Niepełnosprawni

Przydatne informacje dla osób niepełnosprawnych

 
Nowość! Wszystkie spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych będą tłumaczone na język migowy.  
 
 
Na terenie festiwalu znajdują się:
★ dostosowany dostęp do strefy sanitarnej - na Family Camp znajduje się kontener prysznicowy dla osób na wózkach. Wystarczy zgłosić się do obsługi strefy,
★ dostosowany dostęp do wszystkich punktów pomocy medycznej,
★ dostosowana infrastruktura wszystkich punktów gastronomicznych,
★ dostosowane podjazdy do głównych namiotów ASP.

Na woodstockowym polu znajdziecie też toalety dla osób niepełnosprawnych:
★ za Dużą Sceną,
★ na pasażu handlowym przy punkcie medycznym,
★ w okolicy Pokojowej Wioski Kryszny,
★ w szpitalu polowym,
★ na terenie ASP.

Toalety znajdują się w obrębie stref. Jeśli będziecie chcieli z nich skorzystać - wystarczy zgłosić się do Pokojowego Patrolu stojącego na bramie danej strefy.
 
 

 

 

 

Porady

 

1. Dobrze byłoby, gdyby osobom niepełnosprawnym (szczególnie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich) towarzyszyła osoba mogąca pomóc w przeróżnych sytuacjach. 


Festiwal jest organizowany w trudnym terenie i mogą, niekiedy, wystąpić problemy. Fajnie wybrać się większą grupą lub chociaż z przyjacielem, który pomoże. Bywają sytuacje, które dla wózkowiczów mogą być niebezpieczne- na koncertach bywają ogromne tłumy ludzi, którzy rozbawieni mogą niechcący upaść na nas i zupełnie niechcący  zrobić nam krzywdę. Trzeba pamiętać o tym, że my obserwujemy wszystko z dużo niższej perspektywy i niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie zauważyć.

2.  Osoby poruszające się aktywnymi wózkami powinny wziąć ze sobą rękawiczki skórzane. Teren na Pol'and'Rock Festival jest dla wózkowiczów odpychających się rękoma trudny, a bywa b. trudny (podjazd pod ASP) i można pozdzierać sobie ręce.

3. Wózkowicze powinni zaopatrzyć się w łatki do dętek i pompkę. 

4. Osoby, które chciałyby nocować w hotelach powinny zarezerwować sobie miejsce wcześniej (jedyny hotel w Kostrzynie przyjmuje rezerwacje już po zakończeniu festiwalu, z rocznym wyprzedzeniem. UWAGA - hotel ten  ma pokój dla ON na piętrze, bez windy!)

 

Informacje dla osób niepełnosprawnych chcących przyjechać do nas pociągiem.

 

 
ZOBACZ TEŻ