roku z Festiwalu wyjeżdża około 400 ton śmieci. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków, które będziemy Wam w czasie Festiwalu rozdawać. Śmieci będziecie mogli zostawić w  ponad 30 specjalnie utworzonych punktach na terenie całego Festiwalu. Zobacz je na mapie! 

Nie przyjeżdżajcie do nas z meblami, pamiętajcie też, żeby wyciągnąć wkopane maszty oraz zasypać wykopane dziury. Pol'and'Rock Festival to nasze wspólne miejsce i razem musimy o to miejsce zadbać, by móc ponownie spotkać się tu za rok. 

 

Strefa Lecha

 

Zapraszamy Was do Miasteczka Leszka Chmielewskiego, ponieważ Leszek dba o ekologię! I przybija piątkę każdemu, kto pomoże zapewnić czystość na woodstockowym polu, a nawet nagrodzi Was za wzorową postawę. Wystarczy, że odwiedzisz Strefę Eko w Miasteczku Leszka.

 

Pojazdy elektryczne na Strefie Allegro

Wpadnij do Strefy Allegro i przetestuj elektryczne pojazdy na Elektrotorze. Przygotuj się na ekooffroad w warunkach festiwalowych! Allegro wspiera ekologiczne rozwiązania, dlatego oferuje uczestnikom festiwalu testowanie sprzętów elektrycznych. Każdy może dotknąć Technologii. Bezemisyjne środki transportu to przyszłość miast. Sprawdź i przekonaj się sam! Ale to jeszcze nie wszystko, drony i inne VRy wprowadzą Was w świat rodem z Matrixa. 

 

Dotychczasowe akcje specjalne

Śmieciowa orkiestra Allegro polegała na przygotowaniu i zagraniu utworu muzycznego wykorzystując instrumenty wykonane ze śmieci i odpadów. „Śmieciowa orkiestra” zagrała głośno i pięknie, choć jej instrumenty postronnym wydawać się mogły na pierwszy rzut oka zwykłym odpadami. Akcja przypomniała wszystkim, jak ważne są segregacja i recykling, a jej rozmach zaowocował pobiciem oficjalnego rekordu Guinnessa.

Akcje „Allegro gra Eko” miały na celu zwrócenie uwagi problem marnowania wody. Czy wiecie, że tylko 1% polskich wód nadaje się do picia? Tymczasem wiele osób zużywa dużo więcej wody, niż tak naprawdę potrzebuje. W ramach akcji Allegro festiwalowicze między innymi pompowali wodę, by zasilić ekran wodny oraz zbierali puste butelki PET i wymieniali je na butelki pełne wody.

 

ZOBACZ TEŻ