Niepełnosprawni (OzN)

Dostępność dla Osób z Niepełnosprawnościami

 

Chcemy stworzyć festiwal, który jest przyjazny i dostępny dla wszystkich.  Współpracujemy z różnymi organizacjami charytatywnymi, aby poprawić dostęp do festiwalowych wrażeń i muzyki na żywo dla niesłyszących i niepełnosprawnych widzów festiwali.

Nowa lokalizacja przynosi nowe wyzwania, ale czekamy z niecierpliwością na powitanie Was — Festiwalowiczów na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

fot. Michał Kwaśniewski

Dostępność na Pol'and'Rock
Awaria sprzętu

Co zrobić, gdy Twój wózek lub inny sprzęt pomagający Ci w poruszaniu się wymaga naprawy?

 

Pamiętaj, aby spakować wystarczającą ilość szarej taśmy – możesz jej użyć do naprawy wszelkich drobnych usterek: od wadliwego sprzętu po wadliwe namioty. Jeśli poruszasz się po terenie festiwalu na wózku inwalidzkim, pamiętaj o zabraniu małego zestawu naprawczego: pompki do koła i innych rzeczy, których możesz użyć do łatania kół. Jeśli nie możesz tego naprawić samodzielnie, skontaktuj się z Fundacją Avalon lub poproś o pomoc nasz Pokojowy Patrol.

 photo: Lucyna Lewandowska

Specjalny podest przed Dużą Sceną

Na festiwalowym polu znajduje się specjalny podest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dzięki któremu wygodniej i bezpieczniej mogą oglądać koncerty na Dużej Scenie. 

Przy platformie znajduje się toaleta dostosowana dla potrzeb osób poruszających się na wózkach.

 

photo: Lucyna Lewandowska

Dostępne udogodnienia

7 toalet dostosowanych dla potrzeb osób poruszających się na wózkach:

  • Duża Scena, przy podeście widokowym
  • Pasaż Handlowy, na obu końcach alei
  • Mała Scena, obok punktu pomocy medycznej
  • Pole namiotowe - dwa punkty na darmowym polu namiotowym

Płatne prysznice dostosowane dla potrzeb osób poruszających się na wózkach będą dostępne na polu namiotowym. Strefa gastronomiczna oraz punkt pomocy medycznej są również łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W razie potrzeby poproś wolontariuszy Pokojowego Patrolu lub obsługę o pomoc w tych obszarach! 

photo: Lucyna Lewandowska

Pomoc Medyczna

Co zrobić gdy ulegniesz wypadkowi?
Pamiętaj o posiadaniu małej apteczki (plastry, żel do dezynfekcji). Jeśli potrzebujesz pomocy medyków - poproś o pomoc wolontariuszy Pokojowego Patrolu lub członków Medycznego Patrolu. Na polu festiwalowym są zlokalizowane punkty pomocy medycznej - odnajdziesz je na mapie festiwalu.

Jak zapobiegać odleżynom? 
Obserwuj swoją skórę: zaczerwienienia, uszkodzony naskórek mogą być pierwszym sygnałem alarmowym. Staraj się także nie pozostawać w jednej pozycji dłużej niż 3 godziny i unikaj podkładów wykonanych z gumy lub ceraty. Także mokre lub wilgotne ubranie bądź śpiwór zwiększają zagrożenie odleżynami.  stosuj delikatne kosmetyki, unikaj tych mających w swoim składzie spirytus oraz pod żadnym pozorem nie łącz pudru z tłustymi kremami ani oliwką! I najważniejsze: bądź aktywny i ruszaj się na tyle, na ile jest to możliwe.

 photo: Lucyna Lewandowska

Co spakować na festiwal?

Co może być przydatne podczas festiwalu?
W zależności od Twoich potrzeb pamiętaj aby zabrać: leki (warto zabrać dodatkowe opakowanie!), rękawiczki bez palców (rowerowe), saperka, latarka (najlepiej sprawdzają się czołówki), zapasową oponę i mały zestaw naprawczy oraz wszystko, co może być Ci pomocne na polu namiotowym.

fot. Lucyna Lewandowska

Tłumaczenie na język migowy

 

Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych są tłumaczone na Polski Język Migowy. 

 

ZOBACZ TEŻ