Osoby z niepełnosprawnościami

Przydatne informacje dla osób z niepełnosprawnościami

 
Wszystkie spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych są tłumaczone na polski język migowy.  
 
 

W tym roku po raz pierwszy na festiwalowym polu stanie podest przystosowany do potrzeb osób z  niepełnosprawnościami, dzięki któremu wygodniej i bezpieczniej będą mogły oglądać koncerty na Dużej Scenie. 

 
 

Na terenie festiwalu znajdują się:
★ dostosowany dostęp do strefy sanitarnej - na Family Camp znajduje się kontener prysznicowy dla osób na wózkach. Wystarczy zgłosić się do obsługi strefy,
★ dostosowany dostęp do wszystkich punktów pomocy medycznej,
★ dostosowana infrastruktura wszystkich punktów gastronomicznych,
★ dostosowane podjazdy do głównych namiotów ASP.Na woodstockowym polu znajdziecie też toalety dla osób z niepełnosprawnościami:

★ Duża Scena - po prawej stronie sceny przy Biurze Przeputek

★ Pasaż handlowy - punkt medyczny nieopodal Siema Shop oraz nieopodal Pokojowej Wioski Kriszny

★ ASP - zaplecze od strony Himalayan Camp

★ ASP warsztaty i strefa ngo - przy punkcie medycznym

★ Mała Scena - punkt medyczny po prawej stronie sceny

★ Szpital Polowy - przy wiosce motocyklowej

★ Pole Malinowskiego - punkt medycznyToalety znajdują się w obrębie stref. Jeśli będziecie chcieli z nich skorzystać - wystarczy zgłosić się do Pokojowego Patrolu lub obsługi strefy. 
 
 

 

  

Porady

 

1. Dobrze byłoby, gdyby osobom z niepełnosprawnościami (szczególnie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich) towarzyszyła osoba mogąca pomóc w przeróżnych sytuacjach. 


Festiwal jest organizowany w trudnym terenie i mogą, niekiedy, wystąpić problemy. Fajnie wybrać się większą grupą lub chociaż z przyjacielem, który pomoże. Bywają sytuacje, które dla wózkowiczów mogą być niebezpieczne- na koncertach bywają ogromne tłumy ludzi, którzy rozbawieni mogą niechcący upaść na nas i zupełnie niechcący  zrobić nam krzywdę. Trzeba pamiętać o tym, że my obserwujemy wszystko z dużo niższej perspektywy i niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie zauważyć.

2.  Osoby poruszające się aktywnymi wózkami powinny wziąć ze sobą rękawiczki skórzane. Teren na Pol'and'Rock Festival jest dla wózkowiczów odpychających się rękoma trudny, a bywa b. trudny (podjazd pod ASP) i można pozdzierać sobie ręce.

3. Wózkowicze powinni zaopatrzyć się w łatki do dętek i pompkę. 

4. Osoby, które chciałyby nocować w hotelach powinny zarezerwować sobie miejsce wcześniej (jedyny hotel w Kostrzynie przyjmuje rezerwacje już po zakończeniu festiwalu, z rocznym wyprzedzeniem. UWAGA - hotel ten  ma pokój dla ON na piętrze, bez windy!)

 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami chcących przyjechać do nas pociągiem.

 

 

 
fot. Lucyna Lewandowska
ZOBACZ TEŻ
nota prawna