Program 24. Pol'and'Rock Festival
Miejsca
Duża Scena
Mała Scena
Scena Viva Kultura
ASP Duży Namiot
ASP Warsztaty
Strefa Lecha
Namiot Spotkań Antyradia
Inne
Dni
środa
czwartek
piątek
sobota
Kategoria wydarzenia
koncert
warsztat
spotkanie
spektakl
film
Tagi
metal
the best of
rock'n'roll
rock
blues
ska
rock alternatywny
pop rock
reggae
punk
folk
jazz
teatr
kultura
społeczeństwo
profilaktyka uzależnień
sport

Wydarzenia środa

Godzina Wydarzenie Rodzaj Miejsce  
 
22:20 - 23:40
P.Unity koncert ASP Duży Namiot

P.Unity – na pograniczu jazzu i hip-hopu nie padł jeszcze ani ostatni bit. Energetyczna bomba o sile rażenia 50 megaton. Wychowani na muzyce The Roots, Prince’a czy George’a Clintona biorą z funku to co najlepsze, dodają odrobinę słowiańskiej psychodelii, duszą w sosie z soulu i serwują bez kompleksów w swoim unikalnym stylu. Mimo że zespół istnieje od 2014 roku, w ich muzyce słychać ponad 10 lat wspólnej pracy nad unikalnym brzmieniem.

W marcu 2017 ukazała się pierwsza EP-ka zespołu – „Mango”. W tym samym roku P.Unity zaaranżowało i nagrało dwa utwory na najnowszą płytę Michała Urbaniaka „Beats & Pieces”.

Maciej Sondij - gitara

Miłosz Oleniecki - klawisze

Rafał Dutkiewicz - perkusja

Adrian Manowski - bas

Jędrzej Dudek - wokal

Weronika Grzesiewicz - wokal

Sara Jaroszyk - wokal

Bartosz Tkacz - saksofon

Witold Haliniak - puzon   

#jazz
 
00:00 - 01:20
Tomasz Chyła Quintet koncert ASP Duży Namiot

Szturmem weszli na polską scenę jazzową udowadniając, że młoda polska muzyka improwizowana rośnie w siłę.

"(...) Tomasz Chyła Quintet najpierw wbił mnie w krzesło swoją muzyką, potem poczułem, jak pod jej wpływem zaczyna trzeszczeć pode mną. W końcu energia płynąca ze sceny kazała mi wstać, by przyglądać się temu wszystkiemu z bliska.(...) " / Ether Jazzu

To doskonale doprecyzowana wizja muzyki, jaką ma lider tego zespołu, skrzypek Tomasz Chyła, który do współpracy zaprosił znakomitych muzyków. 

Laureaci Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu „Jazz Juniors”. W swoim dorobku mają album „Eternal Entropy”

Tomasz Chyła - skrzypce
Piotr Chęcki - saksofon 
Szymon Burnos - fortepian 
Krzysztof Słomkowski - kontrabas
Sławomir Koryzno - perkusja  

#jazz
 
01:40 - 03:00
Laboratorium koncert ASP Duży Namiot

Fenomen polskiego jazzu! Jeden z najbardziej ekscytujących i najdłużej funkcjonujących zespołów na scenie muzyki improwizowanej w naszym kraju. Wybuchowa mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista.

Janusz Grzywacz - instrumenty klawiszowe

Marek Stryszowski - saksofon altowy, sopranowy, EWI, wokal 
Krzysztof Ścierański - gitara basowa
Marek Raduli - gitara 
Grzegorz Grzyb - perkusja

gość specjalny: Bernard Maseli - vibrafon

 „Laboratorium, grupa która pod koniec lat 70. minionego stulecia była u szczytu swojej sławy, a niektórzy nawet wówczas twierdzili, że jest najpopularniejszym zespołem jazz-rockowym w Europie, powróciło na estrady krajowe i zagraniczne.

W rozwoju artystycznym Laboratorium zachowało pewną konsekwencję. Zmieniał się skład osobowy grupy, zmieniały się instrumenty, ale zawsze i wszędzie była to ”Laborka”. (…)

Filarami owej Laborki, od samego początku do dziś, byli i są dwaj koledzy z lat dziecięcych, z tej samej ulicy i tych samych szkół, Janusz Grzywacz i Marek Stryszowski. (…)

Wcale nie jest łatwo utrzymać legendę, jeszcze trudniej jest ją utrzymywać aktywnie, bo przecież wielu niegdysiejszym gwiazdom wcale się to nie udało. Ale muzyka grupy Laboratorium i jej niepowtarzalne brzmienie bronią się same. Ci, co pamiętają ich z okresu największej świetności utrzymują się w tym przekonaniu, a dla tych, którzy słyszą ich po raz pierwszy jest to tak duża dawka wrażeń artystycznych, że wpisują się bezkrytycznie w grono wielbicieli bez wątpienia legendarnej grupy Laboratorium.” / Wiesław Siekierski, tekst archiwalny   

#jazz
Twój Harmonogram
ZOBACZ TEŻ